Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Na stazu nisam iso pa ne znam i nesto me ne interesuje.

Ranije nisam razmisljao kolko se obara ,obaralo se dok ne padnes i tu je granica.

Sad pocnem da razmisljam da su moja deca jos mala da brinu o invalidu ili da budu sirocici pa se trgnem i zicerasim.Neki ce reci pickica neki picketia,al je to tako.Daleko od toga da vozim po jajima al ne padam na provokacije tipa jel mozes i ajde da peglamo.

Inace granice mog motora su prilicno nedostizne u redovnom saobracaju tako da sam za mnoge i sa ovim zicerasenjem ko trkac al to je samo za one sto ne znaju oni sto znaju me razumeju i to im je normalno.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

ajmo slike zadnjih tockova da vidimo ciji je chicken strip najveci

 

Eee, gde ne slikah mohju zadnju gumu kad sam je menjao! Stajala je sama - kao automobilska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ima još jedna stvar: Nekom je vožnja motora merak samo ako doživi stres na njemu i kad siđe sa njega nije mu filing ako mu kolena ne klecaju od uzbuđenja bilo od točkarenja, obaranja, razvlačenja 300 i sl.

 

Drugi ( u koje i sam spadam) imaju dovoljno stresa u svakodnevnom životu i poslu i vožnja motora im je uživanje i razbibriga. Posao kojim se bavim shvatam vrlo odgovorno i nemam prava na grešku, pod pritiskom sam, školujem dva đaka, dvojicu sportista, plaćam gomilu računa, održavam puno opreme... Ne treba mi još i stres na motoru, pogotovo što sam u nečijim očima sisa, loš vozač, skuteraš, penzos ili šta ti ja znam... Najbolji sam vozač kad se živ i zdrav vratim sa ženom kući posle vožnje mojim sinovima i gledamo fotke gde smo lepo putovali i šta još lepše videli.

 

A evo i točkova, onako skuteraški... Sa sve bočnim koferima, top case-om i suvozačom. Meni dovoljno a ako neko smatra da je malo, nek' obara više: ja ne smem - sisa sam. :neznam:

 

7DDDFA72-0F6F-2A4E-A1A4-8988DCB960E8_thumb.jpg

 

041582F4-1137-E843-BCB5-80DE3FAF5196_thumb.jpg

 

8A863A20-4BEB-AB42-94F4-45C736EDCC07_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Ispravio krivinu hvala Bogu meni nista ali kada sam razmislio da to vece nisam mogao biti u krevetu sa cerkicom neka bolje da budem pickica.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

nisam vozac,pa se u odredjene price necu mesati,ali moram da kazem da mi je smesno i neukusno komentarisati ko kako vozi,ko koliko ume da obori motor i slicno...ne znam ni zasto se vodi rasprava oko toga,svako svoju glavu vozi,pitanje je koliko razmislja o tome kada u centru grada dize motor na zadnji ne bi li ispao opasniji u ocims drugih ljudi i vozaca...steta je sto se ne drzite svi zajedno,ne postujete se medjusobno,ipak ljubav prema motoru i voznji svima treba biti na prvom mestu....a ne rasprava ko je brzi i ko bolje obara u krivini....mislim da to svi mogu,samo postoje oni koji razmisljaju o mogucim posledicama...poz

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To oko krivinarenja dosta zavisi i od motora. Moj motor nije bas za kratke i jake krivine pa sam tu u problemu. Ali se trudim da ih izvucem sto bolje ali da se ne dovodim u rizik. Svakom svoje dupe milo :lol:

Ali iskreno (ovo ce zvucati debilno, znam.) da imam vise love obarao bih masinu vise. To je ono sirotinjski ako padnem ko ce da sve to plati :lud: Da imam love uzeo bih neku makinu napakovao se ludilo i na stazu pun gas dok ne padnem :lol: (sreca pa nemam love)

Imao sam letos jednu situaciju u Rumuniji gde sam se usrao i iz straha odlicno usao u jednu krivinu. Bila je nizbrdica i ultra jaka krivina na desno. Ja sam usao malo brze nego sto je trebalo i vidim pocinjem da ispadam u traku u suprotan smer. Put inace ultra prometan, ide autobus u susret. Hvata me neopisiv strah. U delicu sekunde kazem sebi sada ga obori i padni ako treba samo nemoj da se zakucas direkt u bus. Uspeo sam da ga izvucem bas kriticno na malo od zemlje a ponavljam da moj motor nije nikako za toliko obaranje. Usrao sam se tada jos smrdi :lol:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

...steta je sto se ne drzite svi zajedno,ne postujete se medjusobno

 

:zbunjen::zbunjen::zbunjen:

 

Pa ovo je Srbija!

 

U ovoj zemlji se moli Bog da komsiji crkne krava...

 

Sta drugo ocekivati? Jos je i dobro u svetu bajkera :neznam:

 

Bavio sam se padobranstvom i ronjenjem i u ovom krugu ljudi jos vise je izrazen taj maco stav. Pogledajte samo neke od foruma koji se bave ovim sportovima. Vise od pola postova je pljuvacina po drugima. Vise ne posecujem te forume - vozim motor :moto3:

 

E da, mene slobodno upisite u sise. Motor vozim sporije nego automobil i nemam nikakvu zelju za adrenalinom na 2 tocka :nanana:

 

I definitivno je tacno:

 

"Drugaciji je prolaz kroz krivinu kad si sam, bez obaveza i bez djece, a drugaciji je kad vozis oba roditelja svoje djece".

 

:zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Šta znam, po meni sve počinje od onoga zbog čega neko uopšte i seda na motor...

 

Ako taj neko kreće da vozi motor zbog sopstvene promocije, da, pada na te prozivke i to ga jede. A ako je pak seo na motor da bi uživao u vožnji njega baš zabole kako mu se guma troši (tj. bilo bi bolje što sporije :D )

 

Ok, postoji i ona grupa između koja jeste tu da bi uzivala u vožnji ali želi da bude što bolja. Ali tim ljudima ne smetaju takvi komentari i znaju da chicken stripes nestaju sa vremenom.

 

I da dodam, mislim da ljudi i generalno više obraćaju pažnju na gume onih što divljaju i koji odvrću gas samo na pravcu. Oni koji se lože da su mnogo zajebani motociklisti (točak, pucanje itd.) a ima stripes-e po dva santima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ako će nekome ovde biti malo lakše to što neko nema chicken stripes iako to zavisi od mnogo faktora na samom motoru kao i od tipa gume još uvek je mnogo daleko od toga da li je to zaista brzo

Znači ako nemaš chicken stripes uopšte ne znači da znaš da voziš brzo ali ako guma krene da plavi i da se valja to je dobar znak da si je zagrejao pa liči da ideš brzo :) a koliko je to brzo je opet veliko pitanje

Koliko je meni poznato koliko si brz meri se na zatvorenoj stazi a ne na ulici

Uglavnom motor se vozi hladne glave, ako ti neko smeta obiđi ga ako ne pusti ga i to je to

a istovremeno radi na sebi da budeš sposobniji ne zbog trka na ulici već da možeš lakše da prevaziđeš neočekivanu situaciju u saobraćaju koja će ti se pre ili kasnije desiti

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

....ako ovako nastavimo pomislice neko da vozimo tegljace a ne motore 1zvizduk.gif1moto3.gif

 

 

 

cat.jpg

 

 

Poenta teme je upravo u tome da treba da nas boli dupe dal neko misli dal vozimo tegljače ili motore.

Uostalom, ovde je više ljudi napisalo isto mišljenje o tome kako treba voziti sigurno i u granicama svojih mogućnosti, a pouzdano znam da je između njih u istoj krivini odnos brzine 35 km/h naspram 120 km/h.

 

Uzgred, kad sam se već prifatio teme, razmišljao sam o onome što je Andreja napisao na nekoj drugoj temi; parafraziram (sori Andreja, ništa lično, naprotiv) -

Ebote svi ti što voze od kafića do kafića i razviju 300 na pravcu mogu samo da ebu neke maloumnice koje će u njima da vide nekakvog drumskog ratnika i buntovnog odmetnika. Mogu samo to i ništa više. Kladim se da mogu da ih napeglam u svakoj krivini osim na otvorenom putu.

 

Da se razumemo, između traženja smisla života u tome da posedujem skil da napeglam svakoga u krivini ili veštini da ebem sve te slatke maloumnice koje će u meni videti buntovnog odmetnika, birao bih ovo drugo. Pa i po skupu cenu da budem anatemisan kao loš bajker.

Misim nekako mi je ovo drugo bliže smislu života, ako me razumete.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Posebo mi se svidjaju ovi sto u avatarima i svojim oglasima imaju iskljucivo slike sa staze, u stilu snimi brate kako sam ga ovde spustio. Ili jos jace - ova slika nije sa neta - pa koga stvarno boli uvo da li ti spustas u krivini ili ne. Meni licno se ne spusta ni u krivini ni na pravcu, stalno stoji pravo ko strela :), pa opet koga boli uvo....

 

ma, meni je to ok... voliš da voziš, umeš da voziš, imaš kinte da odvojiš za stazu, pa što ne bi stavio svoju fotku sa staze gde si ga lepo oborio :)... al kad taj nekog proziva jer ne obara lepo, e to je već neumesno :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

sve vidim "boli vas uvo" sta drugi misle o vasoj voznji,a raspisali ste se kao da pisete knjige....

p.s. vidi moj avatar : D

 

losmi, poenta teme uopšte nije da li nas, ili ne, boli uvo šta drugi misle o našoj vožnji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

koliko vidim neki pokusavaju da izlece komplekse sa ovom temom,ali neuspesno...

u svakom slucaju ja se sprdam malo,nista vise..

poz sa burme ;)

 

jel to nešto na moj račun? ;)

 

burma rules :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

ti momci sto se prevoze od kafica do kafica,uglavnom su na motoru bez kacige,znam posto sam iz centra i cesto ih vidjam.takvi momci ni jednoj normalnoj devojci ne mogu zapasti za oko,jer oni ocigledno ne cene dovoljno svoj zivot,zivot drugih ucesnika u saobracaju,sobzirom da u centru razviju veliku brzinu,pa koja devojka ce sesti sa takvom osobom na motor? samo neka koja zeli da bude vidjena a pritom ne pravi razliku da li je sela na konja ili motor,bitno da je rasirila noge i izbacila dupe da svi vide da ga ima....nego,zasto se opterecujete takvim likovima,ja sam ubedjena da je motor njima samo deo trenda i nista vise.zna se ko su i kakvi pravi bajkeri.najbolji ljudi na svetu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

Na stazu nisam iso pa ne znam i nesto me ne interesuje.

Ranije nisam razmisljao kolko se obara ,obaralo se dok ne padnes i tu je granica.

 

:lol: ODLICNo!

 

Mnogi od vas su daleko zreliji i iskusniji od mene. Daleko bolji vozaci. I sam sam ispravio krivinu par puta, ali samo zbog lose tehnike voznje. Lako je ici brzo pravo, knedla ili ne, ali motocikli nisu igracke i niko ne vozi samo svoju glavu!

 

Sastavni i neraskidivi deo voznje motocikla je skretanje i prolazak kroz krivinu, da bi se to odradilo mora motor da se obori. Niko od vas ne kaze "E ja vozim sporo opusten sam bas me zabole, Kocim samo motorom i ponekad zadnjom"

 

Trenutno vozim gs500 i kilav je motor u PM, cak i sa brdo prepravki, ali svaki dan mi pokaze koliko pojma nemam da vozim. I nikad kad idem pravo. A sve sto sam naucio u krivini posluzilo je da i pravo idem sigurnije.

 

Volim bajkere, ljudi su koji vole zivot malo vise od ostale raje, ali nemojte da ste sisice. Malo prozivke zarad obaranja i nenosenja opreme je skroooz ok.

 

Prozivaju u Srbiji, prozivaju i ovde gde sam sada, ali ja imam barem jednog drugara koji je oladio od motora barem delom zbog prozivki. I to je dobro, jer mu nije islo bas nesto. naravno bez kacige i na pravcu. Na opakom motoru.

 

Zato ne budite sise, oborite motor!

 

Mnogo mnogo duzinskih jedinca vam svima zelim

 

sikiriki :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

ti momci sto se prevoze od kafica do kafica,uglavnom su na motoru bez kacige,znam posto sam iz centra i cesto ih vidjam.takvi momci ni jednoj normalnoj devojci ne mogu zapasti za oko,jer oni ocigledno ne cene dovoljno svoj zivot,zivot drugih ucesnika u saobracaju,sobzirom da u centru razviju veliku brzinu,pa koja devojka ce sesti sa takvom osobom na motor? samo neka koja zeli da bude vidjena ...

Samo neka je 90% zenske populacije tvojih godina.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

U danasnjem robo-kapitalno-drustvenom sistemu zaista ne mogu da dozvolim sebi duze bolovanje.Trenutna smrt bi bila super ali ipak sam i pravoslavac pa je samoubistvo nedozvoljeno.Vozim da bi dugo vozio.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Na stazu nisam iso pa ne znam i nesto me ne interesuje.

Ranije nisam razmisljao kolko se obara ,obaralo se dok ne padnes i tu je granica.

 

:lol: ODLICNo!

 

Mnogi od vas su daleko zreliji i iskusniji od mene. Daleko bolji vozaci. I sam sam ispravio krivinu par puta, ali samo zbog lose tehnike voznje. Lako je ici brzo pravo, knedla ili ne, ali motocikli nisu igracke i niko ne vozi samo svoju glavu!

 

Sastavni i neraskidivi deo voznje motocikla je skretanje i prolazak kroz krivinu, da bi se to odradilo mora motor da se obori. Niko od vas ne kaze "E ja vozim sporo opusten sam bas me zabole, Kocim samo motorom i ponekad zadnjom"

 

Trenutno vozim gs500 i kilav je motor u PM, cak i sa brdo prepravki, ali svaki dan mi pokaze koliko pojma nemam da vozim. I nikad kad idem pravo. A sve sto sam naucio u krivini posluzilo je da i pravo idem sigurnije.

 

Volim bajkere, ljudi su koji vole zivot malo vise od ostale raje, ali nemojte da ste sisice. Malo prozivke zarad obaranja i nenosenja opreme je skroooz ok.

 

Prozivaju u Srbiji, prozivaju i ovde gde sam sada, ali ja imam barem jednog drugara koji je oladio od motora barem delom zbog prozivki. I to je dobro, jer mu nije islo bas nesto. naravno bez kacige i na pravcu. Na opakom motoru.

 

Zato ne budite sise, oborite motor!

 

Mnogo mnogo duzinskih jedinca vam svima zelim

 

sikiriki :zdravo:

 

ili umrite pokušavajući... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja