Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Fico kad si ti ispravio tu krivinu?

 

kad sam išao na more, u kanjonu une, između prijedora i bihaća... uleteo sam prebrzo, sve sa ženom, video da ću udariti u bankinu, ukočio, ispravio, ali bih možda i prošao da uz bankinu nije bilo rizle, i tu smo proklizali, desni kreš bar je muški podneo štetu, motoru ništa, što se vidi na slikama gde prodajem motor, a nama ništa... ona je imala par ogrebotina, i ja isto... al moglo je da bude mnogo gore.. i ponavljam bio je to samo jedan sekund, loša procena... nije ni čudo da se naplašila jadna... ja sam kriv magarac, što sad prodajem fazera :(

 

..pa prodaj zenu :)

 

Salim se, pa opako ste dobro prosli, cool :)

 

Ps. ma ja sam mislio da zex misli na ovu lozanu iz moje price...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Fico kad si ti ispravio tu krivinu?

 

kad sam išao na more, u kanjonu une, između prijedora i bihaća... uleteo sam prebrzo, sve sa ženom, video da ću udariti u bankinu, ukočio, ispravio, ali bih možda i prošao da uz bankinu nije bilo rizle, i tu smo proklizali, desni kreš bar je muški podneo štetu, motoru ništa, što se vidi na slikama gde prodajem motor, a nama ništa... ona je imala par ogrebotina, i ja isto... al moglo je da bude mnogo gore.. i ponavljam bio je to samo jedan sekund, loša procena... nije ni čudo da se naplašila jadna... ja sam kriv magarac, što sad prodajem fazera :(

 

Hehe, meni se identicna situacija desila na putu za Herceg Novi, iznad trebinja proklizala Afrika natovarena ko magare, imala je loshu prednju gumu i samo mi je ispala iz ruku u krivini. Isto rol bar odradio posao, meni nista, zena se izgulila ko salama... Ali, plan je bio da se ide posle toga do Dubrovnika, Mostara, pa preko Sarajeva u Novi Sad. Zena je imala 1000 kilometara da pobedi strahove i vala pobedila ih je, sada je ona moj heroj. Ocas posla se dogovorimo i eto nas na putu... Sve je stvar postavke... Obavi ti jos koji razgovor sa zenom pre nego sto prodas motor, ima nade veruj mi... Svaki pad je novo iskustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

nema šanse... ovaj pad joj baš nije prijao... inače od početka je bila skeptična u vezi sa motorom... navikla se na teneru, pružala je osećaj sigurnosti i moći, umela je i da zaspi na motoru... ali fazer joj se od početka nije dopao... brutalno ubrzavanje + loša zaštita od vetra + pad = teška panika... a žao mi je da je mrcvarim više :(... tako da, dok ne kupimo gs 1200a, ništa :D, a taj motor će biti moj za jedno sedam, osam godina, kad bude koštao nadam se oko pet soma :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Znam, lako je reći "ma zabole te patka šta ko kaže, ti teraj svoje". Svi mi, kakvi god da smo, imamo sujetu. Neko više, neko manje. Ali je suština baš u toj kurcobolji. Aca lepo reče da se granice pomeraju polako i kontrolisano. Teraj svoje u svojoj zoni komfora a svakoj si ima svoju rados'. Pa kome je to smor, nek tera brže.

 

U ronjenju ima jedna izreka koja je nažalost potekla iz žive istine. Kaže, ko je najbolji gnjurac? Onaj koji svojim unucima priča kako je deda nekad bio baja i ronio. Svih ostalih, koji su išli dublje, brže, dalje, duže... se rado sećamo kroz naše priče.

 

Tako je i ovde, nikakva razlika. Neko vozi ovako, neko onako ali je jedino važno da unucima pričamo kako je deda bio baja i terao motor. Što više rizikujemo, šansa za priče unucima su manje. Ne kažem da treba biti apsolutna pizda i nikad ne probati ništa "opasno" ali treba imati granicu. A ta granica se pomera obukom, samoobukom, tuđim iskustvima. Jednom rečju, radom na sebi.

 

A dok ne dostignemo viši nivo vožnje, vozićemo kako najbolje umemo. Svi kojima to smeta i koji takve nazivaju pizdama ne zaslužuju naše vreme i snagu. Džabe je meni što mogu i dublje i duže i kako god oćete bolje od početnika ronioca. On ne može kao ja i ako ga vodim na ronjenje ja ronim onako kako on može. Tačka. Nema dalje. I taman posla da takvog nazivam pizdom. Sam bih sebi skočio u usta i popišao se na svu svoju karijeru instruktora, a to je nekih 20 godina.

 

Takvog gnjurca/motociklistu (isti klinac za ovu priču) treba obučiti. Pokazati mu. Dati mu podršku da i on pomeri svoje granice jer mu se tako otvaraju vrata za još veći užitak. Na kraju, svi smo jednom bili početnici. Samo je pitanje samokontrole koliko nam je trebalo da se dignemo na viši nivo i pod kojim uslovima.

 

Zato i postoje ovakvi forumi na kojima se skupljaju tuđa iskustva da ne bi sticali svoja kad dođe do ispravljanja krivine. Ova tema je odličan podsetnik svima nama bez obzira na godine, staž i iskustvo. Podelimo svoja znanja jer nikome neće pasti kruna sa glave ako nekome nešto pokaže i olakša mu put. A spašće mu glavu. Nismo ovde konkurencija pa da ćutimo iskustva iznanje.

 

Fićo, svaka ti čast na temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Još jedna sitnica :D

 

Meni su gume kockaste na TA. Jbg, šta ću kad je Bogoslovija kratka pa ne stignem da ga oborim. Da li sam zato manji baja? I da jesam, zabole me. Meni je ovako lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Fićo, svaka ti čast na temi

 

 

fala skubo

 

endurac, znaš li nekog dobrog bogatog šeika lovalnog u kamilama ili nafti?

 

:D :D :D

 

P. S. fala bogu da žena ne čita forum :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@Fi011:

Dobra je tema i u pravu si, ali pazi da i sam ne upadnes u istu demagogiju. Sad ispade da ljudi koji voze na stazi, ne treba da se javljaju na forumu i o tome diskutuju, da ne bi neko umislio da to i on moze... :zbunjen:

 

Ubuduce, ako primetite da neko u nekoj temi 'mraci' na opisani nacin, skrenite mu odmah na licu mesta paznju. A pustite i druge, koji vole voznju na stazi, na miru. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Mene licno zaboli ko ga je koliko oborio, sakrivio ili ispravio... Uzivam u voznji i druzenju! Ko ide sporije, stice nas... I ko brze nadam se da ce mo ga ili ih stici.... naravno na pumpi ili kafanici!!!

Imao sam i ja ispravljanja na pocetku kad se dovatim brze ekipe.... srecom bez posledica!

A posle sam imao i iza sebe onoh koji za za mojom opustenom voznjom ispravljali.. i sa foruma kolege... svi se ucimo, niko se naucen nije rodio!

Nikada nisam to pricao i zadirkivao, i uvek sam imao dozu neprijatnosti kad vidim da je pocetnik u grupi...

Cesto sam namerno usporavao i dizao polako ritam do normalne granice... da bi vozio iza mene i ucio na neki nacin...

Pozdrav i vidimo se na drumu uskoro, nadam se....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Лепо пишеш госн Скубо.Тебе читам са посебном пажњом и задовољством.Некако је и старовремско и модерно,али пре свега врло тачно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

@Fi011:

Dobra je tema i u pravu si, ali pazi da i sam ne upadnes u istu demagogiju. Sad ispade da ljudi koji voze na stazi, ne treba da se javljaju na forumu i o tome diskutuju, da ne bi neko umislio da to i on moze... :zbunjen:

 

Ubuduce, ako primetite da neko u nekoj temi 'mraci' na opisani nacin, skrenite mu odmah na licu mesta paznju. A pustite i druge, koji vole voznju na stazi, na miru. :zdravo:

 

pablo, nigde nisam napisao ništa loše o stazi... podržavam i kurseve i staze, i blago onima koji imaju novca za to...

vožnja na stazi je super, takođe, divim se ljudima koji znaju dobro da voze, i voleo bih i ja da znam da tako vozim, da ne bude zabune... i nigde i niakd nisam rekao da ne treba obarati... ko ume, blago njemu, mi koji ne umemo treba da budemo oprezniji :)

suština teme jeste mračenje od strane nekih ljudi, al da se ne ponavljam... mislim da nisu umesni takvi komentari, a pogotovo ako dolaze od ljudi koji voze po stazi, siguran sam da ćeš se složiti... od takvih ljudi treba dobiti savet, kritiku, ali ne podsmevanje...

kada sam vozio jednom sa zeljkom, on mi je skrenuo pažnju na neke stvari, ja se nisam uvredio, razmislio sam o tome, i trudio se da to primenim... ali njegov nastup je bio prijateljski, nije me gledao sa visine, već mi je ukazao na određene greške... ova tema se bavi onim drugima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Fi011, da li govoris o iskustvu na drumu ili na forumu?

 

ne kapiram na šta misliš? daj mi citat da znam o čemu pričaš... mada verovatno da je u piutanju iskustvo na drumu, ne znam zašto bi iskustvo na forumu bilo relevatno za ovu temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa napisao si da na forumu ima nekih koji mrace i uticu lose na bajkere pa me zanima kako oni to zakljucuju iz pisanja kako ko vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

aha, pa video sam u nekoliko tema da kada neko pomene da je na pravcu razvukao brzinu, to ih provocira i iz toga zaključuju da je neko loš vozač... čim nekog loži da da gas na pravcu, to znači da je sisa, jer ne zna da vozi, i nema pojma da ulazi u krivine, kao ti neki koji, eto, znaju... i video sam to dosta puta na forumu, u ovom ili onom obliku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

...

sada se za male pare može kupiti veoma brz motor, ali brza vožnja motora u krivinama zahteva mnogo veću veštinu nego vožnja automobila, a možda je dva posto nas videlo neku obuku ili slično (znam da ja nisam)... dakle, prepušteni smo sami sebi jer nemamo para za skupe kurseve, a oni malo slabiji karakterom, kada vide sve te junačine kako prozivaju ljude koji kažu da su razvukli motor ponekad na autoputu kad su mogli, pokušavaju da budu i oni muda, i ginu kao muve...

 

....

 

inače, ja zaista nisam od tih nekih dužebrižnika, ali mislim da je ovo neukusno, i vrlo opasno... junačine, vi se junačite, ali iskulirajte sa takvim komentarima, a manje iskusni vozači neka krenu lagano, pa će možda i postati junačine, a ne teme u crnoj hronici...

 

Za kurs si mogao da se prijaviš (bilo ih je par) a i skoro sam siguran da sam ti dao DVD Twist of the Wrist :P

 

U svakom slučaju se slažem umeju ljudi da nauče malo (ili malo više) pa da sa nipodaštavanjem gledaju na početnika ili što Aco reče to više kažu ne bi li motivisali početnike da rade na svojoj tehnici.

 

Jel ako je oprema ono što pravi razliku između toga da posle pada (nedajbože) ostaneš da ležiš na asfaltu ili ustaneš i psuješ sve oko sebe tako je i tehnika razlika između toga da li ćeš da prođeš situaciju ili da padneš ;)

 

I naravno, svako treba da vozi svoju vožnju, zato stalno (kao papagaji) ponavljamo kada neko prvi put kreće na neku enduro vožnju - "vozi onoliko koliko se osećaš sigurno (tj. vozi u svojoj zoni komfora) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

...

sada se za male pare može kupiti veoma brz motor,...

 

...

U svakom slučaju se slažem umeju ljudi da nauče malo (ili malo više) pa da sa nipodaštavanjem gledaju na početnika ili što Aco reče to više kažu ne bi li motivisali početnike da rade na svojoj tehnici.

 

 

 

...to je zato jer sami nikad nisu bili pocetnici i rodili su se nauceni, i ne samo to, odmah su postali najbolji vozaci u gradu i sire... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Na forumu je bila slicna tema ranije setio sam se iste sada kada sam video ovu i evo jedne recenice od veoma poucnog teksta koji mi je ostao u secanju...

 

"Drugaciji je prolaz kroz krivinu kad si sam, bez obaveza i bez djece, a drugaciji je kad vozis oba roditelja svoje djece".

 

A ja sam imao i sam situaciju da me covek u gradu pretekne izuzetno velikom brziom i kada skonta da nisam krenuo da se jurim i trkam sa njim koci dok ga ja ne stignem i onda ponovo zavrne po gasu i izaziva.

 

A mene briga ja jednostavno vozim svoju voznju kako mi u tom trenutku odgovara. :takoje:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja