Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

• Malinar u pokusaju, 983 postova
  • Motocikl: スズキバンディット

Granica je nekada potpuno struganje fuzasterom, a nekada malo nagneš i ćao. Nemoguće je da se sve to primeti i sprovede na licu mesta u račun i izračuna šta, kako, pod kojim uglom i u uslovima kog trenja. Moj burazer nije čestito ni završio srednju školu, ali zato obara i koristi maksimalno rubove. Sve se svodi na, prosto rečeno, procenu. Vožnja motora, barem po meni, nije teška nauka (jes' da se ceo život učiš, kao i s automobilom), ja vozim od 11-12 godine, a ne pročitah ni jednu jedinu knjigu o tome.

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 4792 postova
  • Motocikl: enduro

Ali zato ravnicari sto imaju 10 krivina za ceo dan, voze na zadnjaka izmedju krivina.

Da li i za to ne treba malo hrabrosti i osecaja? Ili se i to uci na poligonu? Ili je to disciplina koja nije vredna pomena jer se ne uklapa u sabracajna pravila.

• Teoreticar, 307 postova
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Najlakse je stisnutia m..a i oboriti motor! Ali da izadje motor iz krivine potrebno je jos nesto osim m..a, znanje i iskustvo!Jel neko od vas cuo da se kod nes prave takmicenja na poligonima koa sto ih gledamo na snimcima? Pa kad bi pored svih obaveza za polaganje uveli neke casove na ovakvim poligonima milim da bi bilo mnogo manje sisa a i ludo hrabrih! Odes uplatis L tablicu i ucis se sam pa onda zveknes u nekoj krivini ( kao ja na primer) ili u neki kombi pa se ceskas dok ne stanes na noge ponovi!Poligini agilnosti da budu obaveza pa nema problema!A da su m..a potrebna CSTO JESU!

• BF3 killah, 301 postova
  • Motocikl: FZS 600

Meni se ipak cini da je pravilno obaranje motora stvar znanja a ne hrabrosti tako da smatram da je naslov teme apolutno neadekvatan.

aj ti, prijatelju, ponovo pročitaj moj post, pa možda i shvatiš naslov... hrabrost pominjao nisam, niti su veština i hrabrost poenta priče... a u šta se tema izrodila, i kojim pravcem je otišla, to već nije moj problem,

• VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Motocikl: TRABAKULA

Čitajući sve komentare, došao sam do zaključka da je Valentino Rosi samo jedam običan papan koji nema pojma! Kakve sve teorije i kakva elementarna poznavanja vožnje... Bez uvrede, ali sve to o čemu pišete primenite u vožnji, molim vas! Svaka čast pojedincima, ali mislim da ovde većina misli da je sve u hrabrosti...

• Podržavam 1

• Zainteresovan, 706 postova
  • Motocikl: Honda CBR600 F4

Naravno da treba i hrabrosti uci u krivinu 120 kmh i oboriti motor do kraja.

Ne znam zasto, ali meni je mnogo lakse pri 120khm u krivini nego pri 80-tak khma... nekako je stabilnije sve kada ga oborim, kao da se vraca sam nazad, dok mi je pri 80-tak... sve nekako "nestabilnije"... mada mozda gresim, ipak nemam ne znam koliko godina voznje motora pod dupetom.

• Drug član, 1061 postova

Meni postaje nestabilno kada lose udjem u krivinu pa kada hocu da uradim neku,nazovi korekciju pa pustim gas. Onda zadnja guma gubi jak kontakt sa podlogom i pocne igranka. A pri obaranju, kada sam na gasu, stabilno je isao 10 ili 100 na sat.

• Zainteresovan, 706 postova
  • Motocikl: Honda CBR600 F4

To da sa gasom, a nazalost kod nas je dobar deo krivina uzas, jer odjednom postaje jos gora krivina. Mada, uglavnom nemam tih problema, jer prvo dobro upoznam put pa se tek onda "kurcim" :D

• Drug član, 4792 postova
  • Motocikl: enduro

Ne znam zasto, ali meni je mnogo lakse pri 120khm u krivini nego pri 80-tak khma... nekako je stabilnije sve kada ga oborim, kao da se vraca sam nazad, dok mi je pri 80-tak... sve nekako "nestabilnije"... mada mozda gresim, ipak nemam ne znam koliko godina voznje motora pod dupetom.

Zavisi gde se vozis i sta vozis. Duza, kraca, otvorenija, zatvorenija, ima svega. Hteo sam samo reci da nije svejedno voziti brzo i obarati motor do kraja. Negde mi je i tih 80 prebrzo.

I naravno da je bitna i tehnika, i iskustvo, i genetika, i jos dosta faktora. Ko to sve poseduje i ume da upakuje, bice Rossi.

• Svrati ponekad, 184 postova
  • Motocikl: FAZER 1000 ZAUVEK...

Zavisi gde se vozis i sta vozis. Duza, kraca, otvorenija, zatvorenija, ima svega. Hteo sam samo reci da nije svejedno voziti brzo i obarati motor do kraja. Negde mi je i tih 80 prebrzo.

I naravno da je bitna i tehnika, i iskustvo, i genetika, i jos dosta faktora. Ko to sve poseduje i ume da upakuje, bice Rossi.

I kraj teme

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 403 postova
  • Motocikl: Kymco PeopleS 250, Baba-devojka u preradi

Sve je ovo lepo sto se vidi.... samo mi nekako pade pogled na cajger u trenucima kada se sa obe strane puta nalaze kuce sa ili bez zastitne ograde, a on pokazuje 120+ ako sam dobro video. Onda mi padne na pamet dete koje je sutnulo loptu koja pada na put a ono, ne gledajuci kako to deca inace i rade, istrcava....

Nemojte ljudi, tako... lepa je nasa zemlja, prelepa, uzivajte u njoj. Dobrih puteva, na zalost, ima malo, ali ne treba ih koristiti za ovakve voznje bez obzira na okolinu.

Staza - sve je dozvoljeno. Naseljena oblast.... razmislite i nek vam je na volju... samo da volja ne postane nesto opasno..... razmislite.

Pozz

• Podržavam 5

• Drug član, 2750 postova
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Presao sam do sad tek nekih 30tak hiljada na 2 tocka i skoro deset puta toliko na 4. Do sad mi se nikad u slicnom okruzenju nije naslo djete na putu, uvjek je to neki "odrasli" koji izlazi na rikverc i gleda u suprotnom smjeru od onog iz kojeg ja dolazim

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja