Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Čitajući sve komentare, došao sam do zaključka da je Valentino Rosi samo jedam običan papan koji nema pojma! Kakve sve teorije i kakva elementarna poznavanja vožnje... Bez uvrede, ali sve to o čemu pišete primenite u vožnji, molim vas! Svaka čast pojedincima, ali mislim da ovde većina misli da je sve u hrabrosti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 801 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Naravno da treba i hrabrosti uci u krivinu 120 kmh i oboriti motor do kraja.

 

Ne znam zasto, ali meni je mnogo lakse pri 120khm u krivini nego pri 80-tak khma... nekako je stabilnije sve kada ga oborim, kao da se vraca sam nazad, dok mi je pri 80-tak... sve nekako "nestabilnije"... mada mozda gresim, ipak nemam ne znam koliko godina voznje motora pod dupetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni postaje nestabilno kada lose udjem u krivinu pa kada hocu da uradim neku,nazovi korekciju pa pustim gas. Onda zadnja guma gubi jak kontakt sa podlogom i pocne igranka. A pri obaranju, kada sam na gasu, stabilno je isao 10 ili 100 na sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 801 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

To da sa gasom, a nazalost kod nas je dobar deo krivina uzas, jer odjednom postaje jos gora krivina. Mada, uglavnom nemam tih problema, jer prvo dobro upoznam put pa se tek onda "kurcim" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Naravno da treba i hrabrosti uci u krivinu 120 kmh i oboriti motor do kraja.

 

Ne znam zasto, ali meni je mnogo lakse pri 120khm u krivini nego pri 80-tak khma... nekako je stabilnije sve kada ga oborim, kao da se vraca sam nazad, dok mi je pri 80-tak... sve nekako "nestabilnije"... mada mozda gresim, ipak nemam ne znam koliko godina voznje motora pod dupetom.

 

Zavisi gde se vozis i sta vozis. Duza, kraca, otvorenija, zatvorenija, ima svega. Hteo sam samo reci da nije svejedno voziti brzo i obarati motor do kraja. Negde mi je i tih 80 prebrzo.

I naravno da je bitna i tehnika, i iskustvo, i genetika, i jos dosta faktora. Ko to sve poseduje i ume da upakuje, bice Rossi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: FAZER 1000 ZAUVEK...

Naravno da treba i hrabrosti uci u krivinu 120 kmh i oboriti motor do kraja.

 

Ne znam zasto, ali meni je mnogo lakse pri 120khm u krivini nego pri 80-tak khma... nekako je stabilnije sve kada ga oborim, kao da se vraca sam nazad, dok mi je pri 80-tak... sve nekako "nestabilnije"... mada mozda gresim, ipak nemam ne znam koliko godina voznje motora pod dupetom.

 

Zavisi gde se vozis i sta vozis. Duza, kraca, otvorenija, zatvorenija, ima svega. Hteo sam samo reci da nije svejedno voziti brzo i obarati motor do kraja. Negde mi je i tih 80 prebrzo.

I naravno da je bitna i tehnika, i iskustvo, i genetika, i jos dosta faktora. Ko to sve poseduje i ume da upakuje, bice Rossi.

I kraj teme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

 

Sve je ovo lepo sto se vidi.... samo mi nekako pade pogled na cajger u trenucima kada se sa obe strane puta nalaze kuce sa ili bez zastitne ograde, a on pokazuje 120+ ako sam dobro video. Onda mi padne na pamet dete koje je sutnulo loptu koja pada na put a ono, ne gledajuci kako to deca inace i rade, istrcava....

 

Nemojte ljudi, tako... lepa je nasa zemlja, prelepa, uzivajte u njoj. Dobrih puteva, na zalost, ima malo, ali ne treba ih koristiti za ovakve voznje bez obzira na okolinu.

 

Staza - sve je dozvoljeno. Naseljena oblast.... razmislite i nek vam je na volju... samo da volja ne postane nesto opasno..... razmislite.

 

Pozz

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Presao sam do sad tek nekih 30tak hiljada na 2 tocka i skoro deset puta toliko na 4. Do sad mi se nikad u slicnom okruzenju nije naslo djete na putu, uvjek je to neki "odrasli" koji izlazi na rikverc i gleda u suprotnom smjeru od onog iz kojeg ja dolazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja