Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Kneževac-Beograd
  • Motocikl: zx400r ninja

Kad god me je neko pitao kako da prođe krivinu, uvek sam mu govorio: opusti se i zapleši sa motorom. Krivinarenje je kao valcer, kao ples, bez napora, meko, tečno. Ako je vozač u grču, kao Kika, i ne može da se opusti, onda nikada neće da nauči da vozi tečno.

 

Bokilić i ja vozimo na isti način (barem po opisu).

 

 

jebi ga imate guzu :P

 

kiku nisi video dve godine i vise mišoni tako da nije više onako ko na mačkovom kamenu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kad god me je neko pitao kako da prođe krivinu, uvek sam mu govorio: opusti se i zapleši sa motorom. Krivinarenje je kao valcer, kao ples, bez napora, meko, tečno. Ako je vozač u grču, kao Kika, i ne može da se opusti, onda nikada neće da nauči da vozi tečno.

 

Bokilić i ja vozimo na isti način (barem po opisu).

 

 

jebi ga imate guzu :P

 

kiku nisi video dve godine i vise mišoni tako da nije više onako ko na mačkovom kamenu

zns li ti kolkio smo mi cevapa ulozili u nase guzice :nanana: i ostalog mesa :moto3:

kolko je tu rostilja bilo......:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Kneževac-Beograd
  • Motocikl: zx400r ninja

Kad god me je neko pitao kako da prođe krivinu, uvek sam mu govorio: opusti se i zapleši sa motorom. Krivinarenje je kao valcer, kao ples, bez napora, meko, tečno. Ako je vozač u grču, kao Kika, i ne može da se opusti, onda nikada neće da nauči da vozi tečno.

 

Bokilić i ja vozimo na isti način (barem po opisu).

 

 

jebi ga imate guzu :P

 

kiku nisi video dve godine i vise mišoni tako da nije više onako ko na mačkovom kamenu

zns li ti kolkio smo mi cevapa ulozili u nase guzice :nanana: i ostalog mesa :moto3:

kolko je tu rostilja bilo......:lol:

e makar nikadne naučila neću roštiljsko-mesnu guzu :lol:

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

....

da "nadjes priliku" sto prije i naucis da struzes

 

gde ??? kako ???

 

Na stazu. Veliki parking. Aerodrom....

Neko ko zna da ti objasni i pomogne. To vec moze da bude problem utvrditi.

ne znam takvu osobu, svi pricaju drugacije, vecina kazu polako naucices vec, a to vec nikako da dodje

 

Paa, upoznaj , :ljubav: , moju "malenkost". Imaš čestitku na pp. Biće obuka, polako.

 

Sram te bilo, ozenjen covek :lol:

 

Uhuhu, Đunt-ozna eve dozna, nemo vadimo veš, ženski.:D

 

ma to je mikulanac :D

 

:Mina:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad god me je neko pitao kako da prođe krivinu, uvek sam mu govorio: opusti se i zapleši sa motorom. Krivinarenje je kao valcer, kao ples, bez napora, meko, tečno. Ako je vozač u grču, kao Kika, i ne može da se opusti, onda nikada neće da nauči da vozi tečno.

 

Bokilić i ja vozimo na isti način (barem po opisu).

 

 

jebi ga imate guzu :P

 

kiku nisi video dve godine i vise mišoni tako da nije više onako ko na mačkovom kamenu

zns li ti kolkio smo mi cevapa ulozili u nase guzice :nanana: i ostalog mesa :moto3:

kolko je tu rostilja bilo......:lol:

e makar nikadne naučila neću roštiljsko-mesnu guzu :lol:

 

 

 

 

 

:aha:, sve neki saveti, slaganje sila, Njutn,... teška fizika i svi nekakvi znalci, "bojim" se čemu sve mogu da te nauče, (iskvare). Nego, pusti ti "ove", ja ne znam ništa pa ajd da te podučim :strikanje::moto3:. Za :rostilj: nemoj da se brineš, bar apetita imam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Kad god me je neko pitao kako da prođe krivinu, uvek sam mu govorio: opusti se i zapleši sa motorom. Krivinarenje je kao valcer, kao ples, bez napora, meko, tečno.

 

 

Ovo si meni rekao kad sam prvi put pao sa motorom i mnogo mi je pomoglo da se vratim na motor i pobijedim strah od pada. Ulazim u krivinu i u sebi to ponavljam. I stvarno plesem

Hvala Miso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a tek s guza na guz..mozda i najbolja tehnika za dobro krivinarenje..

mozda ovde i bolje zbog polozaja kamere moze da se vidi pomeranje tela..

i mozda lepo objasnjen c.s.

zasto motor padne naglo na stranu to jest ode levo ili desno..

mislim da je kombinacija raznih tehnika u datom trenutku jako bitna.da covek bude opusten za volanom,naravno ispravan bajk..

i bar par godina iskustva..nista se ne nauci za dan,vec za 5..:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Sve se svodi na brzinu. Ako je manja nego sto treba pasces ka unutrasnjem delu krivine, a ako je veca nego sto treba proklizace ti tocak ili neces moci da oborsi motor toliko da bi prosao tu krivinu. Sto bi reko jedan moj profesor : Ne treba ni mnogo , ni malo nego taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Obori motor, ne budi sisa... ovo sisa se verovatno odnosi na onoga sto se uplasio i ne sme da vozi motor u krivini.

Realno ima istine, jer strah je velika kočnica u celom procesu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Strah je mehanizam koji nas cuva u zivotu. Jedan od clanova je negde napisao od prilike nesto u stilu "kad prestanem da osecam strah smanjujem gas" - jako dobra recenica.

 

Ko obara motor na hrabrost a ne na znanje, taj se bavi kockom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ko nema hrabrost da obori motor tesko da ce nauciti znanje, tako da je to povezano.

 

Ako drzis situaciju pod kontrolom, znas sta radis, znas gde su granice, zasto ti je onda potrebna hrabrost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Granica je nekada potpuno struganje fuzasterom, a nekada malo nagneš i ćao. Nemoguće je da se sve to primeti i sprovede na licu mesta u račun i izračuna šta, kako, pod kojim uglom i u uslovima kog trenja. Moj burazer nije čestito ni završio srednju školu, ali zato obara i koristi maksimalno rubove. Sve se svodi na, prosto rečeno, procenu. Vožnja motora, barem po meni, nije teška nauka (jes' da se ceo život učiš, kao i s automobilom), ja vozim od 11-12 godine, a ne pročitah ni jednu jedinu knjigu o tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ali zato ravnicari sto imaju 10 krivina za ceo dan, voze na zadnjaka izmedju krivina.

Da li i za to ne treba malo hrabrosti i osecaja? Ili se i to uci na poligonu? Ili je to disciplina koja nije vredna pomena jer se ne uklapa u sabracajna pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Najlakse je stisnutia m..a i oboriti motor! Ali da izadje motor iz krivine potrebno je jos nesto osim m..a, znanje i iskustvo!Jel neko od vas cuo da se kod nes prave takmicenja na poligonima koa sto ih gledamo na snimcima? Pa kad bi pored svih obaveza za polaganje uveli neke casove na ovakvim poligonima milim da bi bilo mnogo manje sisa a i ludo hrabrih! Odes uplatis L tablicu i ucis se sam pa onda zveknes u nekoj krivini ( kao ja na primer) ili u neki kombi pa se ceskas dok ne stanes na noge ponovi!Poligini agilnosti da budu obaveza pa nema problema!A da su m..a potrebna CSTO JESU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Meni se ipak cini da je pravilno obaranje motora stvar znanja a ne hrabrosti tako da smatram da je naslov teme apolutno neadekvatan.

 

aj ti, prijatelju, ponovo pročitaj moj post, pa možda i shvatiš naslov... hrabrost pominjao nisam, niti su veština i hrabrost poenta priče... a u šta se tema izrodila, i kojim pravcem je otišla, to već nije moj problem,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja