Jump to content

Moto Zajednica

Formirana Komisija za bezbednost motociklista

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Procentualno učešće broja poginulih vozača motocikala i mopeda u odnosu na ukupan broj poginulih u nezgodama u Beogradu za 2011. godinu je oko 10 odsto

 

BEOGRAD - U Sekretarijatu za saobraćaj održana je konstitutivna sednica Komisije za bezbednost motociklista (KBM) za grad Beograd. Osnovni cilj KBM je rešavanje problema bezbednosti vozača motocikala i mopeda na teritoriji Beograda.

 

Osim gradskog sekretara za saobraćaj Bojana Bovana, koji je izabran za predsednika, komisiju čine Vladimir Jevtić iz Odeljenja za bezbednost saobraćaja Sekretarijata za saobraćaj, Boban Milinković iz Uprave saobraćajne policije, Jasmina Jovanović iz Ministarstva saobraćaja, kao i predstavnici medija i motociklista Žika Jelić iz JU grupe, Saša Mišić iz emisije "Paklena kuhinja", Borislav Vučetić iz Radio Beograda i Miloš Milovanović, moto-trkač, predstavnik moto-sporta i uvoznika.

 

Procentualno učešće broja poginulih vozača motocikala i mopeda u odnosu na ukupan broj poginulih u nezgodama u Beogradu za 2011. godinu je oko 10 odsto, a broj teško povređenih vozača motocikla i mopeda u istoj godini čini oko 15 odsto ukupnog broja svih teško poveđenih.

 

Imajući u vidu ove trendove i pozitivan trend rasta broja registrovanih motocikala i mopeda na teritoriji grada, oformljena komisija ima zadatak da dijagnostikuje ključne probleme bezbednosti ove kategorije učesnika u saobraćaju i predloži set mera za njihovo rešavanje. Ključne osnove u ostvarivanju tog cilja su koordinacija i kooperacija između nadležnih institucija (Sekretarijat za saobraćaj, MUP, Ministarstvo saobraćaja i druge), pojedinaca, moto asocijacija, udruženja, klubova, medija, uvoznika, servisera i drugih zainteresovanih, kako bi se sveobuhvatno rešio postojeći problem.

 

Kako bi ostvarivanje cilja bilo što efikasnije, pozivaju se svi zainteresovani da se savetima i sugestijama priključe radu KBM, putem elektronske pošte na motociklirajbeogradom@beograd.gov.rs.

 

http://www.kurir-info.rs/formirana-komisija-za-bezbednost-motociklista-clanak-528969

http://www.bgsaobracaj.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=7616:2012-11-26-13-20-21&catid=8:2009-02-21-19-12-44&Itemid=46

 

edit: Valjda će se vremenom proširiti na teritoriju cele države, jer svuda smo podjednako ugroženi. :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iskreno se nadam da ce ovo necemu da posluzi...mada moram da priznam da kad cujem termine tipa: komisija, koordinacija, kooperacija, smrdi mi na sastacenje i zvakanje prazne slame.

Ljudi bre NEMA BEZ LOVE NISTA!!!

Kad ulozis mozda i dobijes.

Nova rigorozna obuka (svih), poboljsanje uslova na putu, kvaliteta podloge i sanacija zemljista uz puteve. Podmladjivanje voznog parka (drzava da omoguci olaksice pri kupovini) i razvijanje nove svesti vezane za koriscenje, uopste postojanje motocikla kao prevoznog sredstva.

Sizifova rabota, koja KOSTA!

Ako ce samo da sede "i donose zakljucke, misljenja, uverenja" i razna druga sranja iz kom-soc-politicke terminologije, bolje da sede kuci...sviraju, pevaju i kuvaju.

 

Razne su akcije pocinjale, a izgleda i zavrsavale se pre pocetka. Sigurno sa dobrom namerom i velikom zeljom...ali dzaba. Doba radnih akcija i Titinih pionira je davno proslo.

 

Platis, pa klatis.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To mi deluje kao novinarska patka ili je vest prerana.

 

Pustio sam im mejl ispred nase organizacije, sa zeljom da ucestvujemo u radu takve komisije, ali sam dobio sledecu poruku o greski:

 

The following message to <motociklirajbeogradom@beograd.gov.rs> was undeliverable.

The reason for the problem:

5.1.0 - Unknown address error 550-'5.1.1 User unknown'

 

Final-Recipient: rfc822;motociklirajbeogradom@beograd.gov.rs

Action: failed

Status: 5.0.0 (permanent failure)

Remote-MTA: dns; [91.150.67.12]

Diagnostic-Code: smtp; 5.1.0 - Unknown address error 550-'5.1.1 User unknown' (delivery attempts: 0)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

a sta nam to kao oni mogu pomoci,pa za ovih 60 godina nijednu normalnu stazu nisu napravili,a to sto ce da nas sacuvaju u saobracaju to malo morgen,use i u svoje kljuse stara poslovica i da sve cetvere ochi0staa2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Iskreno se nadam da ce ovo necemu da posluzi...mada moram da priznam da kad cujem termine tipa: komisija, koordinacija, kooperacija, smrdi mi na sastacenje i zvakanje prazne slame.

Ljudi bre NEMA BEZ LOVE NISTA!!!

Kad ulozis mozda i dobijes.

Nova rigorozna obuka (svih), poboljsanje uslova na putu, kvaliteta podloge i sanacija zemljista uz puteve. Podmladjivanje voznog parka (drzava da omoguci olaksice pri kupovini) i razvijanje nove svesti vezane za koriscenje, uopste postojanje motocikla kao prevoznog sredstva.

Sizifova rabota, koja KOSTA!

Ako ce samo da sede "i donose zakljucke, misljenja, uverenja" i razna druga sranja iz kom-soc-politicke terminologije, bolje da sede kuci...sviraju, pevaju i kuvaju.

 

Razne su akcije pocinjale, a izgleda i zavrsavale se pre pocetka. Sigurno sa dobrom namerom i velikom zeljom...ali dzaba. Doba radnih akcija i Titinih pionira je davno proslo.

 

Platis, pa klatis.

S obzirom da komisiju ne sačinjavaju samo predstavnici državnih organa već ima i predstavnika "bajkera" (Žika Jelić, Saša Mišić, Borisav Vučetić, Miloš Milovanović) možda je i moguće da se nešto konkretno popravi.

A što se tiče velikih para koje su navodno potrebne, zaista mislim da nisi u pravu!

Daleko najveći broj motociklista stradao je zbog "ljudskog faktora" (svojom krivicom ili krivicom drugog učesnika u saobraćaju), a za sprečavanje takvih događaja osnovno je bolja obuka i poštovanje propisa i signalizacije na putu.

Obuku za vozača već plaća onaj ko se obučava i tu država samo treba da postavi auto školama uputstva i zaključke koja bi ta komisija donela, a o poštovanju propisa već postoji služba koja bi trebalo da se o tome stara, te ne vidim razloga za neke dopunske troškove?

Stanje puteva, a posebno tehnička ispravnost (starost) vozila, u uzrocima stradanja motociklista zauzimaju zanemariv procenat pa je očekivanje da će neko (zbog motociklista) gradske saobraćajnice i lokalne puteve da pretvara u moto piste (da ih presvlači posebnim podlogama i okolinu "oblaže" sigurnosnim zidovima), potpuno pogrešno i neprihvatljivo. Promena "farbe" koja se koristi za oznake na kolovozu (klizava u p.m), predprostor ispred semafora rezervisan za motore, edukacija po snovnim i srednjim školama, ... . Takve (i slične) sitnice koštaju veoma malo a mogle bi da znače mnogo.

Uslovi (i troškovi) za uvoz motocikla sada zaista nisu ni previsoki (niti su komplikovane procedure), te je očekivanje da Država omogući olakšice pri kupovini nerealno. Jedino ako smatramo da bi trebala da "subvencionira" nabavku motora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Iskreno se nadam da ce ovo necemu da posluzi...mada moram da priznam da kad cujem termine tipa: komisija, koordinacija, kooperacija, smrdi mi na sastacenje i zvakanje prazne slame.

Ljudi bre NEMA BEZ LOVE NISTA!!!

Kad ulozis mozda i dobijes.

Nova rigorozna obuka (svih), poboljsanje uslova na putu, kvaliteta podloge i sanacija zemljista uz puteve. Podmladjivanje voznog parka (drzava da omoguci olaksice pri kupovini) i razvijanje nove svesti vezane za koriscenje, uopste postojanje motocikla kao prevoznog sredstva.

Sizifova rabota, koja KOSTA!

Ako ce samo da sede "i donose zakljucke, misljenja, uverenja" i razna druga sranja iz kom-soc-politicke terminologije, bolje da sede kuci...sviraju, pevaju i kuvaju.

 

Razne su akcije pocinjale, a izgleda i zavrsavale se pre pocetka. Sigurno sa dobrom namerom i velikom zeljom...ali dzaba. Doba radnih akcija i Titinih pionira je davno proslo.

 

Platis, pa klatis.

S obzirom da komisiju ne sačinjavaju samo predstavnici državnih organa već ima i predstavnika "bajkera" (Žika Jelić, Saša Mišić, Borisav Vučetić, Miloš Milovanović) možda je i moguće da se nešto konkretno popravi.

A što se tiče velikih para koje su navodno potrebne, zaista mislim da nisi u pravu!

Daleko najveći broj motociklista stradao je zbog "ljudskog faktora" (svojom krivicom ili krivicom drugog učesnika u saobraćaju), a za sprečavanje takvih događaja osnovno je bolja obuka i poštovanje propisa i signalizacije na putu.

Obuku za vozača već plaća onaj ko se obučava i tu država samo treba da postavi auto školama uputstva i zaključke koja bi ta komisija donela, a o poštovanju propisa već postoji služba koja bi trebalo da se o tome stara, te ne vidim razloga za neke dopunske troškove?

Stanje puteva, a posebno tehnička ispravnost (starost) vozila, u uzrocima stradanja motociklista zauzimaju zanemariv procenat pa je očekivanje da će neko (zbog motociklista) gradske saobraćajnice i lokalne puteve da pretvara u moto piste (da ih presvlači posebnim podlogama i okolinu "oblaže" sigurnosnim zidovima), potpuno pogrešno i neprihvatljivo. Promena "farbe" koja se koristi za oznake na kolovozu (klizava u p.m), predprostor ispred semafora rezervisan za motore, edukacija po snovnim i srednjim školama, ... . Takve (i slične) sitnice koštaju veoma malo a mogle bi da znače mnogo.

Uslovi (i troškovi) za uvoz motocikla sada zaista nisu ni previsoki (niti su komplikovane procedure), te je očekivanje da Država omogući olakšice pri kupovini nerealno. Jedino ako smatramo da bi trebala da "subvencionira" nabavku motora.

 

i da imamo cenu guma kao u sloveniji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Samo da ne bude da i ova komisija ( kao agencija za bezbednost saobraćaja ) stuče 575.000 dinara u mirišljave jelkice - nadrljali smo .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

a i ne secam se kada je drzava ucinila nesto dobro za narod a da to nije posteno naplatila....

A ja se ne sećam da je ikada uradila nešto dobro (čak i kada je "pošteno" naplatila) niti očekujem da će ikada to da uradi (ako to ne traži narod). Dakle ja smatram da od naroda zavisi koliko će država da bude dobra.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@zika56

Kazes ne treba para. Sto se onda vozis na gas? Sto ljudi voze gume dok skroz ne ocelave? Zasto se jos uvek nasim tuznim putevima "kotrljaju" krsevi koji nisu u proizvodnji vec decenijama, sto puta okrpljeni, krivi, neosvetljeni, tuzni i ruzni. Zato sto lova preliva iz dzepova...a ljudima se vozi, po svaku cenu. Nekada i onu najvecu.

Pored svih mogucih ustanova, oranizacija i asocijacija, ovakva jedna "komisija" je zaista nepotrebna.

Meni to govori da sve do sada postojece NE RADE NISTA...ili su krajnje nesposobne da bilo sta promene, pa zato apriori sumnjam i u sposobnost (ne u zelju, to je nesto drugo) doticnih.

Ovo je problematika kojoj treba ozbiljan, sistematski pristup. Da se od malih nogu stasa na pravi nacin...jer je to seme za buducnost, a to ne moze dzabe. Mozda bi i moglo, ali je novac dobar stimulans.

Toliko je toga truloga, da i ovaj prilicno vazan segment drustva ne moze da bude u boljem stanju. Vlada opsta apatija i svi cekaju potez nekog drugog, prvenstveno drzave, a sebe same cesto nemamo snage da kritikujemo ili jos bolje da se odreknemo necega na dobrobit svih. Ljude savseno boli ona stvar sto se krecu putevima u (ili na) sklopocijama, koje se voze na foru, a to sto kazes da to u maloj meri doprinosi statistici je verovatno tacno, ali je najbolja moguca ilustracija da love NEMA.

Uvoz je ista prica. Retko su to dobre sprave. Cesce sa falinkama koje se ovde vesto nabudze i teeeeeeraj Mile dok ne puke, a onda se opet zakrpi...Vozimo najskuplji otpad i na to smo ponosni....mah....prica bez kraja.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Šarena laža kao i sve. Dobiće pare iz budžeta, napraviće neku - akciju - sprdalicu, opravdaće svoje plate i to je to. Nažalost

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ma moze da formiraju jos milion komisija na kraju se svodi na isto!

 

Uprosceno i ogoljeno do koske: "Tvoja (motoristicka) glava je u pitanju, sam je pazi!"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Generalno, sve što je u funkciji podizanja nivoa svesti ima moju podršku... ljudi stalno govore o povećanju broja nezgoda a niko ne govori koliko se povećao broj motorista za taj period.

Druga stvar, osim promene boje i konstantnog pritiska da se priznamo kao najugroženiji učesnici u saobraćaju (ne računajući pešake i bicikliste) . Afirmativna akcija države bi bila da se smanji (ako ne ukine) porez na zaštitnu opremu (kacige i ostalo) jel bi time direktno doprineli povećanju bezbednosti ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Šarena laža kao i sve. Dobiće pare iz budžeta, napraviće neku - akciju - sprdalicu, opravdaće svoje plate i to je to. Nažalost

 

+1

 

 

Sada samo očekujte neki idiotski reklamni spot u udarnom terminu dnevnika na RTSu i Pinku tipa "Pešački je zakon" samo u ovom fazonu...:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja se samo bojim da će nalazi komisije doneti tešku represiju motociklistima, sve u cilju "spasavanja glave". Sve što je normalno za vožnju po gradu (preticanje kolone koja stoji, provlačenje, žuta traka...) proglasiće za vrlo opasno i kažnjivo. Ne očekujem da će nama doneti ikakvo poboljašanje, samo još veće zauzdavanje. Daj bože da grešim.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ova komisija ce samo jos da ti provlacenje na semaforu okarakterise kao bahatu voznju! A da cisto sumnjam da ce se potruditi da zvanicno odobre zutu traku dvotockasima...

Inace popsi imas 5 bambija za predlog o porezu na moto opremu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

За почетак могу да спроведу акцију која их ништа не би коштала - да можемо некажњено да користимо жуте траке, бар за време шпицева.

 

А после би могли да потроше мало пара преко планираних током редовних радова - да обележе зону од 3-4 метра пре зауставне линије на семафорима, да имамо места на почетку колоне (кад се провучемо:). Мислим да би ова два потеза спасла подоста костију, и смањила нервозу и нетрпељивост у возача четвороточкаша.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@zika56

Kazes ne treba para. Sto se onda vozis na gas? Sto ljudi voze gume dok skroz ne ocelave? Zasto se jos uvek nasim tuznim putevima "kotrljaju" krsevi koji nisu u proizvodnji vec decenijama, sto puta okrpljeni, krivi, neosvetljeni, tuzni i ruzni. Zato sto lova preliva iz dzepova...a ljudima se vozi, po svaku cenu. Nekada i onu najvecu.

Pored svih mogucih ustanova, oranizacija i asocijacija, ovakva jedna "komisija" je zaista nepotrebna.

Meni to govori da sve do sada postojece NE RADE NISTA...ili su krajnje nesposobne da bilo sta promene, pa zato apriori sumnjam i u sposobnost (ne u zelju, to je nesto drugo) doticnih.

Ovo je problematika kojoj treba ozbiljan, sistematski pristup. Da se od malih nogu stasa na pravi nacin...jer je to seme za buducnost, a to ne moze dzabe. Mozda bi i moglo, ali je novac dobar stimulans.

Toliko je toga truloga, da i ovaj prilicno vazan segment drustva ne moze da bude u boljem stanju. Vlada opsta apatija i svi cekaju potez nekog drugog, prvenstveno drzave, a sebe same cesto nemamo snage da kritikujemo ili jos bolje da se odreknemo necega na dobrobit svih. Ljude savseno boli ona stvar sto se krecu putevima u (ili na) sklopocijama, koje se voze na foru, a to sto kazes da to u maloj meri doprinosi statistici je verovatno tacno, ali je najbolja moguca ilustracija da love NEMA.

Uvoz je ista prica. Retko su to dobre sprave. Cesce sa falinkama koje se ovde vesto nabudze i teeeeeeraj Mile dok ne puke, a onda se opet zakrpi...Vozimo najskuplji otpad i na to smo ponosni....mah....prica bez kraja.

Očigledno je da ne piišemo u istoj temi! Neko od nas dvojice je promašio?

Ja sam mislio da se javljam u temi o komisiji za bezbednost motociklista, a ti pišeš o tome koliko mi kao pojedinci nemamo para i pitaš me što se vozim na gas?

Pa ja sam samoinicijativno (i o svom trošku) ugradio gas (nije mi trebala neka komisija za to), kao što sam sam kupio i motor, sam kupujem i gume, sam se čuvam da ne nastradam (prilično dugo i očigledno uspešno). Dakle uglavnom sam rešavam sve svoje probleme, a i plaćam svoje prohteve (kada za to imam mogućnosti).

Rekao sam da za rešavanje problema stradanja motociklista u saobraćaju nisu neophodna dodatna sredstva iz državnog budžeta, a ne da nam kao pojedincima ne trebaju pare (za svakojake namene). U komentaru sam samo pokušao da se ograničim na temu koja je postavljena.

I da ne bude zabune: Uopšte ne verujem (zbog dosadašnjeg iskustva) da je ova inicijativa usledila zbog brige države za motocikliste.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa priznajem da sam malo 'omasio tema je nesto drugo, ali ja to povezujem sa opstim stanjem i stanjem eto tebe kao pojedinca, jer sumnjam da si ugradio plin jer si ekoloski svestan. Ako je tako, svaka cast.

Jos bih nesto da dodam u svetlu cele price i da zavrsim.

Motor je skupa igracka, pa cak i ako sluzi za ozbiljne stvari, kao recimo svakodnevna upotreba do posla i nazad.

Svi bi da imaju ovlascene servisere i prodavce (zaista ovlascene, ne kao ovo danas), ali opste stanje to nedozvoljava. Ljudi nemaju to da plate (tacnije ovlascenima se to ne isplati), pa se dovijaju kako mogu, cesto praveci od toga zesce srbovanje.

Znaci, dok neko od glavonja ne shvati da od svega ovoga ima i vajde i da moze da se ubere kajmak, nece se pomeriti nista sa mrtve tacke...a ponajmanje ce tome da doprinese jos jedna komisija. Entuzijazam i zelja da se problem resi, ili jos bolje (gore) jos par cinovnika na drzavnoj sisi, nisu resenje.

Ima vec dovoljno institucija koje mogu da pocnu da menjaju stvari i trebalo je to odavno da urade. Kako smo vec rekli (ne samo ja), edukacijom i konkretnim akcijama, a ne palamudjevinom i mirisljavim jelkicama. Onda da dodamo i narod kome se sve smucilo i ima druge brige...i vrzino kolo se zatvara... i idemo dalje za iste pare...pa ko prezivi, mozda i isprica kako je bila dobra voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

ma narodu je vise dosta svega,koliko puta su ljudi strajkovali jer nisu imali za hleb,koliko puta se za ozbiljno uzeo glas naroda? nikada!!! ja prva nemam zivaca ni volje da molim ovu drzavu za pomoc jer sve sto daju,kad tad naplate posteno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja