Jump to content

Moto Zajednica

Dihtung za glavu cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li postoji neki majstor koji moze da mi napravi nove dihtunge izmedju glave cilindra i dihtung izmedju cilindra i motora?Otisao mi je dihtung a nigde ne mogu da nadjem da kupim nov...Da li neko zna gde to ima da se kupi,treba mi za polinijev kit?Cime mogu da skinem kamenac iz cilindra?Jel smem da koristim bref protiv kamenca ili neko sredstvo na tu foru?Koliko jako se stezu srafovi na cilindru tj na koliko kila?

 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Nasao sam broj...Na koliko se steze glava cilindra i da li postoji neki poseban nacin stezanja srafova ili mogu redno da ih stezem?Jedan lik mi je rekao da stezem na dve kili da li je to dosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

glava se steže d sredine ka krajevima, i ne odmah na maksimalnu kilažu već postepeno, namestiš manju kilažu, zategneš sve, povećaš pa opet redom, sve dok ne dođeš na pravu silu stezanja. to radiš u 2-3 koraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ti bese vozis dvotaktnu masinu?ako je tako onda bolje da ne diras,jer svaka promena na fabrickom izduvu ce skoditi performansama motora,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

cvaja je osetljiv na takve promene. Ne preporucujem, nece raditi nikako,a velike su sanse da izgori klip.

Nadji na motori.hr princip rada dvotaktnog motora. kod njih je uloga auspuha puno veca nego kod firtaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nsr ka ima proracunat auspluh kao i svaka dvotaktna makina tako da ti to nebih savetovao da radis jer ces mozda mnogo izgubiti a jako malo dobiti,,,to proracunava tim od 100tinak ljudi u fabrici a ne klinci po garazi pa ti razmisli,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

bas si uporan. A gde mislis da ga smestis ispod sedista a da ga ne kaci zadnji tocak kada secne i da ti ne topi plastike?

I kuda da ga provuces gore. Cvaje koje su imale izduv gore su imale cilindar postavljen tako da je karburator stajao napred a izduv nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sinko preradio sam gomilu motora,,sklapao rasturao farbao radio razna friziranja,razne opravke na 4takta experimentisao sa ausplusima ali se sa CVAJOM nikad ali NIKAD nisam zezao sa auspluhom jer sam uvek izgubio,naravno podrazumevam da ako kupis neki original za to neces nista izgubiti,dobices,,,,naravno probaj pa ces sam videti,,uredu je da izvadis prigusivac blokadu iz auspluha ako je ima ali da mu menjas geometriju i zapreminu............................e za to treba da budes veliki mudic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kao sto rekoh cvajin auspuh je proracunat,znaci promer cevi,uglovi pod kojima cu savijene cevi,dimenzije levkova na loncima, lonci,ako samo poremetis nesto od toga,velika je verovatnoca da ces nesto izgubiti,

ali ako si bas uporan probaj,pa ako ti se ne svidi trazi orginal auspuh pa ga vrati nazad... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam u auspuh servisu i rekli su mi da oni imaju materijal za izolaciju iizmedju prigusivaca i lonca, ne moze da mi kaci tocak zato sto sam kratio rep pa je malo podignut...Za neki dan radim preradu...javicu kako ce da ide posle toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Imas radionicu za izradu dihtunga u Zemunu u Ruskoj ulici, ne znam tacno broj ali je pri kraju ulice sa desne strane. Radnja je u dvoristu, ali ispred imas  tablu na kojoj pise "Radionica za izradu dihtunga Oran 2". Vise puta sam kod njih radio dihtunge glave motora za Hondu i bio sam zadovoljan.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

niko ti ne moze reci sta ce biti to je dvotaktac,radi st hoces slobodno,zgarantovano ces se sjebati.ni ja nisam znao dog se nisam sjebao.zato da bi nesto naucio moras da ulozis u znanje i nauku (tebace ti nov auspuh posle toga) a mozda i nov motor  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :) :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;)

veruj mi,godinam to radim,prosao sam sito i reseto a narocito RESETO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja