Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor do 35kW (48KS)

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Poznajem ja jednog čiku, zove se Mito.... preko njega ćemo pokušati srediti, pametan je on čovek, uvek nadje rešenje za sve što se tiče zakona u našoj državi 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Moja Aprilia Pegaso 650 Trail ima 35kw i prezadovoljan sam njome. Ima minerelli agregat od 660ccm (koristi je Yamaha XT660 i XTZ660). Moja preporuka ti je taj motor! Moj je trenutno na prodaju, ali mislim da ti cene ne odgovara...ako si zainteresovan slobodno se javi na PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad

S obzirom da tek u novembru punim 24 godine, razmišljam da ne preskačem sezonu i položim sad za A2 (kad vreme dozvoli naravno). U oglasima ima jedna nova Yamaha XJ6N sa 35kW- zanima me da li to "pije vode" tj. da li može da se vozi na A2 bez problema? Neko mi je spomenuo i granicu od 400ccm uz ovih 35kW pa čisto da ne bi kasnije bilo zabune...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

35KW bez ograničenja kubikaže.

Položi za A2, sa tom kategorijom je i vozi pa joj posle skini blokade/promeni čip ili šta već.

 

Ja ću verovatno i ostati na A2 (a pravo na polaganje za puno A ostvarujem sutra, dve godine iskustva sa A2), ne dam im pare bre... Kad/ako budem odlučio da uzmem jači motor, onda možda i razmislim o polaganju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Bitno je samo da u saobracajnoj pise da ima 35kW i ovo sto je pisano o odnosu mase i snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nije 100% proverena informacija ali najverovatnije nije moguće "skinuti blokadu" tj. povećati snagu. Trebalo bi komplet elektroniku navodno zameniti što sumnjam da je isplativo... Ima još vremena do proleća pa ću razmisliti šta da uradim. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

E ovako ljudi, ja sam u oktobru polozio i dobio A2 kategoriju posto imam 20 godina.....da sam posedovao A1 dobio bih A ali ovako nista. Pricao sam sa instruktorom kako funkcionise dobijanje A kategorije i covek mi rece da moram samo voznju da polozim, izlazak na polaganje kosta 2500 din,sto je verovatno poskupelo sad. I moram voznju da odradim na motoru koji ima vise od 500ccm. Casovi mogu da se vozaju ali nisu obavezni. E sad,to se kod nas promeni za 5 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Ne staj mi na muku 1staa.gif

Cekam jos ko budala da me zovu za polaganje voznje, ne znam sta se desava, kad zovem auto skolu kazu cekaju i oni na pandure da im odrede kad ce biti polaganje i svaki put kazu bice najkasnije za pola meseca. Zvao sam do sada 3-4 puta pa sam prestao vise tako da sam na cekanju. 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ja sam juce bio na neka 3 casa teorije posto polazem za kola i bas sam pitao instruktora i on mi je rekao da mi se samo upisuje A2 kategorija kad navrsim 18 i da nema nikakvog polaganja za nju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Samo ti upisu kategoriju nista ne polazes, ja sam imao crvenu dozvolu kada sm polozio sa 17 godina, prosle godine zamenio dozvolu i dali su mi full A kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Meni je u floydu u novom sadu receno da cu morati ponovo polagati za punu A kategoriju, a nigde ne mogu iskopati nista zivo sto mi se svidja za a2 kategoriju. Ili je nesto od 125 kubika sto sam davno prevazisao ili motor koji mi se svidi ima 36-37 kilovata. Absolutna katastrofa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

S obzirom da tek u novembru punim 24 godine, razmišljam da ne preskačem sezonu i položim sad za A2 (kad vreme dozvoli naravno). U oglasima ima jedna nova Yamaha XJ6N sa 35kW- zanima me da li to "pije vode" tj. da li može da se vozi na A2 bez problema? Neko mi je spomenuo i granicu od 400ccm uz ovih 35kW pa čisto da ne bi kasnije bilo zabune...

 

Ne postoji granica za kubikazu..

Znaci za A2 kategoriju do 35 kw snage motora i da odnos snage i mase motora ne bude veci od 0,2 kw/kg

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 r, Suzuki gsx750f, honda fireblade, bmw r1100s

prokleti zakon! i ja imam problema s`tim ,prosle god polozih i dobio sa A2 dozvolu, sad napunih 24 god. kupicu vrvtno suzuki sv ,i ooopet iznova polazeeem aaaaaa...lopovska drzava jebe nas u mozak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

e ljudi i ja sam u istom problemu ne kupuje mi se 125cc a ne znam sta ce biti sa A2, iskreno najvise se nadam da ce mi samo prepisati pa da trazim nesto od 250cc a do aprila ima jos mnogo ko zna sta nece izmisliti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Ekipo, nije me bilo dugo na forumu pa samo da se javim da I DALJE CEKAM da me zovu na polaganje. Kazu da su guzve i da cu se nacekati ako im ne dodje neka pomoc sa strane pa da se sve ubrza. Sramota sta smo docekali, prosle godine polozio testove i jos nisam izasao na voznju. 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Uz ivicnjak :))
  • Motocikl: PGO G-Max 50, Keeway Speed 125

Ovako nesto kad procitam odma mi vena iskoci...

Svaka cast na strpljenju, ja to stvarno ne bih mogao, cirkus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hajde malo da osvežim temu, do danas još ništa konkretno nisam rešio vezano za motor- planirao sam da preskočim ovu sezonu i da kada napunim 24 god. polažem za A... Naleteo sam sinoć na zanimljiv oglas LINK -motor je registrovan na 25kw i može da se vozi sa A2 ali je "odvrnut" na full snagu. Interesuje me da li ovo pije vode, i na koji način se ograničava snaga?

 

Jako mi je zanimljiv ovaj motor jer bi ga iskreno, ukoliko je to moguće, vratio na tih 25kw za ovu sezonu- jer sam i onako ne iskusan vozač, pa za sledeću kad dobijem A vratio na sadašnje stanje... Na taj način bi izbegao rizik eventualnog vanrednog tehničkog i sl. Šta vi mislite o svemu ovome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

E pa ovako,ja sam polozio za A2 kategoriju pre koji dan,prvo teorijski ispit,posle odvozio 10 casa za 2 nedelje,i evo,polozio.Kod nas se placalo 800 din teorijski ispit,900 voznja. Dobio A2 kategoriju do 35 kW i rekli su mi,za 2 godine (posto imam 20 godina) A kategoriju cu dobiti tako sto cu samo TEORIJSKI ispit ponovo pisati,voznju NE.

Trenutni zadatak,naci odgvarajuci motor koji mi se svidja a ne prelazi kw/kg i 35 kW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Pre par dana i ja NAPOKON polozih voznju posle 10 meseci cekanja da me zovu! 1care.gif

Sledece nedelje idem da predam papire za novu vozacku pa cemo videti da li cu uzimati Fazera ili nesto do 35kw 1zvizduk.gif

 

Inace polagao sam voznju sa lekarskim koji je bio star 11 meseci i nisu pravili problem, ali kad sam otisao da predam papire za novu vozacku rekli su da ne sme biti starije od 6 meseci i naravno nisam mogao nista uraditi. Znaci bio sam sposoban jedan dan ranije da budem ucesnik u saobracaju i da vozim motor kroz ceo grad a nisam sposoban da izvadim novu vozacku 1lud.gifU svakom slucaju najbitnije je da sam polozio napokon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja