Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor do 35kW (48KS)

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Kao sto sam rekao u predstavljanju planiram da kupim neki dobar motor za sledecu sezonu ali posto nemam iskustva zamolio bih da mi malo pomognete. Jako mi se svidja yamaha FZ6 ali posto cu dobiti A2 dozvolu ona ispada iz opcije jer je mnogo jaca. Svidja mi se i Ninja 250R koja ulazi u A2 kategoriju (do 35KW) ali se bojim da ce mi Ninja biti mala s obzirom da sam visok 185 i imam 91kg. Od motora ne trazim da bude neki agresivan jer ne zelim da se trkam, vise mi treba za uzivanje u voznji i mozda za neki kraci put do 200-300km.

 

Zanimaju me vasa iskustva i sta bi mi preporucili da uzmem recimo do nekih 2500€ i da je do 35KW ako je moguce? 0zbunjen.gif

E sad jos nesto, ne volim bas nesto copere i kroserice pa i to uzmite u obzir.... Nadam da ce neko moci da mi pomogne, poprilicno sam komplikovan pri odabiru i motora i auta 1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Hvala svima!

 

Jel istina da je za motore koji imaju recimo 650 kubika i do 35KW (kao Aprilia Pegaso) registracija oko 18000din, a za Ninju 250R oko 8-9000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

nije istina....

idi na kalkulator registracije pa se igraj sa godistima,snagom i kubikazom...videces kolika je registracija...

Za motore 20+ godina registracija je jeftinija 2000 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ako pričamo o regularnim motorima, RF otpada jer ima 60ks, Bandit 400 takođe.

XTX otpada jer košta iznad 2500e ako se ne varam.

 

Da li te zanimaju enduro motori, Bojane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Ja ne bih uzimao nindžu, zasitićeš se pre nego što potrošiš dva rezervoara goriva a i izgledaćeš kao da jašeš komarca na njemu. Ja ne bih toliko bio skoncentrisan na model koji ima baš 35kW na tvom mestu, već bih tražio motor koji mi odgovara a ima 35kW dizne - odnosno ograničenu snagu na 35kW iako je jači i veći. To je jako česta praksa u inostranstvu a ponekad se takve mašine uvoze i kod nas. Ili možeš da zatražiš da ti uvoznik uveze takvu mašinu po narudžbini.

 

 

A to za registraciju se daje jednom godišnje, šta je 9000RSD razlike na 12 meseci...ispade 750 dindži po metru što i nije tako puno a voziš se ko bos 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Ma da, nisam planirao da dajem preko 2500 jer sam pocetnik pa mi se bas i ne ulaze vise.

Cool su mi i Enduro varijante, samo nesto bas ne volim Cross i Choper-e, tj. ne vidim se na njima.

 

Citao sam na netu i na ovom forumu o Ninji 250R i cini mi se da je on sasvim solidan za mene i za pocetnike. Gledao sam u Sloveniji oglase, tamo ih cene oko 2300 (nije fixno), godiste 2009. Znaci ovde bi ga mogao doterati za nekih 2500. Video sam i ovu ninju crvenu sto prodaje clan pivarabip, ona je ok samo sto ne bih crvenu uzimao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

@theSage

I ja se bojim da bi ninja ispod mene igledala ko komarac. Na kraju ce ispasti da mi je najbolje da sacekam godinu dana, polozim za A (a ne da imam ovo s*anje od A2) i kupim Fazera 600

http://zumann.com/data_images/posts/yamaha-fazer-600/yamaha-fazer-600-07.jpg

 

To mi je motor iz snova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Ili to ili da uzmeš "uštrojenog" fejzera. Jako lepo izgleda to motorče sa linka, S verzija po mom ukusu ali takvo motorče opet za 2500 nećeš naći kod nas. Jedino da ga voziš sa stranim tablama ili na crno...onda ti netreba ni A ali može i da bude jako skupo ako te zaustave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Kada bi uzimao Fazera onda mi ne bi bilo zao da dodam jos love 1zvizduk.gif

 

A kako mislis "ustrojenog", postoji neka slabija verzija? Ja tek ulazim u svet motora tako da bas i ne znam koje sve fore postoje 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

U suštini možeš da "uštrojiš" skoro svaki motor da ima određenu snagu. Napolju se npr. ograničavaju motori ugradnjom manjih "dizni" i tako veliki motori imaju 35kW i mogu biti voženi sa A2 kategorijom. Imaš npr. GSX-r 600 sa 35kW. Ja sam npr. naleteo na takvog kod nas više puta, Z750 sa manjim diznama ima 35kW iako taj motor ima 110 konja. Registruje se na 35kW i to mu piše u saobraćajnoj. Kažem ti, vidi sa našim uvoznicima da li mogu da ti nabave takvu mašinu, 3T racing, Ryu motors i ostali...Verovatno se to može i kod nas ali neznam proceduru ni gde se to radi ni šta ti treba onda od papira, da li treba atest itd. Najbolje je uzeti već "uštrojenog" i tako registrovanog pa mu posle samo vratiš original dizne i eto tebi pravo motorče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

EXTRA, hvala puno za ovaj info. Raspitacu se malo o tome kakva je procedura i koliko kosta, predpostavljam da nije jeftino menjati dizne (ako kostaju priblizno kao za auto). U svakom slucaju to bi mi bila super varijanta, lepo nadjem nekog Fazera dobrog i povoljnog i zavrsim pricu. :)

Hvala jos jednom! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

A Cbr 600 f4i sa 2 kompjutera?

1: 35kw, tako i registrovan. Fino ide i tako.

2: 81kw, izdžekaš komp br.1, udžekaš komp br.2 i - ide...

(Premišljam se - možda budem prodavao, Jbg - od 2008 kada sam ga uvezao iz Švice sa 7500km, do sada stigao tek na 16000 - a ko bi rekao da žena i dete traže tj zahtevaju toliku pažnju... :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Ako pričamo o regularnim motorima, RF otpada jer ima 60ks, Bandit 400 takođe.

XTX otpada jer košta iznad 2500e ako se ne varam.

 

Da li te zanimaju enduro motori, Bojane?

pa onda XT600E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Mozda da bacis oko na Hyosunga 650.. Ja sam gledao samo R-ove od 650ica, dvocilindras, mislim da ide fino.. Ima ih po sloveniji za manje od 1500., Naravno treba da gledas da imaju blokadu tj da se vode na 25kw..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

@p0peye

Vozio sam skutere od 50 i 125ccm ali mi oni vise nisu zanimljivi, sad bi nesto malo ozbiljnije 1hej.gif

A tvoj CBR mi zvuci primamljivo sa tom varijantom 2 komjutera ali koliko sam video on je 2003. god a ja bi ipak nesto novije kad vec uzimam.

 

@sale125

Sale jesu li ti Hyosunga neki kinezi? 1neznam.gif

Pogledacu i njih malo, mozda naletim na nesto sto mi se svidi. Mislim da je najveci problem sto mi je Fazer 600 pomutio pamet 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja