Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska tura 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Naravno, mozemo ici da izvozamo sto se mene licno tice sta hoces :) -Ovo sve navedeno gore sam napisao iz razloga, npr ja bih rado svratio u Lido di Jesolo tamo sam vec bio leti, i rado bih se tamo npr usidrio za pocetak, posto ipak mi je ovo i voznja i letovanje. Msm bar za mene. Naravno da su svaki dogovori moguci, gde ici sta obici, sta "izvozati" ;)

 

Ako boga znas preskoci lido di Jesolo i bilo koje drugo mesto od Trsta do Venecije jer je za kupanje GROZNO. Odvratnije more u zivotu nisam video, smrdi, zuto zelene boje je kao zabokrecina. Voda ti je do kolena nekih 500m od obale ... Jedino sto je sama plaza OK, ali nista specijalno. To je samo moj savet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Interesantan spisak je proizasao u startu:

 

1) Dragan (Varadero 1000)

2) Jovan (Varadero 1000)

3) Zikica (Varadero 1000)

4) Ivan (TransAlp 700A)

 

Ja sam u principu za, moram samo da proverim sa mojom gospodjom da li moze da uzme odmor + pitanje ko ce da cuva cerku (15 meseci).

Eventualno bi se pridruzili turi u drugom delu, negde oko Trsta posto smo mi u Becu.

Pisem tokom dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Uh, izvinjavam se, nisam procitao drugu stranu postova. Ova promena rute mi nikako ne odgovara, previse mi je 21 dan.

A i planirao sam krajem juna da idem na KM...

 

JBG, bas steta!

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Pozdrav!

 

Tura nam se "produzila" iz nekoliko razloga i to je neki maksimum koji smo odredili i novcano i fizicki sto mozemo da "sabijemo" za 21 dan. Posto sam u Srbiji samo dva puta godisnje, zeleo sam da odem na jednu varijantu tipa ove sada, da zadovoljim svoju dusu, da se na kraju spokojno vratim na Daleki Istok, uvek provedem vreme sa porodicom i prijateljima a ostanem zeljan motora i voznje motorom. Bas steta sto ne mozes sa nama, mada ima 2,5 meseca do polaska, tako da su eventualno korekcije ture jos uvek moguce. Bicemo u kontaktu i sve neophodno cu objaviti u ovoj temi.

 

Sve najbolje, pozdrav sa Dalekog Istoka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Kolegi gasterbajteru takodje veliki pozdrav sa bliskog zapada. Bicemo u kontaktu, u svakom slucaju cekamo putopis.

Srecno sa organizacijom

 

 

539697.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Hvala, evo podelili smo jos neke zadatke, tako da cu se ja konkretno malo vise zabaviti logistikom puta, smestajem i sl. Sve sto uradim rado cu objaviti u temi, mozda i drugim ljudima bude korisno. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo ja sam konacno zavrsio svoj zadatak, sto se smestaja tice, smatram da moze biti korisno za bilo koga, tako da cu PDF fajl (za Adobe Reader) okaciti u ovom postu. Prema ovakvim podacima sasvim se uklapamo u planiranu cifru od 1.650,00 eura za 21 dan putovanja (hrana i smestaj). Mislim da ce nekome ovako nesto dobro doci. Iskreno ja ne volim nista da prepustam slucaju pogotovu ako se ide na ovakvu varijantu 21 dan na motoru, tako da ce biti jos korisnih stvari i podataka sto se tice ovog tipa letovanja/turisticke voznje koje cu naravno okaciti ovde u temi.

 

Glavna zamisao je da dobrom organizacijom prevedemo ovo sve u jedan obicaj, sakupimo dovoljno zainteresovanih ljudi, pa da se svake ili svake druge godine pravi po ovakva jedna turisticka tura (Evropa/Azija).

 

Pozdrav svima koji prate temu!

Logistika puta (smestaj).pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R 1200 GSA LC

Prema ovakvim podacima sasvim se uklapamo u planiranu cifru od 1.650,00 eura za 21 dan putovanja (hrana i smestaj). Mislim da ce nekome ovako nesto dobro doci. Iskreno ja ne volim nista da prepustam slucaju pogotovu ako se ide na ovakvu varijantu 21 dan na motoru, tako da ce biti jos korisnih stvari i podataka sto se tice ovog tipa letovanja/turisticke voznje koje cu naravno okaciti ovde u temi.

 

 

Zdravo

 

Ne bi htio, da bilo kome kvarim veselje pre nego što krenete na put. Ali ako je 1.650 eur samo za hranu i smestaj, pa možda još malo, malo za koju cestarinu, onda če to biti na knap. Ako si u to uračunao još druge troškove, onda ???????? Toliko sam prevozio taj dio Evrope, da znam, da če vam biti cena goriva u proseku 1,9 - 2 eur/l, trajekt (motor+2osobe) 200 eur u jednu smer, po celoj Italiji i Francuskoj plača se auto put, spavanje sa doručkom po osobi nema ispod 35 eur/noč, i da us sve te prekrasne km na večer ne popiješ bar koje pivce, onda nisi napravio ništa.

 

dakle: gorivo za 6.500 km = 800 eur (cca 420 litara, kad varadero voziš jako po pameti)

trajekt(oba pravca) = 400 eur

auto put = 150 eur

smeštaj 20 x = 700 eur

2.050 eur

 

Za klopu in piče min. 20 eur na dan= 420 eur (za te pare više od 1 pice nečeš dobit). Znači sve skupa oko 2.500 eur. Ja barem tako i od prilike na taj način napravim financijski plan i ako je moguče, dodajem koji eur više, a ne manje. Sve to na račun nezahvaljnog iznenadjenja.

 

Da ne pravim panike - dosta. Još malo prekalkulirajte pa onda GASSSSSSS i SRETNO !!!

 

Mac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Prema ovakvim podacima sasvim se uklapamo u planiranu cifru od 1.650,00 eura za 21 dan putovanja (hrana i smestaj). Mislim da ce nekome ovako nesto dobro doci. Iskreno ja ne volim nista da prepustam slucaju pogotovu ako se ide na ovakvu varijantu 21 dan na motoru, tako da ce biti jos korisnih stvari i podataka sto se tice ovog tipa letovanja/turisticke voznje koje cu naravno okaciti ovde u temi.

 

 

Zdravo

 

Ne bi htio, da bilo kome kvarim veselje pre nego što krenete na put. Ali ako je 1.650 eur samo za hranu i smestaj, pa možda još malo, malo za koju cestarinu, onda če to biti na knap. Ako si u to uračunao još druge troškove, onda ???????? Toliko sam prevozio taj dio Evrope, da znam, da če vam biti cena goriva u proseku 1,9 - 2 eur/l, trajekt (motor+2osobe) 200 eur u jednu smer, po celoj Italiji i Francuskoj plača se auto put, spavanje sa doručkom po osobi nema ispod 35 eur/noč, i da us sve te prekrasne km na večer ne popiješ bar koje pivce, onda nisi napravio ništa.

 

dakle: gorivo za 6.500 km = 800 eur (cca 420 litara, kad varadero voziš jako po pameti)

trajekt(oba pravca) = 400 eur

auto put = 150 eur

smeštaj 20 x = 700 eur

2.050 eur

 

Za klopu in piče min. 20 eur na dan= 420 eur (za te pare više od 1 pice nečeš dobit). Znači sve skupa oko 2.500 eur. Ja barem tako i od prilike na taj način napravim financijski plan i ako je moguče, dodajem koji eur više, a ne manje. Sve to na račun nezahvaljnog iznenadjenja.

 

Da ne pravim panike - dosta. Još malo prekalkulirajte pa onda GASSSSSSS i SRETNO !!!

 

Mac

 

Naravno, specifikacija troskova je prva urajena, cela ova tura nas izlazi 2.390 eura po motockilu + novac koji bi svako od nas trebao poneti ovako (500-1000 koliko ko moze i planira). Po vecini ovih gore navedenih mesta sam vec turisticki bio, tako da sam u tablici za smestaj naveo gde smatram da bi trebalo ici. Opet, ovo planiramo zadnih 6 meseci, smatram da bi bilo malo smesno da nije obracunata ukupna cena tog putovanja. ovih 1600 eura su po speifikaciji predvidjeni samo za smestaj i hranu. Opet da ne duzim, izbacicu specifikaciju na forum, tj napisacu u temi ovde.OPET, zahvaljujem sto upoznat sa ovim ili ne dobronamerno skreces paznju na ponovno preracunavanje troskova! Tj. sto nisi samo prelistao temu, vec ukazujes na neke konkretne stvari. :takoje:

 

Cim dodjem u stan, izbacicu i specifikaciju troskova, to nam je ipak bila glavna stvar da se uradi. Ziv bio! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo podataka, pretpostavimo da je i motociklu potreban veliki servis:

 

SPECIFIKACIJA (osnovnih) TROSKOVA

(za jedan motocikl)

 

Gorivo: 6500km x 0,11e/km= 715 e. (i dodatnih zapasnih 100e na nivou cele ture)

Trajekt Bar-Bari, Bari-Dubrovnik= 220 e.

Trajekt Villa San Giovanni-Mesina= 56 e.

Smestaj i hrana 20x80= 1600 e.

Putarina na autostradama (vecina autoputeva je izbegnuta)= 50 e.

Servis motocikla pred ovu turu= 700 e.

 

TOTAL: 3.296 eura + novac koji ce svako poneti sa sobom mimo ove specifikacije ovde. Na spekulisanje mnogo ili malo para, ipak da se vratimo na jedan od postova sa prve strane ovo je ipak i jedna lepa voznja motorom kao i letovanje u jednom, tako da je cifra oko 4.000 eura ukupno po coveku. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Drugari, ima li neko mozda neki predlog u vezi nekog intercoma, radio/bluetooth veze izmedju 2 motocikla?

 

-Ovo bi mi mnogo znacilo, unapred Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo dodje i dan polaska, ujutru se krece. -Naoruzani kamerama i aparatima, lepo cemo uraditi video zapise tokom cele voznje, a za pocetak evo danas, dve Vare u pripremi.

post-12611-0-79023600-1371687464_thumb.jpg

post-12611-0-96055000-1371687510_thumb.jpg

post-12611-0-70518800-1371687531_thumb.jpg

post-12611-0-27207900-1371687557_thumb.jpg

post-12611-0-86536400-1371687577_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

E pa drugari evo javljam se da podnesem raport! -Vratio sam se za RF, pa cu uskoro sesti da sve lepo napisem i propratim tekst fotografijama. evo za sada nekih.

post-12611-0-15100400-1375447899_thumb.jpg

post-12611-0-51580700-1375447902_thumb.jpg

post-12611-0-59455300-1375447906_thumb.jpg

post-12611-0-40750400-1375447910_thumb.jpg

post-12611-0-99560100-1375447926_thumb.jpg

post-12611-0-43813300-1375447937_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja