Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje 2T auspuha

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Neko mi reče, e sad, probao nisam, niti ću, da je uspeo očistiti sve redom na autu (brizgaljke, izduv, katalizator) tako što je (opet mu neko rekao), na 20l benzina dodao 50ml acetona. Ne uljanog već onog što grize sve redom... Koliko je to dobro i da li je istina ne znam, niti znam da li može se primeniti kod dvotaktne mašine...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 10.2.2021. at 10:32, Satelis je napisao:

Vidi da nemas sraf na cevki pre nego udje u lonac, odvi ga i probaj dal ima razlike.

Ako nema, mozes izbusiti rupu od min 6mm zarad probe, posle te varenje ceka.

 

Takodjer mozes da ostavis cunak da se drzi na 1 sraf, popusti i mrdni ulaz auspuha sa glave (razdvoj), malo al dovoljno da gasovi izlaze. Pri vracanju (najverovatnije) mozda ce ti trebati drugi dihtung.

 

Nekad zna da ispadne kataliza iz svog kucista, tumba se i kad se postavi kako ne treba (poprecke) odmah dodje do gusenja.... i toga je bilo.

@Satelis kakve su sanse doci kod tebe u servis na detaljan pregled?

Da ja sam ne napravim jos veci problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 10.2.2021. at 0:48, Satelis je napisao:

Sad sam jos jednom procitao temu..... najaci mi je kolega @zekarodger sa izjavom da je ocistio auspuh idustriskim fenom, pa to za 2 zivota tom metodom ne bi uspeo da uradi :lol3:

 

Benzin, brener, nafta, hemije razne, pene, spaljivanje, lupkanje o beton, guranje u oluk jednog kraja da bi se na drugi upalila baklja, ind. fen ..... je cisto gubljenje vremena uz verovatnocu da dodje do samopovredjivanja jer zapaljiva materija u kombinaciji sa plamenom moze napraviti ozbiljan belaj. 

 

Kad imas karijes, nikakva magija od spolja nece pomoci, zub se mora otvoriti i leciti iznutra ne bi li se resio problema. E tako nekako ti je i sa cuncima 2T motora.

 

iz komore u komeru a na po puta kataliza

IMG-20180305-120837.jpg

 

IMG-20180305-122247.jpg

 

Gusto rebrasto sace katalize u duzini od nekih 5-7cm ..... sta tu moze proci iz gore navedenih radnji/metoda pitam se sad.... nista.

Tanki listici jos ako se deformisu.... tek onda nema trika.

Sta smo rekli.... kako se leci zub :)

Jesi li ti siguran da je ovo 2t auspuh, nešto mi je mnogo čist iznutra, nama ulja, nema garaži, ja još ne videh takav 2t auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Loshmi82 je napisao:

@Satelis kakve su sanse doci kod tebe u servis na detaljan pregled?

Da ja sam ne napravim jos veci problem?

Sansa uvek postoji, isto kao i spisak pa po redu.

 

Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Jesi li ti siguran da je ovo 2t auspuh, nešto mi je mnogo čist iznutra, nama ulja, nema garaži, ja još ne videh takav 2t auspuh.

Aco sine ne'mo se vredjemo :), jos uvek sam pri cistoj svesti i zdravoj pameti :na_glavi:

Cunak sa slike je od SF3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 5 sati, Satelis je napisao:

Sansa uvek postoji, isto kao i spisak pa po redu.

@Satelis pretpostavio sam sa ima "lista cekanja"... :)

Koliko je dugacka?

Kada bi otprilike dosao na red?

Promenio član Loshmi82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

18 dusa je pre tebe na spisku, od toga je 8 novih mopeda gde ne znam sta me ceka tj pitanje je koliko ce mi vremena oduzeti dok ne zavrsim i imam 1 vadjenje agregata = ne bi sigurno skoro dosao na red :neznam:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 7 minuta, Satelis je napisao:

18 dusa je pre tebe na spisku, od toga je 8 novih mopeda gde ne znam sta me ceka tj pitanje je koliko ce mi vremena oduzeti dok ne zavrsim i imam 1 vadjenje agregata = ne bi sigurno skoro dosao na red :neznam:

Hvala svakako...

Pokusacu da se snadjem nekako...ako ne uspem..cucemo se..

Svako dobro!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Satelis

Sezona nije ni pocela, a spisak sve duzi i duzi... Dare, treca smena se vise placa, razmisli, hehe !

Salim se, naravno :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada se auspuh dvotaktnog motora ovako hirurški obrađuje...ima par stvari o kojim bi trebalo povesti računa. 

Njegov oblik, (auspuha) nije slučajan...pa ako ne baratate malo višim nivoom znanja oko toga gledajte da ga  vratite što je moguće više u prvobitno stanje. Za slučaj da je neophodno da se izvadi katalizator...jer je recimo prepun đubreta, računajte na to da će možda morati malo i karburator da se čačne. Njegovim vađenjem se remeti prvobitni proračun protoka gasova i obično je potrebno staviti dizne malo većeg promera. Najčešće glavna....mada ima situacija kada je neophodno čačnuti i "pilot". Možda bude dovoljna promena položaja igle u šiberu (ako karb. to dozvoljava)... ali to se uglavnom sve vidi tek kada je zahvat več napravljen.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Još jedna stvar. Varenje.

Ako je ikako moguće, bilo bi dobro da bude malo pedantnije...spolja više zbog estetike, ali unutra je važnije da ne bude slivanja u unutrašnjost i kreiranja prepreke. Takvo mesto možda neće isprva uticati na performanse, ali je ono prvo na koje će početi da se hvata nova garež i potencijalno ponovo napraviti problem. To prvenstveno važi za delove gde se cev nastavlja na konus ili obrnuto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 4 sati, pronto je napisao:

Još jedna stvar. Varenje.

Ako je ikako moguće, bilo bi dobro da bude malo pedantnije...spolja više zbog estetike, ali unutra je važnije da ne bude slivanja u unutrašnjost i kreiranja prepreke. Takvo mesto možda neće isprva uticati na performanse, ali je ono prvo na koje će početi da se hvata nova garež i potencijalno ponovo napraviti problem. To prvenstveno važi za delove gde se cev nastavlja na konus ili obrnuto.

Ja sigurno necu sam petljati oko toga...

Dok ne nadjem nekoga ko se razume i ima volje da resi problem vozicu ovako...

Ako izgura jos celu ovu godinu bice extra...

Taman ce imati oko 40K...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
On 10.2.2021. at 9:48, Satelis je napisao:

Sad sam jos jednom procitao temu..... najaci mi je kolega @zekarodger sa izjavom da je ocistio auspuh idustriskim fenom, pa to za 2 zivota tom metodom ne bi uspeo da uradi :lol3:

 

Benzin, brener, nafta, hemije razne, pene, spaljivanje, lupkanje o beton, guranje u oluk jednog kraja da bi se na drugi upalila baklja, ind. fen ..... je cisto gubljenje vremena uz verovatnocu da dodje do samopovredjivanja jer zapaljiva materija u kombinaciji sa plamenom moze napraviti ozbiljan belaj. 

 

Kad imas karijes, nikakva magija od spolja nece pomoci, zub se mora otvoriti i leciti iznutra ne bi li se resio problema. E tako nekako ti je i sa cuncima 2T motora.

 

iz komore u komeru a na po puta kataliza

IMG-20180305-120837.jpg

 

IMG-20180305-122247.jpg

 

Gusto rebrasto sace katalize u duzini od nekih 5-7cm ..... sta tu moze proci iz gore navedenih radnji/metoda pitam se sad.... nista.

Tanki listici jos ako se deformisu.... tek onda nema trika.

Sta smo rekli.... kako se leci zub :)

Ja bih voleo da ti meni slikas motor sa koga si ovo skinuo . Za ovih mojih 25 god koliko radim i koliko sam ocistio spalio , otvorio i zakrpio prepravio ili kako vec da nazovem 2t auspuhe na ni jednom nisam do sada naiso na katalizator . Iskreno malo mi to deluje nemoguze znajuci kako 2t masina radi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 7 minuta, draza je napisao:

Ja bih voleo da ti meni slikas motor sa koga si ovo skinuo . Za ovih mojih 25 god koliko radim i koliko sam ocistio spalio , otvorio i zakrpio prepravio ili kako vec da nazovem 2t auspuhe na ni jednom nisam do sada naiso na katalizator . Iskreno malo mi to deluje nemoguze znajuci kako 2t masina radi . 

Isti deo (saće) se nalazi i u aspuhu Kymca Super 9...samo na drugom mestu...

Screenshot_20210213-095857_Instagram.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@draza

Sta da ti kazem kolega... covek se uci dok je ziv.... izvolte

 

DSC-0266.jpg

 

Ja ne znam sta sam izvadio katalizatora iz SF3.... limarima (u Veranu) sam u neku ruku bio dosadan.... skoro ni jedan nije pretako vise od 3.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja za ovih 25 god nisam naiso na ni jedan ovakav auspuh na 2t bar do sada . Mozda se i naucim nesto nije to lose . A gledan i po netu nigde ne nailazim na ovakve auspuhe . Mozda se to ugradjuje u novije modele da zadovolje neke standarde ali na onim starijim motorima , crosss i starijim skuterima nigde to nisam naso . A ne znam zasto je onaj auspuh otvaran kada nigde ulja nema .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 9 minuta, Satelis je napisao:

@draza

Sta da ti kazem kolega... covek se uci dok je ziv.... izvolte

 

DSC-0266.jpg

 

Ja ne znam sta sam izvadio katalizatora iz SF3.... limarima (u Veranu) sam u neku ruku bio dosadan.... skoro ni jedan nije pretako vise od 3.000km.

Od cega si skinuo onaj auspuh sto ti je na slici otvoren kao konzerva . Gde Aca pita da li je od 2t .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 5 minuta, draza je napisao:

Mozda se to ugradjuje u novije modele da zadovolje neke standarde ali na onim starijim motorima , crosss i starijim skuterima nigde to nisam naso .

Ne znam koje su godiste ti SF3...

Kymco navodno ima euro 2 standard..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jel me sad zezas ili sta... :stabre:

pre 25 minuta, draza je napisao:

Ja bih voleo da ti meni slikas motor sa koga si ovo skinuo

eto je iznad slika sa caga sam skinuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 1 minut, Satelis je napisao:

Jel me sad zezas ili sta... :stabre:

eto je iznad slika sa caga sam skinuo

Naravno da ne.....opet kazem ja na ovo do sada nisam naiso . Iskreno te 2t igracke i retko radim ali bar sam auspuhe na cross i ovim klasicnim otvorio ko zna koliko . Skutere i ne radim pa se iskreno i cudim . Da sam umro ne bi znao da to postoji u tim auspusima . A pitam zato sto imam jedan kod mene u servis mislim da ce da ode na otpad pa cu da otvorim da se i ja nacudim malo . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
2 minutes ago, draza said:

Naravno da ne.....opet kazem ja na ovo do sada nisam naiso .

Da ne bude da si sam :) . I ja nisam video 2t kome ne curi ulje iz auspuha, ali valjda tehnologija napredovala :stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slobodno...... brusilicu u ruke i cepaj, uc'se sto bi rekli, tu smo da se pomazemo.

Kataliza na 2T pravi ozbiljnih problema i ne sme trun jedan ostati nakon ciscenja.

Jedared me limari zajebali, nisu lepo sredili (nisam bio nad glavom) i moped ostade bez gasa posle 5km.  Deo od katalize se otkaci i zaglavi u samoj krivini :grr:

Inace ovaj cunak od pomenutoga mopeda ima 4 blokade na sebi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 5 minuta, Satelis je napisao:

Slobodno...... brusilicu u ruke i cepaj, uc'se sto bi rekli, tu smo da se pomazemo.

Kataliza na 2T pravi ozbiljnih problema i ne sme trun jedan ostati nakon ciscenja.

Jedared me limari zajebali, nisu lepo sredili (nisam bio nad glavom) i moped ostade bez gasa posle 5km.  Deo od katalize se otkaci i zaglavi u samoj krivini :grr:

Inace ovaj cunak od pomenutoga mopeda ima 4 blokade na sebi.

 

Naravno , covek se uci dok je ziv . A taj majstor sto kaze da sve zna od toga nema nista . Ja ovo nisam video i moram da izsecem jedan cim ovaj otpisemo . Skutere retko radim jer nemam ja vremena da rasturam ceo dan plastike da dodjem da radim nesto konkretno . Pre 5 god sam preso na automehaniku i super ide u  odnosu na motore koji se ovde sve vise voze a manje odrzavaju . Jer imaju para samo da kupe krseve i posle ih ne odrzavaju . 

Sta da kazem sve naj......pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 12 minuta, draza je napisao:

Skutere retko radim jer nemam ja vremena da rasturam ceo dan plastike da dodjem da radim nesto konkretno .

za tili

DSC-0832.jpg

 

casss :jee:

DSC-0017.jpg

 

Izvinte za Off, necem vise 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jbg druze ti to mozes i da naplatis. Ovde kad im kazem 1000 din za neko mucenje oci ce da mi iskopaju. Zato neka hvala neka isu kod drugog a najgore ato voze i za Aleksinac. Sta da im radim. Izvinjavam se i ja za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja