Jump to content

Moto Zajednica

pa da počnemo

Recommended Posts

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

bravo, sto se mene tice, nema potreba za "jacom" blendom ! ovako dobija na trodimenzionalnosti, ima dubinu i ne mora da sve bude ostro !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

hvala, mislim da sam na prvoj (cvetnoj) malo preterao sa blendom (bila je na 2.8 ), verovatno bi dobio za nijansu lepsu sliku da sam je malcice zavrnuo i da sam fokusirao valjano. Po mome (cisto amaterskom) dozivljaju je malo (vise) mutnija... na ove dve poslednje je situacija (po meni) malo bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Obozavam BW,....  Cope i nj podmladak Alexa in action (mene ne pitajte sta sam radio na toj Basket utakmici s aparatom  ;D)

 

post-100-12878995055218_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Jedno pitanje i predlog.

Kakvo podesavanje na foto aparatu treba uraditi da nebo nebude izgoreno.

Znaci kako je za ove slike podesen aparat kada nebo ispadne ovako i da li je za ove fotografije koristen kakav filter.

 

fhg-164949.jpg

 

bjq-658702.jpg

 

xe6-998149.jpg

 

2bh-293587.jpg

 

gyf-IMG-12.jpg

 

A meni obicno nebo ispadne izgoreno i to me strasno  nervira kao na ovom primeru i onda je cela fotografija upropastena.

 

1ma-IMG-80.jpg

 

A predlog bi bio da napravimo jednu fotografsku voznju gde bi se provozali i  gde bi mi pocetnici u fotofrafi nesto naucili malo u praksi od profi fotografa kao i od jaki foto amatera,naravno ako ima zainteresovani ucenika a i profesora prakticne nastave.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jedno pitanje i predlog.

Kakvo podesavanje na foto aparatu treba uraditi da nebo nebude izgoreno.

Znaci kako je za ove slike podesen aparat kada nebo ispadne ovako i da li je za ove fotografije koristen kakav filter.

 

fhg-164949.jpg

 

bjq-658702.jpg

 

xe6-998149.jpg

 

2bh-293587.jpg

 

gyf-IMG-12.jpg

 

A meni obicno nebo ispadne izgoreno i to me strasno  nervira kao na ovom primeru i onda je cela fotografija upropastena.

 

1ma-IMG-80.jpg

 

A predlog bi bio da napravimo jednu fotografsku voznju gde bi se provozali i  gde bi mi pocetnici u fotofrafi nesto naucili malo u praksi od profi fotografa kao i od jaki foto amatera,naravno ako ima zainteresovani ucenika a i profesora prakticne nastave.

Hvala.

 

 

Pozz,

 

Ne mora da znači da uopšte ima pojačavanja saturacije i sl. u fotošopu. Na nekim podnebljima nebo zaista izgleda ovako plavo. Da podsetim da je na fotografiji takođe prisutna žuta-oker, koja je u kontrastu sa plavom, pa nam zato obe boje deluju uzbudljivije kada su jedna uz drugu. Neka likovna pravila nalažu da kada su obe boje stoprocentne (šerpa plava i limun žuta), optička harmonija žute prema plavoj na formatu je negde oko 1:4. odnosno ako imamo jednu plavu paovršinu, žuta površina bi trebala da bude oko četiri puta manja da bi te dve boje bile u skladu.

 

I da se vratim na slike, ništa više od dobre opitke, pravilnog eksponiranja i eventalne upotrebe polarizacionog filtera, mogu dati ovakve rezultate, uz zamerku što na poslednjoj fotografiji malo "curi" horizont.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Hocu da spomenem da u PS postoji jedan divan filter koji sluzi za ostrinu fotografija. on se nalazi na Filter----> Sharpen-----> Unsharp mask, pomeranjem radius-a mozete da postignete ostrinu fotke do svake dlacice :) ako je fotka u vecoj rezoluciji, onda i radius treba da bude veci, od 4 recimo

 

1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja