Jump to content

Moto Zajednica

Shoei Neotec vs. HJC R-Pha Max

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Treba mi pomoć. Ima li vas koji nose ove kacige da mi prenesu svoja iskustva...Pazario bih jednu od ove 2 ispod.

 

Shoei Neotec

 

http://www.revzilla....i-neotec-helmet

 

 

shoeineotecwhite.jpg

 

 

HJC / R-PHA MAX

 

http://www.revzilla....ax-helmet-solid

 

hjcrphamaxw47586zoom.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ja imam RPHA-10 i vrhunska je. Po meni glavna stvar je ovo zaključavanje vizira, dosta smanjuje buku i nije mi jasno zašto to niko drugi ne koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ne znam da li si video ovo, imas pdf u prilogu...

 

U martu je "Motorrad" radio veliki test Flip-up kaciga. Pobedio je Shoei, a HJC je bio drugi sa 1 bodom zaostatka, ali je dobio preporuku za kupovinu. Shoei se nije bas proslavio rezultatima na crash-testu (nista novo).

 

Ako se ne snadjes sa nemackim, mogu ti malo pomoci.

MRD_08-2012.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Hvala Unas! Odlican link 0takoje.gif

 

Vidim da su po njima sve to neke male razlike izmedju ova 2 modela. Jako poucan clanak. Idem sutra da probam i jednu i drugu pa da vidim koja meni licno bolje lezi :)

 

P.s. Sluzim se google translate-om..danke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Citao sam dosta iskustava o Nolan N104 ali su svi govorili da je mnogo bucna 1neznam.gif Valjda je u zato jeftinija za ovih 120-130e...sta znam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Citao sam dosta iskustava o Nolan N104 ali su svi govorili da je mnogo bucna 1neznam.gif Valjda je u zato jeftinija za ovih 120-130e...sta znam..

 

Nolanova skoljka je od polikarbonata (leksana) koji je jeftinji materijal u prooizodnji. No, mnogo tu drugih faktora utice na cenu.

 

Po meni je HJC najbolja kupovina.

 

 

p.s. a nije ni dzabe dobio preporuku za kupovinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

a koji je prdstavnik za HJC za beograd...moze li broj mobilnog.i minei se iskreno ipak vise svidja ova HJC ali nisam imao nikiakvog iskustva sa njom...

 

Firma Guevara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ajde da se javim! Pazario sam i probao po ovom hladnom vremenu HJC RHPA MAX 10.

 

Kaciga je odlicna! Ne magli ni MALO! Sve sto magli ide na lock vizira sa strane (jedino sto me ovde zabrinjava jeste gde posle sva ta voda ode..)

 

Unutrasnjost je solidna ali malo bi trebali da porade na mirisu iste. Nisam prljav i tusiram se svaki dan 1lol.gif Ali eto nakon provedenih 30-40km kaciga od fabrickog mirisa nije ni malo prijatna. Vremenom ce verujem izvetriti.

 

Ventilacija odlicna! Momenta kad otvorim gornji vent ili donji osetim da vazduh ulazi u lepim kolicinama.

 

Zvucna izolacija. Dobra. Kazem dobra jer imam glasan auspuh koji se nije toliko cuo sa Scorpion exo450. Moze malo bolje.

 

Cvike. Magle do zla boga. Kapiram da nemaju pinlock ali moze to malo bolje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ajde da se javim! Pazario sam i probao po ovom hladnom vremenu HJC RHPA MAX 10.

 

Kaciga je odlicna! Ne magli ni MALO! Sve sto magli ide na lock vizira sa strane (jedino sto me ovde zabrinjava jeste gde posle sva ta voda ode..)

 

Unutrasnjost je solidna ali malo bi trebali da porade na mirisu iste. Nisam prljav i tusiram se svaki dan :lol: Ali eto nakon provedenih 30-40km kaciga od fabrickog mirisa nije ni malo prijatna. Vremenom ce verujem izvetriti.

 

Ventilacija odlicna! Momenta kad otvorim gornji vent ili donji osetim da vazduh ulazi u lepim kolicinama.

 

Zvucna izolacija. Dobra. Kazem dobra jer imam glasan auspuh koji se nije toliko cuo sa Scorpion exo450. Moze malo bolje.

 

Cvike. Magle do zla boga. Kapiram da nemaju pinlock ali moze to malo bolje :)

Marre, molim te reci mi kakvi su utisci sa ovom HJC kacigom, jer planiram da kupim istu.. Prvenstveno, da li je bučna?  Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Posle duze voznje? Nema nikakvih problema. Da ima bacio bi je na prvoj krivini :) 

 

Kod mene je vec evo 2 godine i mogu da kazem da sam i dalje VEOMA zadovoljan kvalitetom. Nista nije puklo...nista ne skripi...unutrasnjost je super ocuvana.

 

Najvise me odusevio vizir koji je izdrzao 2 godine sa minimalno ogrebotina tj. njegov kvalitet posebno jer koju god drugu kacigu da sam imao posle godinu dana mogu slobodno da menjam vizir.

 

Pre HJC kacige sam imao npr. Scorpion exo 450 koja je zivo s**nje u odnosu na HJC.

 

 

Trenutne cene kaciga:

 

HJC Rpha max 10 - 37.000 din

Shoei Neotec - 59.000 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

@sashac Od brzine i lude glave te nijedna kaciga nece spasti...period.

vazda bilo.Ali sharp test nije pri brzinama 200 vec 60 km/h.Da li ce biti kontuzija lobanje ili ne...pitanje je sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

 

@sashac Od brzine i lude glave te nijedna kaciga nece spasti...period.

vazda bilo.Ali sharp test nije pri brzinama 200 vec 60 km/h.Da li ce biti kontuzija lobanje ili ne...pitanje je sad.

 

Cinjenica je da ni jedna ni druga na crash-testovima nisu imale najbolje, vec solidne rezultate... ali dobra kaciga mora da ispuni mnogo vise kriterijuma. Sharp testira samo pasivnu (ima kritika i na njihov nacin testiranja), ne i aktivnu bezebednost:

 

Ako bi kaciga bila neudobna, tresla mi glavu pri najmanjoj turbulenciji, u usima mi zujalo zbog lose akustike, vizir se maglio, mehanizam za zakopcavanje mi pritiskao grkljan, mozak provristao od vrucine usled lose ventilacije... zrtvovao bih sigurno tu jednu ili 2 zvezdice sa Sharp testa u korist aktivne bezbednosti  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

@sashac Od brzine i lude glave te nijedna kaciga nece spasti...period.

vazda bilo.Ali sharp test nije pri brzinama 200 vec 60 km/h.Da li ce biti kontuzija lobanje ili ne...pitanje je sad.

 

Cinjenica je da ni jedna ni druga na crash-testovima nisu imale najbolje, vec solidne rezultate... ali dobra kaciga mora da ispuni mnogo vise kriterijuma. Sharp testira samo pasivnu (ima kritika i na njihov nacin testiranja), ne i aktivnu bezebednost:

 

Ako bi kaciga bila neudobna, tresla mi glavu pri najmanjoj turbulenciji, u usima mi zujalo zbog lose akustike, vizir se maglio, mehanizam za zakopcavanje mi pritiskao grkljan, mozak provristao od vrucine usled lose ventilacije... zrtvovao bih sigurno tu jednu ili 2 zvezdice sa Sharp testa u korist aktivne bezbednosti  :)

 

Uvek sam nosio kacige odlicno ocenjene na sharp testu.Pri tome nisu bile porez za budale zeljne statusnog imena na celu,i svakako nijedna nije zuljala,hucala,maglila,nije mi bilo vrucina vise nego sto je normalno,nigde mi kopca nije pritiskala grkljan,i nikako mi nije tresla glava.Pri brzinama vecim od 140 km/h,trese se svaka da jebe oca,ako dzviris van vizira,ili vozis naked.Preko 150 km/h pocinje ludilo sa vratnim prsljenovima.Viziri su ti koji sklanjaju vazdusna strujanja.Aktivna bezbednost je prijatelju kad poljubis glavudzom asfalt,pa sta ti posle toga ostane...e to je to.Padovi pri velikim brzinama...o njima necemo ovaj put.Ja sam se odlucio za shark s900 c full face,koja je odlicno ocenjena,veoma tiha,ozracena,ne magli ni bez pin locka,a tek ne sa njim,vibracije minimalne,dizajn veoma lep,i cena pre svega prihvatljiva za prosecnog bajkera.Flip up imam Nolan n103,i kao i sve flip up,nisu za duza putovanja,jerbo necete cuti odredjene mghz posle voznje.(onaj utisak kao posle koncerta),ali za grad,i lokalne voznje(sporije)po vrucini su jednostavno nezamenljive.Kao i prethodna,i ova je odlicno ocenjena na sharp testu,i ne iziskuje 4 prosecne plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja