Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

evo dva Cafe Racera koji bi mogli biti zanimljivi posto su radjeni na Hondi Dominator 650, a tih motora kod nas ima dosta, i nisu preterano skupi :takoje:

post-4596-0-81029800-1365800817_thumb.jpg

post-4596-0-29039200-1365800839_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Boston, USA
  • Motocikl: T100

Sa uzivanjem pratim ovaj thread...

 

Ace Café , London. Slicica iz marta, tokom moje prve posete ovom kultnom mestu. Nazalost, bilo je rano jutro, hladno vreme i nije bilo parkiranih motora ispred cafea.

 

post-29568-0-29118000-1370639412_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Našta bi tek ličio motor da se niste igrali već da ste ga ozbiljno radili :takoje: :takoje:

 

Đasvi mi se skroz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Stvarno je odlican :takoje:. Sad samo mene zanima , ako pocnem nekad neku preradu ( nadam se u skorije vreme ) , koliko je ovo kostalo ne racunajuci cenu motora , ako nije tajna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Stvarno je odlican :takoje:. Sad samo mene zanima , ako pocnem nekad neku preradu ( nadam se u skorije vreme ) , koliko je ovo kostalo ne racunajuci cenu motora , ako nije tajna ?

 

Trošak je onoliki koliko god imaš para u džepu i još jedno 30% preko :neznam:

 

Iz ličnog iskustva ti pričam. Za restauraciju boldorke puko sam barem 900 eur a mogao sam bez problema da potrošim još 300. U ovo ne računam drndanje što sam sam polirao dekle i auspuhe.

 

Restauracije su rupa bez dna jer uvek ima nešto lepše/bolje/skuplje da se dokupi i što je najgore uvek imaš nešto da dodaš čačneš....+ redovno održavanje kao kod svakog motorcikla

 

Da ne ispadne da te trujem i odgovaram od prerade ali budi jako obazriv sa željama i svojim mogućnostima :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Stvarno je odlican :takoje:. Sad samo mene zanima , ako pocnem nekad neku preradu ( nadam se u skorije vreme ) , koliko je ovo kostalo ne racunajuci cenu motora , ako nije tajna ?

 

Trošak je onoliki koliko god imaš para u džepu i još jedno 30% preko :neznam:

 

Iz ličnog iskustva ti pričam. Za restauraciju boldorke puko sam barem 900 eur a mogao sam bez problema da potrošim još 300. U ovo ne računam drndanje što sam sam polirao dekle i auspuhe.

 

Restauracije su rupa bez dna jer uvek ima nešto lepše/bolje/skuplje da se dokupi i što je najgore uvek imaš nešto da dodaš čačneš....+ redovno održavanje kao kod svakog motorcikla

 

Da ne ispadne da te trujem i odgovaram od prerade ali budi jako obazriv sa željama i svojim mogućnostima :zdravo:

 

Znaci +30-ak% od planiranog , ja se nado 10-ak %:lol:. Prvo cu da sredim i malo preradim mog starog Tomos Torija , za pocetak , a posle nesto krupnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Stvarno je odlican :takoje:. Sad samo mene zanima , ako pocnem nekad neku preradu ( nadam se u skorije vreme ) , koliko je ovo kostalo ne racunajuci cenu motora , ako nije tajna ?

 

Ako hoćeš da sve bude full onda je skupo, ako ne onda može i za malo para ali onda to jednostavno nije to. Ovo nas je koštalo kao dobar noviji polovan motor. Evo samo neke cene: sedište ~200€, rezervoar sa preradama i farbanje ~350€, sat digitalni 150€...

 

I još planiramo svašta da uradimo, nove auspuhe, vešanje...

 

Tako da je to jedna rupa bez dna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Stvarno je odlican :takoje:. Sad samo mene zanima , ako pocnem nekad neku preradu ( nadam se u skorije vreme ) , koliko je ovo kostalo ne racunajuci cenu motora , ako nije tajna ?

 

Ako hoćeš da sve bude full onda je skupo, ako ne onda može i za malo para ali onda to jednostavno nije to. Ovo nas je koštalo kao dobar noviji polovan motor. Evo samo neke cene: sedište ~200€, rezervoar sa preradama i farbanje ~350€, sat digitalni 150€...

 

I još planiramo svašta da uradimo, nove auspuhe, vešanje...

 

Tako da je to jedna rupa bez dna...

 

Hvala na odgovoru :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Samo sto nije cafe racer, ali 'ajde... :)

 

Nego sta je ?

PS. Nemoj da mislis da te napadam , zanima me koja je " kategorija". Meni deluje kao stari cafe racer.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

laverda_1000_3C_74.jpg

 

 

 

Savrsenstvo , Laverda 1000

Savršenstvo, samo potpuno fabričko. Gledao sam je svakog dana u salonu "Sloveni Avto" ispred kuće. Prekrasno. Pravi "muški motor". Inače, spada u kategoriju sportskih mašina '70-ih godina. Može Štampar da ti malo detaljnije priča.

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@misa-pei : Imam 17 godina i ovaj motor sam video u starom casopisu mog oca i mnogoooooo mi se dopao . Ne razumem se bas mnogo u stare motore , pa sam zato pitao , a naravno da bih jos da saznam o tim motorima . Nisam imao priliku ni da ih vidim ( mnogo ) ni da ih vozim i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Lepa je ova Laverda. Bas je gladem i na www.laverda.it

 

Prosle godine, posle stamparovog putopisa, probao sam da posetim njihov sajt ali ga nije bilo. Sada je barem prisutna retrospektiva modela, pa ko vole ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Koliko kosta prosecno sredjivanje motora, tj. preradjivanje u caffe racer-a ?

Nesto sam se uhvatio sa kumom sinoc hoce da kupi motor i da ga preradi malo, a tu bi mu ja pomagao zbog alata i drugih sitnica.

Cak i mene pocinju dosta da privlace caffe raceri pa bih na tmao mozda preradio jedan moto guzzi v35 u jedan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Koliko kosta prosecno sredjivanje motora, tj. preradjivanje u caffe racer-a ?

Nesto sam se uhvatio sa kumom sinoc hoce da kupi motor i da ga preradi malo, a tu bi mu ja pomagao zbog alata i drugih sitnica.

Cak i mene pocinju dosta da privlace caffe raceri pa bih na tmao mozda preradio jedan moto guzzi v35 u jedan :)

 

Imaš na prethodnoj strani moj odgovor na vrlo slično pitanje

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/87074-cafe-racer-kultura/page__view__findpost__p__1518296

 

Suma-sumarum: Koliko god da imaš para malo je :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja