Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Kod mene tj. Valpovo, Hr., situacija sa tehničkim pregledom svih vozila na 2 točka ide ovako.

"Stručnjak" za pregled vozila prvo pogleda vozilo i u 90% slučajeva vrati se u kancelariju i donese lap top.

Upiše točan model vozila, nadje ga na netu i prema slikama gleda dio po dio. Ako mu bilo što ne odgovara i nije kao na slici upisuje zabilješke na obrazac za pregled. Jedva čeka da nešto nadje i raduje se kao malo dijete kad dobije sisu dok upisuje. 

Onda ti sa smiješkom i glupim izrazom na licu kaže: Gospodine žao mi je, vozilo nije ispravo i ne može proći pregled. Ovdje sve lijepo piše i kada otklonite nedostatke dodjite ponovo. Rok je 15 dana i toliko vam važi plaćen pregled. Ako dodjete kasnije pregled plaćate ponovo. Znate, kamere sve snimaju i ako vas pustim, itd., itd. Dovidjenja.

Poludim naravno, jer nekih promjena ima. Tipa: kraći zadnji kraj, vizir, auspuh i slideri.

Zapalim odmah lagano u drugu stanicu za pregled.  Lijepo me dočekaju sa osmjehom na licu. Predam dokumente,  teta ukuca u komp i pras. Kaže teta: Gospodine neće ići. Vi ste u sustavu i danas ste već pali na pregledu. Morate čekati da prodje 15 dana, pa ako hoćete dodjite.

Ispali me na ladno.  Em ti sustav. Kao posrani golub još lakše odem doma. Ispao budala. Nema druge. Ajmo radno odijelo, alat, originalne dijelove i sutra ujutro ponovo na pregled.

Ali, opet banana. 

Moram doći baš kad radi taj lik koji me srušio jer kao takva su pravila i samo on zna koji su nedostatci, a on kao za kiflu slobodan 2 dana. A joj. Da ne duljim.

Naravno, čim je baja lupio pečat i kad sam došao doma onaj postupak sa radnim odijelom se ponovio i teraj dalje.

Sada bar znam koja me gimnastika čeka za pet mjeseci, a ostalima sa raznoraznim dorada želim svu moguću sreću i prolaz na pregledu

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, sale600 je napisao:

Moram doći baš kad radi taj lik koji me srušio jer kao takva su pravila i samo on zna koji su nedostatci, a on kao za kiflu slobodan 2 dana.

Eto jedne stvari gde smo "napredniji" od clanice EU, kod nas se stampa spisak neispravnosti koji potpisuju kontrolori i isti predaje vlasniku da ga donese nazad kada otkloni neispravnosti, sta da covek dobije otkaz, umre ... sa njim ode i tvoj placen teh.

Ako je za utehu nismo jedini sa glupostima i nelogicnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 20 minuta, Branko je napisao:

Pa jel bas mora oglas u ovu temu? :staa2:

 

Valjda bi trebalo ovako:

3a0995c5c8ee-800x600.jpg

 

4a9bc00b9217-800x600.jpg

 

601c06bc23e8-800x600.jpg

 

f65514cc5f0e-800x600.jpg

 

e jbg,nemam vremena da izvlacim slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo i koje sveze slike... CX500 iz "81 :D

Po Kg vozena kao "polutka",  majstori konstatovali kvar i tako vozena sa pretegnutim ventilima (oduzeta kompresija) na desnom cilindru, snop zica  dva pikapa(ima ih  4) odsecen i na taj nacin cilindar "iskljucen" :D

Dobijao "zivo" gorivo i isto kroz auspuh izduvavao!...

Problem je bio u pregorelim spulnama namotaja...

Na srce zadnje felne navaren obod od aprilije rs mislim, kardan zadrzan, prednji kraj takodje od RS-a ali zbog tezine opruge unutra su od moje 1000F :D

 

34745530_10213249915216558_9190775472756097024_n.jpg

34560781_10213249914656544_1497742249591570432_n.jpg

34629571_10213249918176632_708765179747237888_n.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 12/31/2018 at 12:17 PM, sashac said:
3a0995c5c8ee-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW R 100 R, 1982. godište, Oldtimer, vozilo prešlo 48000 km, Beograd. Cena Po dogovoru - Motori - Polovni Automobili

Ovo je po meni vrhunac...

Koliko bi ovo moglo da kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 33 minuta, Branko je napisao:

Da je u ovakvom fabrickom stanju vrijedio bi dosta, tako za mene ne vrijedi nista. :jee:

11317.jpg

Bane to sto je nesto original,ne znaci da ne moze da se unapredi.ovaj original je tesko sranje-za mene...o ukusima...jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@sashac

Slazem se druze, samo unaprijediti znaci poboljsati motocikl u tehnickom naprednom smislu, a ne u "estetskom-retro" stilu. :jee:

Ovo je pravo odradjen-unapredjen motocikl u cafe racer stilu. :care:

 

30i9e7r.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Eto slazem se opet, ali poenta je bila na tehnickom unapredjenju samog motocikla sa Ohlins ogibljenjem, USD viljuskom, vecim diskovima-boljim kocenjem i Akrpovim izduvom. Naravno kad neko tako uradi motocikl za sebe onda je red da se i vozi na njemu sam. Vjerovatno je ogibljenje podeseno u skladu sa sjedistem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 5.1.2019. at 9:57, Branko je napisao:

@sashac

Slazem se druze, samo unaprijediti znaci poboljsati motocikl u tehnickom naprednom smislu, a ne u "estetskom-retro" stilu. :jee:

Ovo je pravo odradjen-unapredjen motocikl u cafe racer stilu. :care:

 

30i9e7r.jpg

Gume i auspuh skrembler, sedište bober, korman cafe racer.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja