Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drugar serviser je napravio nekoliko prerada prethodnih godina preko zime, i bas kao sto kaze Yanco, svaki je bio sredjen od srafa nadalje, sa zamenom svih mogucih delova. Sto bi se reklo, napravi ga na novo. Dok su mogli ovde da se registruju, malo vozi pa proda, a posle toga posalje za Britaniju kod kuma i tamo proda. To mu dodje neka zanimacija preko zime. I sada je sredjivao jednu boldorku sa vesanjem od R1, ne znam kako ce zavrsiti. Sustina je da sve kosta dosta ako hoces da se napravi kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 7 sati, Yanco je napisao:

Nema on veliku cenu zato što je skraćeno sedište i oboren guvernal, nego zato što su to obično bili stari i zapušteni motori, pa kad neko ozbiljno krene u taj projekat, onda cena izrade bude veoma velika. Jer tu treba da se rasturi cela mašina, zamene dotrajali delovi, ispeskari ram i ofarba, ofarbaju felne, stave nove gume, sredi instalacija, poruče delovi iz inostranstva (u najboljem slučaju iz Kine), sredi rezervoar iznutra, ofarbaju delovi, pocinkuju šrafovi... i da ne nabrajam hiljadu drugih stvari. A sve ovo nije nimalo jeftino. A pored toga je potrošeno i stotine sati rada i živaca. Kad se sve to sabere, cena za koju se prodaje takav motor je ispod vrednosti. Za motor koji trenutno sredjujem troškovi su već odavno premašili 2k eura, preko 300 sati moga rada, a još uvek nije završen. E sad, ako se, kao što ti kažeš, samo odseče rep i spuste heblovi, onda samo na cenu motora u prvobitnom stanju dodaš cenu rada koju si u utrošio na pomenutu preradu, i onda se slažem sa tobom da ne treba da ima abnormalnu cenu.

 

To sto si ti sve napisao rade ljudi koji se profesionalno bave generalnom popravkom i resauracijom motocikla koja je naravno skupa i trazi dosta vremena. Medjutim po meni ( moje subjektivno misljenje ) bolje i vrijednije je restaurirati motocikl u izvornom ( fabrickom ) stanju nego kao preradu: cafe racer, skrambler, bober...itd. Sto kaze @doktor za Boldorku sa ovjesom R1 to je Project i to je po meni mnogo bolje i vrijednije od klasicne cafe racer prerade, ali je opet ne vrijedi tolike novce koliko ljudi traze ( neke sumanute cifre ) za takve stvari pod naznakom "unikat". Unikat je ono sto je napravljeno u 1 primjerku ili special edition u 100 ili vise primjeraka., ali ogranicene serije. Boldorki sa ovjesom R1 ili drugih R-ova ima na sve strane. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
55 minutes ago, Branko said:

 

To sto si ti sve napisao rade ljudi koji se profesionalno bave generalnom popravkom i resauracijom motocikla koja je naravno skupa i trazi dosta vremena. Medjutim po meni ( moje subjektivno misljenje ) bolje i vrijednije je restaurirati motocikl u izvornom ( fabrickom ) stanju nego kao preradu: cafe racer, skrambler, bober...itd. Sto kaze @doktor za Boldorku sa ovjesom R1 to je Project i to je po meni mnogo bolje i vrijednije od klasicne cafe racer prerade, ali je opet ne vrijedi tolike novce koliko ljudi traze ( neke sumanute cifre ) za takve stvari pod naznakom "unikat". Unikat je ono sto je napravljeno u 1 primjerku ili special edition u 100 ili vise primjeraka., ali ogranicene serije. Boldorki sa ovjesom R1 ili drugih R-ova ima na sve strane. :jee:

Ovo što pominjem mi je blizak drugar, stvarno su projekti u pitanju. Konkretno, za ovaj projekat je kupio čitavu R1 samo da bi skinuo vešanje, a ostatak prodao...morao je da prepravi ceo zadnji kraj od boldorke za centralni amortizer umesto 2, kompltno sredjivanje masine...Svaka prerada mu je originalna, i lepo osmišljena.

A slažem se sa tobom, ako je motor u prilično originalnom stanju da je bolje raditi restauraciju u original, nego da ide u kobasice.

Sad sam pozvao da ga pitam oko troskova. Ovaj motor njega kosta oko 4000€, prethodna CB1000 oko 3500...uglavnom skoro svi koje je radio su preko 3000.

 

viber-image-2020-03-18-21-07-22.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-07-23.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-08-25.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-09-12.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-09-13.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-09-54.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-11-15.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-14-10.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-14-36.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-14-50.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Ovo što pominjem mi je blizak drugar, stvarno su projekti u pitanju. Konkretno, za ovaj projekat je kupio čitavu R1 samo da bi skinuo vešanje, a ostatak prodao...morao je da prepravi ceo zadnji kraj od boldorke za centralni amortizer umesto 2, kompltno sredjivanje masine...Svaka prerada mu je originalna, i lepo osmišljena.

A slažem se sa tobom, ako je motor u prilično originalnom stanju da je bolje raditi restauraciju u original, nego da ide u kobasice.

Sad sam pozvao da ga pitam oko troskova. Ovaj motor njega kosta oko 4000€, prethodna CB1000 oko 3500...uglavnom skoro svi koje je radio su preko 3000.

 

viber-image-2020-03-18-21-08-25.jpg

 

 

 

viber-image-2020-03-18-21-09-13.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-09-54.jpg

 

viber-image-2020-03-18-21-11-15.jpg

 

Odosmo malo u Off, ali o ukusima se ne raspravlja. Uporedi ove slike "sredivanja" Boldorke tvoga druga i ove sa Neta, kako bi ja sebi sredio Boldorku. Naravno ne mora biti Ohlins odibljenje. :dil:

 

CB900-Boldor-1b.jpg

 

K-Max-X-CB900-F-1.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
10 hours ago, Branko said:

 

Odosmo malo u Off, ali o ukusima se ne raspravlja. Uporedi ove slike "sredivanja" Boldorke tvoga druga i ove sa Neta, kako bi ja sebi sredio Boldorku. Naravno ne mora biti Ohlins odibljenje. :dil:

 

CB900-Boldor-1b.jpg

 

K-Max-X-CB900-F-1.jpg

 

 

 

Ovi motori su prelepi, i sam bi ovako napimpovao stari motor, ali su ovi motori pre pimpovanja bili čitavi. 

Ovaj koji sam ja postavio je bio za prerade, nije bio u stanju da se zadrzi u originalnom fazonu, pa zato ide u prerade. Uzet je u zameni od tipa koji je nesto vec počeo sam da budži.

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Blueser - Loser

Nemam taj poriv da "pravim umjetnicka djela" - unistavam Legendarne motocikle prosloga vijeka, pa tako se ne mogu time pohvaliti. Kad si tako inspirativan i imas "smisla za dizajn" uzmi brusilicu pa isjeci svoj motocikl, pa se onda hvali na Forumu, a ne uvlaci se drugima u guzicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
8 minutes ago, Branko said:

@Blueser - Loser

Nemam taj poriv da "pravim umjetnicka djela" - unistavam Legendarne motocikle prosloga vijeka, pa tako se ne mogu time pohvaliti. Kad si tako inspirativan i imas "smisla za dizajn" uzmi brusilicu pa isjeci svoj motocikl, pa se onda hvali na Forumu, a ne uvlaci se drugima u guzicu.

Tebi više ni glava ne viri iz :dupe2:koliko si se uvukao.

Sam se prepoznaješ kao i uvek, a mislio sam baš na tebe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Skromni doprinos temi, moja masina... 

 

Za sada sam samo promenio gume, ove off road su dobre za fotkanje al' ne bas i za voznju :) U planu su jos neke sitne prepravke, ali nista znacajno, svidja mi se ovako kako su ga sklopili :)

 

345043737_RnineT2.thumb.jpg.c8fc0111acc2514af41312f5b7348c34.jpg1966317457_RnineT1.JPG.6b03a4ebc70af62fbfce82ceb67e1975.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2770 postova

moguće je da u temi već ima ali me interesuje razlika izmedju tank pada za cafe rejsera i drugih motora.Vidim da je za rejsera manji i drugačijeg oblika pa me interejuje razlog jer planiram da pazarim za  z 900 rs cafe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Estetika. CR, čoperi i custom motori su vizija vlasnika koji oslikavaju njegovo viđenje mašine koju vozi, njegovo poimanje toga šta je lepo. Bar bi tako trebalo da bude. Motor koji si pravio za sebe, ne za druge. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ne znam gde bih, u koju temu, i čini mi se ova tema prikladna za niz fotografija. Da budem iskren, nisam ljubitelj ni "cafe racer"-a ni "scrambler"-a ali mi nije ni odbojno. Nekako mi je i interesantno a ovaj primerak je nešto najlepše što sam do sada video. Boje, fotografija, sve se fino uklopilo.bc8431dbd8eecfeb96e124d84730d349.jpgc67d9d5a083ab112154b905d4ee6e31f.jpgfc3f65ca437d86d0e580d5221f77c760.jpgdf2871a3bfb0f1f9c645799c3992a21b.jpgd66f4c40eae84f8f0f6a6f10fb93ca87.jpg976422d77f8b20b03e88bf8353b699dc.jpg761dfec450e278876248f68aed3a4924.jpg048a55cadbc36c3c9ef0d7234fa6ab01.jpg88b633e49e811cd8771895b920bbb5e4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja