Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ima raznih modela ramova....mislim da prerada 50-ke nije osuđena isključivo na taj pravac.Orion gizmo,orion luksor,sprintov kros od 50ccm....sve su konstrukcije ramova,svaka za sebe.Skuter je posebna priča i totalno drugi pravac u svemu tome.Kod 50-ki se više ide na tjuning,stajling je kliše a kastomizacija je rezervisana za više kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ne mora znaciti da je kasomizacija rezervisana samo za vise kubika, ali kao i u svemu trazi se isplativos, tj. potencijalna zarada. Vidis i sam cijene  takvih motocikala pogotovo na zapadu, idu do vrtoglavih cifri. Napolju se to cijeni kao kreativnos i rucni rad, a kod nas ne. Ja prvo polazim od sebe, volim vidjeti dobru preradu ,ali nikad ne bi "sjekao" bilo koji motocikl, moze neka laksa prerada koja ne narusava  ukupni izgled motocikla. Tako da je dobro da se covjek necim zanima i ispoljava svoju kreativnost za`rad svoga zadovoljstva. :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zdravo drustvo.

Imam zelju da sam napravim svoj cafe racer, treba mi savjet sta da kupim. Nisam bas posebno dobar sa finansijama, pa mi treba nesto jeftino. Ne mora to biti jeka zvijer, jer mi je ovo prvi projekat u koji se upustam, samo mi je bitno da imam dosta prostora za modifikovanje, kako bih napravio melem za oci. Inace sam devetnaestogodisnjak, koji obozava klasicne motore i auta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@SloboT

Jeftino ili skoro dzaba mozes samo batine dobiti, sve ostalo ti valja dobro platiti, a narocito projekat Cafe racer da bude kako rece melem za oci. Ovo sto gledas na ovim fotkama debelo kosta, ali  ima i vrijednost.  ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
[mention=43669]SloboT[/mention]
Jeftino ili skoro dzaba mozes samo batine dobiti, sve ostalo ti valja dobro platiti, a narocito projekat Cafe racer da bude kako rece melem za oci. Ovo sto gledas na ovim fotkama debelo kosta, ali  ima i vrijednost. 


Da, znam to. Znam da su dijelovi skupi i sve to. Ali zanima me preporuka za neki solidan motor, za podlogu. Imam par solucija za dijelove, samo nemam ono najvaznije, podlogu. Jer BiH je takva da nema “dobrih” motora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
On 28.6.2018. at 11:00, aleksandar andric je napisao:

Moj novi projekat
Suzuki Katana

IMG_20180331_152450.jpg

Ako si ga vec ovako odradio a nisi sakrio akumulator ko sto drugi rade a i ostalo, pretpostavljam da jos nije zavrsen rad. Treba tu staviti sa strane nesto da se ne vidi UNIBAT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
On 20.7.2018. at 17:34, SloboT je napisao:

 


Da, znam to. Znam da su dijelovi skupi i sve to. Ali zanima me preporuka za neki solidan motor, za podlogu. Imam par solucija za dijelove, samo nemam ono najvaznije, podlogu. Jer BiH je takva da nema “dobrih” motora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Рецимо да би добро могао да се доради неки Suzuki GS серије 1980-1986 годиште.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Drugari sta mislite o ovom motoru Yamaha xj600 '87. Projekat koji je dobrim delom zavrsen, to je od mog burazera. Ja sam mog KLEa prodao, a on daje njegov u bescenje. Zao mi je da ga proda, pa razmisljam da ga ja uzmem za mene. Motor je generalno dobar ide bas dobro ali trebalo bi jos malo da se picne.

Svaki komentar je dobro dosao.

20180311_134609.jpg

20180311_134739.jpg

20180311_134802.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Moja HONDA CB360..iz sredine 70tih. Ako dobro brojim ovo je 4..5 reinkarnacija...TURPIJATECH

20180905_171802.jpg

20180905_172124.jpg

20180905_172114.jpg

20180905_172246.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

posle dužeg razmišljanja odlučio sam da uzmem caffe racer. problem koji imam je što se ne rezumem previše u  prerađene motore. gledao sam oglase, kako kod nas tako i u inostranstvu i shvato da imam 2 opcije. da naručim neki iz radionice (u tom slučaju mi treba preporuka za dobru radionicu) ili da kupim neki sa oglasa (tada bi mi trebao dobar mehaničar, koji poznaje cafe racere)

 

molim za preporuku radinice/mehaničara (idealno u Beogradu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

XJR 1300

xjr1300_yardbuilt2016_004.thumb.jpg.378962f1953b47500d2c1cc68bfeb927.jpg

 

On 9/24/2018 at 11:28 AM, Branko said:

Od ove godine nikako. :jee:

Čini mi se da sam pročitao negde na onoj temi kako je neki kolega skoro, po novom, registrovao cafe racera bez problema. Čini mi se... Možda mu se posrećilo.

 

A i pitam se koliko bi svaki radnik na tehničkom u zemlji morao da se razume u motore i modele da bi znao da uoči svaku preradu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne kažem. Totalno ludilo u toj oblasti - od pojedinih stavki u propisu do sumanutih tumačenja. Izgleda da svašta može da se zalomi.

 

Opet nije mi jasno kako su mu provalili aftermarket guvernal?

 

Edit: osim ako ga nije nahvatao @bdada :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ne znam odakle ti @bdada pade na pamet? On je u Sremu , a ovaj momak je bio negdje u (cini mi se ) Vojvodini ili grijesim. :jee: Provalili ga po fotografiji motocikla koju imaju u katalogu, a mislim da je u pitanju Suzuki GS 500? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kao i u svim oblastima tako i na teh. pregledima imas "povlastene" i one kojima "masu macem iznad glave" kada je kontrola u pitanju, verovatno se zalomio (raps sa GS-om) kod ovih drugih a oni se koriste slikama sa google jer je malo poznavalaca izvornog oblika motocikla (mada se realno to ne trazi) ali strah od zatvaranja je jaci.

Evo recimo u Sremu postoji teh. koji ne da nije slikao kada je to od nas usmeno trazeno nego ne slika ni sada kada je zakonom propisano.

Kada je gore pomenuti motocikl u pitanju ja licno, naravno da ne bih pravio problem ali gde brusilica radi i seku se delovi rama to je vec upitno, mada i za to postoji resenje ali u normalnom svetu, seci, vari ... postoje merodavniji ljudi da procene kvalitet tj bezbednost prerade, ipak smo mi samo tehnicari i mmv ali Srbija je u pitanju gde prestaju da vaze i zakoni prirode a ne logike i zdravog razuma. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja