Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda GN250

Pozdrav ljudi.

Moje ime je Aleksandar, imam 22 godine. Do pre par meseci nisam se interesovao za motore sve dok nisam video prvog cafe racer-a / brat i tu je pocela moja opsesija njima. Svakog dana ja nesto cackam, guglam, gledam klipove, trazim polovnjake pogodne za build, saznajem, ucim, skupljam pare i samim tim moja zelja raste da jednog dana imam svoj motor u tom stilu, jer sam zapravo neko ko obozava te retro stvari, i to cu i ostvariti, kad-tad!

Nasao sam Suzuki GN250 u savrsenom stanju, posto nisam neko ko se razume pomogao mi je prijatelj  koji je celi zivot u svetu motora, ali ne caferacera. 

Pitanje koje vam zelim postaviti je verovatno jako nezahvalno i siroko, ali bi voleo da dobijem makar neki priblizan odgovor makar kako ste vi prosli kada se pravili svoj motor.

Zanima me, pored samog motora koje je u pefektnom stanju (1000e), koliko je potrebno odvojiti kesa za ostale stvari. Mislim na, farbnje,  promena svetala, rucica, sedista i svega ostalog. Cisto da znam sta me zapravo ceka. 
Unapared zahvalan i pozdrav. Zivi bili! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 27. 08. 2017. at 11:34 AM, Savan said:

IMG_2338.JPGIMG_2339.JPGIMG_2340.JPG


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ovdje bi se uz detaljno pregledavanje možda mogla naći dodirna točka sa cafe racerom ... :)

Ovo je vrlo zanimljiva prerada motora sa vrlo originalnim i interesantnim tehnološkim rješenjima i sa dosta originalnih detalja, ali caffe racera nije ni vidjelo .. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta znam, upravo zbog tih originalnih rešenja mi delovalo kao da je neki moderni ili pak futuristički cafe racer. Između ostalog zbog tog kratkog sedišta, prilično ogoljenog rama, niske ručke... ali jbg sto to kažeš mogao bi vrlo lako da se svrsta možda i u neku drugu kategoriju tipa neki moderni street fighter


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Suzuki bandit 600
On 10/23/2017 at 11:53 AM, stojanovic.as said:

Pozdrav ljudi.

Moje ime je Aleksandar, imam 22 godine. Do pre par meseci nisam se interesovao za motore sve dok nisam video prvog cafe racer-a / brat i tu je pocela moja opsesija njima. Svakog dana ja nesto cackam, guglam, gledam klipove, trazim polovnjake pogodne za build, saznajem, ucim, skupljam pare i samim tim moja zelja raste da jednog dana imam svoj motor u tom stilu, jer sam zapravo neko ko obozava te retro stvari, i to cu i ostvariti, kad-tad!

Nasao sam Suzuki GN250 u savrsenom stanju, posto nisam neko ko se razume pomogao mi je prijatelj  koji je celi zivot u svetu motora, ali ne caferacera. 

Pitanje koje vam zelim postaviti je verovatno jako nezahvalno i siroko, ali bi voleo da dobijem makar neki priblizan odgovor makar kako ste vi prosli kada se pravili svoj motor.

Zanima me, pored samog motora koje je u pefektnom stanju (1000e), koliko je potrebno odvojiti kesa za ostale stvari. Mislim na, farbnje,  promena svetala, rucica, sedista i svega ostalog. Cisto da znam sta me zapravo ceka. 
Unapared zahvalan i pozdrav. Zivi bili! 

Druže ćao,

Imam iskustva sa preradom Suzukija u Cafe racer.

U pitanju je bila prerada GN125.

Ram je pretrpeo izvesne izmene ali isključivo u zadnjem delu zbog sedišta.

Sedište je pravljeno od fibera i otvara se i ima mesta za dokumenta i neki altić ili manju torbicu.

Rezervorar je od Honde CB400N koji je sečen i u njega ubačena sva struja i akumulator.

Heblovi su pravlenji na CNC glodalici a ručice od dural aluminijuma na strugu.

Nogostupi i poluge kočnice i menjača su takođe pravljene na strugu i glodalici.

Nosač fara je takođe pravljen a kao i produžeci za amortizere.

Sve to je mojih ruku delo.

Za farbanje mogu da se zahvalim svom dobrom drugaru Hasi (živ bi):)

Naoružaj se strpljenjem i kreni lagano.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

auuuu Draganeeeeeee! svaka ti dala! prelepo, ali prebrutalno prelepo! steta samo sto nije 250ccm!
ja sam trenutno u sred prerade, cb400n, bas smo mu odsekli zadnji kraj, trenutno pravimo nosace za amorte...kontam da ce do kraja nedelje biti konacno na tockovima, pa polako dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Suzuki bandit 600
2 hours ago, zlig0r said:

auuuu Draganeeeeeee! svaka ti dala! prelepo, ali prebrutalno prelepo! steta samo sto nije 250ccm!
ja sam trenutno u sred prerade, cb400n, bas smo mu odsekli zadnji kraj, trenutno pravimo nosace za amorte...kontam da ce do kraja nedelje biti konacno na tockovima, pa polako dalje...

Svaka čast samo napred.

I ne zaboravi slikaj sve za arhivu.:)

Inače je na ovom GN stavljen rezervoar od Honde CB400N. Do duše sečen i ponovo spajan.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

7fddc7d308051d2a2f76d2a43c6d1209.jpg
Dvoumio sam se u koju temu da stavim ovu lepojku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I jest i nije. U ovom slučaju rezultat obrade je dobar pa je to ispalo ok. Ima dosta i tih cbx koje drži samo ime i njih je sevap preporoditi/reinkarnirati u drugi oblik.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja