Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bila je već tema o tome, neko je hteo da to odradi na Viragu, ne znam da li je na kraju i uspeo.:neznam:

 

Moje pitanje je: zašto bi to radio (ako je kardanski prenos ispravan) ? Ima sasvim lepih racera i sa kardanom.

 

Imam ideju da u anrednih godinu-dve radim cafe racer -scrambler od viraga xv750, samo bi zadnja vila bila od novije yamahe r6 prednje vile isto od r6 ili ninje 636. Samo mora na lanac da ide. Radjena rperada na 535 viragu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

secam se bila je pre par godina jedna Alazurra 350 u oglasima za nesto ispod 1000eur, cak sam je i video na jednom moto susretu, famozna masinica :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bolje ti Cagiva u svakom slucaju, na Viragu previse stvari treba menjati da bi bio CR, viljuske, tockove, kocnice...

Ako ne preferiras bas V masinu, ima mnogo drugih masina pogodnijih za preradu od Viraga, i to za male pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Stalno nesto gledam na netu ( citaj ovo kao, visim po 3-4 sata i gledam slike cafe-a i scramblera po ceo dan 1zvizduk.gif )<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Sto se tice viraga, radio bi kao Doc. Chops sto je , beneli mojave rezervoar, da se izvare nosaci za sediste, sediste, far, clip on rucke. I da zicani tockovi ( tu bi mecku rodio ) <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Cagiva mi interesantna zbog te ducatijeve masine, samo ako bude naletela u tom periodu . Mada ima jos par motora koji bi mnogo lepo legli, ali na kraj cu da odaberem jedan i da radim natenane.

post-16583-0-20615300-1419287765_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bas zbog tvoje mi se i posvidjala :D . Inace ova sa slike je kopija Ducati Pantah koju je radio JVB Moto . Svidja mi se kako su auspuh odradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Koliko lepih i interesantnih motora... dok nisam pročitao ovu temu nisam imao pojma šta je cafe racer... :)

 

Triumph bonneville mi je najlepši... 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko lepih i interesantnih motora... dok nisam pročitao ovu temu nisam imao pojma šta je cafe racer... :)

 

Triumph bonneville mi je najlepši... 0takoje.gif

pa, da budemo precizni, Bonneville nije Cafe Racer :jee:

jedini model u Cafe Racer stilu koji Triumph trenutno ima u ponudi je "Thruxton" :takoje:

_pf_9073043.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Z750 iz 1980 brat style, Yamaha majesty 250 ABS

Evo da se upisem i ja. Posle pet godina rastezanja enduro mogora konacno dodjosmo na ljubav cafe racer. Motor je uzet, ove zime krece prerada pa dokle stignem. U pitamju je kawasaki z750 iz 1980 godine. Zamislio sam neku treker varijantu. Videcemo gde ce misao a i novac da odcede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Tema je odlična. Inače imam drugara koji već neko vreme radi Cafe Racera od Yamahe xz550 . Momak skoro sve sam radi, lije rep seče vari sklapa i rasklapa. Motor je konačno stao na točkove upalio ali još nije u voznom stanju. Treba instalacije povezati čini mi se. Uskoro stavljam slike da vidite kako izgleda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja