Jump to content

Moto Zajednica

NOVA CBR 600RR 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Drugari, pojavila se dugo ocekivana nova Honda CBR 600RR, pa da iskoristim ovu priliku i da podelim srecu i sa drugim ljubiteljima honde... :)

 

Evo ukratko sta sam saznao o motoru i par slika.

 

Honda je izvrsila daleko vece promene na motoru od obicnog Makeovera (zatezanja bora). Promenjeno je ogibljenje, ram, plastike, ubrizgavanje, ads sistem i tockovi.

Shova Big Pistol viljuska je najveca promena na mehanici motora, u cilju sprecavanja velikog potonuca viljuske pri naglim kocenjima (problem prethodnog modela).

Na zahtev trkackih timaova sirom sveta koji su kotistili prethodni model, honda je olaksala ram na pojedinim mestima i stavila nove lagane tockove od livenog aluminijuma koje su istog dizajna kao i na modelu Fireblade.

Karakteristican dizajn napravljen je po uzoru na Moto GP motor. Plastike su lakse i smanjuju otpor vazduha za 6,5% pri normalnom polozaju vozaca.

Motor je nadogradjen sa novim sistemom ubrizgavanja - dve dizne po cilindru (kolijko sam razumeo mogu se ucitati dve mape istovremeno). Promenjen je i leptir vazduha koji sada pomaze za mirniji rad agregata i sada pokriva ceo opseg rada motora.

Novi C-ABS sistem je sada daleko napredniji, prenesen sa trka u superbike-u.

 

Toliko od mene, meni se licno mnogo svidja i nadam se da ce opravdati ime... :)

 

post-9098-0-56459800-1352815010_thumb.jpg

post-9098-0-70090300-1352815033_thumb.jpg

post-9098-0-73410700-1352815052_thumb.jpg

post-9098-0-44125300-1352815061_thumb.jpg

post-9098-0-83806600-1352815069_thumb.jpg

post-9098-0-49747700-1352820487_thumb.jpg

post-9098-0-72463000-1352820508_thumb.jpg

post-9098-0-18484200-1352820520_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Lep i zanimljiv! :)

Vratili su lampu iznad auspuha! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ne znam, mozda mi se samo cini, ali meni izgleda kao neka 125-ica, cak je i polozaj sedenja isti. Lep motor svakako, samo da je malo veci!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

na prvi pogled deluje extra, pogotovo sto su vratili stop svetlo ispod auspuha, hvalim te boze da su uvideli da su napravili promasaj sa stopom na nosacu, sto se tice agregata ui samog motora nadam se da nece izneveriti ocekivanja nas ljubitelja dva tocka, ja bih je uzeo ovako gledajuci, pogotovo REPSOLKU I TO BEZ RAZMISLLJANJA :care: :care: :care:

 

pa vidi se da ne razmisljas. taj motor sto ti vozis je za dve klase bolji od honde, a ne mislim na kubikazu. nego na kvalitet i na izgled, o performansama da ne pricam uopste.

za one sto pricaju (honda je to) itd moji drugari zive od popravljanja cbr-ova, zato ih niko ne vozi. samo suzuki i jamahe se voze, i najbolji su i najkvalitetniji. da ne skrecem sa teme, ovaj motor ne bi bio *bum* ni da je izasao pre pet godina a ne sad. ruzan je mnogo,nista revolucionarno ni u performansama ni u izgledu. maksimalno sam razocaran ovim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

gixxxer, super je sto si ti do jaja ljubitelj Suzukija, i sto pljujes Hondu i hvalis Suzuki i jos stavljas snimke za Suzuki ali tema je o Hondi CBR 2013.

(Odavde ce i ovako retko ko da ga kupi novog, pa taj hejt toliki ako je poslovni uzalud je, a ako nije, odrasti malo :))

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

gixxxer, super je sto si ti do jaja ljubitelj Suzukija, i sto pljujes Hondu i hvalis Suzuki i jos stavljas snimke za Suzuki ali tema je o Hondi CBR 2013.

(Odavde ce i ovako retko ko da ga kupi novog, pa taj hejt toliki ako je poslovni uzalud je, a ako nije, odrasti malo :))

 

da ali ja sam jedan od tih u manjini koji kupuje nove motore, a ovaj model je cist promasaj. pokusavam da pomognem ljudima da se ne zalecu sa ovakvim glupostima ako kupuju nov motor, jer ovo sto je honda izbacila kao novi model je smesno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Nemoj pogresno da me shvatis, ja prvi volim da cujem misljanja, a jos vise ako su potkovana iskustvom. Samo sam ti ukazao da je tema o Hondi kao Hondi, ne u uporedjivanju, u svakom slucjau ono sto mislis da je lose, mislim da je dobro napisati, jos bolje postavi neku temu pa da se mnogi oglase, mada uvek nekome nesto vise lezi.

 

Ja takodje volim Suzukija i ne misilm da je uopste los motor, samo bolje napisi ovde sta je konkretno po tvom misljenju lose kod ovog, a sta dobro i da li si vozio novije Honde ili vise iz nekog drugog iskustva itd.

 

Ovo je malo izgledalo kao, sve je djurbe, suza je numero uno :D:)

 

Ono sto sam ja primetio (nisam majstor niti neki profesionalac) jeste da Honde jesu malo "tromije", ali ako nisi na stazi i nemas lovu uvek za nov i brdo servisa, onda su i tek kako isplative! :). Mozda ne ubrzava kao Yamaha, ali se ni ne kvari tako :D

 

ps Sto se tice reklame, slazem se sa tobom skroz, ocajno izgleda ovaj lik sto stoji ovako pored i prica ;)

 

Sto se tice dizajna, to je subjektivno. Da izgleda malo "staromodno" da, tj nije naostren, ali npr meni se licno to svidja Sa jedne strane jeste "staromodan" ako gledas trenutni pravac u kom se krece dizajn ovakvih motora, ali sa druge strane to je isto kao i velicina motora, meni kao nekome od nekih 185cm-a i 105-110kg-a, sve nove trkalice su male, ne mogu da se spakujem na njih, dok one iz devedesetih su mi do jaja zbog velicine :), to je sve subjektivno.

 

Cepaj dalje sto se tice performansi, izdrljivosti itd, voleo bih da cujem, samo nemoj sve je djubre osim Suze, Suzane, moje jedine :)

 

pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

odnos cena-kvalitet-performanse se nikako ne slaze i to je najveci problem sa cbr-om. njihov stari model od 600cc kosta 12000 eura, novi ce kostati bar 13000 ako ne i vise, dakle najskuplji je od konkurencije a najmanje daje sto se tice performansi s obzirom da svi ostali supersport motorcikli u 600cc klasi imaju 125hp i vise, suzuki vec ima showa bpf+brembo celjusti i najbolji odnos snaga-tezina u klasi, kawasaki ima ohlins i mnogo jaci agregat etc... dakle zasto bi neko ko ima imalo zdravog razuma davao 2-3 hiljade eura vise za hondin novi model sa losijim performansama i zastarelim dizajnom. cenovnog poredjenja radi kawasaki kosta oko 10k eura suzuki 10600 eura trenutno.

 

sto se tice izgleda jasno mi je da su ukusi razliciti ali ovo ne bi trebao da bude nov model sa ovakvim izgledom. prvo zato sto migavci nisu integrisani u retrovizore ili da imaju neko drugo resenje a ne da izlecu ovako iz motora jer izgledaju katastrofalno drugo sto zadnji migavci strce takodje, trece sto su iskoristili rep iz 2002 godine sa istog modela. sto se tice kvaliteta i cuvenog `honda je to` prijatelj koj drzi servis za ovakve motorcikle je posedovao par puta novu hondu i nikad vise. sto se tice polovnih supersport motorcikala velike cetvorke svi su tu negde sa cenama.

ako uzmemo u obzir poslednju recenicu moram da te pitam sledece, zasto 80% ljudi u srbiji vozi suzuki ili yamahu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ps Sto se tice reklame, slazem se sa tobom skroz, ocajno izgleda ovaj lik sto stoji ovako pored i prica ;)

 

Pa nije to reklama ... ovo je reklamni spot ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Na prvi pogled mi je izgledala ruzno, sad mi izgled vec ok. Honda ne juri za tim da ima najvecu konjazu vec upravljivost i ponasanje na putu. Vise se orjentise za svakodnevnu voznju nego za voznju na stazi koliko vidim. Misljenja su razlicita ali meni se svidja bas zato sto je drugacija 1moto3.gif.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R
ja sam ljubitelj SUZUKIJA I ceo zivot sam na SUZUKIJU

 

a konkretno SUZUKI pa sest mesta prazno pa ostali motori, iz iskustva kazem :care::takoje:

 

Klasican primer, svako svog konja hvali.... :Mina:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

migavci iz doba jure, mustang farovi i rep iz 2002 godine. ruzan. pored svega toga i dalje 118hp...ne moze da se poredi sa r6, da ne pominjem uopste novog gsxr-a 600.

Koliko si motora posedovao do danas, koliko ih imas trenutno, vozio si ovaj motor pa tvrdis da losije ide od r6 ili gsxr-a? Mislis da ljude iz Honde interesuje koliko konja ima suzuki ili yamaha, mislis da 15ks vise cini da je motor bolji?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

@ gixxersixxer Velika gomila neistina, da se blago izrazim.

Trenutni CBR600RR je najbolji motor u klasi za sve sem za stazu. Tu je R6 bolji jer je jači u najvišim obrtajima i ko ume da ga drži stalno tu, u prednosti je. Za sve ostale situacije - RR je bolji - ima bolju krivu obrtnog momenta, udobniji je i pobedio je na skoro svim uporednim testovima. Za suzuki nikad nije bilo prevelikih zamerki ali je uvek negde u sredini. Mene posebno nervira dizajn suvozačkog sedišta koji izgleda kao drvena ploča koju je neko spustio tu privremeno (možda ispravljeno na poslednjim modelima, ne sećam se). Inače mi se dopada što zadržavaju gsxr 750 i razmišljam se da ga kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

@ gixxersixxer Velika gomila neistina, da se blago izrazim.

Trenutni CBR600RR je najbolji motor u klasi za sve sem za stazu. Tu je R6 bolji jer je jači u najvišim obrtajima i ko ume da ga drži stalno tu, u prednosti je. Za sve ostale situacije - RR je bolji - ima bolju krivu obrtnog momenta, udobniji je i pobedio je na skoro svim uporednim testovima. Za suzuki nikad nije bilo prevelikih zamerki ali je uvek negde u sredini. Mene posebno nervira dizajn suvozačkog sedišta koji izgleda kao drvena ploča koju je neko spustio tu privremeno (možda ispravljeno na poslednjim modelima, ne sećam se). Inače mi se dopada što zadržavaju gsxr 750 i razmišljam se da ga kupim.

cbr600rr najbolji motor za sve sem za stazu? za sta sve? za offroad? ili si mozda mislio na ulicu? najbolju krivu obrtnog momenta? naudobniji? nista od ovoga nije tacno.

obrazlozicu i zasto. sto se tice udobnosti suzuki jedini moze da podesava fuzastere, cbr je takav kakav je. sto se tice krive obrtnog momenta reci mi molim te da li tebi ova rupchaga od 5 do 7k rpm "obrtaji koje najvise koristis na ulici" izgleda zdravo? meni se cini da opet ovde suzuki ima najzdraviju krivu. pricamo o 2008 godini, jer zaista nije bitno za hondu da li je 2008 ili 2011 jer nije menjala ovaj model pet godina.

http://images.motorc...port-Torque.JPG

opa...sta je ovo? suzuki najveci obrtni moment u japanu? nemoguce.

 

evo interesantnih detalja sa uporednog testa.

Honda CBR600RR - Rider Notepads

Honda and Suzuki brakes are the best of the group

bla bla bla

Needs a slipper clutch. (suzuki ima slipper clutch) a jeftiniji je trenutno 3500 eura od ove honde. ona kosta 12000 a suzuki u horgosu kosta 8490 eura. ALO, 3500 EURA. za 3500 eura cu da stavim full yoshimuru da bude najbrzi i na stazi i gel u sediste ako mi je vec do udobnosti i jos da mi ostane 2000 eura u dzepu.

pored toga ima i stabilizator volana, a r6 nema. r6 takodje kosta preko 11k eura.

budimo realni ljudi, ovo su debilizmi sto honda radi. gledaj migavce na ovoj 2013, gledaj retrovizore, rep iz 2002. za sta da dam 3500 eura vise? za ovo? brate, nemam predrasude prema fabrikama ali ovo je tragikomicno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja