Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita na radu (Bez izgovora - No excuse)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Strasno :stabre:. Nije mi jasno kako ove "no name" kacige prolaze testove i homologaciju. Pa valjda postoje neki zakoni u zemljama gde se proizvode. Cak ni ova Marushin kaciga nije najbolji i najskuplji model koji postoji ali ocigledno radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Ja sam se poljubio sa jednim kamiončetom sa Nexx xr1r trokompozit na glavi. Nedostaje mi jedno dva sata filma, ali, što iz priče, što iz dokaza, spasila mi je glavu. Vilicu minimum. Kaciga je da desne strane odrana, sa leve je kod vilice dobila odarac i napukla je. Sećam se da mi je doktorka iz hitne pet puta ponovila da se zahvalim kacigi što sam živ. A sve to zato što je neki drkoš prosuo ulje na put. No, od mene samo reči hvale za Nexx xr1r, kaciga je fenomenalna, a jeftinija od drugih te klase, garantujem. Ne reklamiram nikoga, čak sam svoju kupio nedelju dana pre udesa, a majstor (prodavac)zamalo da me izbaci napolje što dugo biram, ali ko je probao zna o čemu pričam.

Nekada sam i ja bio u fazonu kaciga k'o kaciga, dobra je svaka - nije tačno. Kvalitet vredi i kada dođe do sranja vidi se razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Baš tako Lucky Vladano druže moj.Dobar primer da ne moža biti bojli(iako je star)uvek će biti aktuelan.:takoje:

Znači,nova igra IZAZOV : ko me vidi bez kacige na motoru dajem motor(nije neki Bmw r1100rt)komplet opremu(konfekciski br.50/cipele 44)ne smrde,i pride plaćeno gorivo za godinu dana + besplatna registracija i sevisi za isti u narednih 5g.Bonus/5g besplatno letovanje kod mene na moru(OL IKLUZIV). Izazov počeo od SAddddddd !!!!!! :sampion:

 

 

Pamet u glavu i du..kacugu na glavu UVEKKKKKKKKK :stabre::BMW2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Ma bez kacige ni skuterom do marketa... Ne bi je zakonom obavezali da je "glupost". Kao i pojas u autu, par puta dokazao da je vrlo bitna stvar, i samo glupani ga ne vezuju ( ne nose opremu )...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Pravilo 1 : Nikad ne sedam na motor a da PRVO ne navučem kacigu na glavu :nanana:

Pravilo 2 : Nikad NE SKIDAM kacigu kad sipam gorivo na pumpi :nanana:

Pravilo 3: UVEK poštujem pravila 1. i 2. :nanana:

 

Jedino skidam kacigu kada pravim pauzu u nekoj dužoj vožnji a to se ne važi da mi se TAD krade Kaciga,NO,NO !!! 1hmm.gif

 

Teško Lucky da ćeš da me navataš na to,jer jednostavno TAKI SAM TI JA :

 

:lol::lol::lol::zdravo::):): Pozzzzzzz :BMW2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pravilo broj 2 :

Letos kad sam putovao u istočnu Srbiju,ispred Požarevca pumpa na kojoj nisu hteli da mi dozvole da sipam gorivo dok nisam skinuo kacigu i potkapu. Inače su kamere na sve strane,ali bukvalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pravilo broj 2 :

Letos kad sam putovao u istočnu Srbiju,ispred Požarevca pumpa na kojoj nisu hteli da mi dozvole da sipam gorivo dok nisam skinuo kacigu i potkapu. Inače su kamere na sve strane,ali bukvalno...

Ja sam imao situaciju kada sam (sa kacigom na glavi) sipao gorivo i krenuo unutra da platim neki saban iz nekog njihovog obezbedjenja na vratima mi nije dao da udjem ako ne skinem kacigu, gledam ga i ne verujem, pa da sam hteo da pobegnem pobegao bi, nebi krenuo unutra da platim, ili da necu mozda da izvadim pistolj pa da opljackam radnju BAS sad kad ste vi tu, a skoro uvek idem na tu pumpu da sipam, i nikad nema tog obezbedjenja, nisam ih nikad pre video, a ni posle tog dogadjaja, mozda oni sakupljaju lovu od pazara, pa sam ja bas potrefio momenat, nemam pojma, uglavnom smorio me lik, rekoh mu, hoces li ti mene pustiti da ja platim ovo gorivo ili ne?? doslo mi da se okrenem i odem.

Ovo je bilo na NIS-ovoj pumpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Uglavnom je na pumpama to zabranjeno. Kome smeta bolje je da kupi kantu benzina i nosi je nego da se prepire sa radnicima obezbedjenja koji rade ono sto im je posaoJa ne skidam kacigu niti mi je neko to trazio. Ali da mi traze, skinuo bih...sta je to problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Traze da se skine kaciga, ne samo na pumpi vec u svim radnjama gde bi se nesto moglo opljackati. Jednom sam krenuo u menjacnicu sa kacigom pa kad sam video zaledjenu panicnu facu radnice skontam da treba da skinem skalameriju sa glave ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Pre par godina sam usao u kladionicu da uplatim tiket ,sa sve podkapom i kacigom na glavi,jos je bilo neko zimsko vreme.Racunam, poznaju me,nisam ni pomislio na neki problem u vezi kacige.Kako udjoh tako me mrko pogleda neki novi radnik na uplatnom mestu,i drsko prozbori -Skini kacigu !...Nije mi se svideo ton obracanja,i hitro sam mu istim tonom odgovorio -Ne brini, nije  pljacka !!! Tu se zavrsila svaka diskusija,primetio sam samo da je tenzija ipak popustila. Naravno,taj tiket mi je pao,i ja vise nikad nisam usao u tu kladionicu,sta vise,ne dugo posle su je zatvorili jer je bila u blizini srednje skole.Na pumpama nikad nisam imao problem,naprotiv,skoro uvek prijateljski docek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A zamisli kad tako oderes guzicu u sorcu od asfalt :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Počelo je od onog spota iz prvog posta, a pretvorilo se u fondaciju...

 

Evo i nekih novih statistika:

 

infographic_revise_9.4.2015_R13-01.jpg

 

Zamolio bih nekog od admina da mi otključa prvi post da ubacim slike ponovo, jer mi je otišao hosting.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Naleteh na ovo pa da podelim u vezi DOT sertifikacije kaciga 

 

Your DOT motorcycle helmet is not as safe as you think. "Outdated" doesn't even begin to describe this conspiracy. Last time FMVSS218 saw a major update, only two countries had internet and NASA coined an obscure new term called "global warming." Yikes.

 

 

 

Takodje na ovom sajtu https://icsw.nhtsa.gov/cars/problems/comply/ mozete proveriti da li su mnogi modeli prosli test, cekira se Equipment i Make/Brand, Model & Year pa se onda gore levo izabere Submit Search i tu u drugoj koloni imate brendove kad izaberete zeljeni kliknite na "Submit choices".

 

U opisu videa imate korisne linkove i dokumentaciju koga vise zanima o doticnoj temi.

 

interesantno je npr da kacigu koju sam vidjao kod mnogih nasih vozaca Scorpion Exo 410 kaze sledece

 

2014

SCORPION
EXO-R410
Highway Safety Number:643366 (file) 
Brand: SCORPION
Model: EXO-R410
Year: 2014
Body Style: COMPLETE 
FMVSS: 218 
Pass/Fail: FAIL Performance 
Investigation Status: CLOSED BY NHTSA, NO ACTION

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Na ovom engleskom sajtu (vladina agencija -SHARP HELMET SAFETY SCHEME, SHARP is a Department for Transport consumer information programme) mozete provjeriti kakve ocjene ima vasa kaciga:

 

https://sharp.dft.gov.uk/sharp-testing/

 

Npr Grex RF2 koju ja trenutno koristim dobila je 4 zvjezdice:

 

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/grex-rf2/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja