Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita na radu (Bez izgovora - No excuse)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

za yubilly: brate, gori ste od policije! :D

ma fala bogu, bolje je tako! ;)

 

btw. moj dobar drugar, jedan biker bez bike-a (prepoznace se), savetovao me je da je lepse i prirodnije voziti bez kacige... i to jos na dan kupovine motora!!! Kao, vetar, zvuk, pa ribe, sta sve ne. Probam ja, kad ono, 100-120km/h, po vetar se pojacao (u pitanju je kw kle500), nikako da valjano udahnem, pa pocese da suze oci. Sve to jos kako podnesoh (onako, pocetnicki), kad zunu u mene jedan projektil ala mali crni insekt! Priberem se na momenat, setim se statistike da nece grom dva puta u isto mesto (ono i nece u isto, al' oce u drugo, jos gore) grunu bombica u levi podocnjak, auuu... momentalno sam usporio, stavio naocare, pa penzionerski, 60-80km/h. Opustencija. Verovatno ribe nisu uzivale, ha, ali ja jesam! Kad smo stigli u LA city, nije bilo voznje bez kacige. I sa njom uzivam u voznji maksimalno. U izuzetnim uslovima, tipa off-road, bez drugih ucesnika u saobracaju vozim sa kacigom u koferu. Po povratku u "civilizaciju", kaciga zna se.

 

P.S.

Da je izreka: "Cizma glavu cuva" nastala u danasnje vreme, subjekt bi bila kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Jesen,zima,prolece leto.............bez kacige ne sedam na motor,

niti ikom dozvoljavam koga vozim da se vozi bez nje.Ako neces kacigu imas bus,taxi....pa se vidimo na

dogovorenom mestu........... ;D ;D ;D kraj diskusije.

 

isto i ja radim. nema samnom voznje bez kacige, nema sanse!

 

a ove sljem kacige.. svatite me kako ocete, ali za mene je to samo jedna velika rupa i u zakonu a i u voznji, mislieci na sigurnost vozaca. desice se pad i nece odradit posao kao integralka, znaci polomices bradu, zube, nos... da ne pominjem oci. integralka pa makar i na 40 stepeni, bez nje nidje!

 

ovi snimci su prejaki, i trebalo bi da su dobro pokrenuli svijest ljudi oko nosenja zastite... makar pocelo od kaciga, pa polako do svega ostaloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Bez kacige - NIGDE! To mi nekako dodje kao deo motora, stavis kacigu- sednes na makinu, cista rutina. Mislim da bi imao osecaj koa da mi fali deo motora kad bih vozio bez shljema!

 

A i bez jakne ne idem, nesto me ne privlaci ideja da izigravam bananu (mislim da se oljustim)!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kaciga, jakna i rukavice - uvek.

 

Samo me je danas devojka iz menjacnice blago zabrinuto gledala kad sam stao ispred i sisao sa motora sa sve kacigom i tamnim vizirom da promenim jure.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Sve to stoji, ali najbolji su oni koji nose slemice na glavi a uz to ih i ne vezu vec nose kao kackete.  >:(To kad vidim najezim se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Kad sam mom prijatelju optopedu rekao da sam kupio motor, rekao mi je sledeće - skoro sve mogu da skrpim, ali glavu ne ....

 

Jel ima kaciga sa električnom ventilacijom (baterije), ako je nisiu izmislili, ja bi je patentirao (bolje da promaja duva kroz kacigu, nego kroz glavu)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Kad sam mom prijatelju optopedu rekao da sam kupio motor, rekao mi je sledeće - skoro sve mogu da skrpim, ali glavu ne ....

 

Jel ima kaciga sa električnom ventilacijom (baterije), ako je nisiu izmislili, ja bi je patentirao (bolje da promaja duva kroz kacigu, nego kroz glavu)...

 

 

Idi bre al te je ohrabrio!Bez kacige nigde,ponekad bez jakne i rukavica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Blok 70

Prvo stavim kacigu i obucem jaknu sa protektorima pa tek onda izguram motor iz garaze, i nosim uvek podkapu ona upija znoj a ne kaciga. Nikad nisam probao da vozim motor bez kacige jer nesmem, cak kad sam kao klinac vozio tomos automatik uvek mi je bio trip da nosim kacigu osecao sam se mnogo mocno, i ko ono rece a mnogo je dobro KO SE CUVA NJEGA I BOG CUVA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Jezivo, ubedljivo, odlicno.

Ovakve plakate, letke i sl. bi trebalo da distribuira Moto Asocijacija a ne samo da se bavi time kad ce ko da pravi koji skup i dal su svi platili clanarinu. Zato i nismo u MAS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Naišao sam na jednu sjajnu brošuru pa bih hteo da je podelim sa vama...

 

A i citat koji je sjajan, doduše sa drugog sajta:

 

"...Studies have shown that full face helmets offer the most protection to motorcycle riders because 35% of all crashes showed major impact on the chin-bar area. Wearing a helmet with less coverage eliminates that protection — the less coverage the helmet offers, the less protection for the rider."

 

 

Evo i sličice koja podseća koji je tip kacige naj naj

 

8Mpwl_swisherhelmet1ti8.jpg

 

 

Samo pažljivo i.... srećno!  ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

obavezna oprema: kaciga, potkapa, kornjaca (velika), jakna sa protektorima, rukavice i kad je 'ladno onda grejachi za kolena .. eto tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: ČaČaK
  • Motocikl: zgodni BMW K100

 

  Prošle sezone smo vozili NSU 175 i kupili otvrene kacige.

 

  Ove sezone vozimo suzuki 500 i pored novčanih problema

 

  zbog kupovine motora pozajmili smo novac za kvalitetne

 

  kacige jer su stvarno neophodne za vožnju, a ostala oprema

 

  se razgleda dok se pare polako štede!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kinroad 250-16

I ja sam prvo kupio kacigu, full, pa onda motor. Neki me zezali, jer vozim copera, pa kao ne ide full kaciga. Nebuloza. Nisam cak ni razmisljao o tome kao "kaciga glavu cuva", "sta ako naletim na budalu" i tome slicno. Valjda stvar vaspitanja. Nosenje kacige u voznji mi je kao i koriscenje sapuna ili dezodoransa. Ulgavnom je navucem pre nego sto sednem na motor. Kad je toplo, otvorim ventilaciju (i trpim :)), na semaforima otvorim vizir.

 

Pored kacige, stalno nosim i reflektujuci prsluk, danju i nocu. Navika jos sa bajka. I za to me prvo zezali, sad vec niko ne obraca paznju. Osim vozaca koji me vide na ulici i koji su daleko uvidjavniji. I dalje ludi, ali uvidjavniji. ;)

 

A kad vidim one celave *&%$! na zujalicama bez kacige, u sorcu i papucama, najezim se kao da vidim nekoga da vitla automatskom puskom. Kao sto rekoh, valjda stvar vaspitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ma kaciga kakva god samo neka je kaciga pa cak i kineska ja jesam padao al samo sa kacigom mada kad sam se 2-5 puta vozio bez dobio sam upalu sinusa tako da kaciga cuva i zdravlje i zivot a i dzep.

Pa evo moj drug i ja se leti na adi lagano vozimo bez kacige uvece radi cura al desilo se i to ja vozim kopiju starog bmw-a a on neki peuget scooter vozili smo svega 5 km\h i kako se zagledao ode mu volan izgubi ravnotezu i ko baksuz tresne glavom o mali betonski kontejner i sad ima 11 cm usivenu glavu i neko sr na oku.

Tako da nemojte da razmisljate nego KACIGU NA GLAVU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kaciga, potkapa, pojas i cross rukavice sa zastitom koje sam nedavno kupio za sada. U planu su cizme (uzimam sad iza nedelje one Gepard-ove) i neka jakna sa protektorima ali me malo muce finansije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Necu nista novo reci ali bez kacige ni ja, ni suvozac, ne sedamo na motor. Nikada nisam razumeo potrebu za takvim vidom ku...enja, a posle mu kriv djavo. A nas narod ne kaze za dzaba:" Djavo ne ore i ne kopa, nego samo sedi i ceka kome ce da skrsi vrat!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja