Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita na radu (Bez izgovora - No excuse)

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova

Bar kod devojaka ne kapiram taj momenat da ih oprema cini "uncool". Ima toliko finih modernih jakni sa protektorima, zanimljivih full face kaciga i slicnog sto ih moze uciniti daleko prepoznatljivijima na motoru nego da se vozikaju gologlave u majcicama.

 

Realno, da se prodaju fullface kacige u bojama u trendu (dakle roze, lila, plava itd) ukrashene cirkonima, garantujem da bi potraznja bila neverovatna  :D

 

Ja sam pacijent druge vrste. Zestoko se palim na cyberpunk i meni je zastitna oprema samo izgovor da izgledam ko robokap :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Evo, ja još nisam ni položio, niti počeo da vozim, ali sam nabavio kacigu, jaknu, pantalone, rukavice, i vrrrrlo malo je falilo da uzmem i čizme (koje bih isto uzeo da mi je veličina odgovarala)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Kacigu nosim uvek, fullface naravno, sada letnja jakna sa protektorima, rukavice, a posto sam skoro svaki dan po 70-80 km na motoru i leti imam neke kolenice, bar da stite od vetra. A za one koji vole robokap izgled imam jeftinije resenje - kratki pancir od kevlara (8 ili 10 kg), Mile Dragic proizvodnja, ima na vojnom otpadu u Zvizdaru za 4500-5000 dinara.

Stiti od udaraca telo sa svih strana, i jos cuva od vetra  :o

Sala-mala, mada - nikad se ne zna. I sam razmisljam da kupim kornjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Po mom selu vecina ne nosi kacige i kad im skrenem paznju na to gledaju me k'o poslednjeg kretena, ne mogu ljudi da budu vidjeni  ::) Nadam se da ce se opametiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kod nas se po uvođenju zakona o obaveznom nošenju zaštitne kacige odredila i visoka novcana kazna i saobracajna policija je par dana intenzivno upozoravala na nošenje a i na velicinu kazne a onda su i poceli kažnjavati i svi mi smo u trenutku usvojili to da kacigu moramo nositi. hocu reci da je najbolje shvatiti i poceti postivati zakon ako te opice po novcaniku. i u Vijetnamu bi to brzo ljudi usvojili da im je kazna pola plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Po mom selu vecina ne nosi kacige i kad im skrenem paznju na to gledaju me k'o poslednjeg kretena, ne mogu ljudi da budu vidjeni  ::) Nadam se da ce se opametiti...

 

tako i ja kad kazem nekom od ortaka pocnu da mi seru nesto....A ja prvo stavim kacigu,zakopcam je pa tek onda stavim klju u bravicu tako sam naucio jer nebi zeleo da osetim asfalt na svojoj glavi kad vec postoji kaciga koja moze da me zastiti od tog loseg iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

jel ovaj lik pao sa skutera namerno il je samo kreten!?

u tok krivini je garant kontra nagib a pre nje veliki pravac pa svi padaju...pogledaj na youtube ima brdo snimaka te krivine kako ljudi padaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Kao sto kolega iznad rece zakon nas je naterao. Nekih devet godina vozim motore, uglavnom skutere, ali oni su slozicete se i najopasniji. Kacigu kao klinac nikad nisam nosio (devojcice, mangupiranje i ostale gluposti). Pre par godina stavio ja kacigu i eto ga prvi put padnem sa motora, a na kacigi ogromno ostecenje. Prekrsti se i rekoh i ti jednom Nikola da budes pametan. Otada nosim kacigu (trudim se sto kvalitetniju koliko se moze) i ne brinem o tome. e sad za krace destinacije tipa 200 metara bas i ne stavljam da budem iskren....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pa bas u tih 200 metara mozes cudo da napravis :)

Inace, dosta cesto vidjam ljude sa kacigama, NEVEZANIM! Koja je poenta kacige onda? Zastita? Zastita od novcane kazne?

Ili sam nesto propustio  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pa bas u tih 200 metara mozes cudo da napravis :)

Inace, dosta cesto vidjam ljude sa kacigama, NEVEZANIM! Koja je poenta kacige onda? Zastita? Zastita od novcane kazne?

Ili sam nesto propustio  ::)

 

kazna postoji i za nepropisno vezanu tj. nevezanu kacigu... što je inače vrlo glupo prilikom para vrlo je  verovatno da će kaciga sleteti sa glave ili napraviti još veće povrede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pa sad za 200 metara i ne mozes realno neko cudo da napravis. Slazem se ja da je kaciga potrebna i sve to, ali kad treba da odem do dragstora niz ulicu ili komsije pa bas kacigu da stavljam.

Nego mene nesto drugo nervira, a to je zasto su biciklisti povlasceni sto se tice toga, a predstavljaju ubedljivo najopasnije ucesnike u saobracaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

misliš neće valjda nijedan beli golf 2ka da te iseče u tih 200 metara  ;)

 

ajde po parkingu da čovek i kaže da mu ne treba ali tako je poginuo onaj momak kod Vera, vozikao se po parkingu i isekla ga žena u jugu koja je videla prazno parking mesto a ne njega...

 

drugi kako oće, ja ću ako treba u tangama da vozim ali uvek kaciga i uvek pojas (ipak je promaja najveći protivnik srba  ;D ;D ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Mislim da neće biti potrebno da BAŠ TI nosiš tange al kad si navalio...  ::) ;D

 

Kad bi ti vozio u tangama nastao bi totalni kolaps u saobraćaju  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Pa sad za 200 metara i ne mozes realno neko cudo da napravis. Slazem se ja da je kaciga potrebna i sve to, ali kad treba da odem do dragstora niz ulicu ili komsije pa bas kacigu da stavljam.

Nego mene nesto drugo nervira, a to je zasto su biciklisti povlasceni sto se tice toga, a predstavljaju ubedljivo najopasnije ucesnike u saobracaju?

 

Ja sam isto tako mislio "Ne moze meni nista da se desi tu po kraju,do prodavnice ili najblizeg druga" a ustvari najveci broj nezgoda se disi bas na toj ruti koju najbolje poznajemo tako i ja svoj prvi pad dozivim 50m od svoje kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Zasto treba da se nosi kaciga?

 

u klipu je voznja malom brzinom, da je u pitanju veca brzina nista ga ne bi spaslo tu, verovatno bi otisao preko bankine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Tek sada sam video ovaj post i moram da kažem da je odličan. Slikice sa početka govore više od reči. Valjalo bi da se i kod nas propagira važnost kacige kao i u Vjetnamu , mislim da bi opet nekima od nas došla pametna misao iz du.eta na glavu pra nekakve gluposti.

Pre par godina su dvojica dečaka pogunula u Užicu ,ceo grad zna za to, maloletni, jedan od njih je sin moje kolegnice. Uzeli skuter i rešili da ga probaju i zakucaju se u kombi, (a većina zna kakvo je Užice, gde god da pogledaš, ispred tebe brdo a iza strmina) ,katastrofa, jedan preminuo u roku od nekoliko sati a drugi posle par dana.

 

 

 

Maa, kaciga glavu čuva, BREEE :staa2: :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Malecni Sprint Eagle i Suzuki GSX750F

Po meni nema tu kompromisa.

Kaciga se stavlja na glavu pre nego sto sedne na motor i tacka.

Ni pilotima aviona nisu bas uvek potrebne pa jos nisam video neku sliku da je neki seo, samo da skokne tu blizu bez kacige.

Poenta ovog je da ne znamo kad ce nam trebati (nadam se nikad, nikome), i zato je i ja nosim na skuteru i to uvek (jet kacigu).

I na kraju slazem se sa postom nekoga pre:

Kaciga se podrazumeva, i to na glavi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sarajevo-BiH
  • Motocikl: Thunderace

Smeta mi ocima da vozim bez kacige, samo trepcem i nista ne vidim, BTW bio sam u Zagrebu prije par dana, tamo imaju velika snizenja za kacige ovih dana, moze se naci kaciga od 100 do 200 eur da gori (mislim na prave kacige ne na fus robu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Evo izgleda da sam prvi ovde koji nikad nije vozio motor sa kacigom,elem,da pocnem imam 15 god,uskoro 16,pocetkom ove sezone sam kupio prvi motor,tj Tomos APN 6 i nikad do sad nisam seo na motor sa kacigom,presao sam oko 3000 km,trenutno bez ijednog pada, jednom je malo falilo da proklizam u lakat krivini sa pritisnutom prednjom kocnicom ali sam zato izbacio nogu i uspeo da ne padnem....i resio sam,ne planiram kupovati kacigu dok ne uzmem nesto vece,jace,brze itd.......:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

I sa malog motora može da se padne kao i sa velikog, bolje pazari kacigu, onda je važnija od veličine motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Kaciga... Treba ti uči u krv, da je kaciga deo motora.Ja sam se toliko navikao na nju, da sam jednom onako avtomatski, stavio kacigu, kada sam postavljao motor u garažu...

Sada ču citirati jednog našeg novinara ''Glava, volim te. Zato ču ti nabaviti kacigu, sa kojom čemo oboje biti sretni''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja