Jump to content

Moto Zajednica

Jedan od onih dana...

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Resen da iskoristim lepo vreme danas odlucim da motorom odem na skupstinu MASa u Majilovac a kada sam vec u tom kraju, krenem ranije pa da odem do Gradista, Srebrnog jezera i starog drustva...

Svratim do vulkanizera da napumpam prednju gumu i kako mu je radnja na nekoj uzbrdici, nekako nezgodno padnem u mestu dok sam spustao motor unazad da se ukljucim u saobracaj... Nikakva steta ni meni ni motoru, samo sam pomislio kako je lose tako poceti dan... i bio sam u pravu... Odmah da obavestim sve da mi se motor nije nijednom pokvario ni ugasio niti guma pukla... Ali sam imao tako nezgodnih situacija u saobracaju da mi se zivot skratio za mesec dana...

 

Situacija 1.

Vozim oko 60km/h i spremam se da zaobidjem parkiran kombi koji zauzima 70% desne trake. U tom trenutku covek izlece sa trotoara i odmah hoce u levu traku da zaobidje kombi a ja vec u levoj traci... Sirena, kocenje, kocenje... i covek se zaustavi na zauzevsi 60% leve trake, taman da prodjem...

 

Situacija 2.

Nailazim na pumpu sa moje desne strane, iz suprotnog pravca dedica (cenim 70god) skrece na pumpu naravno na 15ak metara ispred mene. Ja sirenu i opet koci, koci, koci, koci... Dekina reakcija na moju sirenu je bila to da stane na sred moje trake ne ostavivsi mi nigde prostora za izbegavanje, levo nisam mogao jer bilo vozila iza njega... Ja stanem na pola metra od njegovog auta i tada dekica lagano okrene glavu,  pogleda me, lagano vrati glavu i ode na pumpu. Ja sve vreme drzim palac na sireni... Istrpim i to i produzim dalje, bez stajanja na pumpu da se raspravim sa dedom, da se izderem, istresem...

 

Situacija 3.

Malo ispred Pozarevca, mesto Prugovo, cura u belom Puntu se ukljucuje sa leve strane u moju traku na 10metara ispred mene. Ja naravno sirenu bez prestanka, koci, koci, koci i sada ne mogu da zasutavim vozilo na vreme i paralelno pored njenog zadnjeg tocka i zadnjih vrata bezim u desno sve dok nisam sisao s'puta i prestao da kocim jer po travi nema kocenja i stignem do prednjih vrata... Cura me pogleda i po gasu i odlazi... Sada vec izvan sebe krenem da je jurim al djavola, ne mogu da je stignem... jurio sam za njom dok nije naisla na kolonu vozila i usporila na 50km/h, tada sam dosao sa njene leve strane, vozim uporedo s'njom i sviram joj ali se ne okrece... Drzim prst na sireni i vidim da me ne konstatuje... Gledam njen retrovizor, plastican je, ja ima rukavice... ali odustajem, nisam ja divljak a nasilje ne resava nista... preteknem je za 3 vozila i vratim se u kolonu... sto je sigurno sigurno... i nastavim put sa 4 para ociju otvorenih!!!

 

Da napomenem da ni u jednoj situaciji nisam isao brze od 60km/h i pitam se sta bi bilo da sam isao koji kilometar brze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

eh strujo brate,,,svi smo imali takvih dana...ima previse nepazljivih vozaca,tj ucesnika u saobracaju da je to strasno....koliko god da se trudim da ostanem smiren,ne ide mi bas za rukom.bitno je da je sve proslo dobro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Sstrujina posla  :D

 

Nego . . . ozbiljno, danas ljudi u automobilima nikako nisu bili normalni  ::)

 

Ja sam u Novom Sadu isao Futoskim putem i isao sam skroz levom trakom kad je jedan "simpatican" momcic koji je isao paralelno samnom u srednjoj traci jednostavno poceo da skrece na mene i da me sabija uz ivicnjak  :P Ja sam na to odgovorio sirenom (koja je moram reci VEOMA glasna) ali kad sam shvatio da nisam privukao ni 1% njegove paznje poceo sam prilicno jako da kocim i bukvalno sam osetio kad mi je zadnjim branikom ocesao prednji tocak  :P

Malo sam usporio i onda posle par sekundi : BOOOOOOOM

Ne nisam ga udario, nisam ni pao...to se culo pucanje mojih zivaca, a i bratovih koje je sedeo iza mene. Prvu priliku sam iskoristio da dodjem pored njega i onda sam osuo niz socnih psovki na njega ali je momcic posvetio paznju tek kad mu je brat rukom lupio po staklu...onda je stao, a stao i ja pored njega.

Brat me je malo zbunio jer je i pre nego sto sam ja opet opsovao uspeo vec dva puta da mu sutne vrata. Tip je tek onda odreagovao...zakljucao je vrata...a odma je to uradila i devojka koja je bila sa njim u kolima  :D

Da bude jasno, ne podrzavam nasilje...a tvrdim da ga ovde i nije bilo (nepotrebnog nasilja, naravno)

Elem, malo smo mu jos lupkali po autu i onda smo ga "pustili" da ode. Mislim da mu je laknulo....ludi motorciklisti  ::)

Inace tip nije ni jednom pogledao u nas...bukvalno je svo vreme gledao samo ispred sebe  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

ima previse nepazljivih vozaca,tj ucesnika u saobracaju da je to strasno....

 

ma stoka  !!!!!!  >:(.....  kad god se vozikam po gradu pizdim ...oduzimanje prvenstva ... taxiste da ne spominjem ....

tek kad stanes , vidis koliko puta si samo mogao zbog budala da nastradas !!!!!!

pazi ovu situaciju : prilazim semaforu ,crveno.... stajem po sred trake .. dolazi cilac ...

na mene se ne obazire vec me namerno zaobilazi ... staje pored sa desne strane na 10cm od mene .. ja 'ladan. :-\..

zeleno on konjina krece put gas i skrece levo ne obazirajuci se sto sam krenuo pravo .. sirena .. njemu se jebe on ode  >:(..!!!!

To samo kroz prozor da izvuces pa sve uz drvo  >:( Na otvorenom putu nikad nisam imao takvih "situacija" .....

mislim cast izuzetcima ima postenih ,dobrih ljudi koji se u saobracaju ponasaju korektno ...

iz prica .. znam da je na zapadu motociklista u saobracaju zakon ... da ima mnogo veca prava nego kod nas..uopste postovan je ..jer znamo koliko se gine na tockovima ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Da se manemo prica o nasilju i vendeti... Svako od nas se nekad zanese, izgubi... ali ljudi, vozim crn motor po danu, ja ima 120kg sa debelom jaknom, motor mi se cuje pa ubija (drustvo iz Milanovca zna iz prve ruke) i povrh svega niko ne reaguje na sirenu koja je takodje bucna! Ja ne znam sta vise da uradim da me primete, da montiram zavijajucu sirenu od 100inak dB za krizne situacije?

 

:D :D :D :D

jel strujo jesi li grizao oko sebe kao taj u tvom avatru? :D :D :D :D

 

Nisam, jesam se iznervirao svaki put... ali se trudim da smanjim nervozu i radim mnogo na sebi da ne gubim zivce. Jedno vreme sam bas bio zivcan i kao takav opterecenje sa okruzenje... bolje na vreme sam da resim taj problem nago kasnije u Lazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Da se manemo prica o nasilju i vendeti... Svako od nas se nekad zanese, izgubi... ali ljudi, vozim crn motor po danu, ja ima 120kg sa debelom jaknom, motor mi se cuje pa ubija (drustvo iz Milanovca zna iz prve ruke) i povrh svega niko ne reaguje na sirenu koja je takodje bucna! Ja ne znam sta vise da uradim da me primete, da montiram zavijajucu sirenu od 100inak dB za krizne situacije?

 

Prefarbaj motor u roze  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Vrlo verovatno da mi vozacima automobila u navedanim situacijama(raskrsnica , ukljucenje...) sa svojim jednim farom izgledamo kao moped , koji

svakako ide jako sporo , pa je njihovo razmisljanje da imaju vremena da istrce pred nas .

Ovo je razumno objasnjenje koje ne opravdava njihovo razmisljanje da smo neravnopravni u saobracaju i zato OPREZ !!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Cura me pogleda i po gasu i odlazi... Sada vec izvan sebe krenem da je jurim al djavola, ne mogu da je stignem... jurio sam za njom dok nije naisla na kolonu vozila i usporila na 50km/h,

 

 

 

                          Pa šta reći na ovo Sstrujo LEGENDO :D :D :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Ja ne znam sta vise da uradim da me primete, da montiram zavijajucu sirenu od 100inak dB za krizne situacije?

 

 

            Plava hljinica i roze helanke pa i bog da te vidi.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Probaj nositi reflektivni prsluk (zeleni ili zuti)!

 

Ostali ucesnici u saobracaju ce te garantovano primetiti (i misliti da si policija :D... dok ne provale da nisi, al tad je kasno.. vec su te primetili).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Probaj nositi reflektivni prsluk (zeleni ili zuti)!

 

Ostali ucesnici u saobracaju ce te garantovano primetiti (i misliti da si policija :D... dok ne provale da nisi, al tad je kasno.. vec su te primetili).

Dobar predlog!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Samo se vi smejte za reflektujuci prsluk  ;D.

Po nekada ga i ja nosim (ali to je nocu  ;)). I mogu vam reci da veomaaaa pomaze da budes vidjen. A isto tako je tacno da prvo pomisle da si cika policajac, i naravno, mnogo su pazljiviji.

Samo sto se nekada desava da deca pokazuju prstom u tebe  8).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Vrlo verovatno da mi vozacima automobila u navedanim situacijama(raskrsnica , ukljucenje...) sa svojim jednim farom izgledamo kao moped , koji

svakako ide jako sporo , pa je njihovo razmisljanje da imaju vremena da istrce pred nas .

Ovo je razumno objasnjenje koje ne opravdava njihovo razmisljanje da smo neravnopravni u saobracaju i zato OPREZ !!!

 

 

E ovo jeste i meni se desava al samo ovaj boldovani deo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

...ako bi stalno uterivao pravdu po gradu, mislim da bi se voznja pretvorila u svakodnevne bitke i nestalo bi zadovoljstva. Reagujem, kada bas vidim bezobrazluk, ali uglavnom je u pitanju  ta moped situacija- ljudi te ne shvataju kao ozbiljnog ucesnika ili misle da mozes da se provuces, pa ti vidi. Ali mislim da se polako navikavaju na dvotockase i da mnogi vide motor kao prakticno resenje za guzve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kompresorska sirena (troglasna), ,pomaze i te kako, mada moze da stane uglavnom samo na endurke, ali kad legnem na nju svi misle da ide sleper ;D, da vidite samo kako koce.....ma u mestu kopaju i to najcesce kad me ne vide a ulecu sa sporednog puta na glavni. A kad preticem pa pipnem sirenu to je bezanija do desnog ivicnjaka :D. Kad ukapiraju da nije sleper, ja vec zavrsio posao ;D Takva sirena u kombinaciji sa fluo prslukom i upaljenim farom je prava stvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Kompresorska sirena (troglasna), ,pomaze i te kako, mada moze da stane uglavnom samo na endurke, ali kad legnem na nju svi misle da ide sleper ;D, da vidite samo kako koce.....ma u mestu kopaju i to najcesce kad me ne vide a ulecu sa sporednog puta na glavni. A kad preticem pa pipnem sirenu to je bezanija do desnog ivicnjaka :D. Kad ukapiraju da nije sleper, ja vec zavrsio posao ;D Takva sirena u kombinaciji sa fluo prslukom i upaljenim farom je prava stvar!

 

 

Evo pravog resenja. A sstruja sigurno ima mesta na motoru za ovako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Da generalno nismo stoka bila bi dovoljna i obicna sirena, ali na nas narod ocigledno deluju samo stvari koje pucaju direktno na instinkt za prezivljavanje pa zato jedino kompresorske sirene, tramvajska zvona i slicne stvari imaju efekta.  >:(

 

@sci

Koliko je velika ta sirena i koliko vuce struje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Reflektujuci prsluk, ima ga na svakoj pumpi, kosta oko 2 evra, konkretno u Holandiji sigurno 50% motociklista koji svakodnevno voze posao- kuca nose ovaj prsluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja