Jump to content

Moto Zajednica

I Tomos je otišao u istoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne kapiram cemu tolika zalopojka za Tomosom. Ok, bili smo mladi(mladji), sve je bilo drugacije, ali sad je tako, kako je i... gledamo napred! Na kraju krajeva, vise bi trebalo da zalimo za Yugom, koji je bio auto idealan za sve pocetnike, a uz to je bio nas! Sta nas briga sto je propala tamo neka slovenacka fabrika?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ko kaže da ne žalimo.

Yugo mi je bio prvi auto,pa kasnije prvi nov auto.

I danas imam Zastavu skala 55 iz 2003-će koju nikada neću prodati!

Sećaš se zvuka Zastave(sam si je pomenuo) i apn-ca,mogao si da ih prepoznaš na kilometar.

Ovi skuteri svi se čuju isto,svi izgledaju isto,izgubila se individualnost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Mislim da taj APN koji se sada prodaje nosi ime Alpino ili tako nesto.

Да, "Алпино" и мој познаник је летос купио једног за око 1100 евра.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

U Šapcu u radnji koja prodaje Tomosa letos apn-ac bio ispod 1000 eura(ne sećam se da li 900 ili 950).

Sad kako se zove ne znam ali ima alu felne a sve ostalo je isto kao kod 6-ice. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

...Pa radit - proizvodit če se TOMOS i dalje, ali van EU na istoku ( Indija). Do sada je 60 ljudi u Kopru napravilo 15 hiljada Tomosa godišje. Ali su "gazde" naredile, da se treba napraviti 25 hiljada Tomosa godišnje naravno uz poštovanje globalnih zahtjeva proizvodnje. Zato i sele proizvodnju na trgove, gde je radna snaga u usporedbi sa domačom puno jeftinija. Tako, da če Tomos samo pridobiti al mi je žao tih 60 ljudi, porodica - koji če izgubiti posao baš zbog "bahatosti" vlasnika. Samo je poent u tome. Neče Tomos propasti zbog ne posla ili ne prodaje, nego se seli van, da se više proizvede a i na kraju više zaradi.

Neznam, možda če ti "novi Apeenci", napravljeni u Indiji zato biti i jeftiniji u EU?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jeftiniji...

Od toga nema nista. U najbojem slucaju ce ostati ista cena.

Koliko je samo firmi otislo iz Italije...Benelli, Garelli...prave djubre, a prodaju po paprenim cenama.

Jedan moj prijatelj je bio u Kini u fabrici gde se pravi (sklapa) Garelli. Na jednoj traci samo stavljaju tu nalepnicu, a ne drugoj ping-pong. Taj se ping-pong prodaje za recimo 800 evra, a onaj sa nalepnicom Garelli 1.500...a isti,isti,isti. Komercijalni trikovi, na stetu krajnjeg klijenta, a ispostavilo se i drzave Italije (kao i vecine zemalja e.u.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јасно је где се производе они "Твистери" и сви ти, као, "Томосови" скутери - тајвански SYM, али мрем од жеље да сазнам где ће се производити "Аутоматици" и ти као-АПН-ци. Ко успе да реши ту мистерију - скидам му капу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

UHHH prvi motorr se ne zaboravlja nikad pa bio dobar ili loš 1jok.gif!

Nikad!!!

 

Bash tako, ne zalim sto mi je bas Tomos 14 bio prvi motor (prvi licno moj), ali ne zalim sto sam ga prodao! Bilo je svega i psovki, nerviranja, guranja, popravljanja.... Ali i mnogo lepih trenutaka, inace motor sam kupio od Srdjana Malog, a prodao sam ga nekom momku iz Batajnice posle 3 godine, mislim da se i dan danas vozi! Bio je nabudzen maksimalno i isao je preko 100km/h, zato se i kvario svake nedelje! Ali sam mnogo naucio i o mehanici i o voznji! I srecan sam sto mi je prvi motor bio bash Tomos a ne neka hiljadarka jer inace danas najverovatnije ne bih bio medju zivivma! Mladost ludost, ni straha ni pameti, koliko se sve promenilo za samo 10 godina, sada mi neke stvari i na pamet ne padaju a tada je to bilo normalna svakodnevnica! Eh svaka cast za temu odjednom toliko uspomena...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

E moji momci ko je imao APN 80-ih taj je bio smeker.Ja ga dobio od roditelja kad sam zavrsio osmogodisnju i upisao se u srednju.Obisao sam sa njim skoro celu tadasmku Jugoslaviju.To je moja prva ljubav zbog koje i dan danas vozim motor!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

aj da kazem i ja neku...

relativno sam mlad,ali i meni ce tomos ostati duboko urezan u srce i u secanje...

pre oko 12 godina imao sam novog automatika,secam se ja i cale isli da uplatimo kod zeleznicke stanice u bg-u a posle isli da ga preuzmemo u luku beograd...

eh koja je to sreca bila 1oda.gif secam se da su ga izneli viljuskarom,bio je u kutiji...

stavili smo ga nazad u kombi,a ja sam seo isto nazad pored i nisam mogao da sacekam do kuce vec sa prstom probusio rupu

samo bar malo da ga vidim.

taj motoric me je sluzio dugooooo,dugooooo i nikad mi se nije ugasio,cak ni bez goriva nisam ostao.

evo je jednu ludoriju da vam ispricam 1oda.gif

bilo je letnje vreme,1 motor a nas 3 druga...seoska slava je bila u mestu koje je udaljeno od naseg sela jedno 15 km,

mi klinci sta cemo...polomomo klupu ispred neke kuce i stavimo odgore na sic i gas...motoric se nije cak ni zagrcnuo 1jee1.gif

uh kad se samo setim...ma za mene ce TOMOS uvek biti legenda sto i jeste!!!!!!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: KAWASAKI ZEPHYR550

Pre neki dan sam bas kupio lezajeve i semeringe za tomosovu masinu,jos samo da odnesem na obradu radilicu i stublinu i bice to nova masina..ako mi uspe da bude kako treba postavicu i slike :) ,ako ima neko da proda ram sa papirima i sa deklom neka mi javi,isto tako ako ima neko nekih delova a da vam ne treba (od tomosa naravno) vi mi opet javite :) pa sad preko zime da se zanimam pravljenjem nekog copera ili sta vec videcu kako me masta posluzi :) pozdrav!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

RIP

 

Ne zanm na čemu će današnji klinci da nauče da voze motor sa menjačem pre nego što sednu na npr gsx-r-1000. Ali to je to

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

RIP

 

Ne zanm na čemu će današnji klinci da nauče da voze motor sa menjačem pre nego što sednu na npr gsx-r-1000. Ali to je to

 

Pa na GSXR6001neznam.gif

 

Šalim se, ali svako vreme nosi nešto svoje a mi smo u naše vreme imali tomos1moto3.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: MZ es 150, MZ es 150 CROS

Ljudi tomos ce ostati tomos uvek, i ne verujem da postoji neko ko je imao bilo kog tomosa a da se nije sa njim slatko navozao. Steta sto nisu uspeli da pariraju ostalim proizvodjacima danasnjih mopeda. I ja sam mog APN-a prodao ali ce mi uvek ostati u lepom secanju.

 

post-26998-0-59818400-1358288643_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo danas sam listao jedan svezi italijanski moto casopis.....i Tomos je jos uvek u ponudi.

Najjeftiniji "matik" kojeg zovu Flexer, kosta 1045 evara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: MZ es 150, MZ es 150 CROS

Znaci ima ih u ponudi i to u Italiji. Ne znam gde ih prave, cuo sam da u Sloveniji vise ne rade, ili su to mozda jos neke zalihe sto se sada prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne bih znao da ti kazem...ali gle cuda glavni zastupnik koji je to i objavio se nalazi u Trstu. Ako nekoga interesuje, naci cu kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ljudi tomos ce ostati tomos uvek, i ne verujem da postoji neko ko je imao bilo kog tomosa a da se nije sa njim slatko navozao. Steta sto nisu uspeli da pariraju ostalim proizvodjacima danasnjih mopeda. I ja sam mog APN-a prodao ali ce mi uvek ostati u lepom secanju.

 

 

 

od cega su ove kutije za alat pozadi ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: senta
  • Motocikl: piaggio x9 500 evo

ja sam pre deset godina kupio nov apn 6, i sad zaljedno su u garazu sa maxi scoterom. mozda i dan danas vise vozim apn nego ovaj drugi :D uvek vozim ga punim gasom, i jos ide i trosi pola litre :D naravno uvek je dobio kvalitetno ulje, ali mislim da zasluzuje. nema boljeg motora za gradsku voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja