Jump to content

Moto Zajednica

cdi za dr 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Imam problem sa cdi ..predjem 500km ..a on crkne .explodira condenzator 100mf 50 v .i tiristor . zamenim ..opet 500km i ljubi ga majka... explozija .. ajd..jovo nanovo .IMA LI NEKO SEMU ZA TAJ CDI ..ILI MOLIM ZA POMOC BILO KOJE VRSTE. Ne mogu da vozim i cekam kad ce da explodira cdi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš

komšijo baci to eksplozivno djubre i kupi ovakvog kineza

 

 

 

P.S.

 

za te pare možda dobiješ i ovo kinesče i možeš da se voziš cele godine a ne nedelju dana u godini

post-14177-0-26668200-1351865595_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

moras proveriti kompletnu instalaciju da negde drugde nije kvar pre nego sto opet stavis drugi CDI ;)mozda nije problem u cdi-u nego nesto pre njega...ja struju ne podnosim i nikad ne zelim ni da cackam sam..ali valjda ti se javi neko od elektricara..sretno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kupim sve od poznatih dilera delova BOBINU I CDI i sokocalo prorad. POP ga prekrsti i opeva i on RADI.

Kad pre neko vreme sokocalo ispusti dusu ..i sve opet isto crklo. I sad sam u nedoumici ..da li sve opet da kupujem te delove ...ili neku sibicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nisi rekao da li stavljas originale, ili nesto drugo. No bez obzira sta stavljas mislim da je uzrok prevelika struja punjenja, ili grska u instalaciji vezano za CDI. Imao sam slucaj takav sa Apriliom pegaso, ispostavilo se da je punila 15,5 V. Resavanjem tog problema, nije bilo vise problema sa CDI uredjajem. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ne znam o kom se kondenzatoru radi? Na CDI dolazi DC struja, pick-up, izlazi zica za bobinu, ostalo su masa i izlaz za bos-bravu(gasenje). Platinaska paljenja imaju kondenzatore koliko znam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sve su original suzuki delovi ..puni mi 14.4v. Upreticanju mi explodirao po kozna koji put condenzator 100mf 50v , pa sam stavio 45mf 100v. i opet isto. POZDRAV

Na koliko obrtaja si merio punjenje?

Ako je u redu na, recimo 2000 obrtaja, mozda nije na 6000 kada pretices!

Koliko vidim stavio si kondenzator koji radi u kolu sa vecim naponom, ali je manjeg kapaciteta.

Pregledaj ti lepo sve jos jedared da nelecis posledicu, vec uzrok.

@mikamoto

CDI paljenje se tako i zove zato sto je kondenzator glavni u celoj prici.

C-capacitor, D-discharge, I-ignition.

Znaci na komandu (obicno Pick-upa) dolazi do praznjenja prethodno pobudjenog kondenzatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Sve su original suzuki delovi ..puni mi 14.4v. Upreticanju mi explodirao po kozna koji put condenzator 100mf 50v , pa sam stavio 45mf 100v. i opet isto. POZDRAV

Na koliko obrtaja si merio punjenje?

Ako je u redu na, recimo 2000 obrtaja, mozda nije na 6000 kada pretices!

Koliko vidim stavio si kondenzator koji radi u kolu sa vecim naponom, ali je manjeg kapaciteta.

Pregledaj ti lepo sve jos jedared da nelecis posledicu, vec uzrok.

@mikamoto

CDI paljenje se tako i zove zato sto je kondenzator glavni u celoj prici.

C-capacitor, D-discharge, I-ignition.

Znaci na komandu (obicno Pick-upa) dolazi do praznjenja prethodno pobudjenog kondenzatora.

Pozdravljam i postujem znanje koje je bolje od mog i mogucnost da se nauci nesto novo. Nikada nisam rasturao CDI, kad crkne bacam. Mislim da kod kolege problem pravi ipak neka varijacija napona, mozda i trenutna. Treba detaljno proveriti instalaciju, tj sve vezano za punjenje. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja