Jump to content

Moto Zajednica

Stelovanje GSX-F 600 za bolji rad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

To sto ima gadan rad i sto mozda radi na 3 cilindra,to je samo kad je smesa na 2.25 i 2.5 krugova i dok je pod saugom,u toku voznje radi na 4 cilindra.

 

Kad mu vratim na 2 kruga smesu,radi idealno,nema nikakvog pucketanja i uvek radi na 4 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Druze, sva 4 cilindra moraju uvek paliti... Bilo na 1000 ili 12000 obrtaja.

Obzirom da na 2 kruga radi bolje mozda je prljav filter vazduha pa dobijas bogatu smesu...

Ne balansirani karburatori takodje prave vibracije i nemiran rad. Koliko se brzo vraca iz obrtaja, puca li na oduzimanju gasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Obrtaji se vracaju momentalno pri turiranju,cale je sinhronizovao dobro karbove,ne naravno kao na vakumetre,ali vrlo dobro.

 

ne verujem da je do filtera vazduha,posto sam probao i bez njega,isto se ponasa.

 

Pucao je pri oduzimanju gasa samo kad mi je letos smesa bila na 1.5 kruga,ali kako je zahladilo,povecao sam smesu na 2 kruga i pucanje je gotovo pa eliminisano...dakle najvise mu prija 2 kruga.

 

E da,sad sam malo citao na katriders,ono sto kazes da je mozda radio na 3 cilindra kad je smesa 2.25-2.5 kruga...ne verujem da je radio na 3 cilindra,nego je to verovatno ostatak nesagorelog benzina od bogate smese,pa se zato cuje kao da radi na 3 cilindra...napominjem cim vratim smesu na 2 kruga,totalno drugi motor,lepo radi,odrzava ler,,ne oseca se benzin iz auspuha,jedino malo teze paljenje (zbog verovatno prljavih ler dizni)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dobro, ako lepo i mirno radi sa tim stelovanjem krivca za tesko paljenje ja bih trazio ovim redosledom:

Akumulator (napuni propisno, proveri nivo elektrolita i kontakte na istom). Malo ispraznjen ima snage da zavrti ali ne i da upali...

Ocisti kontakte na start releju i anlaseru.

Proveri kablove sa bobine i njihov raspored.

Ocisti i podesi zazore na svecicama.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala na savetima...

Akumulator nov,star mesec dana,kontakti cisti i stegnuti,nivo tecnosti kako treba,merio sam mu napon,12.6v kad je ugasen motor.

Zazor na svecicama podesen cim je kupljen motor,a ovo ostalo cu kontrolisati kad budem opet rastavljao motor,ali najvise sumnjam na karbove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

moras karburatorima uraditi detaljno ciscenje pa vakumetriju i nastelovati ventile - posle toga bice sve ok... user manual kaze da se karburatori rade na svakih 12000km! kladio bih se da je do njih i ventila - kakva ti je potrosnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Upalio iz drugog verglanja danas.

Prvo ga verglao 3-4 sekunde,pa ga pustio da malo odmori 10-ak sekundi i drugo verglanje,odmah sastavio...zagrevao se 3 minute otprilike i odrzava ler.

 

A temperatura je oko 13 stepeni ako ne laze termometar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ovih dana cemo meriti kompresiju i stelovati ventile,a na prolece ako bude bilo para,oterati motor kod bokilica da pregleda detaljno karbove.

 

Jel se i usisni i izduvni ventili steluju na 0.10 do 0.15mm ?

 

A ono sto pise Shim-type valve adjusters od 0.10 do 0.20 i od 0.15 do 0.25,to je verovatno za godiste 1992-1997 gde se koriste plocice,jel tako ?

 

ventili.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da li da stelujemo ventile na 0.10 ili 0.15mm ?

 

I mom caletu koji vec godinama na svom motoru steluje ventile,bilo je jako cudno da i usisni i izduvni ventili idu na isti zazor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala :)

 

Kad je vec raskupusan motor,hteo bih i karburatore da ocistim.

 

Planiram da skinem:

-poklopce membrana

-membrane

-ler sarafe da odvrnem i izvadim

-donje casice

-dizne

-plovkove

 

I da takav golisav karb ubacim u serpu sa destilovanom vodom i da ga prokuvam nekoliko puta da otpusti svu prljavstinu iznutra (psoto sumnjam da su mu neki kanali malo prljavi)

 

Citao sam da ne valja obicna voda iz vodovoda,vec destilovana voda.

 

Da li ce ovo pomoci ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

..vodu koju god da koristis,isto ce biti..ali,moras i emulzione tube da povadis i klizace sibera,i da rasturis sva 4 karba na sastavne delove to jest jedan od drugog pa treceg cetvrtog da rasturis,nemozes ga kuvati sa gumicama izmedju karbova koje dihtuju dolazno crevo za gorivo..to .jest plasticno koje ih spaja.

samim kuvanjem neces nista dobiti.poznavajuci suzukijevu problematiku moze da ti se posle svega desi da ispadne da si pljunuo u more..a moz ti se desi da bude jos gore posle toga...

sve gumice koje povadis pre vracanja malo potopi u ulje, da nabubre da dihtuju.. desi sta nasao vrati,dizne na centralnim karbovima i na bocnim to jest na prvom i cetvrtom i na drugom i trecem nisu iste,bar bi tako trebalo da bude,zavisi za koje je trziste...nivoe obavezno da nastelujes , svaka gumica mora da dihtuje..

bemli ga,probaj...pa javi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa znas,te gumice nisu osetljive na kuvanje..pa..tu se pave i pocetnicke greske,svi rasture karbove pa ih peru,umesto da...

prvo operes spolja pa tek onda rasturas i peres unutra,sva prljavstina od spolja udje unutra,zamisli kako se to tek na kuvanje...

plus ti bi kuvao u vodi,,tu skidanje kamenca nema,mozda masnoca ali..masnoce ti neprave problem...

gsx600f ima najmanje problema sa prljavim karbovima,vise ga zeza tamo neki vazduh nego nesto drugo..sad kompleksno je meni ovako da ti objasnjavam koliko tacaka prilikom sklapanja imas da proveris...neki se karbovi steluju cak i na uvo a ne na vakumetre subler itd, nivo goriva skoro svi steluju po knjizi a steluje se kod starih karbova proverom,sistemom spojenih sudova itd itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Mi cemo zasad da mu ustelujemo ventile usisne na 0.10 i izduvne na 0.15mm,pa cu videti kako ce se ponasati motor,kako ide paljenje,kako "vuce" i prima gas tokom ubrzanja.

 

Zatim cemo meriti kompresiju,a karburatore ostavljam za servis kad skupim love,ne vredi da cackam oko necega sto ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ventili su bili u toleranciji,mozda 2-3 ventila od svih 16 su bili malcice stegnuti/labavi,ali generalno gledano,sve je dobro.

 

Lanac bregaste je imao lufta levo desno jedno 5-6mm po mojoj proceni,pa je cale rucno nategnuo spaner (otpustio ona 2 imbusa sto ga drze i kad se culo ono KLIK,lanac je postao zategnutiji,sad seta levo desno mozda 1-2mm),a sto se tice napred-nazad,tu nema lufta.

 

Karburatore sam rastavio,povadio ler sarafe,ler dizne,glavne dizne,pa malo spricao benzin kroz sve te kanalice,generalno su cisti kanali,osim ako se negde nije stegnuo mulj ili napravio kamenac (ali zato treba ultrazvucna kadica)

 

Jos ostaje da izmerimo kompresiju i da probam kako ce sad da ubrzava i da pali,ali to cu kad bude 15-ak stepeni.

 

Pre mu je ubrzanje bilo poprilicno lose naspram bandita 600 1996,prosto me oduva u startu,nisam mogao da se drzim s njim...probam ja tog bandita i stvarno ide mnogo bolje nego moj motor,mnogo lakse i tecnije ubrzava....e sad da li je odnos lancanika namesten za ubrzanje ili su mu karbovi ustelovani perfektno ili je bandit generalno startniji motor od gsxf-600,to ne znam,ali znam da ide mnogo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Danas odradjeno generalno ciscenje prednjeg kocionog sistema.

Puno prljavstine i nekog mulja je bilo u celjustima iza klipova,motor je losije kocio i imao veoma lose doziranje kocnice,previse tvrda.

 

Sve lepo oprano i obrisano,pa sutra sipanje novog ulja i ispustanje vazduha.

 

Zanimljivo da benzin nije mogao da razredi ovo dot4 ulje,nego sam morao krpom da ga uklonim brisuci.

 

Sad bi trebalo da koci odlicno,jer su i plocice skoro nove,presle samo 3000km.

 

Ne znam kako,ali mi slavina rezervara pocela pomalo da kaplje...valjda neka gumica popustila ili sta vec...znam da je dosad radila odlicno,nigde nije pustala,moguce da kad sam spustao rezervar negde,da sam nazuljao slavinicu.

post-1780-0-27087900-1357744881_thumb.jpg

post-1780-0-90728900-1357744918_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ovako:

-ventili nastelovani,usisni 0.10,izduvni 0.15

-lanac bregaste dobar

-karburatori ocisceni nekoliko puta

-nivo goriva namesten kako treba da bude,u nivou spoja casice i tela karburatora (pre je bilo nesto malo iznad,blago povisen nivo)

-iglice sibera su na drugom zarezu od gore (bile su na 3 zarezu,ali kad u leru zavrnem gas u blokadu i pustim gas,motor se ugasi,pa ga ne mogu upaliti narednih 20 minuta,ne znam zbog cega,kao da nalije puno goriva u cilindar,testirano vise puta...kad sam stavio na 2 zarez,problem je nestao,vrati obrtaje sa blokade direktno na ler)

-smesa na 1.5 kruga (isprobavao sam i 1.25 i 1.75 i 2 i 2.5,ali najbolje se ponasa na 1.5,najbolje vraca gas na ler,kad mu je jaca smesa naprimer 1.75 i sve iznad toga,onda mu zavrnem gas i pustim,pa obrtaji padnu cak ispod lera i vrate se na ler,a kad mu je siromasnija smesa,onda se sporije vracaju obrtaji na ler)

-vakumetrija odradjena kako treba preko manometara

 

E sad,sta je problem...motor mi uzasno tesko pali i poceo da mi potrzava u toku voznje tokom ubrzanja i kad krecem sa semafora.

 

Pre neki dan kad smo krenuli da radimo vakumetriju...zaboravili smo da zatvorimo ono crevo od vakuma sa 4 karba sto ide na slavinicu,pa je tu vukao fals vazduh i radio na 3 cilindra...tu smo se zezali ceo dan oko toga...skidali karburatore...plovke,iglice,proveravali nivo goriva...dok nismo videli,odnosno culi da sisti vazduh na crevu 4 karba...taj dan je motor radio pod saugom pa jedno 30-60 minuta sigurno i mislim da smo zestoko oslabili varnicu na svecicama.

 

Da li varnica na svecici moze toliko da oslabi da motor uzasno tesko pali na 5-10 stepeni i da potrzava u toko voznje...nekad trza,nekad ne trza...kao da ne moze da proguta toliko goriva,ne znam kako da opisem...jel moguce da je do svecica problem...jer karburatori su podeseni vrlo dobro.

 

Napominjem da pre nego sto smo krenuli u stelovanje karburatora sad preko zime...da je motor pre radio extra u odnosu na sad i da je trosio normalno 5.5 - 6 litara :(

 

I da li da cistim svecice ili da kupim nove u mass company,nasao sam za moj model,kostaju 365 dinara NGK DR8ES,a imaju i DR8ES-L,nemam pojma koje da uzmem,mislio sam ove obicne DR8ES....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Probao sam ga i na gurku,ne vredi...cuje se po zvuku kako sastavlja,ali nikako da upali...narucio sam NGK DR8ES...pa cu videti kako ce paliti sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja