Jump to content

Moto Zajednica

Stelovanje GSX-F 600 za bolji rad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Sredili smo problem :D

 

Problem je bio plovak na tom drugom karburatoru,nije lepo setao,landarao kao ovi ostali...ali je zatvarao gorivo,nije mi jasno otkud ga je gusilo...cale je malo iskrivio limcic i sad motor radi extra.

 

Jos cu ga sutra opet probati paliti pod saugom i testirati voznju,pa gledati boju svecica i da mu nadjem idealno sagorevanje i onda ga jos dostelovati na vakumetre i to je to.

 

Jedino jos me jedna sitnica malo brine,ali to nije strasno...naprimer,dodjem sa voznje,ugasim ga,pipnem dugme BEZ GASA,on upali odmah...ugasim ga....probam oopet da ga upalim nakon 4-5 minuta...tesko upali bez gasa...moram mu zavrnuti malo gas,verglati ga i upali odmah...i onda malo proturirati do 3000 da bi imao stabilan ler...dakle mozda su jos malo smese problem ili mozda zaprljan filter vazduha...ali to i nije nikakav problem...bitno da sad radi kao pre :)

 

Smese na 1 i 2 karbu su 1.75 krugova...a na 3 i 4 su 2.5 kruga i boja je idealna,sivkasto-crvenkasta...jos cu se igrati sa tim.

 

e da,jos ovo da pitam...da li cu opet morati da stelujem smese na leto kad bude pakleno vreme...da mu osiromasim tad smese....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kad bude hladan,i upalis ga,ono saug bez gasa itd,vidi ako neradi na sva 4 koji neradi,to pipnes izduvne grane,u prvih desetak sekundi,ako sad tako radi,smesu nediraj,retkost je da suzuki radi na2 kruga smese....to jesr radi,ali onda znaci da imas zalivanje goriva od nekud,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

3 i 4 karburator po meni rade extra...rade na 2.5 kruga smese i boja je svetlo braon.

 

sutra cu proveriti kako zatvara taj prvi plovak u toku rada dok radi motor...okaciti providno crevo i pratiti nivo goriva.

 

ali u sustini,zadovoljan sam kako ide...ide kao i pre sto je isao,mozda cak i bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Treba sad da pratim nivo goriva dok motor radi na ovom problematicnom plovku...natakao sam neko providno crevo na casicu karburatora...

 

Pitanje:

Da li ce motor moci da dobije ispravnu boju sagorevanja na svecici ako ga budem u mestu zagrejao pod saugom 2 minute i turirao malo do 3000-4000 obrtaja kad iskljucim saug ili se motor mora voziti da bi bila ispravna boja svecice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa saug sluzhi za obogachivanje smeshe, tako da nishta od toga. morachesh da se vozish, nije valjda da ti teshko pada? :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Dakle,da privedem ovu temu kraju.

 

Problem je bio visok nivo goriva i lose namestena ler smesa,to je pravilo sve ove cudne probleme.

 

Danas sam isprobao motor i otkida kako ide u odnosu na pre,mnogo startniji,laksi na gasu,lakse se tera u visoke obrtaje.

 

Jedino me zezaju iglice plovka,pa mi drugi karburator nekad prelije,nekad ne,to cu da promenim i vozi misko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: GSX600F

Pozdrav drustvo. Imam do nekle slicne probleme opisne u ovoj temi pa da pitam za savet. Motor je suzuki gsx600f 93god. Pali odlicno, ide ko blesav al nikako ler gas da nastelujem, il je 3-4000 il se gasi. Kad uspem da ga spustim na 2000 zadrzi par sekundi pocne da obara i ugasi se. Sve ostalo je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

pozdrav suzuki gsx 600f 96 motor mi je povuko talog dali neko moze da mi kaze kako bi mogo da ga ocepim  jel on ima neke dizne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

brekce radi ko coper koda nece da primi gas i onda primi pa ide ok i onda opet malo nece da primi gas i kad stanem na semafor obavezno se gasi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Skidanje i pranje karburatora i rezervara. Nov filter za vazduh i stelovanje i ako nisu skorije menjane svecice i one. Tj. Jedan redovan servis uz ciscenje karburatora i rezerv i samo da prede. Sve drugo nece da da pravi rezultat. Ne znam kod tog motora kako je, mozda ima srafove na soljama za iatakanje taloga ali moras vakum slavinu da otvoris tako sto ces da napravis vakum i da posle istakanja taloga dok je solja jos otvorena dole propistis malo benzina da ispere. Ja tako vec dva puta ispustam talog ali vise preventivno jer se javlja po malo a kada je vec zapuseno sve zivo tesko da ces resiti problem, probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

karburatori su ful cisceni svecice su nove glanc filter za vazduh sam se setio pa sam ga skinuo i izduvo i nasprico  start sprej  da iscisti prljavstinu provozo 1 krug  i nema vise problema bar se nadm sutra idem u grad posle posla pa ce mo videti. i da nisam napomeno da sam u nedelju klizno(ali se na srecu nije ogrebo strasno) u 1noj Z krivini pa mozda se naguto prasine   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Neve tebi gorovo iz rez da izlazi na tim srafovima ako je slavina ispravna, jedino ako ces rez da peres. Pricamo o srafovima na dnu solje karburatora koji i sluze za istakanje taloga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mora ciscenje rezervoara i sita rezervoara a po potrebi zastitno farbanje. To ti je posao od 20 do 170 evra. Zavisi u kakvom je stanju rezervoar sa cim se radi I gde radis. I promeni filter goriva ako nisi menjao. 

 

Sa druge strane dzaba sinhronizacija, svecice i ciscenje karbova ako ti je los rezervoar uvek ce se javljati neki problemcici pri radu. 

 

Dok to ne uradis drzi rezervoar uvek pun i uradi kako ti je kolega u post iznad rekao. I obrati malo paznju gde sipas gorivo. Takodje, gorivo starije od 3 meseca koje je stajalo bez adititva oce cesto da pravi problem zbog vode u njemu. Nekad je taj period duzi nekad kraci. Ako ti je motor stajao dugo napolju na svim ovim kisama, proveri dal ti lepo dihtuje i poklopac rezervoara. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

nije pokosao ni jednom sutra cu da cistim svecice a filter goriva sam nov stavio jos kad je sve ok bilopre nego sam ga uopste kreno voziti i odvozo 2 rezervoara i poceo da javlja prvi problem da stuca na 110km/hi posle toga sve ok i kad sam preso 300km poceo da radi ko na 2 klipa da radi ko coper ko traktor a ja na naplatnoj rampi sva sreca blizu kuce karbove sam radio prosle godina u septembru u fulu a bio mi je i skoro prazan rezervoar mozda 6-7 litara benzina jel moguce da je povuko talog pored 2 sita 1no u rezervoaru  a 2ugo na crevu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

hocukod mene je samo 1 slavina aktivna  ona sto je prema dole  pa cu prebaciti crevo na 2gu i ocistiti svecice pa ce se vidi vlada ce biti ok posle ciscenja svecica glanc su nove denso

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f
3 minutes ago, JevtaNS said:

Koju drugu koji ti model voziš

suzuki gsx 600 f 96 neko kad je bio kod majstora rezervu su ugasili i tu creva nije bilo pa sam ja to zacepio posto sam sumnjo da curi na to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

riknule su mi glanc nove svecice ko je stelevo karburatore nije ih odradio dobro u subotu ide kod majstora na servis lezajeva vrata volana i sve ostalo valda nece biti skupo puno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja