Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL700v i XL700va

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste Boka.

 

Nije ni bila rupa, nego je pukao po vertikalnoj cevcici uzduz. To znaci samo da je los materijal.

 

A vizir radi posao, ja sam ga uzeo od MRA. Posto onaj fabricki nije ni za grad. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Za par dana i ja postajem vlasnik Transalpinca XL700V, originalnih 23000 km,'08...leo vince,Shad 58x i 2x givi sa strane,usb,12V.Kačim fotke kad stigne

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Je li "friction zone" na ovom motoru "preuzak" ili se stvarno sa kvačilom mora ekstremno pažljivo i polako opuštati pri kretanju?Kakvo je stanje u opuštanju ručice kvačila na 2,3,4,...?Frustrirajuće za mene kao početnika...4-5 gašenja motora u 2 dana

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Ne secam se da je meni pravio tu vrstu problema... mada sad ne mogu da ti kazem nista sobzirom da je proslo vec 6-7 godina od kad sam ga imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

ja imam blago zatamnjeni givi,i meni je sivo crni motor,tako da fino leži malo zatamnjen

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ja sam 183cm i imam produžetak vizira koji se ovdje ne vidi,znači možda za tebe treba još visočijie28b5c354c238eb0c853cf8f901ac001.jpg&key=6898595df0902d8ce01fd05383af4ee65489d67d9ca9e70c428e4d620c491ca1

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Krajem Januara i početkom Februara,  napravio oko 300km.

Motor se odlično vozi. Odlično se ponaša u krivinama, odlično povlači, lepo se sedi, udoban. Stavio sam mu Ivanov vizir, podizače kormana tako da je položaj još bolji. Kočnice dobre, potrošnju još nisam testirao. Zvuk dobar. Obrtni moment dobar.

Zamerka, fali 6. brzina, kao što većina vozača zamera. Za moj ukus fali samo neki mali detalj u dizajnu da mu da malu dozu agresivnosti, ne puno, ili modernijeg izgleda. 

Da ugasio mi se dva tri puta, što je kolega prethodno spomenuo. 

Nisam gledao detaljnije, kako se podešava tvrdoća zadnjeg amortizera, vidim samo poziciju ali nisam zagledao?

Generalno motor je prilično dobrih karakteristika, dizajn, uz moje primedbe, je prihvatljiv, lepa putno-enduro linija, spram svega gore navedenog nije mi jasno zašto nije u većoj meri prisutan na našim putevima !?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da je razlog malog prisustva TA 700 u Srbiji VStrom. Malo je jeftiniji, ali je jaci, gabaritniji, bolja zastita od vetra...  Raniji TA nisu imali realne konkurencije ali sada je ti VStom kao ozbiljna konkurencija. 

Ja sam kupio nedavno vstroma jer je TA 700 bilo 2 u oglasima, jedan krs i jedan preskup, a stromova gomila

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Upravo se vratih sa vožnje. Drugar sa v stromom 650 i ja sa TA, nije mi prvi put da vozim njegovog stroma, stvarno nisam subjektivan, strom samo na papiru im koju konjsku snagu više. TA osetno bolje povlači, bolje ubrzanje, neuporedivo upravljiviji. Stvarno ne bih da se neko nađe prozvan u vezi ove moje konstatacije, ali barem ove stavke koje sam naveo su na strani TA. Lemy je u pravu, najverovatnije je strom razlog slabijeg prisustva TA 700. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Transalp 700 je fantastičan motor, i čini mi se da se upravo on najbrže proda u Srbiji. Od svih koji su bili u oglasima u poslednjih 6 meseci, više nema ni jednog. Dok Stromovi dosta sporije.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Danas sam merio potrošnju.  Vožnja je bila kombinovana, što znači i otvorenog puta gde je često bilo vožnje oko 130km/h, nešto malo gradske, dosta vožnje po brdima gde ga nisam štedeo, neki deo puta normalne umerene vožnje. Sve u svemu prava kombinovana vožnja. Rezultat je 4.6l/100km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Opet oživljavanje teme...

Od pre par dana sam se vratio na transalpa. Ovaj put na 700tku.
650icu sam prodao jer mi je falilo snage, a 21" prednji nisam toliko koristio.
Sa ovim za sad prezaodvoljan. Osetno jači, elastičniji i brzi od 650. Lako se obara i upravljao je fenomenalno. Korman je već podignut i savršeno mi je udoban. 190cm sam.
Jeste niži, desilo mi se da zakačim centralnim o ivičnjak. Verovatno zadnji amortizer nije predopterećen pa cu mu to uraditi s prvim servisom za par dana pošto imam 110kg.
Primetio sam da se greje. Više nego 650ica mada su i dani prethodni bili pakleni. Ventilator pali na 100, temp nije išla preko 103. Plus rashladna tecnost je za zamenu. Kontam da će biti bolje. Mada kad pogledam blok motora i nema rebra koja doprinose hlađenju vazduhom a i prilično je zatvoren stitnikom motora.
Abs radi dobro, imao sam situaciju gde se uključio u kočenje.
Pitanja za vlasnike:
1. Ulje? 10w30 po fabrici... Al temp visoke pa razmišljam o 10w-40
2. Tegovi na volanu? Staviti ili ne. To mi falilo i na prethodnom. Osećaju se vibracije malo, ne previše...
I za kraj slika malo...
Inače kupljen od kolege s foruma...
b69947ef2a8dbe8c0ef038c733019a20.jpgdbe340c8df06aa47f8e6c0aa6b115283.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja