Jump to content

Moto Zajednica

HUSABERG 650 FS/FE

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da li neko sa foruma poseduje ili je neko vreme posedovao jedno od ovih vozila. Razmišljam o kupovini jednog a voleo bih da čujem mišljenje vlasnika. Radi se o starijim modelima sa "vertikalnim" cilindrom. Ne interesuju me ovi novi sa "horizotalnim"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Kad kazes "horizontalnim cilindrom" verujem da mislis na one kojima je cilindar pod uglom od 70 stepeni. Inace i oni su stari posto se vec neku godinu opet proizvode samo ovi sa vertikalnim cilindrom. Moras da pitas bas konkretno sta te zanima jer ako bi krenuo da pisem pisao bi do sutra pogotovo za modele od 2000-2003. Ukoliko oces opste informacije onda: http://husaberg.org/forum/ nezvanicni forum vlasika bergova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

E super da si se javio. Sve što može da se pročita iz opisa mi odgovara (sem cene, to mi nikad ne odgovara) treba mi motor za više namena. Grad, karting staza i povremeni off road preko leta. Jedini uslov je pouzdanost. Najviše me privukla mala masa iz više razloga. Em ne volim teške motore em moram da dižem u kombije, kačim na nosače na kukama, ... Ako su još i pouzdani...? Ja sam zaineteresovan za 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

 

 

FS650 do 2004 zaobiđi. Pouzdanost im nije prioritet i zahtevaju ozbiljno održavanje. Ako gledaš 2000 do 2003 bolje gledaj KTM LC4 625 ili 640.

 

Od 2004 pa noviji Berg je dobar i pouzdan motor.

Što se delova tiče, skoro sve moraš iz inostranstva, ali se neki delovi gađaju sa KTM-om pa.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Samo zameniš paljenje i ostalo je ok :P

 

:nanana: :nanana: :nanana: :nanana: :nanana:

 

@to crank

Ja o 650ici nisam razmislajo jer mi je prejaka, jednostavno nemam tu vestinu da bi mogao da je iskoristim.

Kod nas ljudi imaju obicaj ako poseduju neku marku motora da je dizu u nebesa, ali ja cu se u gotovo svime sloziti sa Tarabicem osim u godistu. 2004 jesu pouzdaniji ali tek od 2007 je ono kako treba. Inace model od 70 stepeni iako je bio pouzdan je napusten u korist KTMovog resenja koje je opet dalo laksi agregat.

Ima tu jos problema za te malo starije bergove karburator delorto (uzmu pa ga zemene sa mikunijem). Ogibljenje nesto stalno steluju (ja nikad nisam uspeo da ga nastelujem kako treba, ali to je valjda do mene). Kratki intrevali za stelovanje ventila. SEM paljenje je djubre.

 

Ali kad je ustelovan :hej: :hej: :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja