Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2013

  

39 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija vam odgovara u Maju 2013. god. ?

    • Francuski Alpi
    • Spanski i Francuski Pirineji
    • Sardinija
    • Schwarzwald i Vogesi
    • Ponovo Piccolo Principe na Garda jezeru
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 27.04 - 05.05.2013
    • 04.05 - 12.05.2013
    • 11.05 - 19.05.2013
    • 18.05 - 26.05.2013
    • 25.05 - 02.06.2013


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Stanimire, nazalost to sa svinjetinom je u Bavarskoj, a ne u Schwarzwaldu. :zvizduk:

 

Ali kada budes video sledece slike, mislim da se polako skida Schwarzwald sa liste i baca se koncentracija na Sardiniju. Naravno samo zbog Mimija :lol:

 

Kada budes pregledao ovaj prvi link, tek posle gledaj ostalo, a ja odo u medjuvremenu da skidam cenu za smestaj :moto3: :moto3: :moto3:

 

Evo link: http://www.tarthesho...d-sardegna.html

 

Evo link od hotela, pregledajte sve !!! isplati se !!!

 

Lokacija kao stvorena za nas !!!

 

Mislim da je bolje da ne spominjem, da sam link pronasao ponovo preko jednog sajta Ferrari owners kluba 8)

 

http://www.tartheshotel.com/index.html

 

Video od hotela :

 

 

Evo i koordinata : 39°32'12.99"N 8°38'36.31"E

 

:ooo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Sprdajte se vi, al' ja sam na tom vasem fancy-zapadu skolu platio. Ovog puta nosim tablu slanine i koji prut domace kobaje 0namigivanje.gif. Ko se zadnji smeje - najsladje se smeje 1jee1.gif . Brale, Srbija je keva za neke stvari (al' na zalost, samo za neke...)

 

Ja sam vec poceo sa pripremama za put, i sto se mene tice vi opet mozete da "pasete" one travke k'o na Dolomitima...

 

598798_360697320688765_1177906350_n.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

P.S. @Milan

 

Milane, s' obzirom da se drasticno menja situacija, molim da moj glas prebacis na Sardiniju...Oooooodlican izbor....ja tu nista ne bih dirao 1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Koliko vidim na sajtu, ovaj poslednji je malo skup... A da je dobar - dobar...

 

Nego, kako je za trajekt do Sardinije? Odakle, koliko, koliko često?

 

PS: pita Violeta, ima li aerodrom :lol:?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Koliko vidim na sajtu, ovaj poslednji je malo skup... A da je dobar - dobar...

 

Nego, kako je za trajekt do Sardinije? Odakle, koliko, koliko često?

 

PS: pita Violeta, ima li aerodrom :lol:?

 

Nije nista smesno, to me je i Tanja pitala :lol:

 

Ima, kako da nema, a sigurno je i povoljnija kombinacija za devojke da dodju avionom, jer onda stede trajekt u oba pravca, kao i prenocista do Sardinije i nazad. Skupi se tu lepa suma za cas, a i mi bi pre togo mogli da odpeglamo malo Dolomite :zvizduk:

 

Za trajekt moram jos da se raspitam. Jel bi vi isli preko Milana i Toskane ili bi sekli od Bara, Dubrobnika ili Splita preko Jadrana ?

 

A to za skupocu ovog zadnjeg hotela, ne brini. Znas sta im ja radim......

I Piccolo Principe je trebao da kosta 80 € po osobi i danu, a znas za koliko smo bukirali.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam od sledece godine ponovo u Srbiji, pa bi ovo mogao da bude odlican izgovor da se svrati do Italije...preko Toskane naravno...pa na more.

Trajekti su i zbog naroda koji tamo zivi, svakodnevni i prilicno cesti. Za Sardiniju najbolja luka je Civitavecchia, to je gledajuci kartu, malo iznad Rima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

A to za skupocu ovog zadnjeg hotela, ne brini. Znas sta im ja radim......

I Piccolo Principe je trebao da kosta 80 € po osobi i danu, a znas za koliko smo bukirali.;)

 

Hehe... istina, istina ;).

 

Nego, sada ozbiljno: jedino me za Sardiniju brine imamo li šta da vozimo tamo 7 dana, a da ne natežemo. Mislim, ostrvo je, koliko vidim, 260x140km - meni to ne deluje da ima nekih 6x350km ruta. Ili grešim?

 

Takođe, dosta mi skupo deluje režija - trajekt, puno km sa skupim ITA benzinom itd. U tom smislu se brzo istopi prednost u odnosu na cenu smeštaja u Švarcvaldu.

 

I na kraju, ako odlučimo za Sardiniju - svakako valja ići dublje u maju (koliko god pregovori i cene dozvole), jer od pola maja kapiram da to već može da liči i na letovanje pomalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam isao na Sardiniju iz Civitaveccie (kada sam isao na Corsicu).

Brod je odlican, imali smo bukvalno sobu sa kupatilom (ne kabinu) i to je kostalo oko 225E u jednom pravcu za dve osobe i motor u maju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

"Kod zlatnog andjela" je gostionica, doduse u "nobl" varijanti. Nije ni tako losa ako se uzme u obzir da je stara 500 godina :lol:

Mozda postoji neki velnes-centar u blizoj okolini sa kojim oni saradjuju?

 

Sto se tice Sardinije... ovo sto Severian pomenu - reziju... mislim da je u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Nije problem naci nesto adekvatno u Schwarzwaldu za 20 - 25 osoba, to me najmanje muci. Mozemo da uzmemo i ovo sto sam vec isprobao. Atmosfera je veoma prijatna i ugodna, ali nema velnes, kuhinja odlicna a i cena nije prejaka za Schwarzwald:

 

http://www.landhotel...av/index_01.asp

 

Kordinati hotela: 47°46'11.79"N 8°15'26.91"E

 

Vise me muci cinjenica praznika u Maju 2013.god. u Nemackoj.

 

U tom mesesu ima sledecih praznika: 01.05, 09.05, 20.05. 30.05 koje svabe naravno koriste po popularnim regionima kao sto je Schwarzwald, gde ce sigurno doci do pojacanog saobracaja turista i Deutsche Polizei 1hmm.gif gde nema zezanja, a i cene smestaja su naravno vece u tom periodu.

 

Dalje me muci da je 2 dana vise nego dovoljno da predjemo Schwarzwald uzduz i popreko. Ista situacija vazi i za Vogeze. Sve interesantne puteve u Vogesima mozemo da predjemo za 1 maksimalno 2 dana, znaci ostaju nam 3 dana koje moramo da iskoristimo na neke druge terene. Mislim konkretno na deo Bavarske ( Garmisch i okolina ) , Austrije ( Lech i Zürs ) i severni deo Svajcarske a moze i do Lichtensteina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nije problem naci nesto adekvatno u Schwarzwaldu za 20 - 25 osoba, to me najmanje muci. Mozemo da uzmemo i ovo sto sam vec isprobao. Atmosfera je veoma prijatna i ugodna, ali nema velnes, kuhinja odlicna a i cena nije prejaka za Schwarzwald:

 

http://www.landhotel...av/index_01.asp

 

Kordinati hotela: 47°46'11.79"N 8°15'26.91"E

 

Vise me muci cinjenica praznika u Maju 2013.god. u Nemackoj.

 

U tom mesesu ima sledecih praznika: 01.05, 09.05, 20.05. 30.05 koje svabe naravno koriste po popularnim regionima kao sto je Schwarzwald, gde ce sigurno doci do pojacanog saobracaja turista i Deutsche Polizei 1hmm.gif gde nema zezanja, a i cene smestaja su naravno vece u tom periodu.

 

Dalje me muci da je 2 dana vise nego dovoljno da predjemo Schwarzwald uzduz i popreko. Ista situacija vazi i za Vogeze. Sve interesantne puteve u Vogesima mozemo da predjemo za 1 maksimalno 2 dana, znaci ostaju nam 3 dana koje moramo da iskoristimo na neke druge terene. Mislim konkretno na deo Bavarske ( Garmisch i okolina ) , Austrije ( Lech i Zürs ) i severni deo Svajcarske a moze i do Lichtensteina.

 

Bilo bi lepo da ima gde da se opustimo posle vožnje... ;)

Ali ovaj deo da se Schwarzwald pređe uzduž i popreko u dva dana pa onda da se širimo na okolne terene ne verujem da bi nekom smetalo. :moto3:

Međutim, gužva na putevima i veće cene smeštaja su već ozbiljan problem ako imaš takvo iskustvo.

 

Ja sam glasao za Schwarzwald, ali me sve više kopka ona kombinacija sa iznajmljivanjem motora negde na Pirinejima... :stabre: U svakom slučaju pratim šta iskusniji imaju da kažu. Daj bože novaca, pa ćemo nas dvoje lako da se uklopimo u bilo koju destinaciju. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

A to za skupocu ovog zadnjeg hotela, ne brini. Znas sta im ja radim......

I Piccolo Principe je trebao da kosta 80 € po osobi i danu, a znas za koliko smo bukirali.;)

 

Hehe... istina, istina ;).

 

Nego, sada ozbiljno: jedino me za Sardiniju brine imamo li šta da vozimo tamo 7 dana, a da ne natežemo. Mislim, ostrvo je, koliko vidim, 260x140km - meni to ne deluje da ima nekih 6x350km ruta. Ili grešim?

 

Takođe, dosta mi skupo deluje režija - trajekt, puno km sa skupim ITA benzinom itd. U tom smislu se brzo istopi prednost u odnosu na cenu smeštaja u Švarcvaldu.

 

I na kraju, ako odlučimo za Sardiniju - svakako valja ići dublje u maju (koliko god pregovori i cene dozvole), jer od pola maja kapiram da to već može da liči i na letovanje pomalo...

 

 

Sardinija je sigurno jedna od skupljih destinacija ( od ovih 5 predlozenih ) sto se tice troskova za gorivo, autoput kao i trajekt.

 

Interesantnih ruta ima mnogo, tako da mozemo da vozimo 7 dana bez problema. Evo i nekih ruta koje samo pokrivaju jedan manji deo ostrva:

 

Ima i i slika od ture, kliknite obavezno na Fotos 1, Fotos 2 i Fotos 3 !

 

http://www.ryter-her...n_touren_1.html

 

http://www.ryter-her...n_touren_2.html

 

Evo i link od hotela gde je ova grupa boravila. Izglead bas pristojno a i cene nisu mnogo jake:

 

http://www.calaginep...ngua=&lingua=en

 

Slike od hotela su ovde:

 

http://www.calaginep...oto_iniziale=11

 

Cene se nalaze ovde:

 

http://www.calaginep...0per%20sito.pdf

 

Ova grupa bajkera vec godinama ide u ovaj hotel i veoma su zadovoljni.

 

Evo informacija o ceni trajekta

 

Livorno - G.Aranci / Nedelja 19.05.2013 / 08:00 h

2 osobe + 1 motor = 130,34 €

 

G-Aranci - Livorno / Nedelja 26.05.2012 / 15:30 h

2 osobe + 1 motor = 123,34 €

 

izvor: http://www.corsica-ferries.de/

 

Posto se putuje samo do Livorna motorom, trosak goriva kroz Italiju nije ni toliko velik !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako nesto znaci...

 

Trajekt iz Livorna za Bastiu na Corsici je 31E (ova cena je samo za Corsica Ferries) u jednom pravcu (putuje se 4 sata), a iz Bonifacia (Corsica) do Santa Teresa Galura (Sardinija) je oko 45E (putuje se 1 sat). Ovo su informacije kada sam ja isao, mada ne verujem da je razlika i sada znacajna.

U tom slucaju, izbegavaju se skupi trajekti i prodje se delom Corsica koja je fenomenalna, narocito njena zapadna strana.

Bonus: prolazak kroz Toscanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Doktore, to je dobra info.

 

Prilično mi se sviđa ova varijanta preko Korzike. Mislim, kada već plivamo motorima, da obiđemo oba ostrvaa... ;). A razlika u ceni trajekta je taman spavanje na Korzici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Informacija za Sardiniju:

 

Ako neko od suvozaca zeli da koristi avion do Milana u Italiji, ima i povoljnih letova:

 

Subota 18.05 / 09:25h Beograd / 11:25h Milano Malpensa / Air One avio kompanija / 54,00 €

 

dobra ponuda ima i za suvozace sa severa :

 

Subota 18.05 / 08:40h Düsseldorf / 10:10h Milano Malpensa / Air Berlin avio kompanija / 45,00 €

 

Pokupimo suvozace na aerodromu i pravo prema Livornu gde mozemo da prenocimo u subotu uvece.

 

Nedelja 08:00 h krece trajekt za Sardiniju i stize u 14:30 h na ostrvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pratim temu zato sto mi je ideja o ovakvoj avanturi fenomenalna, ali nazalost jos uvek van mojih mogucnosti... koji god teren da izaberete siguran sam da ce te se odlicno provesti a mi cemo dobiti jako lep putopis... s obzirom da je jedan od predloga odlazak na sardiniju, a uz to ideja je da pokupite suvozace u milanu, pretpostavljam da bi put do Livorna presli u jednom danu? Iz iskustva znam da to nije kratak put, a autoput je vrlo zahtevan, posebno ako na more izadjete preko jednog od po meni najlepseg dela za voznju po autoputevima Italije, Serravalle (A7)... Ako se ide preko Genove docekace vas ogromne guzve pred tim gradom, a ako krenete preko Bologne kilomtraza se vec previse uvecava za jedan dan. S druge strane, iz Genove mozete na trajekt, mislim da je razlika u korist cene karte kada se uzme u obzir gorivo do Livorna.... Ako se odlucite za spavanje u okolini Genove mogu da vam preporucim par jako dobrih mesta iz kojih mozete obici Portofino, Santa Margaritu, po meni pravi biseri tog dela Ligurie... U svakom slucaju, pratim temu sta god da odlucite

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

...Dalje me muci da je 2 dana vise nego dovoljno da predjemo Schwarzwald uzduz i popreko. Ista situacija vazi i za Vogeze. Sve interesantne puteve u Vogesima mozemo da predjemo za 1 maksimalno 2 dana, znaci ostaju nam 3 dana koje moramo da iskoristimo na neke druge terene. Mislim konkretno na deo Bavarske ( Garmisch i okolina ) , Austrije ( Lech i Zürs ) i severni deo Svajcarske a moze i do Lichtensteina...

 

Ako nam zapadne praznik, taj dan planiramo rutu po zabacenijim stazama i bogazama, van glavnih turistickih ruta... a ako smo vec u blizini Garmischa onda su nam blizu i neki od najlepsih i najpoznatijih bavarskih dvoraca 1ooo.gif

 

p.s. je`l navijam za Schwarzwald?

Promenio član unas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

...Dalje me muci da je 2 dana vise nego dovoljno da predjemo Schwarzwald uzduz i popreko. Ista situacija vazi i za Vogeze. Sve interesantne puteve u Vogesima mozemo da predjemo za 1 maksimalno 2 dana, znaci ostaju nam 3 dana koje moramo da iskoristimo na neke druge terene. Mislim konkretno na deo Bavarske ( Garmisch i okolina ) , Austrije ( Lech i Zürs ) i severni deo Svajcarske a moze i do Lichtensteina...

 

Ako nam zapadne praznik, taj dan planiramo rutu po zabacenijim stazama i bogazama, van glavnih turistickih ruta... a ako smo vec u blizini Garmischa onda su nam blizu i neki od najlepsih i najpoznatijih bavarskih dvoraca 1ooo.gif

 

p.s. je`l navijam za Schwarzwald?

 

Jawohl :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja