Jump to content

Moto Zajednica

Registracija na firmu?

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako neko ima motor registrovan na firmu, ili zna iz druge ruke, dali mora da se pise putni nalog? Mislim, zaustavi me policija i kaze: motorno vozilo, nebitno koliko tockova, daj putni nalog!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: SABAC

Ja sam vozio do skoro motor registrovan na firmu i nikad me nije zezala murija mada u sustini mogu da ti traze nalog naj bezbolnije je da prevedes motor ili da pises putne naloge gde god da krenes pa cak i u lokalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

posto motor nije teretno vozilo, mislim da je dovoljno imati "mesecni" putni nalog... vazno je da ga imas, a i ne da li ga uredno popunjavas. Doduse nije ti ni tesko svako jutro upisati pocetnu km i u relaciji - lokal, ako si po lokalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Samo da znaš dažbnine za službeno vozilo su veće nego za fizičko lice!

Ali odbiješ porez!(tj dio poreza) ;)

 

Vidi, ako uspeš da registruješ motor kao kombi/dostavno vozilo pa da odbiješ porez svaka ti čast ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

Ako neko ima motor registrovan na firmu, ili zna iz druge ruke, dali mora da se pise putni nalog? Mislim, zaustavi me policija i kaze: motorno vozilo, nebitno koliko tockova, daj putni nalog!

odbijas porez na cenu vrednosti motora svake godine po malo. znaci svake godine po malo se odbija na ime poreza, tj. za toliko manje placas. Svaki trosak za motor moze da ide preko racuna i to se odbija od poreza, kao registracija, gorivo, popravke, ulje, delovi, reprezentacije za firmu motorom itd. obavezno nalog pisati, kaznjivo je, za firme je veca kazna. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja sam YBR kupio preko firme jer mi je bilo lakse da platim. Firma je na moje ime tako da u saobracajnoj pise ime firme i vlasnik u ovom slucaju ja. Nikad mi niko nista nije reko sto je na firmu, samo pogledaju i vrate. Nema putnog naloga a i servis i sve ostalo placa firma, i gorivo mozes da pravdas ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Mikka ima motor na firmu, i kad ga zaustavi žandar prokomentariše - Sinko, dobra ti firma, balgo tebi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Hvala Vam svima koji ste pojasnili situaciju! Firma je moja i ovaj deo oko poreza(ne radim dostavu pica i poste, pa mi motor nije osnovno sretsvo-moram da platim PDV),troskova registracije,servisa i benzina (koji jesu odbitna stavka od poreza), knjigovodja je znao da objasni,ali saobracajne propise i realnost na ulici-nije.Planiram motor na firmu zato sto para na racunu imam, a u dzepu nemam!U svakom slucaju, ovaj poslednji post-ne postoji putni nalog za motocikl-mi se najvise dopao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

putni nalog se iydaje za vozilo. a u ovom slucaju motocikl je vozilo. u svakom nalogu pise vrsta vozila, reg.broj, vozac i da ne nabrajam. nego se ti malo bolje raspitaj nadji nekog pravnika, a ja cu se raspitati malo bolje kod saobracajnih inspektora koji su zaduzeni za to pa cu okaciti ovde

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

nista ja nisam sporio. izneo sam moje misljenje a i rekao sam da cu se raspitati kod saobracajnih inspektora posto je to u njihovoj nadleznosti. upravo sam ga zvao i on mi je objasnio da svako vozilo koje se vodi na pravno lice pa i motocikl mora imati putni nalog a to je propisano u zakonu o transportu (tacan naziv zakona cu okaciti veceras dok mi javi ortak).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

...Planiram motor na firmu zato sto para na racunu imam, a u dzepu nemam!...

 

Kako mi je ovo samo poznato. Imas neki savet za "pranje para"...na pp naravno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

E, pa stvarno! Sad mogu samo da pretpostavim da ce treci policajac imati trece tumacenje problema! Inace za Pekija imam resenje za tekuce troskove: putnicko vozilo koje je na privatnog vlasnika rentiras tvojoj firmi (napise se i overi ugovor),poresko nece postavljati pitanje do 50-60.000 din.mesecno isplate(njima platis 18%-bolje nego 74% doprinosa na licna primanja) i mozes 3x nedeljno da podignes po 1.200 din.putnih troskova(pokriveno putnim nalozima) i imas pravo da sa racuna placas gorivo i mazivo.Izvinjavam se ako sam "otkrio toplu vodu", meni je lepo to sto kane, a posebno opusteno sipanje na pumpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja sam pre nekih dva dana platio redovan servis preko firme 4500din i nije imalo problema jer se vodi na firmu. Sve troskove koje imas(registracija, ulje, kocnice itd) mogu se pravdati na firmu i tu nema nikakvih problema. U saobracajnoj mi pise ime firme i vlasnik(ja sam vlasnik) tako da kad vide u vozckoj i saobracajnoj ime samo me puste. Nikad nisam doziveo da mi neko trazi neki putni nalog ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

ljudi ti putni nalozi su izmisljeni za firme da bi direktori odnosno vlasnici kontrolisali radnike. policija nema nista sa tim da li ti imas ili nemas putni nalog. naravno saobracajci ga koriste kako bi otkrili greske tahografa jer tu pise polazna kilometraza i mesto polaska pa da se uporedi da li tahograf ispravno radi. a i kada bi ga popunjavao nije nista strasno niti dangubno. minut posla. srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

ljudi ti putni nalozi su izmisljeni za firme da bi direktori odnosno vlasnici kontrolisali radnike. policija nema nista sa tim da li ti imas ili nemas putni nalog. naravno saobracajci ga koriste kako bi otkrili greske tahografa jer tu pise polazna kilometraza i mesto polaska pa da se uporedi da li tahograf ispravno radi. a i kada bi ga popunjavao nije nista strasno niti dangubno. minut posla. srecno

 

marko u beograu saobracajac cim vidi da je vozilo registrovano na firmu trazi ti putni nalog jer je kazna 14 triliona dinara ako ga nemas.to je odlican razlog da skines gace i fino se namestis , mozes da budes vlasnik sto puta.loze ljude da na vrata lepe odgromne natpise  ZA SOPSTVENE POTREBE  sto izgleda totalno debilno a ne bi me cudilo ta to moras da lepis i na motor,na primer na bocne kofere ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

E, pa stvarno! Sad mogu samo da pretpostavim da ce treci policajac imati trece tumacenje problema! Inace za Pekija imam resenje za tekuce troskove: putnicko vozilo koje je na privatnog vlasnika rentiras tvojoj firmi (napise se i overi ugovor),poresko nece postavljati pitanje do 50-60.000 din.mesecno isplate(njima platis 18%-bolje nego 74% doprinosa na licna primanja) i mozes 3x nedeljno da podignes po 1.200 din.putnih troskova(pokriveno putnim nalozima) i imas pravo da sa racuna placas gorivo i mazivo.Izvinjavam se ako sam "otkrio toplu vodu", meni je lepo to sto kane, a posebno opusteno sipanje na pumpi.

 

He, he...pišem putne naloge pa sve pršti. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

ja ih pisem po nekad, do sad su me pitali dali ih imam i kad krenem da ceprkam po dokumentima on odustane i jako mi zavidi na sluzbenom vozilu !!!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Narode,

ne morate da imate motor na firmi, vec jednostavno napravite ugovor sa samim sobom ako se motor vodi na vas. A to znaci da u ugovoru iskazete da se motocikl kao prevozno sredstvo koristi za potrebe firme, a firma ce za tu uslugu platiti sledece:

Troskove registracije

Popravke

Gorivo

I naravno tu NEMA ODBITKA PDV-A ! Ali za utehu ulazi u obracun za smanjenje poreza na dobit preduzeca.

 

A ako neko nema kesha a ima na racunu nije nikakav problem da kupi preko racuna bilo od fizickog ili pravnog lica kao osnovno sredstvo (zavisi od registrovane delatnosti),  pa posle par meseci donese odluku o prodaji osnovnog sredstva, pa proda samom sebi za "kikiriki" naravno tu treba imati meru jer ni inspektori nisu sisali vesla. ;D

 

Johann......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja sve motore imam na firmu.

 

Prvo, samo ako je na firmu, moze da se plati registracija sa racuna. Ostalo, cak i da prodje virmanska uplata u SUP-u, moglo bi da potraje smo dok ne dodje kontrola poslovanja u firmu pa bi naglo "poskupela" registracija za jednu solidnu kaznu.

 

Drugo, odbitka PDV-a na registraciju nema, jedino se smanjuje finansijski rezultat za placanje konacnog poreza na dobit jer se registracija knjizi na teret troskova poslovanja.

 

Trece, registracija nije skuplja za pravno nego za fizicko lice kada su motori u pitanju - isto kosta.

 

Cetvrto, zakonom je propisano da se za sva sluzbena vozila mora imati trajno ovlascenje i validni putni nalog. Kod vremenskog ogranicenja trajanja tog naloga, zakonodavas je ostavio nesto lufta sto se u praksi da lepo iskoristiti. Naime, ja recimo pisem putne naloge sa rokom trajanja od mesec dana, zatim dodam novih mesec dana, pecat i potpis i to je to. U relacije stavim voznju u lokalu u okviru gradskih i prigradskih opstina a za dalje puteve pisem posebne naloge. Razlog je prakticne prirode, van Beograda ne komuniciram uvek na jednakoj talasnoj duzini sa policijom pa ume da potraje i to onda izbegnem striktnoscu u pridrzavanju propisa onako kako to i najzadrtiji policajac moze da vidi.

 

Peto, u praksi sam samo dva puta imao slucaj da me neko pita za putni nalog, jednom van Bgd-a i jednom usred grada. Dakle, nije cesto niti uobicajeno ali ja zaista ne zelim zbog par minuta na mesec dana da imam nepotrebna zadrzavanja.

 

Sesto, problemi sa motorom na firmu su izraziti samo u slucaju da se napravi neki prekrsaj koji ide na sud, tada prica nevesela jer su kazne visoke, sto za firmu a sto za vozaca. U ostalim slucajevima meni licno savrseno odgovara sto su mi motori na firmu.

 

 

Da, uzgred, jesam li napomenuo da ja jos skinem PDV na svoje motocikle kad ih kupim, odnosno, oslobodim se naknadne obaveze u narednom periodu za taj iznos? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pozdrav,

 

ja sve motore imam na firmu.

 

Prvo, samo ako je na firmu, moze da se plati registracija sa racuna. Ostalo, cak i da prodje virmanska uplata u SUP-u, moglo bi da potraje smo dok ne dodje kontrola poslovanja u firmu pa bi naglo "poskupela" registracija za jednu solidnu kaznu.

 

Drugo, odbitka PDV-a na registraciju nema, jedino se smanjuje finansijski rezultat za placanje konacnog poreza na dobit jer se registracija knjizi na teret troskova poslovanja.

 

Trece, registracija nije skuplja za pravno nego za fizicko lice kada su motori u pitanju - isto kosta.

 

Cetvrto, zakonom je propisano da se za sva sluzbena vozila mora imati trajno ovlascenje i validni putni nalog. Kod vremenskog ogranicenja trajanja tog naloga, zakonodavas je ostavio nesto lufta sto se u praksi da lepo iskoristiti. Naime, ja recimo pisem putne naloge sa rokom trajanja od mesec dana, zatim dodam novih mesec dana, pecat i potpis i to je to. U relacije stavim voznju u lokalu u okviru gradskih i prigradskih opstina a za dalje puteve pisem posebne naloge. Razlog je prakticne prirode, van Beograda ne komuniciram uvek na jednakoj talasnoj duzini sa policijom pa ume da potraje i to onda izbegnem striktnoscu u pridrzavanju propisa onako kako to i najzadrtiji policajac moze da vidi.

 

Peto, u praksi sam samo dva puta imao slucaj da me neko pita za putni nalog, jednom van Bgd-a i jednom usred grada. Dakle, nije cesto niti uobicajeno ali ja zaista ne zelim zbog par minuta na mesec dana da imam nepotrebna zadrzavanja.

 

Sesto, problemi sa motorom na firmu su izraziti samo u slucaju da se napravi neki prekrsaj koji ide na sud, tada prica nevesela jer su kazne visoke, sto za firmu a sto za vozaca. U ostalim slucajevima meni licno savrseno odgovara sto su mi motori na firmu.

 

 

Da, uzgred, jesam li napomenuo da ja jos skinem PDV na svoje motocikle kad ih kupim, odnosno, oslobodim se naknadne obaveze u narednom periodu za taj iznos? ;)

Sve je to tacno i lapo sto si napisao osim za oslobadjanje od PDV -a u narednom periodu.Mislim da se POVRACAJ PDV-a jedino moze ostvariti prilikom kupovine teretnih vozila(kamion,kombi ,pi-kap,dzipovi sa teretnim delom ) .Jedini razlog zbog cega bih ja registrovao motor na firmu je ako ne mogu da dignem pare sa racuna a hocu da kupim motor i nista drugo.A sto se troskova odrzavanja tice i goriva to pokrivaju ddruga vozila u firmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, zapravo je tacan i deo sa PDV-om ustvari, ne mislis valjda da sam napisao da su svi moji motori na firmu, da se moze osloboditi PDV-a a da to nisam vec uradio?

 

E sad kako, to je sasvim drugo pitanje, tu vec treba malko mozgati, ja sam smo napisao da je moguce u slucaju da imas preduzece.

 

No nebitno, ono zbog cega hoces da kupis motor je OK, mozes ga pazariti i registrovati na firmu nemas nikakvih vanrednih troskova zato sto je na firmu ali ne mozes vuci iz racuna za gorivo PDV recimo (to mozes kod onih vozila za koje znas da mozes i celokupan PDV skinuti, ova varijanta to ne dozvoljava), ali zato opet mozes sve delove i servise placati sa racuna, jednako kao i registraciju.

 

Kao sto rekoh, samo su kazne ono sto je boljka kod ovakve vrste registracije. Naravno, posle jedne do dve godine, zavisno od knjigovodstvenog nacina obracuna amortizacije, mozes sam sebi skroz uredno i bezbolno pokloniti taj motor sistemom otpisa/poklona i nadalje ga voziti na svoje ime eliminisuci i taj jedini potencijalni nedostatak ovog tipa registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja