Jump to content

Moto Zajednica

Registracija na firmu?

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vidi posto imam na firmu i jedan putnicki auto koji trosi bezolovni benzin tu je sve jasno a i na ullju ne pise da je za auto , e sad gume ne bih rizikovao da kupujem zbog dimenzija nekako se ne uklapa profil ali sve drugo moze gde se striktno ne vidi sta je .A sto se tice povracaja PDV-a za kupovinu motocikla svaka ti cast ako si naso rupu u zakonu da to povratis.Kontaktiracu te kad kupujem motor na firmu da mi objasnis.POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

slobodno sve pazari na ime firme sto se tice delova i ostaloga. Ne mozes se osloboditi PDV-a na to ali zato sve ostalo ide. Budi bez sekiracije za to, vozilo je vozilo, trosis ga za potrebe firme i tu nema sta da se prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Postoji još jedna nelagodnost kod kupvine motora na firmu, problem nastaje ako jednog dana rešiš da prodaš  motor a budući vlasnik želi da ga prevede na njegovo ime, tom prilikom on mora da plati pored obaveznog poreza na prevod vozila mora i da plati porez koji si ti izbegao prilikom kupovine novog motora, a to će da mu izađe malo mlogo i možda neće hteti da kupi motor! Naravno ovo važi ako izbegneš plaćenje pdv-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Postoji još jedna nelagodnost kod kupvine motora na firmu, problem nastaje ako jednog dana rešiš da prodaš  motor a budući vlasnik želi da ga prevede na njegovo ime, tom prilikom on mora da plati pored obaveznog poreza na prevod vozila mora i da plati porez koji si ti izbegao prilikom kupovine novog motora, a to će da mu izađe malo mlogo i možda neće hteti da kupi motor! Naravno ovo važi ako izbegneš plaćenje pdv-a.

 

PDV ćeš da izbegneš jedino ako kupiš PIAGGO dostavno vozilo na 3 točka.

 

Ali opet najbolje je pitati nekoga iz brojnih kurirskih firmi što skuterima dostavljaju poštu i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Postoji i nesto sto se zove operativni lizing,trenutno najpovoljniji vid kupovine na rate.

 

Jeste ali ako nije dostavno vozilo nem odbitka PDV. Jedino što ti se troškovi priznaju kao rashod i možeš da smanjiš "dobit" preduzeća i tako manje platiš porez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Postoji i nesto sto se zove operativni lizing,trenutno najpovoljniji vid kupovine na rate.

 

Jeste ali ako nije dostavno vozilo nem odbitka PDV. Jedino što ti se troškovi priznaju kao rashod i možeš da smanjiš "dobit" preduzeća i tako manje platiš porez

Malo li je ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da, osim jedne sitnice: sve sto smanjis u finansijskom rezultatu se osveti ako zelis da podignes kredit, ucestvujes negde na tenderu pa trebas garancije, akcepte itd. To znaju uglavnom oni koji su to iskusili, nisam jos upoznao nekoga da je to naucio na tudjem iskustvu :)

 

Da se vratimo na temu, ako si se oslobodio PDV-a prilikom kupovine, onda kada prodajes nekome drugome motor kao fizickom licu sam placas PDV i to iskazujes na fakturi. Dakle, kupac ne moze stradati tom prilikom jer ne moze ni da izvede placanje (sem da mu neko dozvoli da obicnom uplatnicom plati PDV za tu firmu sto ne znam kako bi izveo). Druga je stvar sama osnovica za obracun PDV-a jer ona se smanjuje sa amortizacionim planom posle svake godine a to ce reci da je taj PDV manji cak i posle jedne godine a kamoli posle dve ili tri. Na petoj godini mu mozes i otpisati knjigovodstvenu vrednost pa PDV-a i nema prakticno, zavisno od nacina amortizovanja koji firma provodi (degresivni, regresivni ili linearni, ja sam uzeo ovaj zadnji za primer).

 

Svakako, jos uvek ostaje nepoznanica osnov za oslobadjanje od PDV-a ali ko je resi, ostatak price je tu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ja imam transportnu firmu, dakle nisam kurirska gde bi mi motor bio dirketno osnovno sredstvo.

E sad, koliko sam načuo, može da se napravi neka izjava u fazonu da mi treba motor zbog smanjenja troškova poslovanja za obavljanje propratnih administrativnih poslova...i da ga onda faktički koristim direktno za poslovanje i da mogu odbijem PDV.

 

Jel ima neko svežih informacija oko ovoga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja imam dva motora koja su registrovana na firmu. Firma nije transportna ali odbijanje PDV ide samo na teretno vozilo . Zato su sada proizvođači automobila stavili oznaku N1 i putnička vozila im se vode kao teretna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam svoje lično vozilo ustupao mojoj firmi pa sam tako skidao troškove.Komšija je imao motor na zajjedničku firmun sa ženom.Kad se razvodio žena zaprla ko luda da uzme motor samo da bi ga s...ala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja