Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Dodatna sirena - "pužasta"

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čuveni Miletrećento, Tristać, je imao jednu od najglasnijih i drečavijih sirena. Ja imam orginalnu talijansku ali jednaka postoji, Čajavec i možda kineska, par ispod 20€. Ja koristim samo jednu jer uz postojeću originalno od motorcikla, to daje jako glasan i nekako neprijatan, disharmoničan zvuk koji je jako delotvoran u saobraćaju, možda poplašljiv. Imam momka u kraju, kolonelo, znajući šta imam, tražio mi u garaži da čuje. Kad sam svirnuo, čovek se trgo a ne reaguje na minu recimo.

 

Kod mog motora je stešnjen prostor ko i kod većine i nikako sirena nije mogla da se smesti a da bude nevidljiva a ne prepokrivena. Zakačena je preko svog nosača na vezni šraf originalne između štapova i dodiruje ih u krajnjem okretu al nije strašno pošto nije kruto ovešena. Horna je prema napred okrenuta, oće da se napuni vodom pranjem pod pritiskom, oprez, a glavna popreko što obezbeđuje široko rasprostiranje piska. Uz sinhroni ablender ova sirena spašava glavu

 

http://forum.bjbiker..._hl__ablendomat

 

1_zps02cdd2d7.jpg

 

2_zpsa0131186.jpg

 

3_zps7e701fb1.jpg

 

4_zps38f61fda.jpg

 

5_zps0b481e0d.jpg

 

6_zpse06c0558.jpg

 

7_zps46fd0ba7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zar nije fabricka dovoljno jaka?

 

 

Ni približno, ko da porediš dečiju trubicu i orkestarsku. Jedino mana što nije za švalere, odma se i čuje i prepozna :lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Do pre mesec dana sam na svom TA imao ovu "tristaćevu" dvoglasnu sirenu. Zaista se "drala" moćno i mnogo puta mi pomogla da nekog "uklonim" ispred sebe. Nakon jednog detaljnog pranja motora, ušla je voda u obe sirene i počele su da "krkljaju". Jednu sam uspeo da "povratim", a druga je definitivno završila karijeru. Sada radi samo ta jedna, ali ću da pokušam da je oinovo "uparim" sa nekom drugom. U svakom slučaju najbolje sirene koje sam imao prilike da čujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Meni je posle pranja promukla par dana pa potom desetak ni da bekne al proradila ponovo, muklo i mic po mic evo je izuva sad. Uđe joj voda duboku unutra i zastanu limčići. Ili skini pa istresi ili razmontiraj i očisti. Nema tu šta da crkne malte ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja