Jump to content

Moto Zajednica

IZBUSENA GUMA

Recommended Posts

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

4. One plasticne vezice koristim tako sto izmeju zica okolo uvezem gumu izmedju krampona da ne trlja o zemlju tj.put i tako na nekoliko mesta tek da se spoljasnja ne okrene . To je onako za prvu pomoc do kampa , vulkanizera ........ Tu foru sam video na youtube-u i dosta dobro funkcionise .

 

Nisam bas najbolje razumeo kako ovo funkcionise?

Vozis sa probusenom gumom ali vezicama spoljnu gumu stegnes za felnu da se ne okrece oko felne ili nesto drugo je u pitanju?

 

Sa vezicama poveže krampone za žbice kotača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ma jok bre ljudi veoma prosto . Obuhvatim celu gumu okolo ali izmedju krampona da ne otkinem vezicu na neki kamen i slicno . Meni je vazno da se spoljasnja gume ne okrene oko fenlene i da ne izgubim vucu pa da ne mogu da se vratim kuci . Uvek prvo oslibodim tj.odsrafim ventil i gurnem ga unutra da se slucajno ne odkine . Malo je lakse sa cross felnama sto imaju one zatezace unutra da se ne okrene spoljasnja guma .

Ali i ovako je ok . Mene je spaslo nekoliko puta . Ali da se razumemo ovo je samo prva pomoc i nisam testirao koliko ce da izdrzi . Do kuce mi je uvek izdzalo a to je 30 km . Naravno uprasti vam dan i ne moze mozda dalje da se vozi offroad ( nisam probao ali sledeci put cu da probam pa cu da napisem ) .

Ali ovo je samo predlog .

Samo sto ja koristim jos deblje vezice nego na snimku jer ove sto kupujemo su vecinom kineske pa se tanje brzo pokidaju same od sebe .

 

Sta mislite o ovom ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Druze pricaj iz iskustva kao sto i ja pricam .

 

Uopste ne moras da stavlojas vezice ako imas onaj zatezac unutrasnje gume na felni . Znas o cemu pricam . Vozio sam tako nekoliko puta bez icega na probusenoj a nisam bacio ni unutrasnju ni spoljasnju . A ovo sa vezicama moze samo da pomogne .

 

S`druge stane sta mislis da ce da pocepa gumu . Probaj nekad pre zamene stare spoljasnje izduvaj je sroz pa vozi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Draza je skroz u pravu, ne znam kolko puta sam ovako sa izduvanom gumom vozio do garaze i po vise od 20km. I posle krpljenja sve u redu. Samo se pomerim skroz napred i onda polakooooooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Nemam iskustvo sa cross gumama i cross motorima ali ja sam na Transalpu posle par kiometara isekao unutrasnju i pokrivio zice na spoljasnjoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Na snimku je zadnji točak, markodjurovic pominje pomeranje napred, znači misli se opet na rasterećenje zadnjeg točka. Jel tehnika svezicama primenljiva i na prednji ? Ili bi bilo problema s upravljanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovo sa vezicama niko nije reko da se upotrebljavaju na putnim i enduro gumama .

 

Ja sam pre jedno 10-ak godina sa zxr 750 preso cak 100 i vise km a zadnja guma mi je bila ispumpana . Nisam imao niakvog drugog resenja osim da neko dodje po mene kombijem koga nemam itd...... Bilo je ili ovako ili onako . Za divno cudo guma se uopste nije ostetila .

 

Nema potreba sa rasterecivanjem i pomeranjem napred . Prvo tolko su nam uske felne na motorima da spoljasnja ne moze toliko da upadne i felnu i napravi neko sranje . Mora obavezno da se fiksira guma za felnu . Ili onim stezacem sto ima vec u felni ili ovako kao na snimku sa vezicama . Inace dolazi do okretanja i trenja unutrasnje i spoljasnje pa ce verovatno unutrasnja da strada . Ovako sa vezicama nema nikakvih problema . Naravno da moze i napred da se koristi ali jbg. upravljanje ce sigurno da bude teze . Ali bolje i to nego da neko dolazi po nas ako nemamo drugu unutrasnju itd.....

 

Ovo je znaci privremeno najlakse resenje da se dodje do nekog naseljenog mesta pa zameni zakrpi ili slicno . Nije bas za neko divljanje i nastavak zestoke voznje .

 

Znaci ZA PRVU POMOC .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

kad dođe do ovakve akcije jel dovoljno jedna vezica ili može na više mesta da se postavi recimo na pr. 3-4 vezice da se raporede ravnomerno po točku ili se stavlja samo 1 kom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sto vise to bolje . Ja ih obicno koristim oko 5 komada . POsle ih lepo skinem tj. ne resecem ih pa mi sluze opet sve dok se ne pokidaju . Uvek nosim 10 kom i za bilo koje druze nuzne popravke .

 

Znaci sto vise to bolje .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Skini gumi sa felne pa vidi kako je zadihtovano da ne pusta pored zica . Kod jednog orijatelja je isto ispustala ali on je na felni imao jedan obruc od gume koji kad se napumpa drzi ga sam pritisak iz gume toliko jako uz felnu da u stvari dihtuje kao i tubules guma . Skinuli smo ga onda ga je vulkanizer namazao sa onom pastom crnom sto se lepi i za sada je ok. Desava se to jer se motori peru sa pistoljem pod oritiskom i on nabije prljavstinu u tocak . Ipak su to 150 bara orotiv 2 . Probaj tako ako ne uspes obavezni slikaj kad rasturis da vidimo kakv je nacin dihtovanja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Na koliko duvati gume ako se voze laksi i srednje teski tereni: makadam, asfalt ali kratko, stazice po sumi ,livadi ... U pitanju je hard enduro 18 i 21 tocak ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Kaze cika Service Manual (za moj model, a mislim da je i za tvoj isto) kada je offroad u pitanju: 
 

KLX650:
 
Front: 100 kPa (1.0 kg/cm2,14 psi, 1.0 bar)
Rear: 100 kPa (1.0 kg/cm2,14 psi, 1.0 bar)
 
... mada, meni se ne svidja tako nizak pritisak na makadamu, tj. kada naidjem na veci kamen koji moram da pregazim. Imam utisak da se guma sabije do felne, pa nalazim neki kompromis pri pritisku od 1.3 bara. Za asfalt je po manualu 1.5 bar i tako udjem u off, pa ako postane "gusto", ja ga spustim na 1.3   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

I ja sam probao sa 1.0 bar  pa mi nesto djeluje mekano, malo prednji svrlja na svoju ruku pa sam htio cuti misljenja iz prve ruke. Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Kako se zove taj kit za reparaciju da nabavim zatrebace... I posto vidim da je ovo sve za tubeles gume bez unutrasnje cuo sam da postoji neka pena za unutrasnje kad se probusi... Neki saveti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ima Slime da se kupi, nadji na netu, menjao sam zeni na e-bike unutrasnju gumu tri puta mesecno, od kad sam nasuo slime u unutrasnju prednju i zadnju nisam menjao cele prosle godine gumu. Odmah sam nasuo i u biciklu. Jedina mana mu je sto ne mozes brzo da teras jer ce ti praviti debalans. To sipas kad ti je guma cela i onda ako se probusi usput odmah zacepi dakle prevencija. Ako razderes gumu nece pomoci sigurno ali mozes preko eksera da vozis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ima Slime da se kupi, nadji na netu, menjao sam zeni na e-bike unutrasnju gumu tri puta mesecno, od kad sam nasuo slime u unutrasnju prednju i zadnju nisam menjao cele prosle godine gumu. Odmah sam nasuo i u biciklu. Jedina mana mu je sto ne mozes brzo da teras jer ce ti praviti debalans. To sipas kad ti je guma cela i onda ako se probusi usput odmah zacepi dakle prevencija. Ako razderes gumu nece pomoci sigurno ali mozes preko eksera da vozis.

Sta znaci vozis brzo prevedeno u km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011
Maximum Speed 65mph after use, Repair Or Replace Tyre within 500 miles. (Motor Vehicles)

E sad ovo je za tubeless varijantu, za tube varijantu nisam nasao, googlaj. Garanciju daju na 2 godine jer se slime vremenom susi tj stvrdne i onda vise ne moze da se razliva po gumi i zacepi rupu kada se stvori.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Koja dimenzija je pandam  4x18 dimenziji ? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja