Jump to content

Moto Zajednica

Paralever modeli: Kako balansirate zadnji tocak?

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ja sam sebi odavno napravio caure prilagodjene osovini kod vulkanizera {one su standardne kod svih Fi 14} i hteo sam da pomognem forumasima koji imaju problem balansiranja zadnjeg tocka BMW. Citajuci komentare video si da se neki sprdaju sa mojom temom, te sam odustao od postavljanja crteza istih. Divim se Djunti koliko je uvek spreman svima da pomogne, i to je za postovanje. Ja sam malo zajebaniji, ljudi se jave samo kad im nesto treba i odradim ja to dzabe sto znam, i od tada ih vise nema do sledeceg problema. Cast izuzecima kojih je malo. Mozda nije sportski , ali za sada je tako.:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Baš tako Deko, čim ponudiš nešto kako treba odma inkvizicija ko da je teška uvreda u pitanju i odma svim silama da se pokopa. Uvek je izgovor pa šta fali i ovako (-loše). Čovek može i bosonog. Nema ništa ni od pomoći, kad ponudim beže ko đavoli od krsta. Čast mi je Dane na tvom doživljavanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja sam sebi odavno napravio caure prilagodjene osovini kod vulkanizera {one su standardne kod svih Fi 14} i hteo sam da pomognem forumasima koji imaju problem balansiranja zadnjeg tocka BMW. Citajuci komentare video si da se neki sprdaju sa mojom temom, te sam odustao od postavljanja crteza istih. Divim se Djunti koliko je uvek spreman svima da pomogne, i to je za postovanje. Ja sam malo zajebaniji, ljudi se jave samo kad im nesto treba i odradim ja to dzabe sto znam, i od tada ih vise nema do sledeceg problema. Cast izuzecima kojih je malo. Mozda nije sportski , ali za sada je tako.:zdravo:

 

:) De, de... ne budi na kraj srca. Kakve ja napade doživim od članova čim zinem o nekim stvarima pa me zabole baš :zdravo: Znam da ono što napišem nekom koristi a ostali nek se šutaju u...

 

Što se mene tiče, ja problema nemam, ali te ipak zovem na čaj il pivo il šta god. Znaš di sam i kad sam tu :takoje:

A ako budeš dolazio ponesi i crtež ako ti nije mrsko :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Upravo sam došao sa "balansiranja". :zvizduk:

 

Ćorak. 1hmm.gif

 

Bio sam kod dvojice mojih drugara (različite firme) koji su rekli da će to da odrade bez problema. Svaka čast mojim drugarima vulkanizerima na želji da pomognu, ali ni jedan nije mogao da izbalansira zadnju gumu na "klasičan" način iako su bili ubeđeni "da tu nema puno mudrosti". :neznam:

 

Dakle, provereno ne može bez posebnog dodatka. Što se mene tiče, slučaj završen. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ipak ce moja tema nekome koristiti.:stabre:

 

Kako neće bre Dane :)

Da nije ove teme ko zna kako bi mi bio balansiran zadnji točak. Uz ovu temu i tvoju nesebičnu pomoć Pirelli Scorpion Trail montirane i čekaju momenat da se prošetaju. :moto3:

 

Veliko hvala i ovim putem! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

El ima neko tehnicki crtez tog adaptera kojim moze da se ti tockovi balansiraju na standardnoj mashini ?

 

Evo uz Danetovu dozvolu i Draganovo mašinsko znanje i umenje:

 

post-1003-0-84733600-1359535614_thumb.jpg post-1003-0-16306900-1359535632_thumb.jpg post-1003-0-95312900-1359535598_thumb.jpg

 

post-1003-0-33079800-1359535647_thumb.jpg post-1003-0-96499400-1359535660_thumb.jpg post-1003-0-58038300-1359535584_thumb.jpg

 

Aj pa javite ko i gde može najjeftinije da ga "proizvede". Ja bih napravio sebi jedan set "da ga imam".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Evo preko mene cemo napraviti...Markone javi se za detalje...Dane hvala,i ne zameri sto se ne javljam,jer sam se pomalo otudjio od motora u zadnjih 6 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Markone, napravi jedan set i za mene, molim te. Mislim da ce ovo ici i na onu rucnu balanserku iz luisa, a ovo oko balansiranja mi je poslednja stvar da se skroz osamostalim od servisa :D, plus valjace i za putovanja. Povecava izbor vulkanizera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Treba li da kazem da bih i ja jedan set?

 

Treba svi da kažete koji želite jer ću ja do nove godine zaboraviti šta ste poželeli od deda mraza :nanana:

Čekamo cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, napravi jedan set i za mene, molim te. Mislim da ce ovo ici i na onu rucnu balanserku iz luisa, a ovo oko balansiranja mi je poslednja stvar da se skroz osamostalim od servisa :D, plus valjace i za putovanja. Povecava izbor vulkanizera...

 

Rupa za osovinu je 14mm i ide na Hofman balanserke.

 

Ako je poslednja stvar, gde baš tu najskuplju od mene da naručiš?! :neznam::zvizduk::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Treba li da kazem da bih i ja jedan set?

 

Treba svi da kažete koji želite jer ću ja do nove godine zaboraviti šta ste poželeli od deda mraza :nanana:

Čekamo cenu...

 

Treba li i ja da kažem al da neću.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ma jstori, vodite racuna da je mera fi50 u plusu0,02-0,03mm i da ima u rupi ukop na dnu da glavcina legne do kraja na celo caure.Sve osovine balanserki su iste fi14 u toleranciji oko nule, tako da caure treba da budu par stotih u plusu. (fi14 +0,02). Od mene dosta, ajd sad na posao. Zaboravih da kazem da je ova budzevina odavno isprobana na tockovima BMW R1100R,RS,GS RT, R850R i RT 1150GS i K1200RS, i idem da :strikanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Oho...bice malo problem oko detalja na caurama.Prvo da napravim uzorak pa da vidimo na markonijevom tocku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Oho...bice malo problem oko detalja na caurama.Prvo da napravim uzorak pa da vidimo na markonijevom tocku...

 

Šta bi sa ponudom? Imal cene? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Iz prepiske sa Shaft021 sam shvatio da nisam bio jasan u sledećem:

Sa adapterima koje mi je Dane dao izbalansirao sam točak kod vulkanizera na najklasičniji način. Dakle, adapteri provereno rade na R 1150 GS.

Taj set je onda moj drugar Dragan premerio i nacrtao mašinski crtež koji sam ja slikao i postavio ovde uz Danetovu dozvolu. Da može da ga napravi kome treba.

 

 

Dobio sam cenu od 15 EUR po setu. Meni je to ok. Šta ostali kažu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Malo sam posvetio vremena proveri i izgleda da za 1200GS gornji adapteri nece odgovarati (cini mi se). Koliko vidim, za 1200GS preporučuje se jednodelni adapter.

 

Shaft, možeš li da napraviš ovako nešto za tu cenu:

 

ADAPTORS.JPG

 

balance_adaptor-1.jpg

 

Inače, Danetov adapter mi ipak neće trebati, pa povlačim narudžbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Ovakav adapter zahteva mnogo vise posla.Busenje rupa i urezivanje navoja,a covek uzima po satnici rada...Mogu se raspitati ali ta cena nece biti sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja