Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Evo ovako imam trenutno 15 godina i planiram da uzmem motor dvoumim se izmedju cetiri motora :S

Aprilia rs 50 ili 125 ccm

Cagiva Mito 50 ili 125 ccm

Honda NSR 50 ili 125 ccm

Yamaha TZR 50 ili 125 ccm

Molio bih sve koji mogu da mi pomognu kazu njihovo misljenje o nekom od ovih motora. Hvala unapred ! :)

 

Od svih tih motora je najkvalitetnija Honda NSR125 a najskuplji za popravak Mito 125...RS 125 se dosta kvari....inače Ti odluči....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

djecak. ako imas navedene slonovske gabarite ne kontam sta ce ti igracka prdavac od 125 kubika???? uzmi lepo zzr 1400 jer niko te svakako ni nece moci stici posebno murija. a i ako te stignu pobjeci ce uz skripu guma kad vide koliki si :lol:

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ako si tih gabarita onda si kao ja, sto znaci da ces izgledati kao da vozis motorce ono za decu sa akumulatorom sto se pokrece... Najbolje je da kupis neki kao enduro, nabolje resenjei neces da izgledas kao da si ukrao detetu biciklicu. Jeste paljevinski sad vozis kao R ali o5 smesno ces da izgledas, od svih po meni je RS stariji najveci po gabaritima ali i najruzniji. Znas kako Pogledaj sve te motore neka te slika neko spreda i na kome izgledas ok a ne kao na bicikli uzmi ga ,..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

djecak. ako imas navedene slonovske gabarite ne kontam sta ce ti igracka prdavac od 125 kubika???? uzmi lepo zzr 1400 jer niko te svakako ni nece moci stici posebno murija. a i ako te stignu pobjeci ce uz skripu guma kad vide koliki si :lol:

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

 

Mozda zato sto mi treba 24 godine da bih polozio za zzr 1400 -.- i molim te daj da se ne svadjamo ja sam rekao ko moze da mi pomogne i rekao od 50 do 125 kubika..nemoj se zezati nego ako mozes pomozi mi ako ne mozes nista !

 

@dzony hvala na predlogu ja se dvoumim izmedju aprilije 125 ccm i honde nsr 125 ccm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

hej salim se. vidis da te zezamo. uglavnom. koji god motor uzimas uzmi hondu i ne boj se. prave najkvalitetnije motore u ovom dijelu galaksije. ja bi na tvom mjestu neki cross uzeo. i dan danas imam potajnu zelju za takvim motorom. vozim afriku ali nije to to...

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

dodatak na text : afrika je najbolji motor za mene ali nije za teski hard enduro still voznje i skakanje penjanje uz stepenice i sl.

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

@igorak Kako to misliš, afrika nije za penjanje po stepenicama?

 

Nisi ti to dobro savladao ili ti žao motora. :lol:

 

Dečko iz lipolista, srećno sa kupovinom, a savete si dobio.

 

Pamet u glavu i radi na sebi i tehnici vožnje.

 

Pogledaj preko zime Twist of the wrist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

hej salim se. vidis da te zezamo. uglavnom. koji god motor uzimas uzmi hondu i ne boj se. prave najkvalitetnije motore u ovom dijelu galaksije. ja bi na tvom mjestu neki cross uzeo. i dan danas imam potajnu zelju za takvim motorom. vozim afriku ali nije to to...

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

 

I ja sam razmisljao za hondu ali je mnogo skupa koliko sam video na oglasima ispod 1100 e ne moze da se nadje ,a opet aprilija 600e da se bira..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

2t motori mnogo vise kvarova imaju , znam da ti merak sto imaju izgrvirano 200km/h i meni bi bilo u tim godinama 1moto3.gif. Mada sto ne gledas neki supermoto yamahin oni pice do 100 brze nego mito/rs/nsr ? ali ne idu brze od 100-120 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

hej salim se. vidis da te zezamo. uglavnom. koji god motor uzimas uzmi hondu i ne boj se. prave najkvalitetnije motore u ovom dijelu galaksije. ja bi na tvom mjestu neki cross uzeo. i dan danas imam potajnu zelju za takvim motorom. vozim afriku ali nije to to...

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

 

I ja sam razmisljao za hondu ali je mnogo skupa koliko sam video na oglasima ispod 1100 e ne moze da se nadje ,a opet aprilija 600e da se bira..

 

Paaa, dobro a jeftino - teško da može. Što ne znači po automatizmu da je skupo dobro.

 

A ako misliš da je samo kupovina motora (pogotovu polovnog) jedini izdatak - "varaš se sinak, mislim, silno se varaš!", za verovati je da se mora još neka parica uložiti u sredjivanje pa uporedjivati samo nabavne cene dva motora od kojih jedan spada u onu grupu "pouzdan i izdržljiv" a drugi baš i ne zaslužuje slične epitete, dodaj cene (češćih) popravki na cenu nabavke, kao i cenu goriva koju Aprilija mnogo voli da troši, ihaa...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

I cenu dobre kacige, jakne i pojasa.

 

Naravno, ali to je isto, bez obzira koji motor izabere.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Hornet 600

djecak. ako imas navedene slonovske gabarite ne kontam sta ce ti igracka prdavac od 125 kubika???? uzmi lepo zzr 1400 jer niko te svakako ni nece moci stici posebno murija. a i ako te stignu pobjeci ce uz skripu guma kad vide koliki si :lol:

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

 

hahaha slonovske gabarite 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

  • @dzony ako oces iskreno ja nemam pojma ni sta je 2t ni 4t :D ali nije meni sto je 200 izgrafirano meni brze od 120-130 i ne treba..
    @nimmin znam za to zato mi i jeste da kupim jeftiniji pa odma generalka i zato sam hondu i gledao jer mnogo manje trosi od aprilije al je zato mnogo skuplja..
  • @hard_rock to sam vec nasao :)
    @fangela89 smeh -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

2t- 2 takta ukratko kao svi skuteri od 50cc...IMaju iritirajuci zvuk if oyu know what i mean :D

4t- 4 takta, trebalo bi da si ucio u skoli to 1staa.gif manja potrosnja, duzi vek motora, malooo lepsi zvuk

Inace onda gledaj 4t za te brzine oko 100-120.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

2t- 2 takta ukratko kao svi skuteri od 50cc...IMaju iritirajuci zvuk if oyu know what i mean :D

4t- 4 takta, trebalo bi da si ucio u skoli to 1staa.gif manja potrosnja, duzi vek motora, malooo lepsi zvuk

Inace onda gledaj 4t za te brzine oko 100-120.

 

ispade da ne postoje 4t skuteri do 50 cc :nanana:

 

uzmi ti lepo rg gamma 125 cc...mator model.....izvadi joj dusu....i kad zvizne krnes je na otpad...da ti ne bude zao para :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

2t- 2 takta ukratko kao svi skuteri od 50cc...IMaju iritirajuci zvuk if oyu know what i mean :D

4t- 4 takta, trebalo bi da si ucio u skoli to 1staa.gif manja potrosnja, duzi vek motora, malooo lepsi zvuk

Inace onda gledaj 4t za te brzine oko 100-120.

 

Znam sta mislis :) Tenkju ti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

ja bi voleo da mi neko kaze koji to 125 4t moze da razvije 120...

 

moze, moze.... nadji niZbrdicu nagiba jedno 10% dugu par km , pun gasss + vetar u ledja, mozda nagura i 140eresss 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Dobar dan dobri ljudi..

 

Da li je Kawasaki ZX10R 2004to godiste dobar izbor za kupovinu?

 

Rece mi neko da je cuo od mehanicara nista ispod 2006tog godista, nije mi logicno da je mladje od 2006tog godista lose..

 

Kawa je presao 16k km, yoshimura izduv, harris izduv..

 

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1082411_Kawasaki_2432_zx10r_2004_god

 

Ovo je oglas, bilo bi mi drago da cujem jos neko misljenje..

 

S' postovanjem

 

Nenad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Dobar dan dobri ljudi..

 

Da li je Kawasaki ZX10R 2004to godiste dobar izbor za kupovinu?

 

Rece mi neko da je cuo od mehanicara nista ispod 2006tog godista, nije mi logicno da je mladje od 2006tog godista lose..

 

Kawa je presao 16k km, yoshimura izduv, harris izduv..

 

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1082411_Kawasaki_2432_zx10r_2004_god

 

Ovo je oglas, bilo bi mi drago da cujem jos neko misljenje..

 

S' postovanjem

 

Nenad

 

Ja lično bih maksimalno izbegavao da dam tolike pare za nešto što je "kupljeno na carini i ima ram na pus-u"... možda grešim, ali to je moje mišljenje. Potraži nešto sa koliko-toliko poznatom istorijom i po mogućstvu od vlasnika

 

@ Bikerchina

moj glas definitivno ide za mali Varadero ako možeš da se rastegliš toliko finansijski. Nisam ljubitelj cvaja, ali ako baš hoćeš razmisli o Yamahi TDR zbog tvojih "gabarita" :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja