Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

Evo ovako imam trenutno 15 godina i planiram da uzmem motor dvoumim se izmedju cetiri motora :S

Aprilia rs 50 ili 125 ccm

Cagiva Mito 50 ili 125 ccm

Honda NSR 50 ili 125 ccm

Yamaha TZR 50 ili 125 ccm

Molio bih sve koji mogu da mi pomognu kazu njihovo misljenje o nekom od ovih motora. Hvala unapred ! :)

Promenio član Bikerchina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

Da budem iskren najvise tomosa :D ali dosta sam vozio apriliu skuter 80 ccm i malo vozim i hondu cbr 600f (to su drugovi motori :D )Ali sad stvarno ne znam sta cu uzeti sada mi je nekako najprimamljivija Aprilija rs 125 ccm :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Hajducica
  • Motocikl: TOMOS kaisar 49ccm3.Jawa babetta 49ccm3

Drug, uzmi TZR-a, vozio sam ga to ide kooooooo.... Nisam smeo vise od 60-70 al' ozb, to je luda masina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imas li nesto 4-taktno u listi? Nesto do 125 ccm ali 4 taktno. Da je malo mirnije dok ne dodjes sebi.

Ili MZ 125. On je 2-taktni, ali nije tako ljut kao tvoja (125) lista. Ili uzimaj te 50 ccm verzije sto si nabrojao.

Bar za prvu sezonu... a i biti ce ti sladji prelaz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

I ja mislim da treba za pocetak nesto cetvorotaktno, ali ti volis R masine kolko vidim a ja neznam ima li ponuda, tek od 250kubika imas npr. kavasaki zzr250.

Ja sam trazio od 125 kao pocetnik ali moz da se nadje samo Honda Varadero(enduro) i Kinezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Uzmi Keeway 125 il 150 i da se lepo navozaš. Četvorotaktni, lepo ide, malo troši , pristojnog kvaliteta a ima ga za male pare. Imaš o njemu u temi o kineskim motorima ( iako je on tajvanac ), pa pročitaj .

 

I izbriši ono što si stavio u potpisu ( zapaljive gume, vrisak motora iz pakla ) - ružno je .

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ne secam se cagive od 50 ni nsr od 50... OStali imaju koliko znam. Ali ako do sada nisi sedeo na motor malo jaci, onda bolje uzmi 4t npr yamahu ako je stara 4t. Ako ne onda od 50 cc jer gledaj rs i mito ubrzavaju kao neki skuter od 400-500cc tako da to nije za tebe + mali dozvola ? IMas li je uopste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Te 125-tice idu ko nevreme i ne možeš ih voziti polako.

 

Moja TZR do 5k RPM radila ko raštelovana, preko sačuvaj Bože snage i brzine.

 

Ok, ne pravim se pametan da ti to ne treba, ali je trošila ko tenk 6-8-10lit. kako kad.

 

Na tu potrošnju dodaj litar ulja, ne baš jeftinog, na svaki četvrti rezervoar.

 

Ako imaš kintu za to, nećeš skidati osmeh sa lica. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

@dzony9933 imam dozvolu do 125 kubika :) @drumskalisica izbrisao izvinite ako sam nekog uvredio :S

 

@svi :) Ja imam neki 800-1000e ja bih uzeo nesto sto ne trosi mnogo a ne ide lose npr veca brzina od 120 mi ne treba :S Ako moze neki predlok bio bih vam zahvalan :)

 

EDIT: I ako bi moglo nesto sto ne trazi toliko cesto servis i popravke.

Promenio član Bikerchina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Evo ovako imam trenutno 15 godina i planir

 

......................... Mali sa 15 godina sigurno nemas A1 kategoriju za motor od 125 cc ! Ranije nije moglo a sad tek nece moci , zato lepo nemoj da se glupiras i uzmi 50cc .... Vozio si tomosa takve bre klinci sa gilerama jedu, a kamoli sa nekim trkalicama od 50 cc.. da ne pricam o 125.... Uzmi lepo 50cc ako ti dosadi zameni cilindar za onaj od 80cc, posle kada naucis da vozis i dosadi ti predji na 125. pa kasnije nagore, uglavnom smo svi ovde tako poceli, sem nekih koji su odmah uzeli R ....

P.s. drug ima tzr od 50 nabudzio na 80 i lepo ide, a drugi rs isto nabudzenu, obe idu extra ....

Promenio član dzony9933
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

Evo ovako imam trenutno 15 godina i planir

 

......................... Mali sa 15 godina sigurno nemas A1 kategoriju za motor od 125 cc ! Ranije nije moglo a sad tek nece moci , zato lepo nemoj da se glupiras i uzmi 50cc .... Vozio si tomosa takve bre klinci sa gilerama jedu, a kamoli sa nekim trkalicama od 50 cc.. da ne pricam o 125.... Uzmi lepo 50cc ako ti dosadi zameni cilindar za onaj od 80cc, posle kada naucis da vozis i dosadi ti predji na 125. pa kasnije nagore, uglavnom smo svi ovde tako poceli, sem nekih koji su odmah uzeli R ....

P.s. drug ima tzr od 50 nabudzio na 80 i lepo ide, a drugi rs isto nabudzenu, obe idu extra ....

 

ne znam zasto vredjas ja sam samo pitao za misljenje ko nece da mi pomogne i ne mora ! Imam am i a1 dozvolu to se neboj kako sam dobio nije tvoja stvar hvala ti sto si bio dao predlog a ako si citao napisao sam da imam tomosa ali da vec duze vreme aktivno vozim skutera apriliju 80 ccm i hondu cbr 600f !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Pokusavam da zamislim 15-ogodisnjaka kako u mestu pomera tu hondu koju si navodno vozio...

Verovao ili ne, ne mogu da stvorim tu sliku u glavi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

De de, sedi s'mirom. To su opasne godine i nemoj da hulis na boga. Nije to sto ti hoces za nekoga ko jos nije sazreo (bez uvrede, svi smo bili u tim godinama). Nemoj da zalis sutra kad budes gledao ortake kako se voze, a ti ne daj Boze lezis i razmisljas "koja sam budala bio".

Sve u svoje vreme, idi postepeno i uvek misli za korak dalje...

I opet shvati sve koji ti tako pricaju kao ljude koji ti zele najbolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako već imaš"divljak" dozvolu, uzmi lepo i neki r1 registruj na PSP pa se k.č.i ko čovek.

Ne treba tebi savet ti hoćeš zver,a ne motorić.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

Ako već imaš"divljak" dozvolu, uzmi lepo i neki r1 registruj na PSP pa se k.č.i ko čovek.

Ne treba tebi savet ti hoćeš zver,a ne motorić.

 

Ja stvarno ne znam ljudi sta je sa vama ja nit sam rekao da uzimam motor zbog ku**enja nego i stvarno ne znam u cemu je problem sto sam pitao kao covek predlog neki nisam hteo da mi se drzi predavanje, a ni ja da nekom drzim predavanje... Ako neko ima nek mi kaze neki predlog ako nema uzecu sta mi padne na pamet i eto...

 

P.S. motor mogu da savladam visok sam 195 cm a tezak 110 kg tako da mi ne fali ni visina ni kilaza..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam sad hteo da ti predlozim neke 4t 125ce al si me skenjao visinom i tezinom :moto3: Honda Goldwing onda :moto3:

Sala, najbolje ti je 4t 125ca, keeway speed, yamaha ybr, cbr honda, zbog potrosnje najvise i manje kvarova od nekih 2t koji ce biti verovatnije starije za 5 pa i vise godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To što si ti dobro uhranjen za svoje godine ne menja to da sa tim godinama po zakonu ne možeš da imaš regularnu dozvolu i voziš nešto više od 50ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

@hard_rock hvala ti brate na savetu ;) @JevtaNS ja stvarno ne znam u cemu je problem sto jednostavno vi koji cete da mi kazete da sam dobro uhranjen i da li cu ja imati dozvolu ili necu ne zaobidjete temu ja sam samo trazio ako neko moze da me posavetuje ,a ne da mi bude roditelj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

U jbt... ja moram da povucem moj savjet.

Ni te 125-ice te nece moci povuci kako bog zapovijeda. :lol: (salim se malo, ali dimenzije su ti malo nesvakidasnje sto jes jes)

Mozda Varadero 125? Za XXL maloljetnike cini mi se idealan. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja te ne vredjam, ali ima da te uhvate sa tom falsh dozvolom pre ili kasnije, A nekima je i dovoljno da ti pogledaju licnu kartu i da vide da nemas godine posle ima neko da robija zbog falisifkovanja. PRvo to, drugo u tim godinama sigurno ne mozes racionalno da razmisljas, ti nisi ni psihicki zreo da vozis 600cc od 125 + konja... Samo treba neki drug da te potpali kada budes o5 vozio 600cc ,,daj gas da vidim kako ide`` i ode ti u nedajboze neki zid/auto ili bilo sta, Ja ti zbog tebe predlazem 50cc nabudzen na 80 drugo je o5 skuter a drugo brzinac.. Ako ne sada i onako prolazi sezona ako na prolece punis 16 godina onda uzmi 125 cc ... . Mada te gaparite o kojima ti pricas cisto sumnjam, ja sad u 20 godina imam te gabarite... cisto sumnjam za tebe, jedino da te tove koncentratom :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

@GhostMile hvala na predlogu

 

@dzony9933 ako ne verujes mogu ti i sliku dati :P A to sto si sad napisao mogao si mi i pre tako napisati,a ne vredjati...Preko veze sam polozio ali tek u prolecu cu voziti jer tad punim punih 16 godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dajte momci polako, ne napadajte odmah de(te)cka, jes't da je mlad ali danasnje generacije tog uzrasta znaju mnogo vise nego sto smo mi znali u istim godinama....

samo ti nama ruckaj, ziv bio i veliki poras'o 0namigivanje.gif kupi sta ti se svidja tj. najbolje lezi pa polako 1moto3.gif i nek te sluzi kako si zamislio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Lipolist
  • Motocikl: Honda nsr 125

Dajte momci polako, ne napadajte odmah de(te)cka, jes't da je mlad ali danasnje generacije tog uzrasta znaju mnogo vise nego sto smo mi znali u istim godinama....

samo ti nama ruckaj, ziv bio i veliki poras'o 0namigivanje.gif kupi sta ti se svidja tj. najbolje lezi pa polako 1moto3.gif i nek te sluzi kako si zamislio.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja