Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 250ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Cao drugari. Merkam jedan Scarabeo 250ie, 2008. god. Vlasnik kaze da je presao samo 5.000, motor inace dobro izgleda. Na njemu su dve Sava gume, solidne, covek kaze da su to fabricke gume. Ako jesu, moguce da je prava kilometraza. Zanima me ima li neko iskustava sa njim, motor je relativno redak na ulicama. Sva misljenja su dobrodosla.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Agregat Piaggio Quassar - odličan, ima ga na gomili skutera (Piaggio, Aprilia, Gilera, Peugeot, Malaguti, Derbi). U nekim uporednim testovima skutera sa velikim točkovima osvajao je prvo mesto. Prednja guma 16 ", zadnja 14". Mesta pod sedištem - simbolično. Te Save iz 2008. "švićni" slobodno - nisu veliko valjale ni kao nove. :jok: . Skuter nekom ružan - nekom lep. Ako se tebi sviđa - pazari ga. Jedno je fakat - kvalitetno je urađen. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Hvala ti na komentaru. Podatak o gumama sam naveo samo iz razloga utvrdjivanja stvarne kilometraze motora, nesto mi bilo malo 5.000 za 4 godine a i cudno mi bilo da Aprilia ne stavlja neki jaci brend guma na prvu ugradnju.

Inace, kad ga covek gleda, bas se zapazi taj kvalitet izrade o kome govoris.Meni je taj 250ie model bas lep, lepsi i od aktuelnog 300ie.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Gume se stavljaju zavisnosti od tržišta na koje skuter ide. Tako imamo Michelin za EU tržište a Maxxis, Sava, Dunlop - made in Slovenija i Michelin City Grip made in Serbia za ostala tržišta. Takođe dimenzije guma su 16" i 14" kao kod modela 500 ali je zadnja uža pa i to može da bude razlog pravljenja guma u Savi. Od svih 250-ki, jedino se on imao taj odnos guma u to vreme. Tek sad novi Bev 300 ima isti odnos guma.

 

A što se tiče kilometraže, kupe ljudi novo pa posle par godina skontaju da im stoji i da ga non-stop preparkiravaju pa reše da ga prodaju. Možda je od tih 5 K prve godine prešao 4 o ostalo rascepkao u "nastavku"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja