Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja goriva na apriliji rs 125???

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zablaće
  • Motocikl: Aprilija RS 125

Ovako:

Imam apriliu rs 125 1994godiste, uradjena generelna pre 500km, ali problem je u tome sto trosi 10l mesavine na 100km,

Ako neko moze da mi kaze da li je to u opse normalno i moze li na neki nacin da se smanji potrosnja???

Hvala u napred 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Zavisi koji karburator imas,sa ispravnim dellortom 28mm RS trosi 6 litara.

Ovako:

Imam apriliu rs 125 1994godiste, uradjena generelna pre 500km, ali problem je u tome sto trosi 10l mesavine na 100km,

Ako neko moze da mi kaze da li je to u opse normalno i moze li na neki nacin da se smanji potrosnja???

Hvala u napred 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Najbolje otici u servis ili kod nekog dobrog majstora koji ima aparat za stelovanje,jer tesko da ces sam uspeti nastelovati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Zezate? Ocekivao sam potrosnju od 3 do 5. Nemam je pa i ne znam, ali mi deluje mnogooo :(

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Ja je vozim od pocetka sezone,kad ne otvaram ventil na 6000rpm,onda napravim 100km sa 5L,al kad ga zavrcem onda jedva 75km

sa karbom 28mm

Zezate? Ocekivao sam potrosnju od 3 do 5. Nemam je pa i ne znam, ali mi deluje mnogooo :(

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

ja isto imam ovaj motor ali meni trosi u proseku 3.6-3.8 l/100km ali ja vozim uglavnom do 90km/h nemogu vam reci koliko je ot obrtaja jer mi neradi ova obrtaljka ali nesto i nemam mnogo snage na niskim obrtajima kao da se gusi da li je to zbog rave ventila ili sta vec stvarno nzm a kada sam ga izvlacio i vozio uglavnom samo gradsku voznju onda 5.5l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

U vecini slucajeva kako ide,tako i trosi :D

ja isto imam ovaj motor ali meni trosi u proseku 3.6-3.8 l/100km ali ja vozim uglavnom do 90km/h nemogu vam reci koliko je ot obrtaja jer mi neradi ova obrtaljka ali nesto i nemam mnogo snage na niskim obrtajima kao da se gusi da li je to zbog rave ventila ili sta vec stvarno nzm a kada sam ga izvlacio i vozio uglavnom samo gradsku voznju onda 5.5l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

jos da napomenem da mi je max brzina 130 preko toga nema sanse da ide ali tih 130 nabije ocas posla ali mu je tu kraj i problem su mu niski obrtaji kao sto rece slrs koliko trosi tako i ide maloljut.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

jos da napomenem da mi je max brzina 130 preko toga nema sanse da ide ali tih 130 nabije ocas posla ali mu je tu kraj i problem su mu niski obrtaji kao sto rece slrs koliko trosi tako i ide maloljut.gif

 

Nesto tu ne valja ako nece preko 130kmh0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

pa nevalja ali nzm sta da radim zvao neki servis u Jagodini oni nemaju pojma jos me onaj nista nerazume ko da govorim kineski mozda je to zato sto mi motor ima 13.54kw ali ipak smatram da je 130km/h previse malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

pa nevalja ali nzm sta da radim zvao neki servis u Jagodini oni nemaju pojma jos me onaj nista nerazume ko da govorim kineski mozda je to zato sto mi motor ima 13.54kw ali ipak smatram da je 130km/h previse malo

Treba da ide vise ali zavisi u kakvom je stanju masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ja je vozim od pocetka sezone,kad ne otvaram ventil na 6000rpm,onda napravim 100km sa 5L,al kad ga zavrcem onda jedva 75km

sa karbom 28mm

Ali to opet nije ni blizu 10 L na 100 KM ako se sa 5L predje 75KM!

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zablaće
  • Motocikl: Aprilija RS 125

Ja mog vozim u proseku 80-90km/h ponekad ga izvucem malo, Drug koji ima mnogo vise iskustva od mene vozio je 160km/h petom brzinom i nije stigao da usalta u sestu jer mi nemamo put za to...

Meni bi vise odgovarao neki cetvorotaktni od 125cm3 ali nzm sta bi uzeo zbog izgleda jer je aprilia moj tip motora sto se tice izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zablaće
  • Motocikl: Aprilija RS 125

jos da napomenem da mi je max brzina 130 preko toga nema sanse da ide ali tih 130 nabije ocas posla ali mu je tu kraj i problem su mu niski obrtaji kao sto rece slrs koliko trosi tako i ide maloljut.gif

 

Moguce je da ima jos neka blokada da nije skinuta, ili ako znas da skines ventil koji se otvara na 6000rpm to nije nista komplikovano i da ga malo ocistis jer se desi da se na njemu nahvata neke garezi od izduvnih gasova i onda on glavi i ne otvori se skroz.... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo ja da kazem koju imao sam apriliu af1 125,stariji brat rs-a,i iskren da budem manje mi trosi sadasnji motor iako ima 750 kubika i 126ks,al na 125ici nisam pustao gas... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

al na 125ici nisam pustao gas... :lol:

eee vidis ja taj detalj nisam uracunao mada bilo je par zurbenih voznji gde sam se odusevio potrosnjom, na svim svojim motorima osim na XF650. Mada on mi je uvek mnogo trosio.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

jos da napomenem da mi je max brzina 130 preko toga nema sanse da ide ali tih 130 nabije ocas posla ali mu je tu kraj i problem su mu niski obrtaji kao sto rece slrs koliko trosi tako i ide maloljut.gif

 

Moguce je da ima jos neka blokada da nije skinuta, ili ako znas da skines ventil koji se otvara na 6000rpm to nije nista komplikovano i da ga malo ocistis jer se desi da se na njemu nahvata neke garezi od izduvnih gasova i onda on glavi i ne otvori se skroz.... 1zdravo.gif

 

skidao sam onaj deo sto ide u klip od rave ventila ocistio jeste bio umazan sa nekom garezi sve lepo ocistio vratio kako treba i opet dodje do 120 nekad i do 130 i tu mu je kraj ovih dana bio do majstora da mi nasteluje karburator pa mi rekao da kupim nov kabal od svecice i novu svecicu onu ngk toplotne vrednosti 10 pa da proba onda sutra mu to nosim pa cemo videti sta i kako onda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A da proveris prenos? Jel dodje 6. do kraja pa ide toliko ili ne moze da "napuni" ni 4. ??

Mora ici vise od toga, a ume 125 da pojede vise od 10l ako dobro zavrces! :D

Sa rastelovanim karbom trosi vise ali opet ide... Ako radi na leru i iz nule primi pun gas, onda karb nije jako los... I naravno, filter vazduha mora biti cist da bi uz gorivo imala i vazduha! Samim tim, cist/prljav filter pravi i razliku u potrosnji.

 

Ako je sve ok, mozda je stvarno ona sa ogranicem snagom (moj NSR imao fabricki valjda 5.5 KW kad je izasao iz fabrike)

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

moj motor ima 13.54kw a karb mi nesto nije kako treba jer sa ler gasa kada zarvnem pun gas on se odmah ugasi kao da nece da radi na niskim obrtima od 1250 do 3000 je bukvalno mrtav a posle se povampiri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Kolko imas zuba na prednjem i zadnjem lancaniku?

Fabricki ima 17/39 i trebao bi da razvije brzinu od 160 kmh..

Ako oces da juris 170,80 stavi napred 2 vise nazad dva manje i neki sportski filter (malossi,KN) napravi manju mesavinu (ako sam pravis) i da vis kako ce da ide :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

mesavinu pravi on sam a ne ja a zupcanike pozadi ima 40 napred nzm treba da skidam plastike da bi video a filter vazduha mi je fabricki sa onim sundjerom a nesto me zeza karburator i svecica pa kupio nev kabal za svecicu i novu svecicu ngk b10eg pa danas valjda ce to majstor da sredi pa javljam rezultate samo me malo zeza ovo vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja