Jump to content

Moto Zajednica

pomoc u izboru R motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav svim bajkerima. Imam jedno pitanje i voleo bih kada bi mi neko sa malo vise iskustva o motorima odgovorio. Trenutno vozim Sprint Prince 125. Pre njega vozio sam ATX 50 i skuter 49cc i to je sve. Zeleo bih da uzmem neki R motor, pa me zanima vase misljenje. Koju najvecu kubikazu bih mogao da uzmem obzirom na moje dosadasnje iskustvo sa motorima? Da kazem da mi je budzet do nekih 2500e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kupis ovaj moj od mene i miran si, 400ccm 60KS, nije previse spor, nije previse brz, taman kako treba :moto3:

i jos ti ostane 1000eura u dzepu, sta ces bolje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Najveca kubikaza je, mislim 1200 za R-ove starijeg godista. :)

Uzmi sta ti lepo, budi dovoljno pametan da ne divljas gde ne treba, i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1176 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

U toj klasi dobra je Honda 600 F4, mislim čak i bolja od Kawe. U suštini nije R. Što se tiče iskustva, da sam na tvom mestu ne bi razmišljao o motoru preko 60tak konja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ne bih da favorizujem nicije oglase ali ovaj motor ti se uklapa u budzet, a mislim da bolji sigurno neces naci... ZX6R 636 2002 je po

meni sigurno bolji od ZX7R 97-99 god... 1zdravo.gif

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83419-kawasaki-zx6r-636-2002god/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

Sve u oglasima do 3h slobodno zovi i kazi da imas 2,5 i da bi dosao da pogledas motor...ne zaboravi da imas troskova i kad uzmes motor sem ako nije stvarno bez ulaganja...:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

kupi za svoje pare sta ti se svidja i mani se ovakvih pitanja po forumu,prijateljski savet posle ces se sam nervirati kako nisi uzeo ovo kako nisi uzeo ono.pare u dzep i gas po motor...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala na komentarima.:takoje: Voleo bih da uzmem neki Kawasaki, jer im je cena cini mi se malo povoljnija od ostalih, ali cuo sam i da se vise kvare. Sad ne znam da li je to istina? Isplati li se onda uzeti neki zx7r 98-99 godiste?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Hvala na komentarima.:takoje: Voleo bih da uzmem neki Kawasaki, jer im je cena cini mi se malo povoljnija od ostalih, ali cuo sam i da se vise kvare. Sad ne znam da li je to istina? Isplati li se onda uzeti neki zx7r 98-99 godiste?:stabre:

ti sto su ti rekli da se Kawasakiji vise kvare, od njih nemoj da trazis savete jer nemaju pojma, BILO koji motor koji je samo ganjan i nije redovno odrzavan ce da rikne, bio on Kawasaki Honda Suzuki ili Ducati...

Nemoj da ti godiste motora bude presudno u kupovini, ako je motor dobar ocuvan, kupi ga, prosto :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

+1

I budi pazljiv sa R-om ako uzmes jer su to dosta jaci motori od onoga sto si do sad vozio...mozda da uzmes neki F, oni su jaci ali ne toliko divlji kao R-ovi... i u svakom slucaju ti ne treba nista preko 600cc... e sad, ja kazem to a vozim 900R ali uzeo sam ga jer mi je ispala takva kombinacija a vozio sam pre njega 600f i evo posle cele sezone jos uvek se nisam potpuno navikao da ne smem da odvrnem gas jer odmah ide na tocak u 2-oj 3-oj nema veze... doduse ima to i svoje prednosti ali samo kazem da ako budes uzimao R budes oprezan jer imaju puno snage i divlji su pogotovo sto prelazis sa motora koji je baba od 100 godina sa sklerozom u odnosu na mladog sportistu kojeg uzimas ;)

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Suzuki SV650s

Imam ja kawasakija za tebe ;)

 

Pa ako cemo tako, imam i ja SV650s za momka. 1zdravo.gif

 

Salu na stranu, druze. Posto ulazis u bajkerske vode preporucujem ti motor tipa SV 650s. Ja sam sa njim kao novajlija izgurao dve sezone i stvarno zahvalan motor, i za ucenje i za potezanje. Ako budes zainteresovan javljaj se.

Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Pozdrav svim bajkerima. Imam jedno pitanje i voleo bih kada bi mi neko sa malo vise iskustva o motorima odgovorio. Trenutno vozim Sprint Prince 125. Pre njega vozio sam ATX 50 i skuter 49cc i to je sve. Zeleo bih da uzmem neki R motor, pa me zanima vase misljenje. Koju najvecu kubikazu bih mogao da uzmem obzirom na moje dosadasnje iskustvo sa motorima? Da kazem da mi je budzet do nekih 2500e.

 

Za Tebe HAYABUSAAAAAAA....1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

Pozdrav svim bajkerima. Imam jedno pitanje i voleo bih kada bi mi neko sa malo vise iskustva o motorima odgovorio. Trenutno vozim Sprint Prince 125. Pre njega vozio sam ATX 50 i skuter 49cc i to je sve. Zeleo bih da uzmem neki R motor, pa me zanima vase misljenje. Koju najvecu kubikazu bih mogao da uzmem obzirom na moje dosadasnje iskustvo sa motorima? Da kazem da mi je budzet do nekih 2500e.

 

Drugar, udji na sajtove polovnih motocikala na prodaju. Onda ukucaj gledaj slike i listaj stranice. Koji motor ti se dopadne (normalno pogledaj i Km, stanje i td) taj uzmi.

Nemoj da te niko laze za tebe je ovaj motor onaj motor. Tvoj motor je tvoj. Niciji drugi i ukoliko nisi visi od 180cm nema sanse da ti bude neudoban (vozio i po sat ipo bez prekida). Ukoliko ces mene da poslusas sacekaj jos malo sakupi novac pa uzmi za 3000e R6 2004 godiste i bices prezadovoljan. Sta god da kupis ne divljaj nego samo polako, budi smeker a ne samoubica. To ti toplo preporucuje VOZAC R MOTORA. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

ZX-6R koju pominjete je vozio ortak, mislim da je bila 2001. godiste ( mozda cak i '02. ). Uglavnom, nije to motor za tebe, tj. za nekog ko nema prethodnog iskustva sa R motorima od 500-600 ccm. Previse prgav na gasu, a kocnice i nisu bas neke ( pogotovu kad je motor dodatno opterecen prtljagom i/ili suvozacem ). Ume da iznenadi i mnoge iskusne vozace...

 

Moj iskreni savet da pazaris npr. Suzuki SV 650S, dok se malo priviknes na gabarite i snagu motora jacih od 125 ccm. Nemas potrebe da zuris, bolje postepeno, pa da se dugo i lepo vozis...

 

U oglasima se nalazi jedan Hyosung GT 250 R, godinu dana star sa jos godinu dana garancije i 2600 km na satu, a uklapas se u cifru. Mozda ti je on i naj najbolji kompromis od svega, pogotovu ako si stvarno '92. godiste, kao sto ti stoji u nick-u...

 

Sa druge strane, ako bas zelis R-a, onda pogledaj nekog Suzuki SRAD-a 600. On je dosta upravljiv, lepo razvija obrtaje, dobro podnosi suvozaca, nije zestok kao gorepomenuta "sestica", a opet dovoljno brz i jak.

 

Pozdrav i ne zuri sa odabirom i odlukama ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Kao i uvek standardno pitanje i nisi ni prvi ni poslednji koji ga postavlja. Imao sam istu dilemu kao i ti pre jedno 4-5 meseci,samo sto sam stariji od tebe jedno 4 godine ako je tacno ovo sto pise da si '92. Reci kao sto su,nemoj da gubis vreme na forumu,kupi sta ti se svidja itd. jesu malo tacne ali nemoj da ispustis priliku da dobijes dobra misljenja i savete kolega sa foruma,ja sam ih sigurno dobio i jako sam zadovoljan...

Naime i ja sam pre kupovine ovog motora vozio prvo 49 ccm dugo,pa psle 125 ccm jedno 3 godine i imao sam par voznjica na 600 ccm..

I moj sadasnji motor koji sam uzeo polse svega toga je Honda cbr F4i sport 2001.

 

Odlicio sam se za njega jer je sport touring kategorija i mirniji je od R-a ,bar do 6000 rpm. Takodje fleksibilan je,dosta upravljiv,sa odlicnim kocnicama...i povrh svega toga ja sam zaljubljen u izgled ovog motocikla....tako da su mi se sve kockice sklopile...

Moje misljenje je da treba polako ici sa kubikazom motora kao i sa kategorijama.....Tako da ti preporucujem nekog F-a a tek kasnije R-a,da ne duzim sa objasnjavanjima o razlikama.

Naravno na kraju ti odlucujes sta ces uzeti,ovi saveti ti mogu samo pomoci u izboru...I imaj na umu da snaga motora i nelinearni trzaji R-a u krivinama kao i mnoge druge stvari znaju da iznenade....kao i to da sa ovoliko godina koliko imas sad ne razmisljas(ne vozis) isto kao sto ces voziti kroz 5 ili 10 godina-to pricam iz mog iskustva..

 

Tako da polako,ne zuri,razmisljaj,meri,seci,slusaj savete i siguran sam da ce na kraju sve biti ok...Pozdrav i izvinjavam se na malo duzem tekstu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Malo upadam u temu ali me interesuje kakvi su to nelinearni trzaji R-a u krivini?

 

Ni meni nije ovo najjasnije. Moj motor pri 160-200 je stabilan kao da je na sinama u krivini.

Ti nelinearni trzaji se javljaju kad ne znas da vozis i nemas kontrolu gasa u krivini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Pa jedino sa R motorom i mozes da se spustis u krivini kao covek,za to su i napravljeni..A ako nemas kontrolu gasa u krivini padas ;) Rovi od 600cc su do 6000 obrtaja pitomi i ako nisi ne izivljeni klinac uzmi slobodno R-a od 600cc ... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Naravno da su pitomi do 6000 rpm,ali sigurno je pitomiji F nego R,zato mu to vise i savetujem.....A nelinearni trzaji se javljaju kod onih sa malo iskustva,i kao sto i jeste kod nas koji ne znamo da vozimo.....a on covek koji je vozio prince,i sta vec sigurno nema bas mnogo iskustva sa mashinom koja ima preko 100 KS......toliko o tome...Ali opet kazem,svako ce kupiti ono sto se njemu svidja i ono za sta se odluci...mi smo tu samo da dajemo neke manje sugestije...i ovo je moja :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja