Jump to content

Moto Zajednica

MZ-ETZ LUKANA

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jeste napaćen ali neće tako biti do veka. Od kako postojimo nije nam se desio neki motor da ga nismo sredili, trajalo je koliko je moralo zbog para ali uspeh na kraju nije izostao.

 

Tako će biti i sada. ;)

 

Da se motor sredi preko noći teško da je moguće ali zato naziv teme može da se promeni čas posla. Dosta je on bio "napaćen", bar tu tugaljivu sliku iz naslova možemo da promenimo bez napora i para.

 

Milorade, da mi preimenujemo ovu temu u nešto lepo? Bilo šta što ti se dopadne ali da navodi na USPEH u naslovu pa ćemo se boriti i dalje dok do tog uspeha ne dođemo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa valjda se za to i kupuje motor,da se ne bi patio vlasnik ili... :stabre: A jer ste mozda trebali da kazete da je vlasnik sa tim MZ-om imao udes?Kukate oko nekog skrsenog motora ko babe,stvarno vas ne razumem ic :staa: Pa gvozdje uvek moze da se popravi,svi to znamo bre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

'MZ-u se vraca stari sjaj' ili nesto na tu foru -moj predlog....a po meni to sto je dodatno varen ram,cim drzi 20 godina.drzace jos..pa i kad su ga pravili morali su da ga vare a nisu ga pravili vanzemaljci :D ...malo sale... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pa valjda se za to i kupuje motor,da se ne bi patio vlasnik ili... :stabre: A jer ste mozda trebali da kazete da je vlasnik sa tim MZ-om imao udes?Kukate oko nekog skrsenog motora ko babe,stvarno vas ne razumem ic :staa: Pa gvozdje uvek moze da se popravi,svi to znamo bre!

Nije to " neki skršeni motor " to je mz i ako tebi to malo znači nekome znači mnogo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ubili smo naziv teme, ma kao da nije postojao. :D

 

Naziv teme možemo menjati neograničeni broj puta ali to u krajnjem neće pomoći, moraćemo da sredimo motor.

 

Međutim malodušnost smo pobedili, sada je lakše.

 

Idemo dalje.

 

Koliko pratim, čekamo jači kompresor da bi očistili ram i videli pravo stanje stvari, onoliko koliko fotografije mogu da pokažu. Ram se ispravlja, ojačava... može dosta toga pa je važno da znamo koliko Milorad ima iskustva sa tim stvarima kako bi najbolje pomogli.

 

Naravno, svi saveti i iskustva u rešenju ovog problema su dobro došli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma,kakva malodusnost?Samo sam vas pitao da li ste se zapitali sta je sa vozacem bilo kad je motor ovoliko varen?Gvozdje se popravlja,delovi menjaju i eto sredjenog motora!A vozac,bajker,kolega...? <_< Ovde ne puca ram motora iz cista mira,tek onako.Zar nisam u pravu? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Pa valjda se za to i kupuje motor,da se ne bi patio vlasnik ili... :stabre: A jer ste mozda trebali da kazete da je vlasnik sa tim MZ-om imao udes?Kukate oko nekog skrsenog motora ko babe,stvarno vas ne razumem ic :staa: Pa gvozdje uvek moze da se popravi,svi to znamo bre!

 

Vidiš prijatelju Mitre za mene ovaj motor nije samo komad gvoždja jer od momenta kad je ušao na kapiju moga dvorista moj život se okrenuo naglavacke dijelom i zbog njega a to je druga tema ali je posle svega mi donio duševni mir koga tebi po meni fali , niko ovdje ne kuka to je moj način iznošenja problema koji su na mom motoru a ovaj dio sajta je baš za to za LJUBITELJE MZ MOTORA zato i jesmo tu da bi jedni drugima pomogli .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ma,kakva malodusnost?Samo sam vas pitao da li ste se zapitali sta je sa vozacem bilo kad je motor ovoliko varen?Gvozdje se popravlja,delovi menjaju i eto sredjenog motora!A vozac,bajker,kolega...? <_< Ovde ne puca ram motora iz cista mira,tek onako.Zar nisam u pravu? ::)

Druze u pravu si sto posto , ali ako se nekom nesto i desilo bilo je to davno a moze biti i da nije, ja sam izbijao osovinu zadnje vile i iskrivio ram nakon cega sam ga seko ispod rezervoara i vario drugi! :zdravo:

Srećno sa popravkom i tu smo da te podržimo i pomognemo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Ma,kakva malodusnost?Samo sam vas pitao da li ste se zapitali sta je sa vozacem bilo kad je motor ovoliko varen?Gvozdje se popravlja,delovi menjaju i eto sredjenog motora!A vozac,bajker,kolega...? 1hmm.gif Ovde ne puca ram motora iz cista mira,tek onako.Zar nisam u pravu? ::)

 

Vozacu prijatelju nije bilo nista ziv i zdrav vidjam ga svaki dan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma shvati ,meni dusevni mir nije potreban ko tebi,sredjuj polako svog ljubimca i vozi ga 100 godina!Nisam mislio nista lose,samo sam vas pitao da li ste se zapitali sta je sa vozacem?Ko da sam vas sve uvredio sa tim pitanjem!Svako ima pravo na svoje misljenje,nemoj da se ljutis bez veze i da mi glumis psihijatra,molim te!Nadam se da ce na ovome da ostane,sretni i uspesni radovi jos jednom! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Ma shvati ,meni dusevni mir nije potreban ko tebi,sredjuj polako svog ljubimca i vozi ga 100 godina!Nisam mislio nista lose,samo sam vas pitao da li ste se zapitali sta je sa vozacem?Ko da sam vas sve uvredio sa tim pitanjem!Svako ima pravo na svoje misljenje,nemoj da se ljutis bez veze i da mi glumis psihijatra,molim te!Nadam se da ce na ovome da ostane,sretni i uspesni radovi jos jednom! :zdravo:

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma shvati ,meni dusevni mir nije potreban ko tebi,sredjuj polako svog ljubimca i vozi ga 100 godina!Nisam mislio nista lose,samo sam vas pitao da li ste se zapitali sta je sa vozacem?Ko da sam vas sve uvredio sa tim pitanjem!Svako ima pravo na svoje misljenje,nemoj da se ljutis bez veze i da mi glumis psihijatra,molim te!Nadam se da ce na ovome da ostane,sretni i uspesni radovi jos jednom! :zdravo:

 

Mitre, taj ram i nije bio nešto puno oštećen. Pogledaj kako je izgledao moj MZ kad sam ga kupio :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/14918-popravke-slupanih-mz-a/

 

Čovek je imao udes pri jako maloj brzini ( al pod nezgodnim uglom ) . Došla hitna pomoć, odneli ga u bolnicu, konstatovali nekoliko oderotina ( očistili i zavili zavojem ) - od pada - lakat, koleno i pustili ga kući .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma ok,samo me malo iznenadila tolika briga oko motora,ko da je ljudsko bice.Pa i moju Yamahu je pasa sjebo i to novu(nije presla ukupno 5000 km) !Prosle godine sam je tek sredio posle 15 godina!Stajala mi je ispod stepenista pod ciradom i nisam imao volje ni da je pogledam.Zamenio sam viljuske,prednji tocak,farbao je....Zato i kazem da se gvozdjurija popravlja,a pasa i dan danas ima posledice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pukotina ??? Vidim pukotinu, pogledam i na drugim slikama i opet vidim pukotinu, al vidim samo ebenu pukotinu !

 

Jbg-a, slikao si samo pukotinu, al nikako da odgonetnem koji je to deo motora ? Dekla kod kvačila, glavčina točka . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Jbg-a, slikao si samo pukotinu, al nikako da odgonetnem koji je to deo motora ? Dekla kod kvačila, glavčina točka . . .

 

Pogonski lancanik, (zadnji tocak, vidi se ona mala osovina sto ostaje na viljusci kad se skine tocak, u nju se safi glavna osovina zadnjeg tocka) vidi se da nema nijedan osigurac..

 

photo0100z.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Ok moja greska zbog lošeg odabira slike jeste to je zadnji pogonski zupčanik, gumigeler je potrosio do kraja i onda je metal od metal napravio pukotinu i preporučujete zamjenu a NE varenje istog . i evo jedna bez zabune

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/442/photo0098i.jpg/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja