Jump to content

Moto Zajednica

MZ-ETZ LUKANA

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

post-26329-0-94404100-1350291690_thumb.jpgpost-26329-0-70923900-1350291669_thumb.jpg Pozdrav svima .

Evo da vam predstavim jednu napaćenu dušu od motora koji zadnji par godina vidjeo dosta toga osim majstora, dovoljno bi bilo reći da na sebi ima više žice nego originalnih dijelova.Pošto je zima na pragu i za ovu godinu je kraj sezone vozanja u planu mi je jedno veliko sredjivanje, inače ovo mi je prvi motor sa kojim sam i provozao a imao sam ih tri.Pošto se predhodni vlasnik svojski potrudio da ga dovede do ivice propasti evo par sitnica koje ne rade prednja kočnica (ostao sam sav od ulja nakon bezuspješnog pokušaja da je ozračim) štop svjetlo koje i nije njegovo ler izmedju brzina i nema s tim sto i iskače ( ja mislim da je treća ) i tako dalje ..

Ali sve to na stranu imam veliku želju da mu vratim slavu koju po meni i zaslužuje, svi savjeti i sugestije su dobro došli . Evo par sličica tek da vidite da se ne šalim !post-26329-0-75589700-1350291628_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se tiče lera i iskakanja iz brzina - proveri da li uopšte imaš oprugu i kuglicu u onom šrafu sa donje strane mašine ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Sto se tice boje vracam ga u sivo jer je ta boja u saobracajnoj a za kuglicu cu obavezno da pogledam da mi je još malo da se provozam dok ima koji lijep dan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Upotpuni profil ličnim podacima, dosta znači ako ti je neko od članova blizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Moj savet ceo u sraf pa peskarenj svega sto se moze ispeskariti pa redom pranje razradjivanje farbanje i sklapanje a sta te interesuje pitaj tu smo da ti pomognemo0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sto se tice boje vracam ga u sivo jer je ta boja u saobracajnoj a za kuglicu cu obavezno da pogledam da mi je još malo da se provozam dok ima koji lijep dan .

 

Nemoj se zezati, možeš da upropastiš menjač koji je možda dobar. A da proveriš kuglicu ti treba pet minuta !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Ok ljudi počeo sam sa radovima motor je u pola rastavljen hocu reci sledece su prednja viljuska i odvajanje masine sa rama.

U toku rastavljanja jedino me je zabrinulo kako cu ja sve ovo vratiti na svoje mjesto pa sam dosta dokumentovao slikama koje ce te i vidjeti usput .

Povadio sam instalaciju i to me i brine prilicno je u losem stanju iako sve radi. Od dijelova koji su otisli u nepovrat su lula auspuh gumigeling pakne i za divno cuda zadnja guma je stara nekih 25 godina.

E sad sinoc sam uspio da pribavim auspuh koji je citav ali je dobro koroziro lijevo deklo i cilindar tek da se nadje za rezervu s tim sto mi je čova obecao i ostatak masine dok je izvadi iz blago receno "djavolje rupe ". sa tom masinom se nadam rijesiti problema trece brzine . I da cisto ako se neko pita a gdje mu je ostatak motora "smetao mu dao ciganima na otpad...

E pa ljudi sad ste vi na redu ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak prvo operi motor ! Ako možeš, slikaj taj prednji deo rama - deluje kao da je imao havariju, pa da je nešto vareno. Gledaj da koristiš odgovarajući alat, a onaj veliki čekić makni dalje od motora - sjebaćeš nešto . Taj auspuh što si nabavio, uporedi lulu od njega i ovu tvoju. Ako nisu iste ( MZ ETZ 250 i 251 imaju različite lule ) - može ti se desiti kad prikočiš da ti udari prednji blatobran u nju pa može svašta da bude .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

pozz druze drago mi je da ces ovoj napacenoj dusi da opet udahnes zivot u pluca :aha: , samo da budes uporan i da istrajes do kraja mukotrpan je to poso ali ako izdrzis do kraja veruj mi da ce ti se visestruko isplatiti mz je jedan zahvalan motor

ps, obavezno da slusas savete cika lije (drumska lisica) mz-a poznaje duboko u dusi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Moze li neko pouzdano reci moze li se nazad uglaviti guma 135/70/16 ?

 

ja sam na etz 251 stavio 130/70/16....ima po nekih 6-7mm prostora sa obe strane...do one sipke sto drzi glavu tocka sa leve strane i gume sto stiti lanac sa desne.....

u temi MZ Streetfighter mozes da vidis kako mu cuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Moze li neko pouzdano reci moze li se nazad uglaviti guma 135/70/16 ?

 

nece valjati! 1zdravo.gif imam 130/70 16 na jednom tocku bas je bezveze, probaj da nadjes 80/90 visine .. ;) imao je Picaso na boberu 130/90 cini mi se.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ali i da uspes , deformise se profil gume ! onda to nije gazeci deo kao sto bi trebalo pa osim vizuelog izgleda dobijes samo losiju frikciju .

Fabrika je pravila proracun i sigurno mu je naj bolja 110/80-16 !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

E ljudi necete vjerovati gumu za koju sam vas pitao dobio sam sinoc od iskusnog bajkera koji znajuci ga vjerovatno nije ni gledao kad ju je kupio kao ni ja sinoc, guma uopste nije od motora za nepovjerovati, nego je to mala rezervna guma od auta koja se koristi samo za preke potrebe . lijepo pise na njoj samo za privremenu upotrebu a guma nova ljudi .Koliko sam se sinoc radovao sad bi toliko plako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kao što piše na gumi " samo za preke potrebe " - znači - do prvog vulkanizera ( i to na kolima ) . Ne igraj se sa životom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Moze li neko pouzdano reci moze li se nazad uglaviti guma 135/70/16 ?

 

nece valjati! 1zdravo.gif imam 130/70 16 na jednom tocku bas je bezveze, probaj da nadjes 80/90 visine .. ;) imao je Picaso na boberu 130/90 cini mi se.. :)

130/90 na TS-a maksimum...ali ma-ksi-mum!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

post-26329-0-82097700-1359380346_thumb.jpg

Da vidi sa slike otprilike 1991 je to bilo ali od tada do danas var se nije mrdno a po ono malo sto sam ga provozo nisam primjetio nista ako se to moze i primjetiti jer kao sto sam vec rekao nemam iskustva a evo jos jedna slicica da bacite pogled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: mz etz 251

Prije dva dana sam pribavio mašinu za pjeskarenje i juče sam pripremio sve ali neće sve tako lako da ide slab kompresor i nema dovoljno kapaciteta to jest zapremine vazduha da bi radio kako treba. Tako sad opet od druga do druga po jači kompresor pa dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja