Jump to content

Moto Zajednica

+10.000km....do Zapadne Evrope pa nazad na ISTOK u Tursku

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

22/06/2011 - Crikvenica (Croatia) do Bijela (Montenegro)........oko 600 km

 

dsc04796acrikvenicabije.jpg

 

Jutro je, pakujemo.........jutarnja gimnastika ..........

Na pocetku puta ti nekako tesko pada skidanje prtljaga i jutarnje ponovno pakovanje, posle nekog vremena ti to postane normalno i nije nimalo tesko. Covek je najcudnija zivotinja na ovoj kugli zemaljskoj.........navikne se na SVE........

 

dsc04797c.jpg

 

dsc04798p.jpg

 

Krecemo, danas cemo provozati celu Jadransku obalu. U pocetku idemo malo obalom (starom magistralom), zatim cemo ici novim autoputem koji je iza Velebita i onda se opet vracamo na magistralu negde oko Splita...........

 

dsc04801ue.jpg

 

nemogu da se nagledam lepih zaliva kojih ima na hiljade..........

 

dsc04802mj.jpg

 

dsc04804w.jpg

 

posto mi po obicaju vozimo malo preko dozvoljene brzine, uobicajeno je da sustizemo kolege koji se pridrzavaju ogranicenja.......moja deviza je voziti sigurno, onoliko koliko dozvoljavaju uslovi na putu i moje vozacke mogucnosti a to je jos uvek dosta preko organicenja od 60 km/h........... :zvizduk:

 

dsc04807lf.jpg

 

dsc04808axl.jpg

 

:hej: sta kazete na pogled ..........

 

dsc04809i.jpg

 

Skrecemo u planine kako bi se ukljucili u novi autoput, na putu mestani prodaju sir.....

 

dsc04816n.jpg

 

stajemo na kafu blizu mesta zvanog Gacko, koliko ja znam poznato mesto izmedju ostalog i po ucesnicima u "domovinskom ratu".......Verica me pita, jer bas moramo da stanemo.......ja kazem - normalno, sta fali..........

 

dsc04817e.jpg

 

ljudi su ljubazni, nema ama bas nikakvih problema........

 

dsc04820x.jpg

 

izlazimo na autoput.............

 

dsc04822c.jpg

 

sipamo gorivo, cigaret pauza.........

 

dsc04826x.jpg

 

dsc04828s.jpg

 

Iza Velebita ima par jezera i po koja reka........ostalo je prava pustinja, vreo kamen, temperatura se popela na preko 40 stepeni ......... >:( uzivanje i ......D O S A D N O.....

 

dsc04830rc.jpg

 

dsc04833h.jpg

 

dsc04835mx.jpg

 

dsc04836sd.jpg

 

dsc04840v.jpg

 

PAUZA.............osvezavamo se umivanjem i hladnim sokovima + kafica.......na INA pumpi...

 

dsc04842gx.jpg

 

nastavljamo.........

 

dsc04844xr.jpg

 

i polako se vracamo na obalu preko zelenijeg krajolika......

 

dsc04850bh.jpg

 

dsc04857t.jpg

 

dsc04858c.jpg

 

ulazimo u dolinu gde se izlazi na grad Ploce (nekadasnje Kardeljevo)........

 

dsc04859f.jpg

 

dsc04860e.jpg

 

ima tu neka reka, zaliv...........nosi ime Neretva :zbunjen:

 

dsc04861f.jpg

 

dsc04870d.jpg

 

more i dalje ..............predivno........

 

dsc04871pi.jpg

 

i dolazimo na granicni prelaz izmedju Hrvatske i Bosne i Hercegovine.......i Bosna ima more......... :stabre:

 

dsc04873k.jpg

 

dsc04874uq.jpg

 

Tu je NEUM, i odlucujemo da rucamo .......... silazimo u grad, pa cemo naci neki restoran da probamo malo kakvi su "plodovi mora"........

 

dsc04875q.jpg

 

odabrali smo restoran na nizbrdici, deluje lepo.........

 

dsc04884g.jpg

 

seli i narucili.......

 

Verica Dagnje, ja Prstace.......po 1 kg, za predjelo - salata od hobotnice......pijemo po obicaju, Verica pivo, ja kiselu vodu.........

 

dsc04876.jpg

 

dsc04880e.jpg

 

dsc04881zl.jpg

 

dsc04883g.jpg

 

Jeli smo .......... kao na takmicenju :Bokilic: i nastavili prelepom Bosanskom obalom, gledajuci u Hrvatska ostrva i polu-ostrva ......

 

dsc04886m.jpg

 

do granicnog prelaza gde smo opet usli u Hrvatsku.........Bosna ima nekih 10 (deset) kilometara obale........

 

dsc04888hh.jpg

 

dsc04892a.jpg

 

gaaaaaaassssssssssssss.................. :moto3:

 

dsc04890d.jpg

 

dsc04894jz.jpg

 

dsc04895fb.jpg

 

dsc04897y.jpg

 

dsc04901e.jpg

 

priblizavamo se novom Dubrovackom mostu.............

 

dsc04910kx.jpg

 

dsc04912v.jpg

 

i evo ga...........DUBROVNIK...........

 

dsc04915jh.jpg

 

dsc04919g.jpg

 

dsc04920o.jpg

 

uspomene samo tutnje po glavi........

Koliko puta sam bio u Dubrovniku, Cavtatu, Mlini, Kupari, Srebrno.........da, na plazi "kamen mali" u Cavtatu sam ogrebao ruku prilikom ronjenja pa mi se inficiralo tako da sam imao komplikacije sa lekarima tog leta.........kog leta.......nemam pojma, bilo je to tako davno...... :ups:

 

dsc04922pz.jpg

 

pa pozar........veliki pozar, bilo je to mislim 85' kada smo kolima sa Vericinim mladjim bratom i njegovom tadasnjom devojkom bili u Cavtatu. Tada su nam policajci "uhapsili" kameru jer sam snimao pozar, vatrogasci me jurili sekirom.......bilo je zanimljivo......

 

dsc04925kk.jpg

 

gledam nesto ove jahte, nikad nisam bio na nekoj lepoj onako "bogatoj" jahti, mozda nikada necu ni biti.........ali izgledaju nekako mocne, lepe ovako parkirane......

 

dsc04929w.jpg

 

Ma, dosta mastanja............idemo dalje, jos nismo stigli..........do odredista za danas.

 

 

Krivine, levo - desno i eto nas na granici sa Crnom Gorom..........

 

dsc04931v.jpg

 

dsc04932k.jpg

 

Ono sto odmah covek primeti, cim prodje granicu je..........prljavstina, otpaci (kese, flase, konzerve) pored puta...........nije bas neka lepa slika......

 

Bilo kako bilo, rezervisali smo u jednom super lepom i super cistom - novom privatnom hotelu, istina okolina nije bas za neku hvalu..........brodogradiliste je vrlo blizu i stvarno je bez veze.......... :maloljut:

 

dsc04933c.jpg

 

Ali je zato vecera bila izuzetno ukusna - lignje punjene sa prsutom i sirom uz neko fino vince........i osoblje koje je bilo iznenadjujuce ljubazno, zaista su nas odusevili - hvala im.

 

Posle vecere smo otisli u kracu setnju i u sobu na pocinak........soba je isto tako bila izuzetno udobna, cista i sve to nije bilo skupo........nekih pedesetak evra noc.

 

dsc04934s.jpg

 

i onda sta.............pa idemo na -_- -_- -_- -_- -_- -_-

 

 

 

Ciao, vidimo se u nastavku uskoro..........

 

:jee1: :jee1: :jee1: :jee1:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Odličan putopis, čestitam!

Sa posebnom pažnjom pogledao sam fotografije s puta po Jadranskoj magistrali. Žao mi je što ste propustili za mene najlepši deo magistrale od Senja, preko Karlobaga do Starigrada. Često vozim tamo.

 

img0140xb.jpg

 

img7445h.jpg

 

U Starigradu na ulazku u nacionalni park Paklenica zaustavljam se u divnoj bašti kod Dinka. On pravi najbolje škampe.

 

img1965f.jpg

 

img1978xi.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

samo tako marokanac, nemoj da se zuris, imamo mi celu zimu vremena da procitamo ovaj putopis, mogao bi nesto reci o tvom motoru kako se ponasa dali si imao nekih problema u vezi voznje i tako neke sitnice koje su po meni bitnije, takode pozdrav za nasu snimateljku Vericu, lepe slike je uradila , reci mi sa kojim aparatom slikate. havala unapred za odgovor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

samo tako marokanac, nemoj da se zuris, imamo mi celu zimu vremena da procitamo ovaj putopis, mogao bi nesto reci o tvom motoru kako se ponasa dali si imao nekih problema u vezi voznje i tako neke sitnice koje su po meni bitnije, takode pozdrav za nasu snimateljku Vericu, lepe slike je uradila , reci mi sa kojim aparatom slikate. havala unapred za odgovor

 

Zdravo,

sto se tice aparata za snimanje, Verica slika sa Sony Cybershot DSC-T700 dok ja ponekad snimam sa aparatom CANON EOS 50D, objektiv Canon EFS 18-200mm.

Sto se tice mojih utisaka ponasanje motora .........slazem se, bice i toga tokom putopisa, mada bilo je toga u nekim ranijim putopisima (put za Maroko 2009. sa crvenim ADV.).......

 

Pozdrav, :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Za Tvoje (1care.gif) putopise uvek mi manjka pluseva....Samo tako nastavite....0takoje.gif

 

I naravno jedva cekam nastavak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

23/06/2011 - Bijela (Montenegro)do Nis (Srbija)........oko 600 km

 

dsc04937u.jpg

 

Jutro je vreme kada je more................mirno, a mi nastavljamo put kroz zaliv Boka Kotorska.......

 

dsc04939y.jpg

 

dsc04942fl.jpg

 

dsc04944y.jpg

 

u Kotoru samo prolazimo i divimo se ogromnom brodu..........stvarno kada prodjes blizu tek onda sagledas velicinu jednog ovakvog plovila........

 

dsc04946w.jpg

 

dsc04948k.jpg

 

gasssssssssss...........idemo u planine........

 

dsc04957v.jpg

 

dsc04960f.jpg

 

kako smo se popeli iznad Kotora stadoh na jedan parking da slikamo pa da vam prenesemo prelep pogled..........

 

dsc04965so.jpg

 

dsc04966a.jpg

 

dsc04969j.jpg

 

dok smo malo slikali, naidje kolega na ADV 1150, mislim da je bio iz Holandije........stade covek i on da se malo odmori i nagleda prelepe panorame......

 

dsc04970e.jpg

 

dsc04971pc.jpg

 

idemo dalje, predeli su prelepi, Crna Gora mnoge stvari nema ali priroda je zaista prelepa.......

 

dsc04973x.jpg

 

dsc04977o.jpg

 

dsc04980b.jpg

 

dsc04981y.jpg

 

dsc04983j.jpg

 

dsc04984a.jpg

 

stanemo, da se malo odmorimo, popijemo kaficu i sok..........

 

dsc04986j.jpg

 

dsc04987vi.jpg

 

pored puta shushti reka Moratcha.........neverovatno cista i bistra........

 

dsc04988s.jpg

 

Silazimo sa planina, blizi se granica sa Srbijom..............

 

dsc04989w.jpg

 

dsc04990w.jpg

 

Evo i mesta zvanog Rozaje, granica uskoro...........

 

dsc04994s.jpg

 

izlazimo iz Crne Gore........

 

dsc04996p.jpg

 

i ulazimo u Srbiju.....

 

dsc04997w.jpg

 

dsc04999j.jpg

 

kako smo usli u Srbiju put nas vodi prema Kopaoniku ali u nekom trenutku neka vozila, zandarmerija, policija......i zamalo da odemo na Kosovo, nismo videli skretanje u levo od autobusa punog policije.

 

Penjemo se na Kopaonik........

 

dsc05003e.jpg

 

dsc05009k.jpg

 

dsc05010j.jpg

 

Hoteli su potpuno pusti, nismo videli ni jednog gosta............

 

dsc05013z.jpg

 

dsc05016ee.jpg

 

vidimo gradi se, sredjuje se polako za sledecu zimsku sezonu.........

 

dsc05017ep.jpg

 

dsc05018e.jpg

 

stajemo malo da se nadisemo ovog cistog vazduha.......

 

dsc05020ha.jpg

 

dsc05022px.jpg

 

sidjosmo polako u ravnicu i gaaasssssssssss.........put dobar...

 

dsc05030u.jpg

 

tu je i nasa vojska, odmaraju ili otklanjaju kvar, neznam.......... :stabre:

 

dsc05033as.jpg

 

jos malo po gasu, prolazimo Prokuplje..........

 

dsc05035u.jpg

 

i stizemo u Nis, mali odabrani hotel izuzetno cist, klima radi.........odlicno.......

 

dsc05036y.jpg

 

dsc05037s.jpg

 

dsc05038j.jpg

 

motor smo parkirali ispred, gde je prodavnica auto delova...........covek sagradio hotel iznad prodavnice auto delova........bas lepo........

 

dsc05039e.jpg

 

Na spavanje posle lagane vecere...........nesto smo se ipak malo umorili kroz Crnogorske planine............

 

Sutra gaaassssssssss do Istambul-a

 

:moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

24/06/2011 - Nis (Srbija) do Istambul (Turska)........oko 760 km

 

 

Ustali, spremili se i gaaassssssssss :moto3: do granice gde smo stali na OMV pumpu da doruckujemo...........

 

dsc05043d.jpg

 

Na granici upoznali jedan bracni par iz Poljske na Adventure-u koji isto kao i mi putuju za Tursku. Pozdravili se i usli u Bugarsku.

 

Kako smo prosli Sofiju, na autoputu je ubrzo bilo neko suzenje (radovi na putu), svi koce, kocim i ja.............kad jedan bugarski mamlaz gas i pored mene (u suzenju) i nesto ablenduje i gura neke turke koji su bili ispred nas kolima.

Kad je proleteo pored mene, sreca pa sam ja bio malo desno tako da me nije zakacio...... :staa2:

Turci jadni, pomerise se maksimalno desno i kreten dade gas i odeeeeee.........

 

>:( iznervirao sam se, kako je proslo suzenje, dadoh i ja gas i posle desetak kilometara (vozeci oko 180 km/h) sam ga stigao i sta sad ??? ............. pa nista, kazem Verici slikaj kretena i evo fotografije......

 

dsc05047a.jpg

 

pratio sam ga neko vreme, on smanji brzinu ja za njim, on ode u desnu traku, ja za njim..........nadajuci se da cu videti policiju negde pa da ga prijavim...........ali, nema policije kada ti treba...........

 

Nastavili smo put.......

 

dsc05048x.jpg

 

Na sledecem stajanju, gorivo, kafica, vidim da ima policijska kucica..........ali nema pandura ni od korova..........

 

dsc05055x.jpg

 

tu sam se i smirio, videli smo se opet sa Poljacima i resismo da malo putujemo zajedno.......

 

dsc05060wd.jpg

 

dsc05061th.jpg

 

dsc05063qj.jpg

 

dodjosmo tako i do granice za Turskom, punimo rezervoare na Shell-ovoj pumpi, ovde je gorivo jeftinije nego li u Turskoj.

 

dsc05069v.jpg

 

dsc05070oz.jpg

 

dsc05072u.jpg

 

Verica se sprijateljila sa Agnieszka Zajdel.......

 

dsc05073f.jpg

 

kao i ja........

 

dsc05075q.jpg

 

evo i Pavel sa Vericom.......

 

dsc05076c.jpg

 

Presli smo granicu i usli u Tursku, stali da popijemo caj i zamenimo pare......

 

dsc05077t.jpg

 

dsc05078gu.jpg

 

dsc05079w.jpg

 

Zatim se pozdravili sa poljacima i nastavili put za Istambul.....

 

dsc05080u.jpg

 

sve pravo........gas..........i eto nas u stigosmo u bivsi Konstantinopolj tojest Istambul......

 

dsc05092vj.jpg

 

dsc05094g.jpg

 

Malo smo lutali do hotela, Garmin je govorio levo......desno, a nije se bas moglo uvek ici po njegovim savetima ........

 

dsc05097t.jpg

 

na kraju smo ipak nasli hotel, gde nas je docekao pored ostalih i jedan clan Turskih "Hells Angels"......

 

dsc05098p.jpg

 

Ovo je nas hotel, drvena fasada...........simpaticno.........

 

dsc05099zl.jpg

 

idemo malo da se odmaramo........ovde cemo ostati dva dana (takav je plan), ispasce da smo ostali pet dana na kraju........

 

nastavak sledi..........

 

Ciao....... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Док код нас веје добро дође овакав путопис где је време за медаљу 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

25/06/2011 - Istambul (Turska)........ 1. dan

 

 

Jutro je osvanulo suncano, verovatno je to stalna pojava ovde u Istambulu.

 

Sinoc smo vecerali u jednom malom restoranu blizu hotela, riba na rostilju i velika salata..............+ 2-3 piva.......

Danas imamo problem sa stomakom, malo cesce trckaramo do wc-solje........sta je u pitanju - ne znam.

 

Ja na put uvek nosim i jednu malu "apoteku" u kojoj ima i tableta protiv dijareje (srpski receno - proliv), tablete Imodium. Dao sam Verici 2 kom., ja sam uzeo jednu i jeo crnu cokoladu......meni je tokom prepodneva vec bilo bolje, Verici.........onako. Zato je Verica ostala u sobi da malo odmara........ja otisao u setnju.......

 

dsc05101f.jpg

 

tu su i radnje sa nargilama.......

 

dsc05103ix.jpg

 

Ceo kvart je u gradjevinama od drveta, ima dosta hotela..........vrlo lepo, bar meni.

 

dsc05104c.jpg

 

Nas hotel se nalazi jako blizu "Hipodroma" iz vremena rimljana i Cara Konstantina, istocni deo Rimskog Carstva je nosio tada ime Vizantija.

Znaci nismo daleko od "Plave Dzamije koja se nalazi tik uz Hipodrom.

 

dsc05105uv.jpg

 

Ono sto je super u Istocnim zemljama kao sto je Turska ili bolje receno u muslimanskom delu sveta na ovim prostorima je da covek moze da popije casu sveze cedjene pomorandze maltene na svakom cosku i to po ceni koja je zaista smesna.......

 

dsc05106j.jpg

 

Isto je ovako i u Iraku, Maroku, Tunisu, Alziru...........to su bar zemlje koje ja znam.

 

Setnja je fizicka aktivnost,

fizicka aktivnost znaci potrosnja kalorija,

potrosnja kalorija znaci .............covek ogladni :Bokilic:

 

Videh simpatican restoran na ulici...........sedoh i narucih da jedem.........

 

Doneli su mi odmah jedan vrlo cudan hleb :staa:

 

dsc05107cv.jpg

 

To mu dodje kao neki "naduvani" somun.........kad ga stipnete i otkinete parce........on se izduva..... :gurman:

 

dsc05108t.jpg

 

Jeo sam dobro, kao neko mesano meso sa dosta povrca, nisam cak ni mogao da pojedem sve.......

 

I odoh dalje malo u setnju.........i vratih se polako prema hotelu

 

dsc05111o.jpg

 

Verici je bolje, radi predostroznosti ostali smo u hotelu i sutra je vec bilo odlicno i njoj i meni.

 

Ja sam popodne odvezao motor u servis BMW da uradim servis na 20.000 km iako imam samo 18.650 km na cajgeru. Zamenio sam i gume, stavio sam Metzeler Tourance (to su imali), servis je super moderan i imam samo reci hvale........Icicu po motor u ponedeljak (danas je subota) u podne.

 

Vratio sam se taksijem u hotel i pokusao da zapamtim put............servis je na oko 30 km od hotela..........nista nisam zapamtio :zbunjen:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

26/06/2011 - Istambul (Turska)........ 2. dan

 

Verici je danas super............

 

Idemo da obidjemo Plavu Dzamiju, nasu Aja Sofiju, Hipodrom i sta vec vidimo usput.......

 

dsc05114t.jpg

 

dsc05116d.jpg

 

Glupo bi bilo da ja sada nesto pricam o velicanstvenim kulturnim spomenicima Istambula, sigurno je da nisam strucan ...........zato cu vam prikazati kako smo mi videli ovaj deo Istambula.

 

Plava Dzamija........sa zadnje strane.......(mozda ovu stranu redje vide turisti)

 

dsc05118z.jpg

 

ima ovde i nekih koji nisu zainteresovani za turizam..........od umora su malo prilegli....

 

dsc05119n.jpg

 

Prodavnica suvenira za turiste.........

 

dsc05123l.jpg

 

Aja Sofija u daljini, u stvari nije daleko, deli ih samo park i jedna ulica.......

 

dsc05124xf.jpg

 

krenusmo da je obidjemo malo i iznutra.......

 

dsc05127jz.jpg

 

dsc05128az.jpg

 

dsc05129q.jpg

 

iznutra........

 

dsc05131s.jpg

 

dsc05132.jpg

 

dsc05133n.jpg

 

dsc05135g.jpg

 

posle obilaska smo se umorili, pa smo seli da se odmorimo........

 

dsc05136c.jpg

 

Kad videh ove ociscene lubenice............nisam mogao da odolim.

 

dsc05137i.jpg

 

Nastavili smo sa obilaskom "Hipodroma" koji se nalazi tik uz Plavu Dzamiju.......

 

dsc05140n.jpg

 

dsc05141e.jpg

 

dsc05145di.jpg

 

dsc05146b.jpg

 

dsc05147b.jpg

 

Natpis na Obelisku......

 

dsc05148z.jpg

 

 

Umorni, seli smo u jedan mali "kafic" i narucili caj..........koji smo ispijali uz izuzetno prijatnu muziku "u zivo"........

 

dsc05151e.jpg

 

dsc05152z.jpg

 

dsc05153lu.jpg

 

zatim smo u jednom sokaku rucali..........opet sustret sa "naduvanim" hlebom.... :hej:

 

dsc05157q.jpg

 

zatim otisli u nasu sobicu u hotelu.

 

Nasa soba je ................uostalom evo pogledajte kakva je.......nama se svidela.......

 

dsc05158u.jpg

 

dsc05159x.jpg

 

dsc05160xu.jpg

 

dsc05162u.jpg

 

dsc05163n.jpg

 

a imamo i izlaz u da nazovemo dvoriste sa ligershtulom............koje pripada samo nama, bas mi se to svidelo.......

 

dsc05164rr.jpg

 

normalno, iskoristili smo resetku na prozoru da osusimo opran ves....

 

dsc05165e.jpg

 

i tako je prosao jos jedan dan.........

 

 

Nastavljam uskoro sa putopisom........idemo dalje.........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Svaka čast na putopisu dali ste mi par ideja gde da odvozam ženče.

Budite mi sećanja na lepe trenutke u Istambulu.Budi se želja da ga ponovo posetim ali ovog puta turistički.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

26-30/06/2011 - Istambul (Turska)........ 3. dan

 

:zdravo: Eto nas, nastavljamo sa obilaskom Istambula, motor je bio u servisu BMW, promenjene gume i uradjen redovan servis, mi ...........se setamo i uzivamo......

 

Ujutru, normalno............prvo idemo na kaficu.......

 

dsc05166e.jpg

 

Motor drema ispred hotela, moramo da sacekamo ponedeljak da mi Garmin promeni zastitnu foliju na ekranu (bila je ostecena i posto su mi oprali motor u servisu usla voda pa ne reaguje na dodir).................

 

img2614m.jpg

 

gume.........NOVE

 

img2619pi.jpg

 

Verica se najzad spremila...........i evo je......

 

img2622c.jpg

 

idemo u obilazak.........

 

img2625ha.jpg

 

img2626qr.jpg

 

ovde gradska komunalna policija ima zanimljivo vozilo..........

 

img2642ij.jpg

 

img2629rzv.jpg

 

img2630e.jpg

 

Verica uziva u izlozima.....

 

img2635x.jpg

 

tramvaji su im moderni........lice malo na ove nase nove "Spance"..........

 

img2636el.jpg

 

pilici su im ...... lepi.........rumeni......

 

img2637u.jpg

 

a sladoledzije...........interesantni i vrlo vesti.......

 

img2638ur.jpg

 

ovde kada nose gajbice ..........onda stvarno nose gajbice.....gomilu......

 

img2639t.jpg

 

isto vazi i za prodavca sesira.....

 

img2641sj.jpg

 

interesantna kuca..........bar meni......

 

img2643s.jpg

 

Tako stigosmo i do nase danasnje destinacije - AJA SOFIJA...........

 

img2645sv.jpg

 

koja je danas pretvorena u muzej....

 

mere bezbednosti su na najvisem nivou..........

 

img2649hu.jpg

 

platili smo karte i ulazimo posle detaljne kontrole bezbednjaka u park koji okruzuje "Aja Sofiju".........

 

img2651mn.jpg

 

img2653n.jpg

 

img2654n.jpg

 

img2656bf.jpg

 

ja krecem da slikam, a mogu vam reci da ima sta da se uslika, za to vreme .........Verica slika mene .......

 

dsc05168n.jpg

 

dsc05169s.jpg

 

dsc05175h.jpg

 

eh, sada da ja ne bi pricao sta je sta u ovoj ......... i nasoj "svetinji", ostavicu vas da uzivate u fotografijama koje ce vam, nadam se, docarati kako smo mi videli unutrasnjost ovog velelepnog zdanja..........

 

Uzivajte..........

 

img2660sr.jpg

 

img2663m.jpg

 

img2665ay.jpg

 

img2668vt.jpg

 

img2669nv.jpg

 

img2670o.jpg

 

img2674eo.jpg

 

img2675g.jpg

 

img2676wl.jpg

 

img2677gm.jpg

 

img2680b.jpg

 

img2681ju.jpg

 

cek da vas prekinem u razgledanju, da vidite kontrast tradicionalnog i modernog..........verovatno su brat i sestra........

 

img2684vz.jpg

 

i da nastavimo sa razgledanjem........

 

img2690l.jpg

 

img2691x.jpg

 

img2692y.jpg

 

img2695u.jpg

 

tragovi Hriscanstva........su sacuvani........

 

img2696e.jpg

 

img2701wq.jpg

 

img2702sk.jpg

 

img2705fb.jpg

 

da bi se popeli na galeriju, isli smo nekim prolazima koji izgledaju ........ kao katakombe......

 

img2707a.jpg

 

da bi onda pred nama se ukazao izuzetan pogled na prizemni deo ..........

 

img2710u.jpg

 

img2712ww.jpg

 

prelepi svodovi......

 

img2715m.jpg

 

img2716k.jpg

 

naleti covek i ovde na nadrealisticnu frizuru turistkinje u obilasku.........

 

img2719up.jpg

 

i opet nastavimo sa obilaskom........

 

img2720hr.jpg

 

img2721q.jpg

 

img2721aa.jpg

 

img2722bu.jpg

 

img2723ab.jpg

 

img2724b.jpg

 

img2731my.jpg

 

img2734kl.jpg

 

img2738tj.jpg

 

pogled kroz prozorcic na Plavu Dzamiju.........

 

img2740l.jpg

 

neverovatan rad u kamenu.........

 

img2750y.jpg

 

i krenusmo laganica prema izlazu.........

 

img2753tx.jpg

 

img2754gq.jpg

 

prolazeci pored prodavnice suvenira........

 

img2756e.jpg

 

izasli smo na svetlost dana u parkic, opet vidimo ovaj kontrast izmedju tradicioanalnog i modernog, ovog puta dve mlade zene...........

 

img2757m.jpg

 

odlazimo, ostavljajuci iza nas ovo drevno zdanje, svojevremeno najveca Hriscanska svetinja, za nas Pravoslavce posebno znacajna..........

 

img2759g.jpg

 

iz ove turisticke guzve .............

 

img2762ne.jpg

 

bezimo u poprecne ulice koje su pune restorana..........vrlo lepih i interesantnih......

 

img2763v.jpg

 

img2765an.jpg

 

img2767l.jpg

 

Kurs po kome smo menjali evre u lokalnu Tursku Liru............

 

img2768p.jpg

 

img2769a.jpg

 

sladoled...........opet..........

 

img2770q.jpg

 

i odabrasmo restoran gde smo seli i proveli ostatak dana.........

 

img2771p.jpg

 

I tako nam je prosao jos jedan dan...............koji nije bio "uzburkan ko more".....sto kaze pesma......

 

Zadovoljni i umorni otisli smo na pocinak, sutra bi trebalo da nastavimo put ako Garmin uradi svoj deo posla kako je dogovoreno..........

 

Mogu vam reci da jedva cekam da nastavim sa voznjom..........zazeleo sam se........

 

Aj Ciao..........nastavak sledi........

 

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

26-30/06/2011 - Istambul (Turska)........ 4. dan

 

Danas smo obisli Mauzolej, tojest ulaz u Mauzolej gde je sahranjen otac svih Turaka...........G-din ATATURK. Za njega vazi da je napravio modernu Tursku drzavu, verovatno je to tako, ima nesto drugo sto je vrlo zanimljivo bilo ........bar meni.

 

Pocasna straza ili garda je vrlo interesantna za videti.

 

Kada sam prolazio taksijem, ponosit taksista mi je objasnio da je garda sastavljena od vrlo slicnih (fizicki) momaka i oni totalno nepomicno stoje u kavezu od pleksija oko 45 minuta ili pola sata.........

 

Elem, odosmo Verica i ja motorom (zapamtio sam put, Garmin navigacija je u servisu, menjaju ekran) da vidimo i da slikamo kako bi to podelili i sa vama.......

 

dsc05176q.jpg

 

dsc05178g.jpg

 

dsc05179fr.jpg

 

dsc05181i.jpg

 

bio sam u nedoumici jel su to lutke ili ljudi..............jer nekako lutkasto izgledaju.

 

dsc05183c.jpg

 

dok nije stigla smena ..............straze.......

 

dsc05188b.jpg

 

i "lutke" prohodase...........

 

dsc05190yl.jpg

 

Ostao sam bez teksta, zaista je neverovatno kako straza ni ne trepce, bas sam gledao jedno dvadesetak minuta.......istina u tim pleksiglass kutijama imaju klimu i to im omogucuje da prezive.........

 

Bacih jos jednom pogled na kapiju..............

 

dsc05192a.jpg

 

i odosmo do obale..........

 

eh, tu naletesmo na super izbor grickalica.........

 

dsc05194y.jpg

 

Vericu to nije odusevilo, ona ne jede grickalice........

 

dsc05196qy.jpg

 

Ona voli ribu...............i zato odosmo dalje ....... do riblje pijace.......

 

dsc05199br.jpg

 

dsc05200cq.jpg

 

dsc05202gz.jpg

 

sve sto vidite na pijaci i sto vam se svidi, moze odmah da se "baci" na rostilj u izuzetno ukusan sendvich.........

 

dsc05203b.jpg

 

tu je cenovnik.............tojest Meni..........

 

dsc05205s.jpg

 

dsc05206v.jpg

 

dsc05208oj.jpg

 

dsc05211rq.jpg

 

dsc05213s.jpg

 

bilo kako bilo, mi se dobro najedosmo...........i odosmo na kaficu u obliznji caffe-bar.........na Hipodromu iz vremena Rimskog carstva........

 

dsc05216cv.jpg

 

Verica je dobila Nes sa mlekom i cevcicu...........tojest CEV PVC ..........

 

dsc05219ry.jpg

 

ko vodovodna cev.......

 

dsc05220e.jpg

 

 

Evo malo da vidite uobicajenu arhitekturu u ovom delu Istambula, to mu dodje kao neki Stari grad kod nas.........

 

dsc05221h.jpg

 

dsc05223s.jpg

 

dsc05225ck.jpg

 

dsc05227td.jpg

 

imamo jos vremena.......idemo do BashCharshije...........

 

dsc05229p.jpg

 

dsc05234i.jpg

 

puto do BashCharshije vodi preko Alibabinog Sokaka.........

 

dsc05235ko.jpg

 

dsc05242.jpg

 

dsc05243j.jpg

 

dsc05244e.jpg

 

dsc05248w.jpg

 

Resih da probam lokalnu "brzu hranu"...........

 

dsc05250d.jpg

 

dsc05254h.jpg

 

Verica je birala poklone u vidu nakita od srebra............uh, osedeo sam cekajuci.....

 

dsc05259s.jpg

 

dsc05261wl.jpg

 

dsc05262oq.jpg

 

Radnje pune zlata su otvorene i ..........nema nikoga unutra........tek kada udjete i pozovete, neko dodje........izgleda da ovde nema lopova........

 

dsc05264j.jpg

 

umorismo se i obradovasmo se kada smo stigli do izlaza........

 

dsc05268q.jpg

 

resismo da se odmorimo uz CAJ, koji je IZVRSTAN, ja crni caj, Verica zeleni caj (od jabuke)........

 

dsc05272f.jpg

 

dsc05273g.jpg

 

za neverovati je kakve prelepe prodavnice slatkisa imaju.........

 

dsc05275p.jpg

 

moderne tramvaje.........

 

dsc05276ps.jpg

 

Posto smo imali desetak razglednica.............da, da.......Verica uvek obavezno salje razglednice sa nasih putovanja, jeste to prastari nacin komunikacije ali, siguran sam da je prijatno onima koji prime razglednicu.......

 

Znaci imali smo razglednice popunjene, sa markicama i rekli su nam da je dovoljno da ih ubacimo u "Post-Box" i to je to..........jedva smo naisli na POSTBOX..........

 

dsc05278k.jpg

 

u nekoj prodavnici.......

 

dsc05279he.jpg

 

i onda.............umrli od smeha kada smo videli STA JE TO POSTBOX, uostalom vidite sami..........

 

dsc05277cd.jpg

 

 

Posto smo ubacili razglednice, sa nevericom da ce stici (a stigle su .......bez problema), otisli smo dalje pored vrlo lepe fontane.........

 

dsc05284fq.jpg

 

koja se nalazi u blizini Aja Sofije........

 

dsc05285d.jpg

 

dsc05286hn.jpg

 

setali dalje preko Hipodroma i tu se nalazi jos jedna fontana - poklon Vihejma II turskom Sultanu Ahmetu.............

 

dsc05287l.jpg

 

dsc05289to.jpg

 

dsc05291c.jpg

 

nastavismo dalje ulicicom u izgradnji ili rekonstrukciji prema nasem hotelu........

 

dsc05292p.jpg

 

gde smo stigli umorni ali zadovoljni..........

 

Pogledam u kesicu sta mi je ostalo od grickalica.........uh, dobro je ima malo.........

 

dsc05293s.jpg

 

odosmo na nocni odmor...........sutra idemo dalje, podizemo Garmin i odmah nastavljamo za Capadoccia............preko Ankare.........

 

Juuuuuuhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu..........opet voznja.........jedva cekam.....

 

Ciao, do sutra.........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja