Jump to content

Moto Zajednica

Servis amortizera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, đunta je napisao:

Klip se nakon zašrafljivanja  strogo definisanom silom pritezanja da se ne bi poremetila fleksibilnost stakova, podloški, osigurava protiv odvijanja i ne može se lako odviti a kamoli sam od sebe, ako je ostao u kućištu a osovina izašla napolje, onda debelo  tu nešto ne valja i valjalo bi da se sve izvuče napolje. Rad sa hidraulikom iziskuje sterilnu čistoću, sa ovako umazanim se ništa ne vidi, možda ima još neki osigurač, možda je zapeko, ima kamara konstrukcija i rešenja da bi napamet bilo šta moglo da se kaže, bar ja to ne činim.

 Znam ja to sve, al kolega ocigledno nije upućen u to. Zato sam mu i napisao da slika sve komplet, naročito kraj osovine gde bi trebao da bude navoj - možda je taj navoj i otkinut, kinez / koreanac je to - sve je moguće. 

  Donosili su mi ljudi amortizere na kojima su sami menjali semeringe, pa im posle amortizeri nisu radili kako treba. Najlakše im bilo da odvrnu maticu ispod tog Lamelastog ventila ( ja ga tako zovem ) koji ima te podloške tanke kao žilet, pa posle to stegnu onako " odokativno ", pa posle neće da radi. O pranju amortizera bolje i da ne pričam, menjali semering, doneli mi amortizer, istočim ulje iz njega ( novo koje su sipali ), a onda na njihove oči izvadim još talog - blato iz amortizera koje se tu nakupilo . Jednostavno neke stvari nisu baš tako jednostavne da bi svi mogli da ih rade ! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

OK, ovako, evo postavljam opis postupka do sada sa slikama.

Prvo imate ceo amortizer, kako je skinut sa motora.

IMG_20170803_163840.thumb.jpg.12ad27b91546a9b5ed15210c6646d9c1.jpg

IMG_20170803_163850.thumb.jpg.e12f7e702cebd2358b57da8a506d66e8.jpg

Prvo sam odvio 2 prstena koji natezu oprugu, na donjem delu amorta. Odvio sam ih skroz, time popustio tenziju opruge, pomerio oprugu na dole, sto mi je omogucilo da odvijem gornju pesnicu amortizera i povadim sajbne, maticu, prsten i odstojnik i oprugu.

IMG_20170803_163929.thumb.jpg.3cb3249b0a9ae945407587a1cd8e0fe9.jpg

IMG_20170803_163941.thumb.jpg.11ed328db15a75348b830fbfa5dc7047.jpg

IMG_20170803_164040.thumb.jpg.c0da7394e9537944887bb07333bd7cb7.jpg

IMG_20170803_164132.thumb.jpg.82f312e4a4087a745219bd6d7fbbf209.jpg

Posle sam skinuo metalni poklopac

IMG_20170803_164147.thumb.jpg.1163516da69c2a94b6ed21fd98b907ac.jpg

...i tad mi je ukazao osigurac

IMG_20170803_164329.thumb.jpg.dbf7dac6c68091fed7b817978eb14772.jpg

...kojeg sam skinuo i ostaje ovo

IMG_20170803_164429.thumb.jpg.8cc48383212313f8ef005f96e291fc0c.jpg

Dalje, da bih dolivao i ispustao ulje, morao sam sipku sa klipom gurnem skoro skroz unutra.

IMG_20170803_164628.thumb.jpg.2888f25478bc219bef38613375c409ff.jpg

Time je polirani deo sipke sisao sa gornje gumice i cilindar se otvorio.

Sipku nisam uspeo da izvucem napolje!!! Bunilo vas je to sto je sipka bila skroz unutra i nije se videla.

Iz amortizera sam istocio oko 50ml ulja. Sa tih 50ml unutra, sipka uopste nije imala damping. Vratio sam istu kolicinu novog ulja, pa sam dodao jos 10ml. Sipka je pocela da dampuje u duzini od oko 1cm od skroz nabijenog polozaja, a sve iznad toga je islo slobodno. Posle sam jos nekoliko puta dolivao ulje i uvek proveravao koliki deo hoda sipke postoji damping. Na kraju sam dosao do toga da sipka celim hodom dampuje, osim prvih par mm hoda. verujem da je to neki vazduh oko klipa.

 

IMG_20170803_164204.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
Pre 14 sati, drumskalisica je napisao:

@ - dane 035 - Zašto misliš da treba napuniti amortizer do vrha uljem ?  Napisao si samo da hoćeš da servisiraš amortizer jer ne radi dobro. Da li je tvoj amortizer bio sav umašćen što bi značilo da je " propišao " na semeringu, izbacio ulje pa zbog toga ne radi ? Iz nekog mog iskustva sa servisiranjem amortizera ( nije veliko, ali je iskustvo ) - ovo na tvojim slikama je deo amortizera u kojem se nalazi ulje i klip . Taj klip treba da bude zašrafljen na onu osovinu koja ulazi u tu rupu u sredini, a pošto si ti tu osovinu izvadio, očigledno je da klip nije zašrafljen. Sad kad si napunio amortizer uljem do vrha - ova osovina se ponaša kao klip ( gura ulje pa ti deluje da amortizer radi ). To ti funkcioniše ovako kad probaš rukom. Ako to montiraš na motor pa se provozaš - raspašće se sve. Kao što ti je đunta rekao " ni jedan amortizer se ne puni do vrha " . U amortizere koje sam ja radio se sipalo 80 do 120 mll ulja ( po fabričkoj specifikaciji ).  Što se tiče daljeg rastavljanja ovog tvog amortizera - možeš da probaš da istočiš ulje iz amortizera, vratiš nazad tu šipku - osovinu i probaš da je zavrneš u klip ( trebalo bi da na kraju šipke postoji navoj ), pa da onda sve komplet povučeš nazad da sve izađe . Ima još opcija, tu u sredini deluje da je ubačena limena cevčica - možda možeš da je zakaćiš nečim pa da probaš da je izvučeš . Pogledaj i šta je to ispod osigurača koji si skinuo, dal je to semering ili možda filcani prsten, možda ispod njega postoji još neki osigurač, šraf il ko zna šta. I slikaj drugi deo amortizera da vidimo kako to sve izgleda pa možda možemo da ti pomognemo. 

Sada da odgovorim.

Mislim da treba da se napuni uljem toliko da sipka ima damping u bilo kom polozaju hoda i celom (radnom) duzinom hoda.

Amortizer je bio suv, nije bilo tragova curenja. Negde sam dobio info da kinezi ne napune amortizere dovoljno, u svakom slucaju ne znam, motor sam kupio polovan, 5. sam vlasnik itd :D

Ne znam sta je ispod osiguraca, tj. dalje ne umem da rastavim. Zapravo, sada sam skontao da se ovaj amort odsrafljuje i sa donje strane, tako da se klip i sipka verovatno izvlace odozdo, a taj osigurac izgleda upravo sluzi da drzi da se ne izvuce na dole.

 

Kada sam istocio ulje koje sam sam sipao u amort, znaci, pricamo o kolicini ulje sam kojom je amort dampovao celom duzinom hoda (osim par mm), bilo ga je oko 120ml. Uostalom, evo i slika, desna casa je ulje koje sam prvo istocio iz amorta, a levo je casa sa kolicinom ulja sa kojom amort radi celom duzinom (osim par mm bla, bla). Ulje koje sam mu sipao je novo, ali se ocas isprljalo i dobilo boju kao staro :DIMG_20170803_171530.thumb.jpg.0a82f6b7a9985ca0b928eb82ca183e8e.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Normalno je da se novo ulje isprljalo jer je amortizer unutra pun mulja i prljavštine - mora se sve dobro oćistiti i oprati pre sipanja novog ulja. Pregledaj dobro amortizer sa spoljne strane, trebalo bi da postoji neka oznaka proizvođača i oznaka samog amortizera pa potraži na netu - sliku, radni crtež. Onda bi bilo lakše i tebi i bilo kom ko bi hteo da ti pomogne .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3. avgust 2017 at 11:43, drumskalisica je napisao:

 Znam ja to sve, al kolega ocigledno nije upućen u to. Zato sam mu i napisao da slika sve komplet, naročito kraj osovine gde bi trebao da bude navoj - možda je taj navoj i otkinut, kinez / koreanac je to - sve je moguće. 

  Donosili su mi ljudi amortizere na kojima su sami menjali semeringe, pa im posle amortizeri nisu radili kako treba. Najlakše im bilo da odvrnu maticu ispod tog Lamelastog ventila ( ja ga tako zovem ) koji ima te podloške tanke kao žilet, pa posle to stegnu onako " odokativno ", pa posle neće da radi. O pranju amortizera bolje i da ne pričam, menjali semering, doneli mi amortizer, istočim ulje iz njega ( novo koje su sipali ), a onda na njihove oči izvadim još talog - blato iz amortizera koje se tu nakupilo . Jednostavno neke stvari nisu baš tako jednostavne da bi svi mogli da ih rade ! 

Ne navodi se više predhodni citat pa može biti nejasno, nisam aludirao na tebe već na opšti trend površnog informisanja pa da ne ispadne da se uvek sipa količina koju si naveo iako si lepo napisao, "po fabričkim specifikacijama". U srbiji je IN da se bavi svim i svačim a naj više onim što se naj manje ne zna a ne retko ni ništa. Mislim da ima u starijim postovima amortizer koji je repariran u fabrici amortizera koja je preseljena iz Prištine, da Bog sačuva. Budženje amortizera datira podavno, unazad više decenija, tad su amortizeri bili relativno jednostavni, protočni ili na bućkanje i bez gasa i ikakvih podešavanja, tek je Koni izmislio prosto podešavanje tvrdoće sa zavijajućim zaslonom. Iz tog doba se pojavio čovek koji je bušio kućište tankom burgijom, ubacivao emulziju na bazi tovatne masti gustine po želji, zavarivao rupicu sa CO2 i sprejao, i to je funkcionisalo čak i na trkaćim automobilima, mislim da i dan danas to radi, a po cenama za koje sam čuo, nekih petnaestak €, taj postupak primenjuju raznorazni remonteri. Naravno, kad amortizer prolupa na autu, kad mu se ulije emulzirana mast, ništa se ne čuje i auto ne ljulja, pri prodaji polovnjaka je to čest recept.

 

@Dane-više puta je istaknuto da se određeni amortizeri ne pune do kraja a ti i dalje misliš drugojačije. Amortizer ima jedan radni položaj, znači, ne može se okretati na bilo koju stranu po vertikali, sam klip nema hod punom dužinom cilindra pri radu i sasvim je normalno da na stolu i rasklopljen klip izranja iz ulja. To što si negde nešto pročitao ne znači ama baš ništa, svi smo mi na netu jednaki ali to ne znači da svako piše istinu. Ne verujem da kineski amortizeri nisu napunjeni dovoljno, možda nisu punjeni apsolutno tačno u mililitar, ne bih se ja povodio za ničim uklapanjem u neku svoju analogiju. Ima u temi i takozvani Twin Tube tip amortizera, punili su ga ljudi i zadovoljni bili rezultatom, kad sam ga prinudno otvorio i preračunao potrebnu količinu, možda i tridesetak procenata su manje sipali a bili oduševljeni. Taj tip mi se čini da je kod tebe i moguće je da nije previđen za reparaciju već se menja, rade to fabrike namerno, od čega bi živeli ako ne bi prodavali to što proizvode. Očisti sve lepo, možda se vidi negde nešto što bi potvrdilo ili osporilo moju predpostavku.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
On 8/5/2017 at 11:19, đunta je napisao:

@Dane-više puta je istaknuto da se određeni amortizeri ne pune do kraja a ti i dalje misliš drugojačije. Amortizer ima jedan radni položaj, znači, ne može se okretati na bilo koju stranu po vertikali, sam klip nema hod punom dužinom cilindra pri radu i sasvim je normalno da na stolu i rasklopljen klip izranja iz ulja. To što si negde nešto pročitao ne znači ama baš ništa, svi smo mi na netu jednaki ali to ne znači da svako piše istinu. Ne verujem da kineski amortizeri nisu napunjeni dovoljno, možda nisu punjeni apsolutno tačno u mililitar, ne bih se ja povodio za ničim uklapanjem u neku svoju analogiju. Ima u temi i takozvani Twin Tube tip amortizera, punili su ga ljudi i zadovoljni bili rezultatom, kad sam ga prinudno otvorio i preračunao potrebnu količinu, možda i tridesetak procenata su manje sipali a bili oduševljeni. Taj tip mi se čini da je kod tebe i moguće je da nije previđen za reparaciju već se menja, rade to fabrike namerno, od čega bi živeli ako ne bi prodavali to što proizvode. Očisti sve lepo, možda se vidi negde nešto što bi potvrdilo ili osporilo moju predpostavku.

Ja mislim drugacije iz ociglednih razloga. Uostalom, lepo sam pitao za konkretnu pomoc a dobio neku demagogiju i lekcije o zivotu. Svasta...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs

Ja sam na ovu temu skočio sa xt600 all in one nakon preporuke streetbikera.

Velika je šteta što se starije slikke više ne vide...

Cenim rad i proračun - sa tim se često srećem, kao i sa zaobilaženjem istog.

(Nadam se da je dane035 uspeo)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sunce ti žareno koliko pisanja za amortizer od kiwija. Nemojte misliti da mi pretiče, ali ja bih ovaj koma gvoždja samo pravo u kantu. Nit je pravljeno da traje, još manje da se servisira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, pronto je napisao:

Sunce ti žareno koliko pisanja za amortizer od kiwija. Nemojte misliti da mi pretiče, ali ja bih ovaj koma gvoždja samo pravo u kantu. Nit je pravljeno da traje, još manje da se servisira.

Vrlo teško se da izboriti sa samoubeđenjem, još teže prihvatiti da je nešto zrelo za kantu za đubre, skoro sam na svoje oči video da se narezuje šara na gumi, a ne često se umišlja da je polovno bolje nego novo, neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@đunta

Sto rece za narezivanje guma, skoro sam vidi Oglas i nisam mogao sebi doci gdje lik prodaje polovne gume  i otvoreno kaze da su narezane?!? :lud:<_<

 

https://www.njuskalo.hr/moto-gume/moto-gume-slick-narezane-oglas-15219601

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs
Pre 23 sati, đunta je napisao:

Možda u nekom trenutku postavim slike s brda s dola.

To bi bilo sjajno. Možda bi to pomoglo ljudima da dokuče o kom nivou angažovanja, znanja, veštine i truda se priča da bi se došlo do pravog (u ovom slučaju: ultimativnog) rezultata.

Što ne treba da obeshrabri entuzijaste da se otisnu, naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Komentar momcima iz TDM teme.

 

On 25.7.2018. at 9:41, ThePainkiller je napisao:

Čitao sam u Đuntinoj temi da amorti sa 4 tx-a nisu servisabilni, ali eto, čekam da vidim

 

Svaki amortizer se može reparirati samo  je pitanje koštanja i svrsishodnosti jer neki po osnovnim karakteristikama nisu vredni trudai para. Od TDM-a je uslovno servisibilan i takvih ima prilično. Problem je ubacivanje gasa, fabrički se ubacuje azot u tečnom stanju koji po zagrevanju prelazi u gasovito stanje i ekspanzijom ostvaruje potreban pritisak. Unutar zapremine svakog amortizera vlada određeni odnos ulja i gasa i posledični pritisak bez koga on neće raditi dobro a ako je u nekom prekoračenju, može doći do defekta sa ozbiljnim posledicama. Meni je poznato izračunavanje potrebnih zapremina medijuma ali se nisam bavio prevođenjem tečnog azota u gasovoto stanje jer jednostavno ga nije lako obezbediti i imati za ovakve potrebe. Zato je mnogo lakše ugraditi ventil za punjenje gasom. Kod TDM-ovog amortizera nema zgodnog mesta na kućištu ali se može ofrezovati uz ušku i knap staje ventil. Svaka hilzna se malo pohaba ili dobije neki ris, nije kritično, može se malo izravnati i sa nešto gušćim uljem to bude dobro. TDM ima gvozednu kariku koja se haba i na kraju produva jednako kao kod agregata. Može da se napravi ali retko ko ume. Zbog navedene problematike, uobičajeno je da se sipa osetno gušće ulje ali ne treba preterivati jer su krucijalne komponente projektovane za određeni viskozitet kao inženjerska zakonitost, tek sledeća gradacija, pohabanost se ne može nadomestiti gustim uljem ili polu mašću.

 

On 25.7.2018. at 11:58, Stole_018 je napisao:

Zvao sam motoline u vezi mojih oštecenih štapova

 

Sitnija otećenja koja ne mogu da se izvuku i prođu poliranjem, mogu da se popune nekim epoksijem, tečnim metalom ili kalajisanjem pa se se to pažljivo uglača i samo okom vidi, naravno ne sva i svaki put baš. Nanos novog glavanskog sloja je moguć ali predhodno mora da se izvrši obrada brušenjem do osnovnog metala bez ijedne neravnine, pa se nakon oslojavanja ponovno vrši brušenje na potrebnu meru i kružnost  i ujedno površina dovodi u visoki sjaj. Nije potrebno tretirati ceo štap već je moguće reparirati samo gazeću dužinu, prelaz se može uraditi u zoni prihvata u trouglu a na  drugom kraju nije bitno ako se vidi. Mašinska obrada brušenjem je vršni način pogotovu na tolikom rasponu malog prečnika, oslojavanje trvdim hromom je takođe zahtevno, tako da sve to zajedno košta. Ispravi i zaokrugli se gotovo svaki štap, nije preterano skupo, ali sve ukupno je stvar procene naspram polovnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Yep!!!
Imam wilbers na obadva motora.
No, u usporedbi sa Öhlins-om mi je dosta “grublji”
Imam osjećaj da u wilbersu pretjeruju sa tvrdoćom opruge...
Ako netko kupuje wilbers neka umanji težinu vozača ili zanemari prtljag, najbolje reći da voziš solo....,


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Jednom kad zvekne amort, izdvojiš 400 eura za Wilbers i to ti je to.

 

Pa nije, čisto sa  tehničkog aspekta, svaki amortizer tokom eksploatacije postepeno gubi radnu snagu, učinak i smatra se da posle  30-tak hiljada asfaltne turing vožnje već ima ozbiljan pad performanse što se može okarekterisati zveknućem, pa ispada da ga tad treba zameniti umesto servisirati kako navode svi proizvođači intervale, na svakih 30K druma, 15K ofroada i nakon svake trke. Uobičajeni kriterijum po suvoći je samo vizuelna konstatacija.

 

Ovo je TDM amortizer, prešao oko tih tridestak hiljada, poptpuno suv, sa pritiskom  i sa ispravnim podešavačima na koje je reagovao. Nakon servisa vlasnik nije mogao da prepozna motor i tek tad shvatio kako se TDM lepo vozi. Neko moje đuntisanje mislim da nije presudno za ovakvu ocenu već je primrano novo ulje i pravilna napunjenost oba medijuma i zaista nema razloga da se puni kasica prasica za nov amortizer osim ako se želi puno bolji, a za 400€+ teško da ima. Vide se gde se može uglaviti priključni ventil za punjenje gasa.

 

 

1555702618_viberimage.jpg.b16e90c0077bef6d8a34492554536f60.jpg

 

Pre 2 sati, el classico je napisao:

Yep!!!
Imam wilbers na obadva motora.
No, u usporedbi sa Öhlins-om mi je dosta “grublji”
Imam osjećaj da u wilbersu pretjeruju sa tvrdoćom opruge...
Ako netko kupuje wilbers neka umanji težinu vozača ili zanemari prtljag, najbolje reći da voziš solo....,


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Tvrdoća vešanja ne zavisi prevashodno od nosivosti opruge već od unutrašnje konstrukcije i proizvođači mahom nude neku gamu, turing, of ili sportske amortizere. Ojlins se smatra trkačkom markom i po tome bi trebali da budu po pravilu "grubi" a očigledno nisu. Opruga se definiše po potonuću, "sag", za inženjere krajnje prost proračun i ako je malo veće ili manje nosivosti to se neće projektovati u vožnji, ali je zato uticaj podešavača izražajan i oni praktično utiču kako će se vešanje projektovai u vožnji a  podešavanjem se niko ne bavi, kako se kupi motor, ili amortizer, tako se tera pa kako bude. Nedavno sam testirao GS-a, pomislio sam da je zadnji amortizer potpuno zaglavio koliko je bio tvrd  motor, a u stvari je jedan podešavač bi oteran u krajnju poziciju, nakon baznog podešavanja ko po šinama a ne mrda po neravninama, a vlasnik ga je naknadno fino istrmovao shodno svojoj pretežnoj upotrebi. Bio je WP ili Wilbers, punokrvan. Inače podešavači ne smeju da budu u krajnim pozicijama u vožnji jer je rizik kvara veoma visok, o nezgodi neću ni da pričam.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Wilbers na osnovu parametara kao težina vozača, prtljage, suvozača stavlja opruge za određenu kilažu.
Hoću reći, ne ide univerzalna opruga...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tako je, opruge po traženoj nosivosti koje putem podešavanja saga pokrivaju raspon terećenja od-do, naj verovanije one nisu razlog grubisti kako si naveo, osim ako nije opruga za vozača od 150 kila a ti ispod pola i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pocetkom godine sam se zanimao oko stapova na triumfu-sportak. I nekako sam više naginjao ka ohlinsu, valjda zbog imena je ulivalo neku sigurnost. Medjutim posle konsultacije sa stručnjacima u firmi gde sam uzimao materijal i koje se bave iskljucivo suspenzijom na motorima, oni su više bili za wilbers. Poslušao sam ih, i jako sam zadovoljan. Wilbers ima range opruga koje su ‘jace’ od najjačih ohlinsovih i bio me je strah da neću dobiti skakutav motor medjutim kao sto rekoh bas bas sam zadovoljan.

Poz i srećno sa odabirom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, wilbers ima sjajne opruge, polirane. Kažu da to daje manji otpor dok su ohlinsove obične crne neobradjene.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 19 sati, Alekre je napisao:

Jednom kad zvekne amort, izdvojiš 400 eura za Wilbers i to ti je to.

Osim ako si ceo motor platio 1000 i neki evro... pa ti taj amort od 400 evra dođe kao pola drugog motora... :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne gledam to tako, ako ga već vozim i koristim, održavam ga kako treba bez obzira. Tako smo u porodici vozili jednu "Ladu" čitavih 40 godina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja