Jump to content

Moto Zajednica

Ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

Ovako intresuje me koje je najbolje ulje za piaggio zip 2t ulje za dvotakne motore sipam mu ono bell ali nisam zadovoljan koje je najbolje cena nije bitna i moze link ako ima na netu ?

Hvala unapred :DD

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Koristio sam za NRG Motul Sport ili Extra ili Scooter Power, ne sećam se tačno, žuta je etiketa. Koštalo je oko 1400 din. u Kit commerce radnjama. Trajalo mi je oko 1300 km litar. Sintetika

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Ovako intresuje me koje je najbolje ulje za piaggio zip 2t ulje za dvotakne motore sipam mu ono bell ali nisam zadovoljan koje je najbolje cena nije bitna i moze link ako ima na netu ?

Hvala unapred :DD

 

 

 

Sasvim dovoljno polusintetika (Valvolin,Shell,Motul,Igol....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pogledaj neko Agip, uglavnom se to sipa sad u Piaggio, Gilera, Aprilia i ostale Italijanske skutere. Ja dok sam imao Apriliu Sportcity One 50 2t sipao sam Agip City 2t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Uglavnom sad taj eni (agip) guraju u piaggio al to su marketinske stvari i to njihovo ulje za 2t je dobro samo dimi brate da mos komarce trovati sa njim. ako oces dobro ulje i da ne dimi uzmi motul scooter expert 2t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Ja uzimam neko bell jel kod nas ovde sam trazio ali nema jeftino je motor mi pusi skroz je drugacije ali to ulje ja mislim da je kanta cuo sam za motul e sad se ne razumem u to sintetika tek sam uzeo skuter znaci pare nisu problem samo da je ulje dobro :DD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Motul je izvikana firma cija ulja ne vrede toliko za koliko se prodaju. Ja bih te savetovao da kupis ipone ulje koje je po kvalitetu podjednako dobro kao motul, samo dosta jeftinije. I jos mirise stvarno super. http://shop.motobike.rs/IPONE-ULJA-I-SPREJEVI/2T-SKUTERI/IPONE-2T-SCOOT-CITY-OIL-1L-JAGODA/prod_8491.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

motul ima veoma kvalitetna ulja (mozda je lakse reci - vrhunska) i definitivno nije "izvikana" firma. za svoj novac dobijas ono sto platis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Motul je kako sam čuo za sada najbolji izbor u Srbiji i samo to koristim za 4T motul 5100. Ulje ima fluo zaštitu i nema divljačenja. Ako mu se prinese UV lampa jasno je vidljivo zeleno fluoresciranje a Mass co je njihov ovlašćeni distributer.

Za 2T : samo je bitno da se zna da li je za mix ili premix jer je tu ogromna razlika. Ako je za premix ( ručno pripremljena mešavina ) onda ide jedna vrsta koja ima svoju gustinu, a za mix (automatski mešač) su ulja ređeg viskoziteta tako da omogućuju adekvatan protok na vijčanoj pumpi i tako se dobija odgovarajuća mešavina.

Mnogi se zajebu jer to ne znaju i sipaju u motor koji ima mešač ulje za premix i onda voze sa osiromašenom mešavinom.

Moja preporuka je Motulov Power Scooter 2T- čista sintetika koja ne dimi i ako se vozi sa tim motor će da traje u nedogled.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je original...dobro je.

Ako je mućkano...nije dobro.

8)

To naravno svi znaju.

E sad, pošto je pitanje postavio vozač Vespe...isti bi trebalo da zna da je Vespa nastala nakon II sv. rata, a tada nije bilo mnogo kvalitetnih goriva i ulja. Da ne tupim mnogo, slobodno koristiti pomenuto ulje u odnosu od najmanje 30gr. na litar benzina. Benzin...Premijum95

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja