Jump to content

Moto Zajednica

Prednje gume

Recommended Posts

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sam te vise puta zvao na ovaj broj koji si naveo u oglasu, ali se ne javljas... :D Sta je u pitanju??? :neznam: Zainteresovan sam za Pireli.

Nenad Kladovo 063/80-90-314

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Prodata Pirelli angel

 

 

Hajde da malo "POGURAM" oglas:

Ja sam srecni kupac gume PIRELLI ANGEL ST!!!

Na gumu sam "naleteo" ovde, na forumu, u ovom oglasu.

U oglasu guma je prikazana tacno ovako: post-9080-0-22921900-1349466175_thumb.jpg

Naravno, cuo sam se sa prodavcem, pitao jos par puta za stanje gume, i posle uveravanja da je EXTRA, sklopismo dogovor da mi je posalje, po navedenoj ceni od 2000din.

Danas, dok nisam bio kuci, AKS dostavio gumu, majka je preuzela i platila, a ja dobio tacno OVO: post-9080-0-15936000-1349466393_thumb.jpg i OVO: post-9080-0-96040800-1349466445_thumb.jpg

Guma ne da nije u extra stanju, vec je i neravnomerno potrosena, na jednoj strani pojedeni su granicnici do polovine, na drugoj jos oko 1mm do granicnika... Ponegde je dubina sare 0,5mm, ponegde je nema, a ponegde je skoro "EXTRA"!!! :bljak:

E, sada, mene je guma kostala 2000din + 480din za kurirsku sluzbu + 20din za "nemam sitno da ti vratim" za vozaca, tako da sam danas "sprcao" 2500din na rec kolege prodavca sa foruma.

Prodavca ne poznajem licno, nisam sa njime imao nikakvih nesuglasica, o njegovoj korektnosti prosudite sami... Samo zelim da upozorim i ostale, da se ne opeku kao i ja kod "KOLEGE SA FORUMA", tzv BAJKERA!!!

PS. Sramota bi me bilo da ovakvu gumu ponudim nekome i na poklon.

>:( >:(>:( >:(>:( >:( .....

POZZZ Nenad Kladovo!!!

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

Ako imas neki problem sa gumom rekao sam ti da je vratis slobodno i da cu ti vratiti pare , a ne da pljujes ovako preko foruma , svestan si da kupujes polovnu gumu i okacio sam slike gde se vidi kakva je guma , opet kazem okreni me i resicemo problem

 

@ Aleksandar : Mnogo sam duze od tebe na ovom forumu i ne poznajes me da tako pricas , koliko znam tebe nisam nista pitao . Sa mnogo ljudi sa ovog foruma sam saradjivao sto se tice trgovine i nikoga nisam zajebao ili nesto slicno

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A ja bih voleo da čujem šta si očekivao od polovne gume za 2.000 dinara, majke ti? Razlike na slikama ima, ali ne drastične.

 

Hajde da ti odgovorim, da ne ostanes... neobavesten:

1. Ocekivao sam da bude kao na fotografiji iz oglasa.

2. Ocekivao sam da bude onakva, kakvom su mi je opisali u telefonskom razgovoru.

Jesam li ocekivao previse?

 

PS. Kamo srece da ti ceo zivot prodaju samo gume sa "razlikama koje nisu drasticne" pa da shvatis poentu price.

 

@ salle_:

Da, imam problem sa gumom.

Da, vraticu ti je.

Posalji adresu na pp, i napisi koliko da navedem kao otkupninu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

A ja bih voleo da čujem šta si očekivao od polovne gume za 2.000 dinara, majke ti? Razlike na slikama ima, ali ne drastične.

Drugar, za 2000+ dinara moze itekako da se uzme guma da posluzi par hiljada km. Ako se nesto prodaje i opises predmet prodaje, onda sam opis prati cena a ne da se pise jedno a salje drugo.... Ipak je ovo "neka zajednica"

Resice to kolege, ne sumnjam..

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Hajde da ti odgovorim, da ne ostanes... neobavesten:

1. Ocekivao sam da bude kao na fotografiji iz oglasa.

2. Ocekivao sam da bude onakva, kakvom su mi je opisali u telefonskom razgovoru.

Jesam li ocekivao previse?

 

PS. Kamo srece da ti ceo zivot prodaju samo gume sa "razlikama koje nisu drasticne" pa da shvatis poentu price.

 

 

1. Meni i izgleda veoma slično kao na prvoj fotografiji.

2. U to neću da ulazim, to znate ti i on.

 

P.S. Kupujem isključivo nove gume, previše mi bitna glava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

@ Aleksandar : Mnogo sam duze od tebe na ovom forumu i ne poznajes me da tako pricas , koliko znam tebe nisam nista pitao . Sa mnogo ljudi sa ovog foruma sam saradjivao sto se tice trgovine i nikoga nisam zajebao ili nesto slicno

 

Neravnomerna potrosena guma se baca u djubre ne prodaje se nikome ni za 20din, a ne za 2.000npr, prodaja kao takva vec spada u prevaru i svesno ugrozavanje tudje bezbednosti, stavljanje slike gde je guma dobra je jos gora stvar i tu je sve jasno, tako da ipak i nisi tako pametan jer kazes da si dugo ovde samo te vishe boli q za community...............

To sto si na forumu duze od mene zvuci kao da si rekao da si pamentniji, ajde ovako ja sam na benchu otvorio nalog 2003 jel to znaci da sam IPAK ja pametniji?

Duze od mene ovde ili ne to nema nikakve veze, prodao si djubre nekome sa foruma sto ti automatski daje master minus.. ovde gde ljudi nesto znaju i voze motore a ne skejtove totalni je disrespect bro!

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

Posto si opasan pa se prepucavas preko foruma , a ne mozes da okrenes kao covek i kazes da ti ne odgovara ne bih trebao ni da ti vratim pare jer ti ne kupujes novu gumu pa da ti sve bude potaman, koliko se secam u razgovoru preko fona rekao sam ti ako ne odgovara okreni me i dogovoricemo se da vratis . Sve sami strucnjaci i pro vozaci ovde

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Naravno da sam ti se obratio u otvorenoj temi, ovde na forumu. U istoj toj temi si i postavio oglas za prodaju i ove koju sam ja kupio, a i jos par guma. Poenta price je da te razotkrijem ovde i kao prodavca-prevaranta, i kao clana foruma, i kao coveka. I ujedno da skrenem ostalima paznju na tebe, da ne plate istu skolu sa tobom, koju sam ja platio. Da je meni neko na vreme skrenuo paznju na tebe, bio bih mu zahvalan, ne bi mi na kraj pameti palo da trgujemo, a posebno da te opravdavam, kao sto to neki ovde pokusavaju.

Javno ti se pred svima obracam ponovo, i trazim ti adresu na koju cu ti gumu vratiti, i navedi sam cifru koju da stavim kao otkupninu. Te podatke sam ti trazio i pre neki dan, posto si se ponudio da novac vratis, kada ti ja posaljem ovo djubre od gume nazad, ali mi ih nisi poslao, NARAVNO!!!

Time ces i ti javno napisati, koliko smatras da ta guma vredi. Mene ona kosta 2500 din do sada.

Ujedno ce i svi ostali imati uvid u to, ko je kome sta ponudio, uvalio, rekao, prodao...

Ili ces ponovo nalaziti opravdanja za svoje postupke, ma kakvi oni bili, u nadi da ce jos neko progutati tu pricu, kako bi i drugima prodao ono sto u oglasu nudis???

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A ja bih voleo da čujem šta si očekivao od polovne gume za 2.000 dinara, majke ti? Razlike na slikama ima, ali ne drastične.

 

Naravno da moze da se uzme dobra polovna guma za te pare,ja sam za malo vise para uzimo jako dobre zadnje gume starosti 1-2 god....

 

Inace guma ako je kriva,neravnomerno potrosena,ostecena,se ne nudi ni na poklon a kamoli na prodaju....pa makar bila i stara 3 meseca,i sa odlicnom sarom,takav se prodavac udara po glavi sa :D .....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

Rekao sam ti lepo da vratis gumu , imas moju adresu ,stavi otkup 2000 i zavrsen posao , posto ne smes da okrenes nego se prepucavas preko tastature ... Kupio si polovnu i dobru gumu a ne znam da nisi mozda hteo novu za te pare

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Stotinu puta smo do sada donosili odluku o zabrani prodaje polovnih guma na forumu u podforumu "prodajem" i uvek posle nekog vremena popustimo i onda uvek ispadne svašta nešto.

 

Polovnu kros gumu da kupiš možeš, i enduro možda nekako može da prođe, ali kupovati ( i prodavati) polovnu gumu za "R"-a već spada u visoko rizične poslove.

 

Kako bilo, ja ću ponovo u uredništvu da pokrenem diskusiju o zabrani prodaje polovnih guma na forumu pa šta većina odluči.

Do tada......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

slika pre i slika posle se definitivno razlikuju.........

 

mada, iskreno, ne bih nikad na nevidjeno kupio polovnu..........iako po slici prodavca stvarno izgleda u ok stanju...........

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

slika pre i slika posle se definitivno razlikuju.........

 

mada, iskreno, ne bih nikad na nevidjeno kupio polovnu..........iako po slici prodavca stvarno izgleda u ok stanju...........

 

Pa ne bi kupovao ni ja polovnu, nego uvek novu ali ne razumem, svi smo kao pametni... Ne verujem da iko kupuje polovnu gumu zato sto misli da su one bolje od novih. Jbg, ocigledno da ne mogu svi sebi da priuste nove, jebena su vremena... I bas zato mislim da prema takvim ljudima treba biti dodatno obazriv a ne pokusavati da ih zajebes... Nadam se da cete resiti problem...

 

ps. Guma jeste katastrofa (ja sam dosta bolje od tih bacio pre par meseci kad sam stavljao nove a razmisljao sam da ih poklonim nekom, ali ispostavilo se da je razum prevladao) ali s druge strane mislim ISTO TAKO DA NIJE LEPO DA ODMAH OBJAVIS SVE NA SVA ZVONA DA JE NEKO PREVARANT POGOTOVU AKO TI COVEK LEPO REKAO DA MU SE JAVIS AKO BUDE NEKI PROBLEM ODNOSNO AKO TI GUME NE BUDU ODGOVARALE.

 

PS. Odmah da se ogradim da nisam poslovao niti licno poznajem nekog od pomenutih kolega (zavadjenih strana).

 

Poz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ne bi kupovao ni ja polovnu, nego uvek novu ali ne razumem, svi smo kao pametni... Ne verujem da iko kupuje polovnu gumu zato sto misli da su one bolje od novih. Jbg, ocigledno da ne mogu svi sebi da priuste nove, jebena su vremena... I bas zato mislim da prema takvim ljudima treba biti dodatno obazriv a ne pokusavati da ih zajebes... Nadam se da cete resiti problem...

 

 

Vidi, ako nemaš para za motor, onda i ne voziš motor. Novac koji se daje za gorivo treba uvek da bude poslednji novac koji se daje u motor. U pitanju je takva sprava koja jednostavno ne prašta fušarenje, posebno sportski motori.

Ne pljujem ja ni na koga što nema da izdvoji za nove gume. Daj Bože da svi imaju za sve što im treba. Ali filozofija "kupio sam motor za soma i po evra i sad sam Džek" je uzasna i krajnje pogrešna. Motor je veoma skup sport i ukoliko nemaš para da ga održavaš na pravilan način, onda bolje i nemoj da sedaš za isti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

Juče je drugar imao nezgodu baš zbog gume koja je na izgled delovala dobro a DOT je čini mi se 2007/8. Prednja guma mu je pukla pri brzini od 50, 60, zakucao se u kola, od motora je nešto malo ostalo ali on je dobro.

Treba izbegavati polovne gume mada danas mnogi ne mogu da priušte novu gumu, ali može se naći i dobra polovna guma. Samo NOVA GUMA! Iako je šara dobra izgled može da zavara!

Promenio član KoLe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Ja prodah do sada dve polovne gume koje mi nisu pasovale za 30e i niko se nije zalio cak sta vise,i takodje kupio dve polovne za mene i sit se navozah!!!Poslednju novu sam kupio 2008 kad se imalo malo vise love.E sad ovde sto se prodaje za 20-30e u inostranstvu se baca!!!Imao sam peh bas sa novom roudsmart gumom u Solunu.Svratop do prve radnje i dobio na poklon i prednju i zadnju bt21 2008 nestavljane!!!Kupio ljudima dva litra kokakole i izvadio pet cokanja crvenjace ispod sedista(prva pomoc)Hvala im za sve!!!Mora se polovno sta da se radi.Smirite zivce i izgladite stvari!Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja