Jump to content

Moto Zajednica

KLE BATO :)

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dakle evo posle jako kratkog razmisljanja posle Grcke sam uplatio i A kategoriju.A nakon toga usledilo je i neko razmisljanje za promenu motora tj skutera i uzimanja neceg veceg.

Kako nisam imao pare i za jedno i za drugo(mali + veliki motor),hteo sam raditi zamenu + doplatu.Trebao se uzeti Kymco xciting 500 2005,medjutim kriva je bila vila cale nije dao i tada nastaje ova prica.

Kako ja nisam imao dovoljno para tj kesha za neki motor od oko 2000e,cale je tu pomogao i rekao evo ja cu ti dati pola para,ali kad prodam skuter tj Super8 da mu vratim.

Nasli smo bili 2 skutera Kymco Xciting 500 2008mo godiste medjutim jedan od njih nije bio nesto dok za drugi je vec bila neka sasvim 10ta prica.

Skuter koji sam pogledao je bio maximalno ocuvan,sa 11000km i malossi variomatom i naslonom za suvozaca.Probao i odusevio se,dakle vec sam tu mislio da je kraj price.

Medjutim cuo sam se sa jednim deckom koji je rekao da je uzeo pre 4 godine KLE'a od prvog vlasnika iz Nemacke i da ima 25000km na satu.Na slikama je delovao ocuvano,ali slike nisu merodavne,tako da sam otisao sa tatom,drugarom(Mateja-Razvigor) i devojkom da pogledamo i njega.Cale je vec tu bio skeptican,kao stariji je motor ne moze to da valja toliko ...

Otisli smo sacekali decka i kad je otvorio vrata to je bilo to.Motor jednom recju NOV,boja,dugmici,slova kod kljuca ma sve,cak i kontrolna tabla bez ijedne ogrebotine.Na sve to ima gume koje su dobre za jos 2 sezone,Robert Race auspuh,zlatni DID stavljen pre 200km(komplet lanac-lancanici),xenon i 46l Givi kofer i naravno promenjene svecice,ulje i filter ulja pre 1000km.Dakle spreman za sezonu.

Drugar Mateja je ostao bez reci. Citiram : "Matori pa ovo kao iz fabrike da je izaslo".

Nakon toga usledio je zvuk iz "Robert Race" auspuha bez DB killera koji je izmamio osmehe na licu,pogotovo kod caleta i moje devojke.Nakon ovoga sve je vec bilo manje vise reseno.

Decko je sledeci dan dosao,motor smo probali i jos jednom zagledali i napravili dogovor.Meni se zaista cini da je kilometraza originalna sudeci po izgledu motora. .Ja srecan kao malo dete,ali jos ne mogu da vozim dok ne uzmem A za koji dan.

Motor je redovno poliran od plastika do samih felni.Felne su originalne i bez tacke korozije.

 

U planu je da se stave Ariete ruchice konkretno ovako nesto posto mi se mnogo svidjaju : http://www.triumph67...ead.php?t=46649,zatim alarm,socivo za xenon ili ti poseban xenon sa socivom i da se promene svetla u kontrolnoj tabli sa nekim kvalitetnijim belim diodama.Naravno ugradnja prikljucka za GPS i jedna mala sitnica koso voltmetar koji sam kupio za skuter ali ce ipak ici ovde ;).

 

U motor je sipano ulje motul 5100 15w50,ja cu probati Ipon ulje cuo sam da je dobro.E sad da li da ostanem na tom ulju ili da prelazim na 10w40 ne znam... Konkretno na toj gradaciji.

Inace motor je proizveden u Nemackoj krajem 1994te godine tako da se fakticki vodi kao 1994to godiste iako je izgleda prva registracija bila na prolece 1996te godine.Iako jos uvek cekam potvrdu iz Nemacke za to,motor se vodi kao 1994to godiste odnosno kraj 1994tog.

20120922195735.jpg20120922195749.jpg20120922195801.jpg20120922195828.jpg20120922195818.jpg20120922195850.jpg20120922195858.jpg20120922195913.jpg20120922195931.jpg20120922195944.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Au prelep je! Ne mozes pogresiti sa samim agregatom, to radi pa radi, ali i ovo ostalo izgleda jako lepo ocuvano, i celo. Upala ti sekira u med sto bi rekli. Cestitam na pazaru! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ne mogu recima da opisem koliko ne mogu da docekam da ga vozim dalje od par stotina metara od kuce 1moto3.gif....

 

Videcu sta sve treba za njega i kako ide odrzavanje.Manje vise sam sve procitao,ali ima jos stvari koje treba da naucim.

Takodje sam dobio info da kod jednog od clanova mogu da odradim i crash barove sto ce isto biti primarno za uraditi :P.

Imam par pitanja :

1.Filter vazduha kada se menja ?

2.Pancirna creva da li stavljati ?

3.Koje plocice uzimati za kocnice ?

4.Da li postoje jos neki "upgrade's" da se rade koji su vredni napomena ?

 

 

Inace ja nisam siguran da li sam trebao motor predstaviti ovde ili u nekoj drugoj temi.Ako je u pogresnoj temi neka admini premeste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Pancova
  • Motocikl: Aprilia sr/area 51

Evo i drugar Mateja da se javi.1zdravo.gif Sale,sredi te fotke malo,dobice ljudi epilepticne napade koliko se sija Kle-ic!lol2.gif

Stvarno retko ocuvan Kle,ali poznajuci Saleta(veliki je pican),bice jos lepsi uz par poboljsanja i gadget-a.

BJB-KLE.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Jos jedno pitanje siberi od GPZ500 takozvani duzi da li se isplati staviti ih odnos potrosnja/snaga ?

Takodje izmena izduva od cilindra do grane ? Dakle da nije samo estetski nego da li ima nekih promena ?

Konkretno neko spominje kao da se ne otvaraju do kraja karburatori.Iako sam ja citao da su "camshafts" kraci za 10% samim tim se ventili ne otvaraju do kraja kao kod GPZ500S.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Sto se tice pancirnih creva, nece ti napraviti vecu razliku, kocnice su mu losije pa su losije, tj. treba ti samo navikavanja malo na njih.

Od estetskih promena vizir. To je must do ,ako planiras neke duze voznje, bar za moje potrebe. Sediste mislim da ne moras da radis, jer su na tim modelima sasvim solidno prosirena, meni je npr. moje usko, pa cu ga raditi, kada skupim novce. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Sto se tice vizira to cu jos videti,ali u planu mi je da imam 2.Odnosno jedan za klasicnu voznju grad i to i jedan za duza putovanja. Sediste mi za sad deluje ok i ne planiram jos da ga radim.

 

Jedino momentalno gledam oko ovih izmena na siberima i diznama koji je dobitak i koliko se gubi na potrosnji tj koliko vise trosi itd.Cekam odgovore na neke poruke koje sam poslao pa cu jos videti da li se isplati raditi to ili ne :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Vidim da se ovde dosta polemisalo oko tegova na motoru KLE i da nije niko bas namestio lepo resenje.Uglavno su to stvari koje se narucuju nisu proverene ili materijal kao sto je prohrom ako se ne varam koji je em skup,em tesko za naci za tako nesto.

 

Shodno tome dosao sam na ideju.Kako sam qpio nove Ariete ruckice hteo sam i staviti te tegove.

Kupio sam za skuter Kymco Super8 jos pre par meseci njegove originalne tegove tezine nesto preko 120g komad i provalio da pashu odlicno na KLE'a uz neke smesne izmene.Malo maste i sve se reshi.

 

Dakle ovako tegovi su ja msm 2000 din u Milano zastupniku za Kymco.Uradjeni su od metala dakle nisu aluminijumski i crni su cak msm i plastificirani.Ja sam ih jos malo prefarbao i boja lepo legne.

Jedan ima odstojnik,dok drugi nema.Tacnije jedan je predvidjen za deo kormana kod ruchice gasa dok je drugi predvidjen za levu ruku kod kvacila.

Tako da je trebalo da se taj odstojnik nesto skrati i da se napravi dodatni odstojnik za drugi teg kako bi lepo legao na korman.

Takodje bio je jos jedan manji problem.Srafovi za KLE'a su ja msm 5mm dok je za Kymco M8,bilo je polemike da li praviti novi navoj unutar kormana ili napraviti neko jednostavnije resenje.

Eto mladost ludost je dosla na ideju da stavi tipl,najobicniji tipl sa promerom za sraf od 5mm i sirine tako da udje u teg.

 

Stavljeni su prohromski srafovi sa podloskom i najobicniji cep za 10 din iz radnje za namestaj,koji je naknadno zalepljen za sraf.

I evo slika kako to sve izgleda.

 

20121015183429.jpg

20121015183020.jpg

 

Zatim potreban materijal :

20121015183009.jpg

 

Zatim kako to izgleda kada se sklopi :

20121015183038.jpg

20121015183100.jpg

 

Zatim odstojnik na kormanu :

20121015183416.jpg

 

Finalni proizvod :

20121015182547.jpg

20121015182531.jpg

I ruckica za gas :

20121015185334.jpg

20121015185341.jpg

 

Sve skupa :

20121015201923.jpg

20121015201945.jpg

 

Sledece sto ce se raditi je izmena nosaca za kofer i osiguravanje njegove stabilnosti.Ispratite do kraja 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

da ti ja kazem,imao isti takav,čak i boja,promjeni crijeva malo ce se popraviti kocnice ali ne znacajno,to mora ići u paketu sa progresivnim oprugama i emulatorom u vilama,(za detalje kontaktiraj svestenika) na forumu,.zamjeni sic (boban zemun), jel od orginalnog utrne dupe poslije 100km,vizir jos napravljen nije,koji je radio radnju,mada posjeti ivana viziri pa vidi da nije sta novo smislio,pošto mu one stare stvari nisu radile radnju! sto se ostalih stvari tice kle je mali potrosac,slabih kocnica ali nista na sta se čovjek ne moze naviknuti,oprasta greske,brz,posebno poslije 5000 obrtaja,mozes zaleci u krivinu sa njim samo tako,naravno ako su dobre gume. uska silueta,za voznju po gradu odlicno! vidi da stelujes ventile,a kad ti krene kuckati u masini to ti je fazni lanac,nista strasno,razvuce se,mana tog motora! nemoj da ti preko zime bude u vlaznom jer ima spuzveni filter pa navuce vlagu,pa je prvo paljenje jeb..o! ne voli vlagu! najjeftniji motor ali koji daje najvise! jedan od najboljih bajkova za pocetnike,mada je to poprilicno i ozbiljno brz motor! tvoj je stvarno u dobrom stanju,odrzavaj ga dobro i vratit ce ti to pouzdanošću,pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Pah stelovanje ventila i karburatora me svakako sada ocekuje jer ce ici KN filter.

Motor stoji u garage dakle nema vlage :D

 

Sto se tice sedista malo ce sacekati ... I videcu uostalom sam sta i kako.

Ceka me centralni stender,oprema za voznju i jos neke sitnice.Tek nakon svega ovoga moze sediste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dakle uradjen je mali servis na motoru.

Prvo su mi crkle obe svecice,uzrok nepoznat... Qpio NGK iridium stavio i motor se preporodio.Kao da jedna nije ni radila kako treba sve u svemu tako je pocelo.

 

Posle par dana cuo sam se sa Sashom iz McM racinga i dogovorio sledece : Stelovanje i ciscenje karba,zamena filtera,stelovanje ventila,zamena antifriza,zamena kocionog ulja i stelovanje karburatora prema K&N filteru i izduvu koji je kod mene.

Otisao sam sa drugarom u Temerin u subotu ujutru,stigli smo i motor se ohladio i pocelo se sa radom.

 

Skinute su plastike i rezevoar da bi se uopste prislo srcu napajanja tj karburatorima.

20121124121536.jpg

Karbovi su skinuti i ocisceni,za to vreme se montirao drugi filter i tada se ustanovilo da je filter kod mene originalan i da je u nekom pribliznom stanju ofucane macke.

20121124123849.jpg

20121124121929.jpg

20121124121918.jpg

Montiran je tada KN filter i krenulo se sa stelovanjem ventila.Prilikom stelovanja ventila skinute su svecice gde je bilo ustanovljeno da je jedna bele boje,dok je druga bila crna kao mrak.Dakle logika je jasna,a to je da jedan karburator nije davao nista goriva ili ti malo,dok je drugi preterivao.

20121124122557.jpg

20121124125653.jpg

Za kraj je ostalo jos zamena antifriza sipan je Motul motocool expert koji se ne mesa sa vodom kao i zamena kocionog ulja DOT4 jer je staro ulje vec dotrajalo.

20121124135705.jpg

Motor je sklopljen i pocelo je stelovanje na kompjuteru.Namesteno je tako da preko zime ima nesto slabiju smeshu da bi preko leta imao idealnu.U suprotnom bi preko leta imao prejaku.Promenjene su dizne sa 112 na 122.5.Motor je dosta dobio na snazi kao i na ubrzanju.Ja prezadovoljan.Po nekim stranim merenjima sa izduvom i KN filterom i promenjenim diznama treba da ima izmedju 57 i 60ks.

20121124140952.jpg

20121124141011.jpg

Sve u svemu jako lepo iskustvo i lepo druzenje i jedan veliki plus za izgled celog servisa.Sasha je dobar lik,a i sin mu je kul za pricu.

Ljudi znaju znanje,od mene svaka preporuka.

Za kraj malo atmosfere iz servisa.

20121124121555.jpg

20121124121611.jpg

20121124133146.jpg

20121124133153.jpg

20121124133158.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Prijatelju, cestitam na kupovini! Nisam nikada vozio kle-a ali sam cuo price i citao tekstove, i mogu ti reci da ja samo cekam jedan ocuvan primjerak pa da i ja pazarim! Volim uvijek procitati kada se neko sa tolikom paznjom i ljubavi odnosi prema motoru. Licno mislim da to motor osjeti i da uveliko vraca svu ljibav i paznju! Zelim ti od srca mnogo sigurnih kilometara a osmijeha vjerujem nece ne dostajati! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja