Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251-treba mi pomoc oko nekih sitnica...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

gledao sam u manualu kad sam hteo da sipam i pisalo je sae80...ali izgleda da se na ovu hladnocu steglo sta li je....sipacu malo redje za preko zime a na leto opet gusce...nije problem da ga menjam i na 3 meseca nije komplikovano ni skupo... za sada cu kao sto sam rekao da stavim redje cisto da vidim da li ce imati neki efekat na kurblu,,tj zupcanik koji kliza po osovini kurble...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Pa proizvodjaci motora,predpostavljam nisu racunali da neko vozi motor na -10,zato je to ulje i predvidjeno za motor

 

hahahha,i to sto kazes... jedino ja konj po snegu..ljudi se krste :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

gledao sam u manualu kad sam hteo da sipam i pisalo je sae80...ali izgleda da se na ovu hladnocu steglo sta li je....sipacu malo redje za preko zime a na leto opet gusce...nije problem da ga menjam i na 3 meseca nije komplikovano ni skupo... za sada cu kao sto sam rekao da stavim redje cisto da vidim da li ce imati neki efekat na kurblu,,tj zupcanik koji kliza po osovini kurble...

 

Bojane

 

Verovatno da se ljudi orijentisu ( ili su se ranije orijentisali ) po ovoj prilozenoj slici kada biraju ulje za svoj MZ menjac , a koja potice iz ``prevedenog `` originalnog user manuala , taj je text definitivmo Dvosmislen ! , tako da se tu u istu ravan stavlja ulje SAE 80 i SAE 30 ,

ta dva ulja jesu sasvim razlicite primarne namene , tako da samo jedna vrsta ulja zadovoljava Efikasno podmazivanje MZ menjaca , to je tada davno bilo ulje SAE 30 , ali i ono sto sam ti napisao u svom prethodnom postu oko Pravilnog izbora ulja za MZ menjac stoji 100 % , licno u svojim MZ motociklima Iskljucivo koristim takva ulja vec jedno 30 i kusur godina bez ikakvih problema !!!

Sipanje Hipoidnih menjackih ulja tipa SAE 80 / 90 jeste Pogresno !!! , i vodi ka nizu izvesnih kvarova MZ mehanike menjaca , ukljucujuci sam mehanizam menjaca , kvacila pa i mehanizma kurble , kao sto je kod tebe slucaj .

 

Ono sto sam nekada ranije napisao u vezi ove teme mozes naci ovde pocevsi od mog posta #115 , savetujem ti da tu argumentaciju pazljivo procitas : Pravilan izbor ulja za MZ menjace , hipoidno ili Motorno ulje ?

post-15933-0-30533800-1355588999_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

sipam 15-40 ,ako nadjem i 10-40 i gotovo...a kad otopli nesto gusce...samo se nadam da ce imati efekta na problem sa kurblom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ne znam o cemu vi pricate, vozim MZ-a 5 godina sa sae 80-90 sae 80 je multigradno a sae 90 monogradno(valjda sam pogodio rec) tj. koliko sam upucen sae 80 je za sva god doba, a sae 90 za leto.. 0stabre.gif

 

NIKAD NIKAKAV KVAR SA MENJACEM, salta kao japanac! 1moto3.gif

 

Sa za zimu sipao 50/50 sae 30 i sae 90.. to mu dodje na 60-70.. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

sipam 15-40 ,ako nadjem i 10-40 i gotovo...a kad otopli nesto gusce...samo se nadam da ce imati efekta na problem sa kurblom...

 

Ocigledno je da neka veza postoji izmedju ` zapinjanja ` tvoje MZ kurble i relativno niske spoljne temperature , odnosno zbog tako nastale sprege relativno niske spoljne temerature i tako novo nastale izuzetne gustine menjackog tog inace relativno gustog SAE 90 ulja !

 

Sve jedno , sve ovo ranije sto sam napisao se Nacelno tice pre svega Pravilnog Izbora ulja za MZ menjac za razne spoljne temperaturne uslove , a sve sa namerom da se obezbedi Optimalan rezim rada MZ menjackom sklopu .

 

 

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

@steppenwolf : nemoj da siris losu informaciju ! Fabrika je rekla : SAE 80 !!!

 

Ne ! , MZ Fabrika Nikada nije rekla SAE80 ulje u menjac !!! , nego Neprecizan i Dvosmislen prevod Originalnog MZ user manuala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa i u uputstvu na engleskom piše isto - SAE 80 . Nisu valjda i kod njih loše preveli ? Ovo je doduše za ETZ 150 , al to mu je isto .

 

 

 

2.3. Lubricants for Motor-cycles Provided, with Oil Dosing Equipment

zum nächsten Punkt ; Index

For engine lubrication; fill the container for oil with a branded two-stroke oil (e.g. Castrol 2 T, Shell 2 T, etc.) or a lubricating oil for four-stroke engines

of a similar viscosity and quality.

2.4. Amount of Oil in Gearbox

zum nächsten Punkt ; Index

For the gearbox and the primary drive, 500 cm³ of gear oil "GL 100" are required.

This is an additive-type gear oil which is suitable for the lubrication of change-speed gearbox and axle drive. It is an ageing-resistant refined lubricating

oil with additives for an increase of load-bearing capacity and a reduction of wear.

It has favourable low-temperature properties and meets the following technical requirements:

REPAIR

 

viscosity at 40 °C to 110 mm²/s (110 cSt)

pour point maximum. -25 °C

flashpoint 180 °C

water content 0.1%

In countries other than the GDR engine oil SAE 30 to 40 or gear oil SAE 80 with the same properties should be used.

 

 

A ovako pišu nemci u uputstvu na nemačkom :

 

Betriebsmittel

nächster Punkt ; Index

Motor

Vergaserkraftstoff 88 Oktan (ROZ), im Verhältnis 50:1 mit Zweitakt-Motorenöl gemischt.

Beispiel: 10 l Kraftstoff mit 0,2 l Zweitakt-Mötorenöl mischen.

Getriebe

Getriebeöl SAE 80 oder unlegiertes Motorenöl SAE 40 für Sommer und Winter. In der DDR wird das ÖL GL 100 verwendet.

Fahrgestell

Getriebeöl SAE 80 und Wälzlagerfett

Bedienungsanleitung

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja sam moj prirucnik za mz etz 250 poklonio drugu koji je nastavio da se bakce sa motorima,nadji negde prirucnik ili neka ti neko pozajmi od kolega posto u njemu imas sve tolerancije sklopova a narocito u menjacu koji koliko se secam podesava sa podloskama ,neka me neko ispravi ako gresim,ali zadnji sam radio pre 20 godina.Tako mozes da vidis sta mu fali,ali ulje sigurno nije problem po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Problem , sa kurblom , dolazi od oprugice koja potiskuje zupcanike pokretaca jedan na drugi . Vremenom se malo rasiri i preskoci mali "anzec" , a nema nikakve veze sa gustinom ulja .

Taj problem se resava , ukoliko nema na stanju te nove oprugice , ali i u trajnom cilju resavanja ovog problema , postavljanjem jedne nazubljene podloske ( kao sto je kod zupcanika 3. , stabilnog) !

Oko ulja cak i laiku , nije potrebno da bude strucnjak . Samo treba da primeni logiku (pod uslovom da se razume u mehaniku , iole) : U menjac , menjacko ulje ! A to je : SAE 90 . U motor , motorno ulje , a to su ulja manje gustine za cetvorotaktne motorne sklopove koja su povezana sa menjacem , ALI , ta ulja u sebi sadrze i cestice grafita , zbog lamela , kako zbog svoje retkosti ne bi izgorele iste , lamele .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

1) - `` In countries other than the GDR engine oil SAE 30 to 40 or gear oil SAE 80 with the same properties should be used ``

2) - ``Getriebeöl SAE 80 oder unlegiertes Motorenöl SAE 40 für Sommer und Winter ``

 

Kolega drumskalisica

 

Zar ti nije gornje Nemacko uputsvo sve zajedno sa Engleskim prevodom texta uputsva malo nelogicno ? , kada se u istom kontextu i u isto vreme preporucuju dva Potpuno Razlicita tipa ulja za MZ menjac ! , meni je sve to oduvek bilo Totalno kontradiktorno !

Sa druge strane ja sam licno jos negde pocetkom 80` napravio mali experiment bas zaintrigiran kontradiktornoscu tog uputsva ,

primera radi : kada sam radeci prvi servis nakon zavrsene obavezne razrade agregata motorcikla sipao u menjac svog ganc novog MZ ETZ250 SAE 80 ulje kao rezultat dobio sam Abnormalno zagrevanje bloka motora , odnosno da budem precizniji aluminijumskog bloka menjaca ,

srecom nije mi trebalo puno da shvatim o cemu se radi, odnosno da se radi o gresci , pa sam se nakon nekih 7 do 8 km voznje vratio i ispustio to SAE 90 ulje koje se usled vreline pretvorilo viskozitetom u skoro viskozitet dizel goriva i nalio sveze SAE30 ulje .

Nakon ponovljene voznje na istoj relaciji blok menjaca je sada bio relativno hladan , odnosno imao je istu mlaku temperaturu kao i sa prethodnim Originarnim fabrickim uljem sa kojim sam ga i novog kupio ,

secam se dobro da je ispusteno Originalno fabricko menjacko ulje imalo i tipicnu boju i miris Motornog ulja ! , za razliku od hipoidnog SAE 80 ulja koje ima sasvim drugaciju boju i taj karakteristican tezak miris .

Nakon ove davne lekcije svoju taktiku oko izbora ulja za svoje MZ masine Ne menjam Nikad ! , jedina razlika je sto zadnjih godina ponuda kvalitetnih Multigradnih Motornih ulja jeste mnogo bolja ! , tako da njih sada uspesno i rado koristim .

Na kraju hocu da kazem da mi nije namera da unosim ovde bilo kakvu konfuziju oko Pravilnog izbora menjackog MZ ulja , ili jos manje da ovde na ovom OK forumu trolujem ili da se bavim nekom vrstom `mentalne onanije ` ,

sve sto sam ovde do sada napisao jesu Definitivno rezultati samo iz licnog dugogodisnjeg pozitivnog iskustva baveci se delom popravkama a ipak najcesce vozeci svoje Sjajne MZ motorcikle , tako da smatram ispravnim postupkom to sto pokusam da ukazem pojedinim (mladjim) kolegama na neke nepravilnosti i moguce zamke koje mogu za posledicu da imaju kvar na vozilu , odnosno samim tim za rezultat i odredjene nepotrebne finasijske izdatke kao i nepotrebne glavobolje .

 

Pozdrav !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

ja sam u svog mz-a 150 trosio sae 90 i nikad nisam imao problema,isto sam imao i cz 175 sport i u njega isto ulje.Kad sam presao na ove ozbiljnije motore (90-te sam uzeo gpz 900r)vise se nisam petljao sa ovim uljima :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

E jos nesto,u mog kadeta koji ima menjac f16 ide neko retko crveno ulje,kao at ulje gustina ,dok kod drugih modela menjaca ide sae 80.Ovo pisem zbog toga da mozda nisu pravljeni posebni sklopovi za Engleze u sta sumnjam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Problem , sa kurblom , dolazi od oprugice koja potiskuje zupcanike pokretaca jedan na drugi . Vremenom se malo rasiri i preskoci mali "anzec" , a nema nikakve veze sa gustinom ulja .

Taj problem se resava , ukoliko nema na stanju te nove oprugice , ali i u trajnom cilju resavanja ovog problema , postavljanjem jedne nazubljene podloske ( kao sto je kod zupcanika 3. , stabilnog) !

Oko ulja cak i laiku , nije potrebno da bude strucnjak . Samo treba da primeni logiku (pod uslovom da se razume u mehaniku , iole) : U menjac , menjacko ulje ! A to je : SAE 90 . U motor , motorno ulje , a to su ulja manje gustine za cetvorotaktne motorne sklopove koja su povezana sa menjacem , ALI , ta ulja u sebi sadrze i cestice grafita , zbog lamela , kako zbog svoje retkosti ne bi izgorele iste , lamele .

 

Kolega

 

Ne osporavam mogucnost da Bojan ima mali problem sa MZ kurblom i zbog te opruge koju navodis ! Ali .....

 

ta logika ` u menjac , menjacko ulje ` kod MZ Ne Vazi !!!

 

BTW , Kamo srece da mogu da sipam Grafit , odnosnu neku relativno manju kolicinu Grafitne masti pomesanu sve zajedno sa recimo 15W40 uljem u MZ menjac , jer je Grafit odavno poznat kao supermazivo , odnosno kao elemenat koji drasticno smanjuje frikcione sile unutar mehanickih sklopova , tako bih recimo produzio vek menjacu bar za jedno 5 puta !!! , ali to bi nazalost u isto vreme za rezultat imalo i Nepozeljnu pojavu proklizavanja kvacila , ali Ne i sagorevanje lamela kvacila !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kod mene sae 90(80) (kako kad), upalim u Arilju, ugasim u bg-u, 170-180km u cugu bez gašenja, nikad nisam imao problema! Osim! Ovo ulje stvara naslage slične masti na dnu bloka, sto duže isto ulje veće naslage u obliku masti na dnu!

 

Preporuka od drugara je da kupim sintetičko ulje(oko 1800din 1l).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

kod mene sae 90(80) (kako kad), upalim u Arilju, ugasim u bg-u, 170-180km u cugu bez gašenja, nikad nisam imao problema! Osim! Ovo ulje stvara naslage slične masti na dnu bloka, sto duže isto ulje veće naslage u obliku masti na dnu!

 

Preporuka od drugara je da kupim sintetičko ulje(oko 1800din 1l).

 

Zaista Nikada nisam video nikave takve naslage masti na dnu bloka koristeci Motorna Multigradna ulja !

 

Moje je misljenje da nastajenje te talozne masti na dnu bloka jeste posledica mozda sagorevanja ili bog te pita kakvog nenormalnog hemijskog procesa kada takvo relativno gusto Hipoidno ulje cirkuslise kroz MZ menjac .

 

1800din / 1l !!! ? , Mislim da je to preterano skupo ! , kada budes imao priliku sipaj jedno 9,5 dcl motornog ulja od jedno ne vise 300din / l i sam vidi razliku !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Problem , sa kurblom , dolazi od oprugice koja potiskuje zupcanike pokretaca jedan na drugi . Vremenom se malo rasiri i preskoci mali "anzec" , a nema nikakve veze sa gustinom ulja .

Taj problem se resava , ukoliko nema na stanju te nove oprugice , ali i u trajnom cilju resavanja ovog problema , postavljanjem jedne nazubljene podloske ( kao sto je kod zupcanika 3. , stabilnog) !

Oko ulja cak i laiku , nije potrebno da bude strucnjak . Samo treba da primeni logiku (pod uslovom da se razume u mehaniku , iole) : U menjac , menjacko ulje ! A to je : SAE 90 . U motor , motorno ulje , a to su ulja manje gustine za cetvorotaktne motorne sklopove koja su povezana sa menjacem , ALI , ta ulja u sebi sadrze i cestice grafita , zbog lamela , kako zbog svoje retkosti ne bi izgorele iste , lamele .

 

ok to...ali na hladnom je preskakala kurbla a sad kad sam ubacio motor u kucu i ugrejao se..uhvati na svakom kurblanju..zato sam rekao da sipam redje ulje i da vidim da li ima efekta..neko prica da moze ovo neko ono...nzm vise ni ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pa dobro , isto bi se desilo i da si napolju upalio i da je odradio dok se ne zagreje . To je i jedno od osnovnih zadataka u motoristici , zagrejati motor pre voznje .

U vojsci su nas po PRAVILU SLUZBE , terali da primenjujemo taj zakon . S time da je letnje grejanje trajalo krace nego li zimsko . Mozda cu pogresiti , ako se secam dobro : leti 10 minuta , zimi 20-25 minuta , rada u mestu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Polemika oko toga koje je ulje najbolje moze da ide u nedogled!! tako da nemojmo coveku puniti temu postovima oko toga! 1zdravo.gif Sta god da sipas samo da nije nafta valjace!! samo da ima!

 

Drumskalisica:

Dok curi - dobro je, znaci da ima ulja !

Mazano ne skripi - kazu stari ljudi

To sa kurblom nije do ulja!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Polemika oko toga koje je ulje najbolje moze da ide u nedogled!! tako da nemojmo coveku puniti temu postovima oko toga! 1zdravo.gif Sta god da sipas samo da nije nafta valjace!! samo da ima!

 

Drumskalisica:

Dok curi - dobro je, znaci da ima ulja !

Mazano ne skripi - kazu stari ljudi

To sa kurblom nije do ulja!! 0takoje.gif

Pa , ti kazes : " nemojmo coveku puniti temu " , a ti se ne uzdrzavas ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

resena misterija sa kurblom..dodao sam platnicu ispod upruge i istegao malo oprugu..takodje sam posto su se zubici malo pojeli 'brusnuo onu sipcicu sto ide iz zupcanika da bi pokretni zupcanik prisao blize malo nepokretnom...ako me kapirate...samo da nisam preterao ima da krci ko ludo... :D jos da sipam ulje i proba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja