Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251-treba mi pomoc oko nekih sitnica...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

imam vec skracene teleskope , ako te interesuje

 

nisam bas pri parama,sad razmisljam da prodam zvucnike iz kola da registrujem mz.... sad mi je vazno ovo oko kurble da sredim i rep kad stigne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

nije kvacilo sigurno...otvoricu ja pa cu da vidim...samo da prodje slava.... reci cu i sta je tacno..sumnjam da nisam okrenuo oprugu naopako ili je ona omeksala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pretegao si kvacilo!! stisni kvacilo pa zakurblaj, ako je isto tako sad onda si pretegao.. 1zdravo.gif kad opruga zaglavi-oslabi kad upalis motor cuje se jaaaaaaako krcanje zupcanika.. a moze biti da ti je kvacilo ponovo proklizalo, to je najgora opcija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

pretegao si kvacilo!! stisni kvacilo pa zakurblaj, ako je isto tako sad onda si pretegao.. 1zdravo.gif kad opruga zaglavi-oslabi kad upalis motor cuje se jaaaaaaako krcanje zupcanika.. a moze biti da ti je kvacilo ponovo proklizalo, to je najgora opcija..

 

nije kvacilo! :D ..kad preskace kurbla ja je rukom nategnem malo od motora ka meni i spuistam i uhvati zub onda stavim nogu i sve je ok,ali nmg vise tako da namestam..za svako kurblanje..kad resim problem reci cu sta je tacno bilo,to ce da bude odprilike prekosutra jer sutra slavim,ne ide da gosti sede a ja oko motora..da cackam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

hteo sam da vidim da li je neko imao takvo iskustvo,da budem siguran....

 

dosta nas popravljamo sami svoje MZ-ove, a tu su i dobri majstori koji ti daju savet... Valja nekad poslusat, ne skodi.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

hteo sam da vidim da li je neko imao takvo iskustvo,da budem siguran....

 

dosta nas popravljamo sami svoje MZ-ove, a tu su i dobri majstori koji ti daju savet... Valja nekad poslusat, ne skodi.. 0takoje.gif

 

na to sam i ciljao..hvala tebi i svima na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Da nisi ti izgubio neku sajbnicu?Nadji uputstvo za mz pa pogledaj,nemoj da nagadjas! :zdravo:

 

provericu....od kada sam rasturao pa spakovao to se desava al nisam hteo opet da rasturam da ne sjebem dihtung al kad mora mora..i ovako ga ne vozim sad... hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

umesto diktunga posao vrši i dikt-masa(silikon).. ;)

 

kad sam stavljao dihtung sa obe strane sam ga premazao hermetikom..onaj crveni silikon,bas za tu namenu..znaci moze samo on da ne stavljam drugi dihtung posto ce ovaj da se pocepa kad skinem...... samo da prodje slava ubacujem ga u kucu u toplo i radim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

kad sam stavljao dihtung sa obe strane sam ga premazao hermetikom..onaj crveni silikon,bas za tu namenu..znaci moze samo on da ne stavljam drugi dihtung posto ce ovaj da se pocepa kad skinem...... samo da prodje slava ubacujem ga u kucu u toplo i radim....

 

Za tu deklu je predvidjen samo dihtung. Prilikom montaže poželjno je namazati dihtung tovat mašću - da ako bude potrebno da se nekad skine - da se lakše skine.

Hermetik se stavlja tamo gde nema dihtunga ( srednji blokovi ) .

Mazanje tog dihtunga hermetikom se radi samo ako postoje oštećenja na dekli ili bloku ( tu gde naležu na dihtung ), a ta oštećenja nastaju uglavnom od nestručnog rasklapanja motora ( zabijanje šrafcigera ili sekača izmedju dekle i bloka .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

sutra ga rasturam...pa cu da vidim sta i kako i zbog cega...a stize sutra i rep od R1 ,on se radi odmah posle kurble....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

hocu,hocu..los mi telfon...imao sam bolji al sam ga dao za kacigu..vaznija mi glava od slika :) ....uradicu sutra par slicica pa cu da okacim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

hahhaha...da se vratim na problem sa kurblom...ja ubacio motor u kucu u toplo da ga radim...prenocio u toplom i kurbla radi...ali i pre zime je htelo da ponekad omasi...da ja to ipak otvorim,istegnem oprugu i sipam redje ulje? :)

Posto je kao po pravilu SAE 80,a ja sipao SAE 90,nije imalo sae 80....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pretego si kvacilo.. 1zvizduk.gif sad se ulje ocedilo sa kvacila pa kurbla ne kliza.. 1aha.gif

 

ako ponovo pocne skini onu malu deklicu od obrtomera(3safa m6) pa probaj, ako ne kliza onda lepse nasteluj kvacilo, a ako kliza skidaj deklu! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

jos jednom..nije kvacilo...i sada preskoci 2-3 zuba pa uhvati kurbla,ali kad je bio napolju nije hteo nikako..oseca se bas kako zupcanici prelaze jedan preko drugog pa uhvati negde na pola (polozaj kurble na 3 sata)..stavicu mu ja redje ulje za pocetak..da ne rasturam,pa cu da vidim kasnije ako zeza da rasturim...

 

mozda zbog gustog ulja ne klizi zupcanik po osovini,jos bilo i hladno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

hahhaha...da se vratim na problem sa kurblom...ja ubacio motor u kucu u toplo da ga radim...prenocio u toplom i kurbla radi...ali i pre zime je htelo da ponekad omasi...da ja to ipak otvorim,istegnem oprugu i sipam redje ulje? :)

Posto je kao po pravilu SAE 80,a ja sipao SAE 90,nije imalo sae 80....

 

 

 

Bojane

Negde sam ranije vec napisao da u MZ menjace Ne ide Nikako SAE90 ili 80 ulje !!! , jer to nije ni MZ Fabrika svojevremeno propisala niti predvidela ! ,

Nego ide Obicno Motorno Multigradno ulje viskoziteta 15W40 ! koje je predvidjeno za upotrebu tokom svih godisnjih doba , odnosno za sve spoljne temperature ,

Za striktno koriscenje MZ motocikla samo u Zimskim uslovima ide redje mineralno ulje ili polusintetsko - 10W30 - , dok za koriscenje MZ motorcikla iskljucivo u Letnjem periodu ide gusce Motorno ulje 20W50 ili 10 W 60 !

U nedostatku gore navedenih ulja dobro je i obicno motorno SAE 30 ulje ! , sa time da se mora cesce menjati , recimo jedanput godisnje pred prolecnu sezonu .

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

@steppenwolf : nemoj da siris losu informaciju ! Fabrika je rekla : SAE 80 !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja