Jump to content

Moto Zajednica

u'vatis lopova na delu dok kuliras u mraku

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@Drumskalisica - Proveren je njemu karton, coveku je to drugi put tog meseca da su ga uhvatili da vozi pod dejstvom (jacim) alkohola. Protiv njega je pokrenut postupak oduzimanja dozvole jer ima bodova kao Bata Zivojinovic pobijenih Svaba.

E sad, ja imam olaksavajuce okolnosti, kao da se nesto on povredio od udesa, glava i nos jer nije bio vezan, rebro takodje, ali problem je sto su panduri dosli i videli da ga "drzim" i debili upisali u zapisnik kako jeste... pa sad, videcemo... Ali hvala na savetu svakako, upravo na tome radimo!0takoje.gif

 

Majstore, sve si uradio kako treba i kako bi uradio svako ko ima ambiciju da se oseca kao musko, i u prvom i drugom slucaju...ne nasedaj na provokacije, prepoznale se djankoze pa se brane zamenom teze :-)

 

Ovo mi sad nije jasno. Posavetovao sam čoveka, on mi se zahvalio i sad je to citirano, uz ovaj komentar - " ne nasedaj na provokacije, prepoznale se djankoze pa se brane zamenom teze " .

Nit sam provocirao čoveka , nit sam se nešto prepoznao, a i to " djankoza " - ni ja a ni ljudi sa kojima se družim ne koristimo tu reč pa neznam ni šta znači - al mi ružno zvuči .

Možda nisam u pravu, al mi deluje da je ovaj komentar upućen meni jer je citiran post u kome se ja pominjem. Voleo bih da čujem objašnjenje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Drumska Lisice, nije, nego covek je citirao moj post, koji je zahvatio tvoj tag jer sam tebi odgovorio na pitanje, a Nenad je mislio na ostale pametnjakovice koji su se osetili prozvanima jer znaju "pravila ulice" kao sto moja tasta zna saobracajna pravila 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Evo jos jednog primera iz USA, u pitanju je poznanik od drugara(ex vojnik). Coveku u sred noci upadnu tri lika na gajbu, on ih cuje, ustane, uzme dezert, i razbusi ih ko copor crnaca mladu kineskinju u hardkor filmu za odrasle. Pozvao policiju, i vratio se u krevet, a ujutru sve cisto. Pa ti onda opet ukradi nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Evo jos jednog primera iz USA, u pitanju je poznanik od drugara(ex vojnik). Coveku u sred noci upadnu tri lika na gajbu, on ih cuje, ustane, uzme dezert, i razbusi ih ko copor crnaca mladu kineskinju u hardkor filmu za odrasle. Pozvao policiju, i vratio se u krevet, a ujutru sve cisto. Pa ti onda opet ukradi nesto...

ova država, nebitno koja je vlast u pitanju, se plaši naoružane raje, pogodi zašto?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamaha R1 RN04

Tema je pocela totalno pozitivnom pricom o tome kako je ortak prijavio kradju koju je video.Ljudi,kradja je kradja!!! Ona od 1000 dinara ili ona od 100.000, jos ako je liko koji krade narkoman,tu nema nikakvog opravdanja.Mouse0 svaka cast. Problem je tuzilastvo koje tumaci sve po sopstvenom nahodjenju i nalogu sa vrha. Zakon je tu tek negde na marginama. I te teske telesne povrede malo su diskutabilne, kada su nastale i kao posledica cega,saobracake ili batina... (inace,i ti imas pravo njega a tuzis za povrede koje ti je naneo u saobracajnoj nesreci gde cete verovatno izaci na isto sa odstetama pa ces ustedeti na davanju para pijanoj budali,ne da opravdavam to sto si ga tukao...) A za moraliste pitanje,da li bi pijanica bila bivena da je neko od vama slicnih stao (sto je zakonska obaveza) da pruzi pomoc povredjenima,mozda onda pijanac ne bi psovao ili bi Mouse0 imao svedoka koji bi ispricao sta se sve desilo i kako. Dok god svi gledamo u svoje dvoriste i ne brinemo jedni za druge niko nam ne moze pomoci. U svakom slucaju pozitivan primer za sve!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Mislim da bi bilo mnogo manje kradja i otimacina da svako ima pravo da nosi i upotrebi oruzje. :D

 

 

Zaista misliš da se tako najbolje rešava? Devedesetih je bilo oružja i svi su ga nosili, a kradja koliko hoćeš! Ubistava, pucnjava... Oružje su svi upotrbljavali, i oni koji su imali dozvolu i oni koji nisu, pa nikada nije bilo gore!

 

Iskreno mi odgovori, da imaš pištolj i da vidiš lopova koji ti krade motor, da li bi pucao u njega? Ne zaboravi, ako ga samo raniš, rizikuješ da ti se osveti jednoga dana! Da li si zaista spreman da pucaš u nekoga, a da ti pri tom nije ugrožen život? Da li si zaista spreman da ubiješ?

 

U Americi su zakoni mnogo drugačiji od naših, mislimo da su bolji, ali u praksi se pokazuje drugačije... Bez obzira na sve, kada ubiješ, nema više šanse da popraviš stvar, moraš da živiš sa tim... Razmisli!!!

 

Mnogo smo se udaljili od teme...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Drumska Lisice, nije, nego covek je citirao moj post, koji je zahvatio tvoj tag jer sam tebi odgovorio na pitanje, a Nenad je mislio na ostale pametnjakovice koji su se osetili prozvanima jer znaju "pravila ulice" kao sto moja tasta zna saobracajna pravila 0takoje.gif

 

Upravo tako:-) sorry drumskalisice, slucajno si upao.... Ako mogu nekako da se iskupim, mozda pivo ili da izvucemo po crticu :-):-):-):-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Zaista misliš da se tako najbolje rešava? Devedesetih je bilo oružja i svi su ga nosili, a kradja koliko hoćeš! Ubistava, pucnjava... Oružje su svi upotrbljavali, i oni koji su imali dozvolu i oni koji nisu, pa nikada nije bilo gore!

Zakon koji zabranjuje oruzje ljudima - ide na ruku kriminalu. Jer krimosi ce uvek da nabave oruzije, bilo da je ono dozvoljeno ili zabranjeno. Zakon koji zabranjuje oruzje stavlja obicne ljude u podredjen i los polozaj u odnosu na krimose koji su uvek naoruzani.

 

Iskreno mi odgovori, da imaš pištolj i da vidiš lopova koji ti krade motor, da li bi pucao u njega?

Nije toliko bitno da li bi ja, ti ili neki pojedinac pucao - bitno je da lopovi znaju da postoji veca mogucnost da ih neko upuca nego sad. U tom slucaju bi dva puta razmislili, ne samo lopovi, nego svi oni koji udare na tudj zivot i imovinu. U prevodu: lopovi bi znali da su ljudi naoruzani, i sta on zna da li krade od pacifiste ili od ludaka koji bi pripucao bez razmisljanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

To do 15.000 se u policiji tretira kao delo sitne krađe, popunjavaju zapisnik i puštaju lopova na slobodu. Oštećena strana sa zapisnikom pokreće ( ukoliko želi ) privatnu tužbu pred nekim nadležnim sudom i ( naravno ) snosi troškove postupka koji su često veći od štete.

Na taj način neko može na 100 mesta da popali nešto vrednosti do 15.000 i ponovo je na slobodi.

Luda država.

 

 

 

odakle ti informacija da popunjavaju bilo kakav zapisnik u policiji za kradju do 15.000 :stabre:

Iz kontakata sa policijom.

 

 

ako je to isti onaj kontakt kao ona prica sa jezevima na putu vreme je da menjas kontakt u policiji i nadjes nekog ozbiljnog policajca da ti objasni :zdravo: A da ne spamamo ovu temu,ipak za svaku pohvalu je prijaviti lopove jer ima ko je placen da resava takve stvari :takoje:

Nije taj kontakt, hajde da ne smaramo temu. :takoje:

Pre izvesnog vremena je o ovoj problematici bilo reči i na RTS-u i malo se raspitaj pa ćeš doći do ovoga.

Svako dobro želim. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja bih da mogu,ali ne mogu nikako,uveo zbirnu kaznu za sva dela na pr. imaš 10 dela teške krađe.Minimalna kazna za jedno delo je X god puta 10 kom pa ti lepo sedi u zatvoru do kraja života.

Isto tako oružana pljačka sa recimo ranjavanjem.Sabereš mu sva dela na gomilu - nedozvoljeno nošenje oružja + pljačka + ranjavanje ... i lepo ga smestiš u zatvor na recimo 30god.

Pa uvedeš recimo nema pomilovanja dok ne odsluži min 2/3 kazne.

Ali i da se to sprovodi po hitnom postupku a ne da advokati u dogovoru sa sudijama razvlače slučaj dok ne zastari.

Ali da bi to sve ferceralo treba murja i sudovi da rade ono za šta ih mi svi plaćamo a ne da onaj ko ima vezu i keš izbegne pravdu a kola se slome na nama koji nemamo to.

MNOGOOO ima ovih ALI tako da od tog nema ništa

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ja bih da mogu,ali ne mogu nikako,uveo zbirnu kaznu za sva dela na pr. imaš 10 dela teške krađe.Minimalna kazna za jedno delo je X god puta 10 kom pa ti lepo sedi u zatvoru do kraja života.

Isto tako oružana pljačka sa recimo ranjavanjem.Sabereš mu sva dela na gomilu - nedozvoljeno nošenje oružja + pljačka + ranjavanje ... i lepo ga smestiš u zatvor na recimo 30god.

Pa uvedeš recimo nema pomilovanja dok ne odsluži min 2/3 kazne.

Ali i da se to sprovodi po hitnom postupku a ne da advokati u dogovoru sa sudijama razvlače slučaj dok ne zastari.

Ali da bi to sve ferceralo treba murja i sudovi da rade ono za šta ih mi svi plaćamo a ne da onaj ko ima vezu i keš izbegne pravdu a kola se slome na nama koji nemamo to.

MNOGOOO ima ovih ALI tako da od tog nema ništa

Taj sistem funkcioniše u USA.

Osoba X napravi 124 krivična dela, onda uzmu digitrončić, isposabiraju mu mesece i godine pa pokupi 98,6 godina.

Ali da se vratim na temu, u ovoj državi onaj ko prijavi lopova ima veliku mogućnost da onaj drugi sazna ko ga je prijavio i kasnije sledi revanš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ja bih da mogu,ali ne mogu nikako,uveo zbirnu kaznu za sva dela na pr. imaš 10 dela teške krađe.Minimalna kazna za jedno delo je X god puta 10 kom pa ti lepo sedi u zatvoru do kraja života.

Isto tako oružana pljačka sa recimo ranjavanjem.Sabereš mu sva dela na gomilu - nedozvoljeno nošenje oružja + pljačka + ranjavanje ... i lepo ga smestiš u zatvor na recimo 30god.

Pa uvedeš recimo nema pomilovanja dok ne odsluži min 2/3 kazne.

Ali i da se to sprovodi po hitnom postupku a ne da advokati u dogovoru sa sudijama razvlače slučaj dok ne zastari.

Ali da bi to sve ferceralo treba murja i sudovi da rade ono za šta ih mi svi plaćamo a ne da onaj ko ima vezu i keš izbegne pravdu a kola se slome na nama koji nemamo to.

MNOGOOO ima ovih ALI tako da od tog nema ništa

Taj sistem funkcioniše u USA.

Osoba X napravi 124 krivična dela, onda uzmu digitrončić, isposabiraju mu mesece i godine pa pokupi 98,6 godina.

Ali da se vratim na temu, u ovoj državi onaj ko prijavi lopova ima veliku mogućnost da onaj drugi sazna ko ga je prijavio i kasnije sledi revanš.

 

U nekim državama imaju i varijantu da ukoliko, nakon odsluženja kazne, ponoviš isto delo (npr. pljačku prodavnice) - dobijaš 25 god. (tako isključuju mogućnost da ti se "isplati" da pljačkaš prodavnice).

 

Opljačkaš prvi put, uhvate te - dobiješ par meseci, pa robijaj

Opljačkaš drugi put, uhvate te - dobiješ godinu-dve, pa robijaj

Opljačkaš treći put, uhvate te - dobiješ 25 godina i društvo je rešilo problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Upravo tako:-) sorry drumskalisice, slucajno si upao.... Ako mogu nekako da se iskupim, mozda pivo ili da izvucemo po crticu :-):-):-):-)

 

Može pivo - kad se vidimo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Zaista misliš da se tako najbolje rešava? Devedesetih je bilo oružja i svi su ga nosili, a kradja koliko hoćeš! Ubistava, pucnjava... Oružje su svi upotrbljavali, i oni koji su imali dozvolu i oni koji nisu, pa nikada nije bilo gore!

Zakon koji zabranjuje oruzje ljudima - ide na ruku kriminalu. Jer krimosi ce uvek da nabave oruzije, bilo da je ono dozvoljeno ili zabranjeno. Zakon koji zabranjuje oruzje stavlja obicne ljude u podredjen i los polozaj u odnosu na krimose koji su uvek naoruzani.

 

Iskreno mi odgovori, da imaš pištolj i da vidiš lopova koji ti krade motor, da li bi pucao u njega?

Nije toliko bitno da li bi ja, ti ili neki pojedinac pucao - bitno je da lopovi znaju da postoji veca mogucnost da ih neko upuca nego sad. U tom slucaju bi dva puta razmislili, ne samo lopovi, nego svi oni koji udare na tudj zivot i imovinu. U prevodu: lopovi bi znali da su ljudi naoruzani, i sta on zna da li krade od pacifiste ili od ludaka koji bi pripucao bez razmisljanja.

 

 

Pusti ti krimose, oni ionako ne žive dugo!

 

Bitno je, još kako je bitno! Imaš gomilu ljudi koji su devedesetih nosili oružje, legalno sa dozvolom. 99% njih je nosilo zbog pomodarstva, dakle fenseri! Garantujem ti da niko od njih nije imao dovoljno hrabrosti da to oružje i upotrebi, a oni pametniji su shvatili da je zakon loš i da više najebeš kada upucaš, nego kada te upucaju! Oni koju su mnogo više svesniji znaju šta ih čeka kada nekome oduzmu život! Iz zatvora se izadje, ali iz sebe nikada!

 

Nemoj biti jedan od onih ljudi koji huškaju, po sistemu "ja bih mu roknuo u glavu tri komada...", a pri tome to nisi zaista spreman da uradiš! Dugo sam proveo po ratištima i pucao u ljude, pa znam kako to izgleda i kako se osećam i dan danas! Meni lično je dosta nasilja i pucanja u životu! Mislim da je ipak naš kolega postupio odlično, jer ima ko da u ovoj zemlji juri lopove i poteže oružje!

Manimo se crnih tema, molim vas!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Misu svaka cast na postupku :takoje: . A ovde ima mnogih koji bi da tabaju svakog ko im se ne svidja a kada covek kaze jebiga :neznam: spakovao sam budalu koja me je iskrsila i jos me najebavala i prizna da je bio pod adrenalinom vi se odmah hvatate nekog zakona ili saveta pa sto to i sl. Kada vi najebete budite kulturni i fini pa onda savetujte drugima i stvarno je tema otisla u kju... tj. off :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

To i pričam! Uradi ono šta si spreman i svestan da uradiš i svesno trpi posledice!

Nama ovde ne treba "divlji zapad", a opet, Amerikancima je lako, oni nemaju Balkan i Balkance...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja